Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nicku Charlesovi (William Powell) se povedla se svojí novomanželkou Norou (Myrna Loy) výborná partie. Je pěkná, bohatá a velkoryse akceptuje Nickův nestejnorodý přátelský kruh z let, kdy býval detektivem. Když je policie v nesnázích se sérií vražd, jež jdou zřejmě na konto beze stop zmizelému podnikateli Clyde Wynantovi, byla by Nora ráda, aby si jeji muž ještě jednou zahrál na detektiva... Podle bestselleru Dashiella Hammeta - první z šestidílné série detektivek o o Nicku Charlesovi a jeho paní Noře, jež založila slávu dlouhá léta jednoho z nejslavnějších filmových párů Hollywoodu Powella a Loy, kteří přes svých 14 společných filmů vždy zůstali "jenom" dobrými přáteli. (Pohrobek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Vidíte, dôležitý je rytmus. Vždy by ste mali mat rytmus pri trepaní drinkov. Manhattan  traste v rytmu Foxtrotu. Bronx v Two-stepu a suché Martini vždy traste v rytme Waltzu. To je len malý vyklaď dialogov, ktoré boli podarené i vydarené. Práve pri tomto dialógu som sa zoznámil z charizmatickým detektívom Nickom, ktorému vychádzal nejeden zábavný dialóg. Duo Powell- Loy boli vynikajúco zohraný a v jednej scéne si vyskúšali aj staré časy grotesky, keď sa v jednej scéne nádherne doťahovali. A neskutočne im to ako paru pristalo a mali niekoľko dôvtipných dialogov a scén. Ale aj herecky to bolo z ich strany roztomilý koncert a hlavne kvôli Powellovi chcem vidieť aj ostatne časti tejto serie. Preboha žena, dal som ti tri vraždy a ty stále nie si spokojná. A scéna, kde Nick pozval všetkých podozrivých a skúmal ich, ako sa tvária, tak to ma nikdy neomrzí i keď som to videl už vo veľa filmoch aj seriáloch. Ale neponúka len vtipnosť, ale aj svižnú detektívku, ktorá je nádherne vyvážená a tak sa tu spojil harmonický vzťah medzi nimi. Režisér to nádherne ukočiroval a tak  vytvoril detektívku, ktorá nezostarla a baví až do dnešných dní. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Kamkoli se hne, dojde k nějaké vraždě. Rád by si užíval spokojeného a pohodlného života, ale okolnosti ho vždy donutí rozmotat klubko případu, se kterým si policie obvykle neví rady. Během něj se dostává do ohrožení, ze skříní vytahuje staré rodinné kostlivce a hlavně tuší, že nic není, jak se zprvu zdá. V závěrečných patnácti minutách potom s neomylnou jistotou všem přítomným podezřelým vysvětlí, kdo že je oním vrahem a divákovi, jaký je hlupák, že na to nepřišel sám. Ne, nejde o nějakou epizodu ze seriálu "Colombo" či "Hercule Poirot", nevím, jestli se ono klasické schéma ve filmu objevilo dříve, každopádně patří už Nicku Charlesovi, jeho tolerantní a chápající ženě a psovi jménem Asta. V zásadě obyčejné detektivky, které především díky ústřední dvojici srší vtipem a šarmem. Díly, ve kterých na to tvůrci trochu zapomněli proto považuji za slabší, ale v zásadě je to velmi vyrovnaná a povedená šestidílná detektivní série. Jo a Noru bych bral za ženu hned. ()

Reklama

ambron 

všechny recenze uživatele

Skvelý film, na ktorý som sa, aj keď je z 30 rokov, s radosťou pozeral. Kombinácia humoru a napätia je tu výborne nakombinovaná, no nezabudnuteľný zostane pre mňa Thin Man vďaka výkonu Powella a Loyovej, ktorý vytvorili medzi filmovými manželmi naozaj okúzľujúci vzťah. Len ma prekvapujem, že jednej z najpopulárnejších komédií sa u nás dostalo tak málo pozornosti. ()

strougy 

všechny recenze uživatele

Velmi zábavná konverzační komedie vhodně šmrnclá detektivkou, kde samotný zamotaný případ a okolnosti s ním spojené slouží jen jako důvod k dalšímu hašteření hlavní dvojice. Ta je sama o sobě výtečně zvolená, skvěle k sobě pasuje a jejich slovní přestřelky jsou dobře namixovanou směsí vtipných hlášek, láskyplných urážek a vhodně zvolených rán pod pás. Výborně je to vidět hlavně u večírkové scény, kdy neustálé rojení lidí oba zvládají s noblesou správných alkoholiků. Když se k tomu připočte Asta, typický to archetyp zbabělého psa, a sympatické vyřešení případu u pro detektivky tradičního setkání všech podezřelých, tak se aspoň v mých očích jedná o velmi povedený film. Silné 4*. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Není to ani tak komedie jako detektivka, ale značně odlehčená humorným nádechem, který notně podtrhuje duo manželů Powell a Loy. Dneska by se řeklo, že jsou "správný a pohodový". Jejich další příhody si nenechám ujít. # [viděno: TV, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | humor 3 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Galerie (36)

Zajímavosti (7)

  • Román Dashiella Hammetta z roku 1934 vyšel v českém překladu jako Hubený muž ve sborníku 3 krvavé historie (1965) a slovensky jako Chudý muž (1964) v samostatné knize. (NinadeL)

Související novinky

Johnny Depp: western nebo detektivka?

Johnny Depp: western nebo detektivka?

04.09.2011

Fantasy western The Lone Ranger má pořád problémy. Původní suma, kterou režisér Gore Verbinski na film žádal, byla úctyhodných 275 milionů dolarů. Důvod? Armáda digitálních vlkodlaků, se kterými měli… (více)

Deppova dobová detektivka

Deppova dobová detektivka

13.05.2011

Johnny ještě ani nedoplul Na vlnách podivna do kin a už plánuje s režisérem Robem Marshallem další projekt. Konkrétně remake kultovní detektivky The Thin Man podle románu klasika žánru Dashiella… (více)

Reklama

Reklama