Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

PlysovyMacko

Toto nie je komedia. Je to dost smutne. Depresia nie je sranda. Linka s Jen a Antonom je o nicom. Mel je skvely herec a keby mal skoncit v hollywoode kvoli akymkolvek skandalom, bola by ho velka skoda. ()

Dextwer

Zvláštní pocity po shlédnutí bobra. S největší pravděpodobností je to jen promítnutí úpadku pracovního i osobního života Mela Gibsona. Z filmu mám pocit, že jeho pocity a současnou náladu promítli scénaristi do tohoto snímku. Nic speciálního tu není, maximálně nahlédnutí do složitostí lidské psychiky. Hodnocení: 45 % ()

Mr.Lojza

Celkově mě Pan Bobr neuchvátil, ale odnesl jsem si z tohoto filmů pár dobrých poznatků. Např.: Mel Gibson je výborný herec, který mi nebude vadit i kdyby hrál starého houmlese a Jodie Foster je nečekaně zajímavá režisérka, od které bych žádal ještě více filmů. ()

route60

Jodie Foster natočila svého bobra opravdu s láskou a Mel Gibson alias W. Black řeší své deprese opravdu nezvykle ale účině, opravdu zvláštni komedialní drama nebo naopak? 75% ()

MASH_4077

No dobrý no. Nevím, co jsem čekal, ale rozhodně né tohle. Film byl nudný a nic mi nedal. Koukám na komentáře a přemýšlím, jestli jsem viděl stejnou věc jako ostatní. hmmm uvidíme příště. ()

Mr.Keli

Mel Gibson si za poslední dobu prožil dost věcí, tak se vrací v emocionálním filmu o pochopení. Silné stránky jsou jasné: pan Bobr, Jennifer Lawrence i Jodie Foster. Film, jež skrze "blbého" maňáska vypráví život obyčejných lidí schovávaných za bariérou před okolním světem. Upřímné, pokorné a úderné. Viděno 2D, 80% ()

Diskantka

tak tenhle film má uplně ten nejhorší název a plakát v historii všem dramatů na světě. O to víc vás ale pak překvapí samotnej film. Z mýho podprůměrnýho očekávání vzešlo slušný drama....a tu Americkou krásu z toho cejtim taky..to bude tim staršim synem. ()

lobo87

Zaujímavý počin Jodie Foster. Mel Gibson sa na úlohu veľmi hodí a bol skvelý (ktovie či vďaka svojim hereckým schopnostiam, či reálnemu duševnému stavu). Zvyšok party mu zdatne sekundoval a spolu natočili emotívny a silný film, ktorý sa však nijak extra nevymyká z radu... 65% ()

KeepVerve

No dobře....tématika může někomu připadat poněkud depresivní a ne každému sedne, ale podle mě si s ni Mel Gibson poradil naprosto parádně, takže ještě předtím, než si tenhle film pustíte, si musíte v hlavně srovnat, o co tam vlastně jde a musíte si uvědomit, že tenhle film je hlavně PSYCHOLOGICKÝ a musí se brát VÁŽNĚ. ()

DonBraso

Mel Gibson zase v nádherný roli,kterou mu poskytkla Jodie Foster,která taky velmi mile překvapila v režiserském křesle.To jak měl Mel zrovna reálný život špatný,tak se jakoby přepnul do filmu jenom s tím,že Bobr ho naprosto ovládnul a začal kolotoč,kdy Mel je pořád pan herec a tenhle neotřelí svěží filmek mu zase sednul náremně. ()

Mikecat

Psychologická dráma o psychopatovi(Mel Gibson), ktorý na pokraji zrútenia pri pokusu o samovraždu z balkóna sa nechá prehovoriť "maňuškou"-Bobrom ktorý tvrdí že mu chce pomôcť. Zo začiatku ho aj postaví na nohy, ale potom si chce Mela privlastniť aby mal rad iba jeho a venoval sa iba jemu až mu zničí tažko nadobudnutý aký taký vzťah s rodinou, kde si Mel povie dosť a zbaví sa Bobra aj s kuskom seba. Popri tom druja dejova linia nám ukazuje vzťah Melovho staršieho syna a nadanej krasnej roztlieskavačky. Psychologicky dobry nápad ale to prevedenie otrasné, kde celý film Mel behá s plyšovým bobrom na ruke a rozpráva sa sám so sebou a posraný záver filmu pri zbavovaní sa bobra no otras. ()

