Skvelý film, na ktorý som sa, aj keď je z 30 rokov, s radosťou pozeral. Kombinácia humoru a napätia je tu výborne nakombinovaná, no nezabudnuteľný zostane pre mňa Thin Man vďaka výkonu Powella a Loyovej, ktorý vytvorili medzi filmovými manželmi naozaj okúzľujúci vzťah. Len ma prekvapujem, že jednej z najpopulárnejších komédií sa u nás dostalo tak málo pozornosti.(11.2.2014)

Filmy z 30-tych rokov sú z môjho pohľadu herecky oveľa pozerateľnejšie, než tie z rokov 40-tych a preto občas sa rád vydám po stopách kvalitných snímkov z tohto desaťročia. Tento film (a najmä jeho záver pri večernej odhaľovacej párty) je ako vystrihnutý zo série detektívok od Agathy Christie, no s hollywoodskym štýlom a príjemným nevtieravým humorom, ktorý dodáva tejto kriminálke šťavu. Som prekvapený, ako si tvorcovia neberú servítku pred ústa a je tu možnosť vidieť policajnú brutalitu, podvádzanie, pitie (vo veľkom štýle), podvody, vraždy, rozvod - to všetko skombinované a hlavne s nadhľadom. Zápletka nie je ničím výnimočná, to čo však zaujme pozornosť diváka, je priebeh vyšetrovania, ktorý má rýchly spád a je plný menších zvratov, ktoré sa pomaly zamotávajú vo vašej hlave. K tomu všetkému sa pridávajú vtipné momenty, ktoré majú na svedomí takmer groteskní manželia (bývalý ušomraný detektív, jeho potrhlá manželka) a ich 'nebojácny' pes - Asta. 85%.(9.1.2014)

Kamkoli se hne, dojde k nějaké vraždě. Rád by si užíval spokojeného a pohodlného života, ale okolnosti ho vždy donutí rozmotat klubko případu, se kterým si policie obvykle neví rady. Během něj se dostává do ohrožení, ze skříní vytahuje staré rodinné kostlivce a hlavně tuší, že nic není, jak se zprvu zdá. V závěrečných patnácti minutách potom s neomylnou jistotou všem přítomným podezřelým vysvětlí, kdo že je oním vrahem a divákovi, jaký je hlupák, že na to nepřišel sám. Ne, nejde o nějakou epizodu ze seriálu "Colombo" či "Hercule Poirot", nevím, jestli se ono klasické schéma ve filmu objevilo dříve, každopádně patří už Nicku Charlesovi, jeho tolerantní a chápající ženě a psovi jménem Asta. V zásadě obyčejné detektivky, které především díky ústřední dvojici srší vtipem a šarmem. Díly, ve kterých na to tvůrci trochu zapomněli proto považuji za slabší, ale v zásadě je to velmi vyrovnaná a povedená šestidílná detektivní série. Jo a Noru bych bral za ženu hned.(20.9.2007)

Film som si pozrel z toho najhlúpejšieho možného dôvodu - listoval som knihou "1001 filmů, které musíte vidět, než umřete", narazil som na plagát k tomuto filmu a stiahol som si ho, pretože ma, ehm, upútal ten malý sympatický hafan. To som bol potom prekvapený, keď som zistil, že okrem psích kúskov mi film predvedie aj solídnu detektívnu zápletku, ale najmä predstaví tak neskutočne sympatický, zábavný, neustále sa podpichujúci a popíjajúci filmový manželský pár, že si ani nespomeniem na žiaden iný, ktorý by sa mu mohol aspoň trochu rovnať. Ďalšie diely už zháňam, ak sa Asta neurazí, len kvôli nemu :-)(29.3.2012)

[6/10] (Cosmopolitan, MGM) (Čb. /// Produkce: Hunt Stromberg /// Scénář: Albert Hackett, Frances Goodrich podle románu Dashiella Hammetta /// Kamera: James Wong Howe /// Hudba: William Axt /// Nominace na Oscara: Hunt Stromberg (nejlepší film), W.S. Van Dyke (režie), Frances Goodrich, Albert Hackett (scénář), William Powell (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](3.2.2013)

• - William Powell (Nick) a Myrna Loy (Nora) byli do filmu obsazeni na základě chemie, která mezi nimi zafungovala ve filmu Manhattan Melodrama (1934), natočeném stejným režisérem v témže roce. (Griffith)

• - Román Dashiella Hammetta z roku 1934 vyšel v českém překladu jako Hubený muž ve sborníku 3 krvavé historie (1965) a slovensky jako Chudý muž (1964) v samostatné knize. (NinadeL)

• - Pes Skippy, který hrál ve filmu psa Astu, pokousal během natáčení herečku Myrnu Loy (Nora). (Griffith)