Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

P.J.2

Další one-man show, sazící na herecké umění Ryana Reynoldse, které se povedlo velice dobře, Španělsko tyhle žánrové lahůdky prostě umí. ()

Pan_Dom

I film o jedné situaci, jedné postavě a na jednom místě může dát dohromady napínavý thriller, zároveň jediný svého druhu. Ačkoliv určité momenty byly dost přifouknuté, tak atmosféra, sympatický herec a vyšperkovaný závěr to přebíjí, a já si říkám, že jsem ještě nenarazil na nekvalitní španělský snímek. ()

Adm.Nelson

Realizácia likvidácie hada už hlúpejšia byť nemohla, ale inak to ako celok vôbec nebolo zlé. Koniec je skutočne strhujúci. 8/10 ()

SalyczeQ

Začátek tohoto sólového díla byl pro mě celkem zklamání naprostou nezáživností. Ale sem rád, že jsem to vydržel a vyčkal až do chvíle kdy film v táhne a chytne tempo. Reynolds to zahrál nejlépe jak mohl. Až do poslední chvíle se snažíte svírat pěsti a doufáte, že to dobře dopadne. Kdyby se Ryan koukal na Umu Thurman třeba by se tak i stalo.. ()

John8

Velice silný a velice minimalistický příběh, o síle instinktu přežití, Ryan předvedl výtečnou práci, samotný film je takový mix, 127 Hodin, Saw a telefoní budky. přičemž... ani jedno bohužel nepřekonal... ()

StropS

Mrzí mě to Paule, moc mě to mrzí, ale víc jak 2 hvězdičky ti nedám... bylo to takové klaustrofobní a fádní a přes 90 minut v rakvi? To prostě nejde se na to koukat...divím se, že tomu dávám až 2 hvězdy, protože z takového hovna uplést bič nedokáže každý. ()

Ombak▼Penari

Brrr, mrazivé až do morku kostí. Beznaděj, zloba, lhostejnost a skomírající naděje. Výborná one man show Ryana Reynoldse, který jen leží v černé bedně a telefonuje ve velmi originálně pojatém snímku, který přesto zvládá zaujmout od začátku až do konce. ()

Rathalos

Ulala,perfektny thriller so skvelym nametom na film,cely cas sa tato drama odohrava v truhle pod zemou,netradicne,ale o to zaujimavejsie,super...:-) ()

n3uro

Velmi dobře provedené, až tak dobře že vám není dobře při představě stát se to vám. Uff, nemám rád dramata a už vůbec ne takhle zlý. A ten konec... Hodně zlej. Celkově to ale byla nuda. ()

darkreider

Za Reynoldsa pridám ešte jednu. Chlapčisko má talent. Tie jeho stavy paniky, nasratosti a šialenstva som s ním prežíval a choval by som sa rovnako. Akurát by som asi veľmi rýchlo prestal svietiť tým zapalovačom, to ma solídne iritovalo. Koniec prudko predvídateľný, žiadna srdcervúca scéna sa nekoná, aj keď sa snažili. No na tak obmedzené možnosti ako mali, je to vydarené. ()

LojZza

Ridic nakladaku Ryan Reynolds se takhle jednou probudi v rakvi zakopani nekde v iracke pousti, do ktere ho posadili iracani a chteji za nej vykupne. Ma u sebe jedo pero, nozik, baterku a mobil. Dokud mu vydrzi zasoba kysliku, musi se snazit dostat se ven, ke sve rodine. Nicmene je taky svedkem jak se ho vlastni vlada (ne)snazi zachranit. Vyborny Reynolds, je prakticky jedinna postava kterou ve filmu uvidite (presneji receno spise jeho oblicej) a CELY film se odehrava v prostoru 0,5x2 metry. Logika jde v tomhle filmu malinko stranou, divak musi jen nasavat klaustrofobickou atmosferu a beznadej, ktera je vyvedena k dokonalosti. Kdybych mel vypichnout nejsilnejsi moment filmu, u ktereho jsem mel vazne tezko na zaludku, byl by to rozhovor se zamestnavatelem. ()

gp_one

Od ohlášení jsem se na Buried těšil. Zajímalo mě, jak se tvůrci vypořádají s časem nebo zda nezkusí naplnit stopáž paralelním příběhem z povrchu. A hle, jsem překvapen i spokojen. Hodinka a půl uteče jako voda a člověka ani nenapadne sledovat hodinky, i když jedno malé mínus bych z filmu klidně vypustil - onen párminutový pokus o oživení dramatu nějakou akcí. V rámci "úzkého a těsného" žánru ale stále ještě slabších 5* ()

