Pro spoustu lidí je synonymem ke slovu venkov vidlákov. A ve vidlákově, jak z názvu vyplývá, jen těžko mohou žít chytří lidé. Jenže, i když venkov dnešního světa neznamená pouze partu sedláků v holinách od hnoje, tak právě tito sedláci se špinavými holinami vědí své, a dost možná vědí nejvíce. Jak poznamenal jistý farmář v jednom z dílů; "Není potřeba bušit se do hrudi a křičet, jak jsem úspěšný. Důležitější je spokojenost."(4.10.2011)

Skvělý: A kdo je tady flákač? ! http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/314294340070007-a-kdo-je-tady-flakac/ Číslo poslední ***(1.10.2014)

• Paity

Asi, že nejsem z venkova, tak to tak nedokážu ocenit, ale fakt je, že jde o značně nudný druh pořadu. Ale to možná ani není jeho cílem.... myslím bavit.(2.1.2013)

Hodnotím díl o nutriích. Ty ocásky, ty oranžové zuby! Jen ty lidi jim to kazí. Ale koncentrace nutrií u Terezínské pevnosti, kam je lidé chodí krmit, kdo by se u toho šťastně netetelil?(8.12.2013)

Jeden, biofarmář, který není oficiálně biofarmářem, protože biolicence stojí moc peněz a nedostal od státu ani korumu, řekl, že vegetariánství je velmi progresivní styl. Souhlasím. Možná kdyby se zvířaty bylo zacházeno jako zrovna v tom díle, tak bych své jídelní návyky přehodnotil. Biopořad k biozamyšlení.(7.10.2010)