Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

mazadlo

Jodie Foster je sexy žena s trochou toho talentu i pro režii. Nekromné téma schizofrenického bobra v jejích rukou zpočátku kvete jako dobře pohnojený tulipán. Jenže průběhem filmu tak trochu ztrácí na tulipánovitosti a stává se pouze pohnojeným. Ale ne tak drsně vezměme to popořádku. Herečka která se vrhla do vod tohoto tématu má u mě hvězdu už za odvahu. Druhou hvězdu dávám Gibsonovi který se mi jako herec stále líbí víc než jako režisér. Třetí dávám za osobní vztah k problémum spojenými s psychikou a čtvrtou pak za tísnivou atmosféru u které jsem měl pocit že buď breřet nebo utéct...ano...pan bobr ()

Isobell

No tak sakra, videt Beavera? Jasny ze jo, proste Mel Gibson, co vam budu povidat. Je to schiza, misty velika jak Mount Everest. Nastrahy zivota a Melicek uz nema tu svou hladkou tvar, co mival, njn kus rozervanyho zivota. Role mu sedla, nevim jestli bych to verila nekomu jinemu. Tema filmu Beaver? Ehm... neco o zivote, o boji v nas, o vyhoreni, o beznadeji a vnitrnim zapase, stalem duelu sam se sebou, pvp v realu, o tom jak si clovek nevi rady bez pomoci, nepreje si a zaroven preje pomoc, vlastne nevi, nema silu, chce to resit a nevi jak, proste o tom jestli vubec chce pomoct a od koho, o nahode, o bolesti, o dulezitosti podpory blizkych, o dopadu vseho jednani na okoli, o necekanem pomocnikovi :) ...etc... no uvidite sami, ja si tu jen tak pisu uplny kraviny... :) ()

aLPaC

Na začátku to vypadalo na odpad a říkal jsem si, v jaký kravině to Gibson/Foster hrají. Nicméně postupem času jsem si na bobra zvyk a druhá půlka už byla výborná. Ne, že by mě normálně tříhvězdičkový film nějak zaujal, nicméně po tom začátku, kdy jsem to chtěl vypnout jsem byl nakonec spokojen. ()

sona123

A tak to je těžký...protože to vypadá chvílemi jako komedie, až do momentu, když člověku dojde, že to vlastně vůbec legrace není a celá ta šaškárna nemusí dobře skončit. K tomu přidejte depresivní hudbu a neveselý komentář a nevyrovnané dílo, byť ze života, je tady. Každopádně rozhodně zajímavý film o depresi, ale za tu nevyváženost nemohu jít výš, byť si vlastně dovedu představit, že bych místo hvězdiček dvou dala čtyři. ()

Klay

Celkem dobrý, Mele. Sice si vlez do slaďárny, kterou úplně zbytečně sráží neobjevné podzápletky, ale ten film spolehlivě táhneš i s jediným prázdným výrazem v obličeji. A navíc jsi mistr boje s vlastní rukou. Nejlepší hned po Bruci Campbellovi, pochopitelně. 7/10 ()

Milky.

Po trochu uspěchaném začátku (čekal jsem nějaký vývoj a ne najednou BUCH!! JÁ JSEM BOBR) nakonec strašně příjemný film. Spíš takový festivalák, určitě ne pro mainstreamové publikum. Ikdyž vcelku si to umím představit pod odporným dabingem na Nově jako film týdne nebo nějaké ty jejich sračky co mají. Co půlhodinu reklamy a pak dobrou bobrou publikum. Ale nebudu utíkat od tématu, ač se mi první třetina zdála poněkud rychle odbytá a zároveň nezáživná, nakonec uznávám, že je to dobrý film. Ani bych nečekal, že tomu někdo dá 5* a opravdu tady takových moc není, ale rozhodně to stojí za vidění. V mnoha částech mi film evokoval American Beauty jak atmosférou, tak reáliemi, hudbou a retrospektivním vypravěčem hlavním hrdinou. Jo a abych nezapomněl, Jennifer mám čímdál radši. Akorát nechápu, že mu bobr za takovou dobu nošení spolu s rukou neuplesnivěl. ()

j0nathan

Dobrá, tak tu máme utápějícího se Mela Gibsona s bobříkem na ruce...co k tomu říct. Film mě za city nijak zvlášť nevzal, v podstatě vůbec, i když to bylo jeho cílem. Komedie/drama? Komedie to není ani omylem a pokud ve filmu byly nějaké komediální scénky, které měly rozesmát, aby přece jen ta "atmoška" nebyla tak ponurá, tak jsem si jich pekelně nevšiml. Scénář byl dle mého nezajímavý a dost předvídatelný. Konečné 3 hvězdy přece jen dám, kvůli Melovi, kterého mám pořád rád a na kterého se pořád dobře dívá a ještě za režii. Jodie to měla prostě pořešený. ()

Sundance23

Na film jsem se těšil a proto mě mrzí že dvojce Gibson-Foster musím dát tak malé hodnocení ale nemůžu si pomoct,absolutně to se mnou nehlo a emoce na bodu nula.Mel táhnul zdatně celý film sám a jeho bobrovskou schízu jsem mu baštil i s navijákem.Doufejme že Jodie po druhé vybere lepší scénář a udělá film její úrovně,já pevně věřím. ()

Illy

Děj který vypadá ze začátku nadějně ve své druhé polovině zklouzne do klišé. Fosterové Bobr mi příliš nesedl. ()

Thehellion

Jenom přemýšlím, proč má tenhle film v žánru "komedie"..a nakonec myslím, že jsem na to přišel, když od něj čekáte částečnou komedii, mnohem více zapůsobí ta dramatická část..ona to není vůbec komedie, je tam pár vtipných momentů, ale ty nejsou dělané za účelem komedie, jen dobře využívají situace..Rozhodně je to drama, ale kdyby tam bylo pouze drama, člověk by byl možná trochu zklamán, takhle to je ale mnohem víc překvapivé a dobré..je to skromný, malý film, ale má toho spouuuuustu co říct..škoda pár slabších míst, ale velmi, velmi dobré dílo a samozřejmě skvělý Mel Gibson.. ()

toi-toi

Hádanka - Čo to je - má to divné uši, pohľad vyplakaného škôlkára a trčí to z prdele bobra? Mel Gibson v najlepšej forme.. Našťastie mu k tomu dopomáha draftovaný ruský talent a hudba od jedného z najlepších skladateľov. Škoda len, že pramálo humoru sa utopilo v pátose. ()

jirka.jindra11

Psychologicky dost promyšlené, a jak sama Jodie řekla- "Nesnažila jsem se udělat komedii, ačkoliv trailer jí možná připomínal." Jinak Jodie jako vždy vynikající, Mel taky, ocenil bych i výkon Antona Yelchina. ()

phoorecek

Příběh o narušeném člověku mě niják nezaujal, asi jsem nepochopil onu metaforu. Mým citům se bobr a jeho majitel vyhnul obloukem a ani mě nepobavil. Co mě asi drželo u filmu dokonce, byl děj okolo jeho staršího syna. ()

Meteorista

Budu se opakovat, ale to snad ani tak nevadí. Mám rád dramata. Tomuhle do dokonalosti chybělo docela dost, ale herecké výkony a střídmé vyjadřování pocitů hlavních protagonistů mne prostě přesvědčilo o tom, že na tomhle snímku přeci jenom něco zvláštního bude. Cítil jsem se podobně, jako u dramatu Adam z roku 2009 (režíroval Max Mayer). Sice probíraná látka byla úplně jiná a snímky se neshodují stylem zakončení, ale tak nějak jsem si tyto dva spojil dohromady. Asi to bude tím, že oba dva mají tak nějak lidsky zahrané hlavní postavy a to se mi na dramatech líbí. Nejvíc. ()

KOZEL84

Whatever works,co Mele?Tragikomický Mel je jako vždycky skvělý (at si dělá v soukromí co chce),ale jinak bych od téhle party čekal menší bobrovinu.''Sluníčko nakonec vyleze'' hollywoodské sdělení už mě furt dokola nebaví a pro koho je to spoiler,at' se jde oběsit!Všichni se hrozně semknou,uvědomí a je po depce.No to je ale miloučké!Když ono mi tak nějak příjde reálnější,jak své příběhy končívá William Styron.Oni vám lžou,nic nebude v pořádku...a stejně tak lže tenhle film! ()

Gastovski

Nečekal bych, že mě Mel Gibson s maňáskem na ruce dostane do deprese.To jsem zase jednou naletěl na žánr komedie. Já se vůbec nesmál. Rozhodně se však jedná o zajímavý kousek. ()

Kjuk

Tak jsem si myslel, že tenhle film mi nemůže dát absolutně nic, v podstatě jsem si ho pustil jenom kvůli Melovi a počítal s tím, že tu hoďku a půl nějak překoušu. Opak je však pravdou, občas se stane, že prostě narazíte na průměrnej film, kterej vás však osloví víc než nějakej tříhodinovej katastrofickej velkofilm. Teď k filmu, nenapadá mě nic jinýho než napsat. že mezi bobrem a Melem se dělo něco šílenýho a ať se na mě bobr nezlobí, ale jak jako čekal že to dopadne po tom všem? Perfektní vyústění a mě nezbejvá nic jinýho než dodat, že jediný místo na těle, kde mi bobr nevadí, je Melova ruka!! ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)