Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

bicekz

Velmi zajímavý film, který si skvěle pohrává s psychikou diváka. Bohužel mě jaksi mrzí, že je celý natočen pouze z pohledu hlavní osoby a neviděli jsme ani nějaké záchranné akce či alespoň tvář někoho jiného... ()

Pythonator

Co čekat od filmu, který se odehrává v rakvi? Bohužel to nebude tak jednoduché jako v Kill Billovi, kde stačilo pošimrat víko rakve špičkami prstů a bylo to. Ne, tohle je spíš syrová blbá realita, kde jeden prostě v té rakvi zhebne a nepomůže mu ani silný mobilní signál. Vodafone má totiž stoprocentní pokrytí a dovoláte se i z rakve. Musím však přiznat, že na ten chabý námět je film nečekaně snesitelný a kupodivu nenudí. Takže svým způsobem jde o mistrovskou práci. ()

Camel91

První shlédnutí je vynikající, napínavé a přes odehrávání na jednom místě poutavé a nenudí. Druhé a další jiné shlédnutí nemá smysl jen pro vás samotné, smysl má třeba když se chcete podívat s někým kdo to neviděl, ale každé další shlédnutí už v podstatě ztrácí napětí a napětí bylo to co ve mě vyvolalo největší pocit zážitku ()

o.d.y.

Připomíná mi to záhadu Blair Witch, kde za par dolaru vytvořili velice napínavou podívanou. Každopádně děj je originální a situace, které prožil byly docela působivé. Do poslední chvíle jsem doufal , že ho vykopou. Po shlédnutí zjištuji, že není problém natočit nízkorozpočtový film , který si určitě najde svůj fanklub. ()

Pattrick

Čekal jsem něco úplně jiného. Nejlepší na tom filmu byl konec, to jsem byl opravdu napnutý, jenže kam se podělo těch dalších 85 minuty ? Nevím, telefon sem, telefon tam, hovno z toho.. škoda ()

E.Company

WTF. No mohlo to být zajímavé, ale to by nad tím člověk asi nesměl přemýšlet, protože jinak z toho vyjde pořádná, ale pořádná piczovina. Jestlipak Ryan Reynolds ví, že oheň spotřebovává kyslík. ()

Zrcadleni

Měl jsem čuch na to, že to bude něco vyjímečného. Už po shlédnutí Telefonní budky jsem si říkal, že pokud je dobře napsaný scénář, tak se dá i s malým šaškem zahrát velké divadlo. Zde to platí dvojnásob. Jeden jediný herec, jedna jediná truhla, jeden telefon, jedna baterka, jeden Zippák, jedna 2 fosforeskující tuby a víc není třeba. Ryan Raynolds nepřekvapil, spíš jen potvrdil to co jsem si o něm myslel. Začíná se nám tady rýsovat opravdu skvělý herecký potenciál. Děkuji Cortésovi za atmosféru, kterou dokázal v rakvi vymyset a Ryanu za autentičnost. Chytlo mě to ()

loki3016

...bezmocnost pochovana hlboko v kazdom z nas...film ktory mi zasadil tvrdu ranu a vyrazil dych...nemilosrdna spoved doby..... ()

Cool.Mila

Sestrihat tento film a je z toho paradni reklama na mobilniho operatora s mottem: "Je jedno, v jake jste situaci, hlavne, kdyz mate svuj mobil po ruce a jste tak stale s nami...My vam zarucujeme dokonale pokryti signalu ( i v pousti nekolik metru pod zemi), vyhodny pausal pro dlouhe mezinarodni hovory (napriklad z Iraku do USA), rychle uploadovani videi porizenych kamerou rovnou na youtube (at jsou jakkoli ulitla ci nechutna) a minuty (az hodiny) volani zdarma jsou samozrejme. Tak nevahejte a volejte jeste dnes" - "no call, no money" Jinak samozrejme zajimavy snimek, ktery oslovil svou nalehavosti, stisnenosti a schopnosti jednoho herce utahnout cely film v jedne drevene rakvi. Po konci jsem chvili jeste ziral mlcky pred sebe a vstrebaval, co se vse za tu hodinu a pul odehralo. Solidni 4* ()