MIchael90

Velmi zajímavý námět i film celkově, který má silné momenty, místy vtip, místy drama. Mel Gibson na jedničku, Jodie Foster si odehrála svoje, ale neexceluje. ()

Vito_LePour

Nejdřív to vypadá jako nuda, pak jako absolutní bizár, pak jako těžké drama a nakonec je z toho krásný příběh. Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. ()

jsed

Sa mi zdalo dost plytké, plné otrepaných fráz.Ani herecké výkony sa mi nezdali az také perfektné. Dost mdlý dojem.A pritom obaja hlavní hrdinovia sú moji oblúbení a Yelchin sa tiez snazí. Povedal by som, ze vela hollywoodskeho stereotypu... Videné v Chile 6.8.2011. v kine na vyjasnenie... ()

Reloadet

Ztracená víra v sebe sama, zapříčiněná dlouhodobými depresemi provází Waltera téměř celým filmem. Logickým vyústěním byl pro něj nový začátek, bouhužel ale v jiné identitě. Když mu začal život dávat opět smysl, jen těžko se pak vracel do staré role toho "neúspěšného" člověka. Walter svůj vnitřní boj nakonec vyhrává, při zjištění, že to nejdůležitější si může získat zpět jen on sám. Film splinl naprosto mé očekávání a Mel to zahrál perfektně. ()

efialtes

Určitě by bylo podnětné nasadit si na jeden den bobra na ruku a hrdě odkráčet do práce či kamkoliv mezi lid.A úplně nejlepší by bylo,aby v ten den měl každý nasazeného svého bobra,konečně by tu mohla být trochu zábava.Čiže fim dozajista inspirativní,ale natočený příliš studeně.Mimo pološíleného Gibsona (s nastřeleným vlasem?) a oscarového bobříka s pronikavým pohledem,byly ostatní herecké výkony na úrovni leklé ryby a Foster, známá tím,že si vybírá silné ženské role, si pro sebe ponechala mizerně napsanou postavu otravné a věčně prudící manželky co neumí ocenit vynalézavého manžela a nesnese zviřátko ve smokingu. ()

underground

Pan Bobr je smutná komedie ze života Waltera Blacka, jehož život ničí deprese. Dřívě úspěšný muž se pod jejím vlivem propadá na dno svého života. Poslední kapkou je, když ho jeho žena Meredith vyhodí z domu a starší syn se od něj chce co nejvíce lišit. Stěhuje se do pronajatého bytu, po cestě nakoupí bednu alkoholu a pak ho objeví. Plyšového maňáska v podobě bobra, který si jen tak leží v popelnici. Vezme ho sebou a v bytě, posílen alkoholem, se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Bobr k němu jeho hlasem začne promlouvat a začíná Walterova bobří terapie. Zpočátku se zdá, že perfektně zabírá a Walter nalézá novou cestu ke své rodině i práci, ale ne všichni sdílí jeho novou léčbu a bobr má také poněkud jinou představu... ()

Ondrew

Netradicny a slusne originalny zavan cerstveho vzduchu z dielni Hollywoodu. Vo viacerych aspektoch ide o prekvapivy film. Klobuk dole pred reziou Jodie Foster, ktora sa do toho skutocne riadne oprela a s vysledkom moze byt rozhodne spokojna. Rovnako odhadzujem svoj skalp i pred Melom Gibsonom, ktoreho depresivna rola je natolko uveritelna, az z toho cloveka zamrazi. A samozrejme -- potlesk pre pana Bobra, pretoze ten je vskutku nepredvidatelny. Staby komedialna drama snimka funguje znamenite, len ma mierne rusili vsuvky, ktore sa tykali syna hlavneho hrdinu. Chapem, ze autori z toho chceli do istej miery urobit pribeh o napravani vztahov medzi otcom a synom, no mozno by to islo i bez toho. Akokolvek, pri "Bobrovi" som sa dobre bavil, a tak nevaham pouzit hodnotenie 80%. ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)