Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

Saur.us

První polovina baví roztomilým hašteřením s panem Bobrem, po zvratu na začátku druhé poloviny se mění v celkem solidní rodinně/psychologické drama. Pan Bobr stojí hlavně na dvojroli Mela Gibsona, který předvadí opravdu přesvědčivý výkon v roli zhrouceného muže, manžela, otce, ředitele společnosti. Lepší 3* ()

kamigava

Zajímavý nápad, jak z Mela Gibsona udělat blázna, který se snaží léčit svojí depresi pomocí plyšové hračky. Průměrné rodinné drama s třešničkou bobra na dortu. Gibson tuto roli zahrál dobře a řekl bych, že zvládá všechny neobvyklé role, jako když ho nnaposledy zmrazili nebo, jak věděl, po čem ženy touží. :) ()

X@triX

Ani by ma nenapadlo, že nejakého Bobra ohodnotím vyššie, ako dlho očakávaného Hobita, ale je to tak. Rád by som si konečne zvykol na to, že atribút "kvalitne natočený film" je mainstream, je podmienkou, je samozrejmosťou, nuž nie je tomu tak a preto ma aj obyčajný snímok vie prekvapiť, ak je zvládnutý dobre. Beaver je natočený bezchybne, dokonalá kamera, každý herec zvládol svoju časť na jednotku a Mel ma presvedčil, že jeho Walter je fakt chorý. Keby jeho rolu dostal Jim Carrey alebo Steve Carell, ani jeden z nich by ma nepresvedčil. ()

Matli

Jednou za čas prostě výjimku musím udělat. To je tak přihlouplej film, až je dokonalej. A hlavně dobře natočenej, když jsem se na konci filmu dozvěděl, že to má pod palcem Jodie, tak jsem jenom zíral. A to že tam hrála spolu s Melem to je další paradox. Nemluvě o Jennifer Lawrence, konečně normální role, kde jí to i sluší a podává solidní hereckej výkon na rozdíl od nejtrapnější filmové série Hunger Games (Vyhladovělý hry). Neuděluju žádná procenta protože bych musel dát 10% nebo 90% a na tři hvězdičky to fakt není. ()

Bozvav

"Když se chlap zblázní, těžko se dýchá, házím na zeď hrách, když se chlap zblázní, u srdce píchá, zvlášť když k jiný plách". Tady Mel neplách, ale našel si pana Bobra - v popelnici. Už sám vzhled inkriminovaného bobra byl dobrý terapeutický začátek, neb nic nepotěší tak, jak možnost vidět někoho ještě více zbídačeného, než je on sám. Nicméně v tomto případě Mela chápu. Manželka v přechodu, tudíž citově rozháraná, jeden spratek v nesnesitelné pubertě, druhý introvert bez zjevného talentu, práce která ho nebaví...atd. Prostě buď to chtělo motorku, milenku, nebo...třeba bobra. Konec o ničem, jinak to docela šlo. jen ěkoda, že na melodrama to bylo málo dramatické, na sociální sondu málo hlubokomyslné a na komedii málo veselé. Tak nějak bezbarvé. Za mne dvě a půl hvězdy díky výbonému Gibsonovi a samozřejmě nesmíme zapomenout na bobra. ()

mala_kea

Pro mě originální a nápadité, ale bez špetky logiky. Vtipem film taky nepřekypuje. Nejlepší postava z celého filmu je jednoznačně bobr. ()

WillyMarks

Velice příjemné pokoukání. Celé je to dojemné, smutné, hezké, pohádkové....prostě tohle je příběh ze života. Mel Gibson dokazuje, že umí hrát bravůrně a Jodie Foster to tam moc sluší a režie dopadla na jedničku. Celé se mi to líbilo. Nemotalo se tam moc lidí, tím pádem nikdo nebyl vůbec zbytečný, každý měl svou roli. Moc hezký a dojemný příběh o zestárlém nemocném muži,.. 78% ()

FilmWave

Skvělá Gibsonova studie deprese. Fosterová velmi šikovně balancuje na hraně dramatu a lehce absurdní komedie. Trochu horší je jen Yelchinova parelelní dějová linie. ()

Wolvie

Docela milý film,který pro Gibsonovu pověst udělá víc než takové Na hraně temnoty,ale pořád spíše lepší průměr.Bývalá megastar by potřebovala šťavnatější projekt. ()

pilarius

Asi každý z nás má nějaké ty psychické potíže, ale chudák hlavní hrdina je úplně na dně a nemá nikoho, kdo by mu opravdu dokázal pomoci - proto si tedy musí pomoci sám. V psychologii se nevyznám a přiznám se, že něco takového nejsem nejspíš asi schopen pochopit, ale na plátně takové zosobnění části charakteru funguje dobře. Musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony všech dospělých herců. Určitě je těžké hrát dialogy s maňáskem, nemluvě o samotném Gibsonovi, jemuž tu depresi opravdu úplně žeru. Jak hlavní tak vedlejší dějová linka jsou zajímavé a mají v celkovém obraze svůj význam. Stopáž byla vzhledem k obsahu akorát, ale neškodilo by, kdyby bylo trochu více vysvětleno, co hlavního hrdinu do té situace vlastně dostalo. Tento film mi také připomněl film Černá ovce, který jsem viděl nedávno. Jako tam, tak i tady jde hlavně o vztah otce a syna. Možná za to může trochu i ta hudba - hlavně ústřední motiv, který mi rozhodně nepřipomínal americké filmy. ()