Charlie84

Jedinečná příležitost. Kluci z USA přece taky rádi remakeujou, tentokrát by se slušné látky mohl chopit třeba nějaký Brit a dotáhnout slibný materiál a nápad ke kvalitnímu filmu. Protože potenciál tady je. Prosím natočit ještě jednou, bez amerických producentů a bez hadů! ()

kvardis

Ajajaj, ja mam rad http://www.csfd.cz/herec/13034-ryan-reynolds/ a ve filmu je vybornej.nicmene to nezachrani tu dlouhou stopaz, to , ze se vlastne nic nedeje.Neni to napinave, ani akcni...jen se porad nekam vola, porad nezvlada emoce...a porad je ten konec jasnej, a nemeni na tom ani fakt ze do posledniho dechu si klidne muze byt online,kdesi v iracky dire.Neni to originalni a je to asi vic vlezle ( dobre hodnocene ) diky Iraku ktery je v poslednich letech velmi IN. ()

Ivo

Baví mě "stížnosti" mnohých zdejších hovnotitelů na "logické" problémy, jako například že by tam nemohlo být tolik kyslíku, tak silný signál, taková výdrž baterky atd ... Ale vždyt je to film, chlapci ... Ještě se zeptejte jestli měl vůbec aktivovaný roaming, jaký měl tarif, kdo ten účet potom vlastně platil a kam chodil na záchod :) To bychom potom nemohli přijmout 90% ostatních filmů, kde nesmyslů a nelogičností je 1000x tolik - hrdina dostane sto kopanců a ran pěstí, po kterých by za normálních okolností už ležel v šuplíku v márnici nebo aspoň na JIPce, ale on čerstvě vyskočí a bez šrámu pokračuje dál k vítěznému konci, netrefí se do něj ze samopalu ze 2 metrů atd atd. A jak jsou oslavovány ... Toto nebyla live kamera .... Film Buried je mistrovské filmové dílo, kdy v minimálním uzavřeném prostoru s jedním hercem zažíváme příběh, nervy a napětí leckdy větší než s mnoha Arnoldy a Sylvestry dohromady ... ()

Mr.FreeZer

Neuvěřitelné, že by to mohlo fungovat. Celý film na jednom place a přeci jsem se nenudil, naopak. Skvělá atmosféra, Reynolds i španělský režisér, který ,,spáchal" toto drama. ()

foundation

Cez vsetky absurdnosti, nelogicnosti a nepravdepodobnosti sa Buried nakoniec ukazal ako vyborny film ktoremu som ochotny vsetky tieto veci z velke casti odpustit a to hlavne pre vynikajucu dusnu, stiesnenu atmosferu ktora sice neudrzi pozornost po 100 percent stopaze ale zasa nejak daleko od toho nema a pre Ryana Reynoldsa ktory to zahral naozaj ako ,,o zivot,,. Napad zrealizovany vysoko nadpriemerom a ked navyse vezmem v uvahu ze ten film mal vlastne rozpocet rovnajuci sa ,,zaplateniu,, herca v hlavnej ulohe tak skladam klobuk az k zemi. Skoda tych niekolkych velkych a hlavne uplne zbytocnych kiksov, kludne by som siel s hodnotenim este vyssie. Hlavne teda ta jedna scena bola vyslovene na srandu to neviem pochopit ako mohlo scenaristu napadnut taka konina. Nejdem spoilerovat ale urcite kazdy kto film videl vie o co sa jedna a kto nevidel pochopi hned ako ta scena pride :D. Koniec som ale rozdychaval dokonca aj ja. 85 percent. ()

..Anya

Já nevím, mám z toho takový rozpačitý pocit. Snímek ve mě vzbuzuje pocit jakéhosi kulturního úpadku společnosti. Aneb "natoč film za co nejmenší náklady a prodej jej na bázi marketingu netradičního nápadu". Věděli jste, že lidé v dnešní době jsou schopní zaplatit za to, aby si zpestřili život a jedou například pracovat jako sběrači min v Somálsku? No nebyl by to parádní byznys zavírat lidi do rakví v rámci zážitkových pobytů? Na tento nápad si mimochodem vyhrazuji veškerá práva. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová