V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

ssfan

Klasická televizní pohádka, která se jednou dá vidět, ale kvalitou moc neoslní. Za zmínku stojí snad jen herecké výkony Jiřiny Bohdalové a Miroslava Táborského, jinak po všech stránkách podprůměr - od režie přes scénář po kameru. 45% ()

giovanni3

Co toto zase bylo? Mádl v hlavní roli je otřesný a scénář je tak průhledný, až to pěkné není. By mě zajímalo co jsme Panu scénáristovi udělali? V pohádce již máme ,,bývalé zájezdní hostince,, , lidé chytají čerty, či se dokonce čerti nudí a nechytají lidi...chodí k nim inspekce a nejmocnější knihy kouzel jsou v kdejaké barabizně. A to nemluvím o jakýchsi lahvičkách, či o tom, že v knize nelze najít kouzlo jak zrušit ,,čertovství,, a pak si přijede inspektor, zakřičí pár blábolů a Mádl je smrtelník a až poté přijde na to, že láska hory přenáší a promění svoji milou zpět na ženu.. Zaříkadla byla tak ,,vtipná,, až byla trapná... Slaboučké 1z5 za příjemnou Pauhofovou a občas efekt, ale jestli to uvidím ještě jednou, tak to bude za odpad... ()

Casablanca

Hudba se nepovedla a kazí výsledný dojem. Nehledě na to je Láska rohatá sympatická pohodová pohádka... A Mádla s Pauhofovou mám ráda! ()

LadyVader

Kdo by to byl čekal, ale Mádl byl docela vtipnej, vlastne celý to bylo celkem vtipný. Sem teda čekala větší srágoru :-)). ()

Danula13

To už se opravdu nedočkáme pořádné pohádky, kterou by jsme tzv. žrali ? Ta zlatá pohádková éra je dávno pryč a mám pocit, že je to už jen čím dál horší. Ty kytary v opakující se melodii byly opravdu děsný a celkově dějově to bylo dost slabé. S hodně přimhouřenýma očima 3* za Táňu Pauhofovou. ()

Cejny

Místy to bylo hodně ulítlé, ale tak asi zase lepší koukat se poprvé na tohle, než po dvacáté na Popelku. ;) ()

Thurin

Škoda, že Mádl nevydržel v nastoleném trendu celý film. Od půlky, kdy se zamiluje je jeho herectví dokonale trapné. Dalším kladem je určitě krásná Pauhofová a čertovský ouřada Táborský. Na víc jak průměr to ale rozhodně nestačí. ()

Mr.Jackass

Kdeže loňské sněhy jsou...v případě tohoto režiséra spíše předloňské nebo spíše před 20roky....S čerty nejsou žerty ok...ale tohle byla relativně blbost... ()

Lukoboss

Mix všemožných pohádek s otřesně hrajícími herci. Každej druhej šišlá jak dement, chování je taky na "hodně vysoké" úrovni, tohle ty děti nemají zapotřebí. Místo, aby je to nějak rozvíjelo, dělá to z nich akorát tak blbce. Kde jsou ty starý dobrý pohádky?!?! ()

Jezinka

Ani se nechce věřit, že toto natočil stejný režisér jako S čerty nejou žerty, nebo to spíše poukazuje na skutečnost, že režie není podstatná tak jako scénář. A dobrých scénářů se poslední dobou opravdu nedostává - radši žádné dialogy, jen blekotání a grimasy. Zvukový film nemá ještě ani sto let, ale za chvíli bude přežitkem, škleby vše nahradí. ()

LEATHERFAC odpad!

Jeden z posledních počinů kdysi dobrého režiséra dopadl velmi neslavně. A když se ještě mizerný herec Mádl inspiruje další  mizernou kreací - čertem Blanarovičové, je z toho hotová tragedie. Ostatní herci se taky nepředvedli a na vypasenou Konvalinkovou je děsivý pohled i před nasazením bizarních zlatých vočí. Český film je totálně v prdeli. ()

eagle-eye

Už mě nebaví donekonečna tepat výtvory ČT, především pak ty Štědrovečerní... V případě Lásky rohaté jsem váhal mezi 2-3, ale především díky hercům(Bohdalka,Mádl,Táborský,Pauhofová), celkem pohodové atmosféře a fajn písničkám i hudbě dua Uhlíř-Svěrák, i když už dost sebevykrádajících se, si myslím, že ty 3* si Láska rohatá určitě zaslouží. PS:Stejně si stojím za svým, zrušte ČT, zrušte poplatky!!! ()

dopita

Štědrovečerní pohádky České televize jsou dost často průšvih. Láska rohatá úplnej průšvih není, ale nadšení nebo dokonce spokojenost se ani tentokrát nekonala. Největším nedostatkem filmu je, že je na něm až přespříliš vidět, že je to jen televizní film, tzn. točilo se ve spěchu a peněz bylo pomálu. Prostě výprava, kamera, triky – příliš televizní a horkou jehlou spíchnutý. A co se týče hudby, tak ta byla absolutně nevhodná. Scénář filmu celkem ušel, až na závěr. To jak se vyvrbil příběh hlavních postav je v podstatě ok, ale vedlejší dějová linka Hany Vágnerové a její odnesení/neodnesení do pekla mě hodně zklamalo. Kupodivu největším kladem filmu byl pro mě výkon Jiřího Mádla. Já tohohle hňupa fakt nemusím, ale dokud hrál čerta, byl víc než dobrej a to jak se pokoušel vystrašit Oldřicha Navrátila – to mě fakt pobavil! Překvapila taky Hana Vágnerová. Všichni ostatní hrajou tradičně a třeba Jiřina Bohdalová mě tou svojí rutinou dokonce otrávila. Znova film vidět nechci. ()

wosho

Mě se náhodou Láska rohatá líbila. Nejedná se o žádné veledílo, ale pobavit dokáže diváka každého věku-mě se osobně nejvíce líbil čert Miroslava Táborského v podobě starého birokrata s létajícím stolem. Celkově se dle mě jedná o solidní pohádkový průměr (a lehčí tv-pohádkový nadprůměr), jenž má největší problém v příběhu a místy hrozná tv výprava. Naštěstí herci scénář podrželi, byť třeba Bohdalová je zde zcela rutinní. A Bočan to celé matadorsky zrežíroval. ()

Přemek

Neuvěřitelné, že tohle pustili do kin, je to typicky televizní pohádka s nevyrovnaným obrazem a směšnými triky. Aspoň že tu je k uzoufání krásná Pauhofová a rozkošný Táborský. ()

peetriss

Ve zkratce - tato pohádka se Hynkovi Bočanovi čertovsky nepovedla! Scénář je velmi slabý, herecké výkony jsou bída a utrpení, Jiří Mádl v roli čerta působí směšně (myslím to ironicky), Matěj Hádek na mě nezapůsobil o nic lépe a tentokrát zklamala bohužel i Jiřina Bohdalová, která se omezila jen grimasy á la Nesmrtelná teta, ale herecký projev již nepatří mezi nejpovedenější... Jedna z nejslabších "štědrovečerních" pohádek České televize všech dob! ()