mourinho

Ale jo, bavilo mě to, to rozhodně. Akorát si myslím, že se Jodie až moc snažila snímek přiblížit mainstreamu. Tady se rozhodně dalo přitlačit na pilu a jsem přesvědčen, že Mel by jí to v žádném případě nerozmlouval. Ale je fakt, že i tahle umírněnější forma má cosi do sebe, protože námět je to parádní, originální, Gibson válí a...........a? Nějak teď nevím, co dál chválit, což mě opět přivádí k úvahám o nevyužitém potenciálu. Chtělo to zkrátka víc odvahy, ohromit diváka překročením jistých filmových tabu, povolit uzdu a nebát se znázornit šílenství hlavního hrdiny i za cenu nějaké té kontroverze. Takhle to jsou "jen" pěkné tři hvězdy. ()

Radek.SCH

Bohužel zastíněno skandálem "pravého křesťana" Gibsona, což si Jodienin debut nezasloužil. Mel snad toho unaveného, alkoholem a depresemi prorostlého staříka >>hrát<< ani nemusel. Anton každým novým filmem zajímavější, Jennifer přinejmenším sympatická, ale proslov, který je očividně vycucaný (ze scénáristova) prstu působí prkenně (a to měl být jeden ze zásadních momentů filmu, na který jsme byli relativně dlouho připravováni). Nějaká ta drastičtější scéna taky nechyběla (což bych od padesátileté maminy nečekal). Ale pak se zase vrátíme do tradičních vod, na kterých je postaven základ Ameriky - na rodině. Bohužel románek mezi Antonem a Jenn jsem jim vůbec nevěřil (natož aby tam byla jakákoliv inovace nebo nepředvídatelnost). Depresivní loser a roztleskávačka? P.S. Měl jsem zrovna blbou (předpísemkovou) náladu a chtěl jsem se u něčeho odreagovat (čekal jsem komedii) - no TOHLE nedoporučuju. Uvrhne vás to do ještě větší depky. (A ani "držíme se za ruce, běžíme po trávě, do toho nám hraje muzika a všechno je (bude) fajn (WTF?!)" scéna to moc nevylepší). - 60 % ()

Rokle

Na jedné straně nemám námitek proti filmovému materiálu, je to po všech stránkách profesionálně natočené. Na straně druhé jsem ani na okamžik Gibsonovu Bobrovi nepřišel na chuť (jakkoliv to zní divně). ()

Ben Nevis

Melův Waltr by se hodil do jakékoliv adaptace S. Kinga. Deprese je vážná choroba a i když se ji Jodie Foster snaží odlehčit humornými eskapádami hlavního hrdiny, stále vyčkává v pozadí, aby mohla udeřit plnou silou. Proto konec nevyznívá moc věrohodně, i když poselství - schovavání se za inteligentnější a vtipnější avatary vás neučiní šťastnými - je mocné. Jodie je tentokrát jenom přicmrndávačka, tíha filmu stojí a padá na Gibsonovi. ()

Destinytte

Bobr není obyčejný maňásek. Je to superpsycho maňásek! Poslední třetina filmu naprostá dokonalost. Mohl by z toho být i dobrý horor. ()

Olík

„Když jde malý Gibson spát, Gibson spát, Gibson spát, tak si chvilku hraje rád, hraje rád, hraje rád, postaví se na zadní, na zadní, na zadní, jenom, Gibsne, nespadni, jenom nespadni. Hlodavcovofestivalová vztahovka, která své tanečky rozjíždí na více parketech. Možná méně tlačit na bobry a nechat vodu volně téct bez jejich hrází, ale jinak Mad Max strike back. ()

Kingjiri

Bobr je takový Jackyll a Hyde. První jeho část mě vůbec nebavila, byla příliš ulítlá a chvílemi jsem přemýšlel, že to snad ani nedokoukám. Potom se to ale kolem poloviny filmu zlomilo a začalo mě to dost bavit. Jenomže než jsem se nadál, tak byl konec, ale jsem rád, že závěr stál alespoň za to. Když dám tedy dohromady obě části filmu, dostanu ve výsledku průměrné drama za tři hvězdy. ()

Jeand´Boa

Ano, každý zkrátka lže, je uzavřen a má svůj problém...dokonce i Bobr, který se chce zkrátka vyškrábnout z popelnice na světlo reflektorů a nebojí se k tomu použít menší hru...kdo je v tomto filmu čí hračkou? Snad každý každého. Je to jen o tom, zda a kdy si to hlavní protagonisté, kteří jsou jinak celkem sympatičtí a divák jim tak trochu fandí, uvědomí, kdy s tím svým životem začnou konečně něco dělat - sami - a přestanou spoléhat na řešení prostřednictvím druhých, třeba i hloupého Bobra. ()

Harts

Nádherný psychologický snímek, úžasný herecký výkon, mě ten film prostě dostal, vnitřně, svou promyšlenou hloubkou, svým námětem a scénářem, unikátní a je fakt, že tohle není film pro širokou veřejnost a mnozí ho nedocení, ale námět pěkný ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)