Severed

Nikdy nepochopím, když už někdo dělá film, což není to stejné, jako jít si udělat veřeři, proč určité nelogické věci nemůžou dotáhnout k dokonalosti. Proč tam nevymyslet nějakej malej přívod vzduchu, aby nás nemusely kousat fyzikální myšlenky a mohli jsme Ryanovi odpustit neustálé používání ohně v místě s nedostatkem vzduchu? Asi režisér zabil mnoho času vymýšlením scény s hadem. Protože bez ní by to prostě nešlo. Ale fyzice odpuštím, hadovi rozhodně ne. Velmi příjemná podívaná, atmosféra a napětí rozhodně nevázne. Super. ()

awerto

Dlho som sa rozhodoval kolko dat tomuto filmu. Herecky to nie je uplne naplnene, hoci na vysokej urovni. Este tomu chyba par rokov... Zaver je predvidatelny uz ked si zapise Ryan Reynolds meno Mark White do vnutra rakvy. Uz vtedy mate jasno. Ale... musim povedat, ze natocit celovecerak, ktory sa odohrava v tak stiesnenom priestore ako je truhla je odvazne a za to tie tri hviezdicky. Napad vyborny, zial chcelo by to viac fantazie. A ze to tak moze byt i v realnom zivote (az na par drobnosti) to je na celom filme to najdesivejsie. ()

Mzetko

Tenhle film je vážně síla. Dokonale vtáhne do děje - tíživý pocit být uzavřený v malém prostoru s nedostatkem vzduchu. Téměř bez šance na přežití. Nikdo vám nemůže a nebo dokonce nechce pomoci, protože nemusí. SPOILER ALERT Především konec filmu je emočně velmi silný. To dorazí každého. ()

Smoldo56

Buried sa nedá neporovnávať s Boylovým 127 Hodin. Oba filmy sa zaoberajú tým istým - prežiť. Zatiaľ čo 127 hodin ponúka reálny príbeh a musí zaujať kamerou, prírodou a hercom, aby dokázal udržať divákov po celý čas, Buried je klasická dráma, ktorej cieľom je improvizovať a ponúknuť divákovi niečo, čo ho udrží po celý film v napätí. To sa pochovanému Reynoldsovi a režisérovi Cortésovi podarilo a človek sa naozaj ani chvílu nenudí. Lenže na rozdiel od druhého spomínaného snímku, nepôsobí príliš reálne a pár scén spôsobí masívny WTF? efekt, čo je len na škodu. Pri takýchto filmoch ide hlavne o reálne zobrazenie a vcítenie sa do hlavného hrdinu aby ste prežívali všetky tie muky s ním, to sa Buried nepodarilo zatiaľ čo "Aronovi Ralstonovi" ano, tomu som veril každú strasť, smútok či psycho rozpoloženie. Napriek tomu všetkému je Buried kvalitný film, v ktorom si každý nájde niečo a určite nesklame. Problém je že je to klasická jednohubka, ktorú na tretíkrát (hlavne kvôli wtf scénam) nebudete schopný znovu dopozerať do konca. ()

Eksi

O 10 minút kratšie a bolo by to super. Takto nám to len dokazuje že aj keď režisér a scenárista dajú do toho všetko, viac z truhlového prostredia nespravia. Po čase dochádzali originálne nápady , dokonca niektoré scény (napr. had) považujem za zbytočné. Ryan Reynolds, aj keď doslova v stiesnenom priestore, predviedol že je kvalitný herec. ()

HanLiuKun

Pro mě naprosto průměrný film. Námět je opravdu zajímavý a originální a konec to nezkazil více, než samotný průběh filmu. Ale to je spolu s pěkným a skvěle hrajícím Reynoldsem vše, co se dá chválit (napadají mě ještě povedené úvodní titulky a hudba). Zbytek je nudný, případně nudný a nelogický dohromady. Jsem pohřbena, mám nedostatek kyslíku a svítím si zapalovačem? Svítím si dokonce i když telefonuju? Chápu, že byla potřeba zajistit nějaké osvětlení, ale proč baterku a tyčinky neobjevil už dříve. Podobných nelogických momentů je tam spousta. Dopadnout to jinak, tak by to asi byly jen dvě hvězdičky, ale uznávám, že z jednoho chlapa v rakvi se toho asi víc vytřískat nedá. ()

majky.20

Film s jednoduchou pointou, našpikovanou do hodiny a půl. Možná jsem byl do filmu trochu více ponořen, tím si mě ale film o to víc získal, že jsem Ryanovi fandil. Konec filmu se nedá popsat, ten se musí vidět. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová