[6/10] (Cosmopolitan, MGM) (Čb. /// Produkce: Hunt Stromberg /// Scénář: Albert Hackett, Frances Goodrich podle románu Dashiella Hammetta /// Kamera: James Wong Howe /// Hudba: William Axt /// Nominace na Oscara: Hunt Stromberg (nejlepší film), W.S. Van Dyke (režie), Frances Goodrich, Albert Hackett (scénář), William Powell (herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](3.2.2013)

Nie príliš vzrušivú kriminálnu linku neuveriteľne ťahá hore DOKONALÁ hlavná dvojica. Nick a Nora sú toiž jedným z najsympatickejších párov, ktoré kinematografia splodila. Dúfam, že niekde zoženiem aj ďalšie diely série, pretože chcem vidieť a tešiť sa na každú ďalšiu slovnú prestrelku medzi nimi 8/10(1.3.2015)

Velmi zábavná konverzační komedie vhodně šmrnclá detektivkou, kde samotný zamotaný případ a okolnosti s ním spojené slouží jen jako důvod k dalšímu hašteření hlavní dvojice. Ta je sama o sobě výtečně zvolená, skvěle k sobě pasuje a jejich slovní přestřelky jsou dobře namixovanou směsí vtipných hlášek, láskyplných urážek a vhodně zvolených rán pod pás. Výborně je to vidět hlavně u večírkové scény, kdy neustálé rojení lidí oba zvládají s noblesou správných alkoholiků. Když se k tomu připočte Asta, typický to archetyp zbabělého psa, a sympatické vyřešení případu u pro detektivky tradičního setkání všech podezřelých, tak se aspoň v mých očích jedná o velmi povedený film. Silné 4*.(24.10.2011)

Skvelý film, na ktorý som sa, aj keď je z 30 rokov, s radosťou pozeral. Kombinácia humoru a napätia je tu výborne nakombinovaná, no nezabudnuteľný zostane pre mňa Thin Man vďaka výkonu Powella a Loyovej, ktorý vytvorili medzi filmovými manželmi naozaj okúzľujúci vzťah. Len ma prekvapujem, že jednej z najpopulárnejších komédií sa u nás dostalo tak málo pozornosti.(11.2.2014)

Pro mě začal tento kultovní snímek zařazený mezi "1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete" být zajímavý až v posledních možná 20 minutách. Teprve tehdy jsem začal nacházet sympatie k pochlastávající ústřední dvojici a začal mě více zajímat případ ohledně vraždy a zmizení. Možná, že se časem podívám i na další pokračování, každopádně tomuto nemohu momentálně dát více jak 3*, neboť na komedii tam bylo pro mě příliš málo vtipu, na drama málo dramatu a převládlo tak pouze krimi, které však skrze míchání dalších žánrů není tak napínavé a úderné, jak bych možná chtěl.(1.12.2014)