Měl jsem ponětí, že se tenhle pořad dlouhodobě vysílá na ČT, ale nikdy jsem se o něj nezajímal. Dostal jsem se k němu až poté, co internetem proletěl díl o nutriích (konkrétně ze 7. 12. 2013, doporučuji zhlédnout celé). Tolik exotů, hlášek a nechtěně meta-humorných výroků se zkrátka jen tak nevidí! A vůbec - Baldýnského sbírka, zachycující nejlepší pasáže, bude jednou strašně ceněná a Banán bolesti se budou učit školáci nazpaměť :-D(25.1.2014)

Hodnotím díl o panu Váňovi (záchranná stanice pro zraněná (auta, elektrický proud) a opuštěná zvířata (opuštění štěňat, koček, atd. konec prázdnin, děti nemají čas; umístění do útulku totiž stojí peníze; vysloužilí koně - táhli dříví v lese, vydělávali jako klusáci, když byli za výkonovým zenitem, tak se stali nepotřebnými = např. Polsko jatka; pávi, jeleni, atd.)...a musím říct, že tak otevřenou, upřímnou výpověď, která podle mě přesně vystihla situaci na přelomu tisíciletí (a do jisté míry i dnes). Někdy vzhled opravdu klame a dobrosrdečnost nezná mezí.(2.7.2015)

• +sfinx+

Hodnoceno podle dílu o speciálních dětech... Nerad bych zlehčoval něčí postižení, ale když jsem slyšel, jak mluví učitelka o takových dětech a zvlášť několik zmínek o dětských psycholozích, tak bylo hodnocení jasné. Popírat celý díl, že je někdo postižený, upravovat výuku podle nejslabšího postiženého jedince, a vymýšlet stále nové názvy syndromů pro neposlušné děti, to vskutku vydá na několik dílů zajímavého pořadu. Pokud rodiče k dětem přistupují ve stylu některých výroků, které tam padly, pak se nedivím, že to tady vypadá, tak jak tomu je - nic nezakazovat, přizpůsobit se, neporoučet, ať si dítě dělá co chce a místo výchovného výprasku navštívit psychologa.(28.6.2017)

• Neklan006

já to teda viděl prvně, a tak hodnotím jen díl "Lufťák, nikoliv náplava". tam vystupoval jakýsi "básník" Škrabal, který seděl chvílemi na stromě, chvílemi v hospodě, a odtud trousil nejen své "verše", ale i svá hluboká moudra. co vám mám povidat, nebyl to pěkný zážitek. myslím, že tento pořad se odvážím zapnout zase za dalších 400 dílů...(13.4.2016)

Pro spoustu lidí je synonymem ke slovu venkov vidlákov. A ve vidlákově, jak z názvu vyplývá, jen těžko mohou žít chytří lidé. Jenže, i když venkov dnešního světa neznamená pouze partu sedláků v holinách od hnoje, tak právě tito sedláci se špinavými holinami vědí své, a dost možná vědí nejvíce. Jak poznamenal jistý farmář v jednom z dílů; "Není potřeba bušit se do hrudi a křičet, jak jsem úspěšný. Důležitější je spokojenost."(4.10.2011)