V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

mae-geri

No, zadna slava.. Nove ceske stedrovecerni pohadky porad hluboce zaostavaji za ceskymi klasikami, ale oproti "Kouzla kralu" z minuleho roku vidim posun o jednu hvezdicku dopredu.. Treba za tri roky uz bude konecne stat za to :) ()

K.B.L.

Podle mě vcelku povedená česká pohádka, kde se Mádl hezky vyřádil a kde mu to sedlo. Milé zpestření vánočních svátků k pojídání cukroví a nicnedělání jak stvořené. ()

kajas

Jak mi herecký projev a výraz Jirky Mádla nikdy nevadil a vždycky jsem se ho zastávala, tak tuhle pohádku jsem kvůli jeho nesnesitelnému šišlání opravdu málem vypnula. Pauhofová je ale sympaťanda a hodně se mi líbila dějová linka chamtivé milostpaní (ze závěrečné scény v hostinci mi bylo až smutno). Vidět znovu už ale nemusím. ()

Chrysopras

Někde avizovaný "zlatý fond" to neni ani heverem. Bočan se evidentně snažil variovat své velepovedené ...žerty, ale tahle meta je už prostě nedostižitelná. Na druhou stranu mě to občas i pobavilo, Mádl mě příjemně překvapil a Tána roste do krásy, jako čertice je rozkošná... Prostě průměr ()

Katarine

Na to, že tohle točila téměř stejná obsada "za kamerou" jako S čerty nejsou žerty, tak je to hodně slabé. Ovšem Mádlovy a Bohdalčiny grimasy stojí za to :) ()

SonG

Čert okopírovaný z Princezny ze mlejna, navíc mu nedosahuje ani ke kotníkům. Příběh nemastný, neslaný, takže jediné, čemu bych mohl dát plus, je Bohdalová. I tak, na dnešní české pohádky, lepší dno. ()

Fíla

Jirka Mádl má talent na hraní ňoumů. Mám ho jako herce rád. Problém téhle pohádky je příliš nerozsáhlé herecké obsazení. Když už v nějaké pohádce hraje Miroslav Táborský, musí tam být každou třetí scénu! Obrovský problém je příliš rozjetý dějový průběh ve druhé půlce pohádky, dokud Mádl ze sebe dělal ňoumu a měl rohy, bylo to takřka ideální. Opravdu zbytečná pohádka. Nejde o herce jde o to, že si museli i herci připadat zbyteční. Škoda, plýtvání časové osy. 3/10 ()

rakovnik

Žádná bomba, ale jako televizní pohádka v poslední době rozhodně nadprůměrné dílo. Sice je Jirka Mádl opravdu s tím šlapáním na jazyk otřesný a Matěj Hádek moc neví, jak čerta hrát, celkově jsem ale byl spokojený. Je otázkou, zda se na film budu chtít podívat znovu, ale možná ano. Do atmosféry Vánoc jakžtakž sedí. ()

Martin741

Novodobe rozpravky fakt stoja totalne za hovno, ked to uz musim takto sproste a vulgarne povedat. A Madl ako hodny, ale nesika cert ? ....... LOL. 5 % ()

wampilenka

Poslední půl hodina to mírně vylepšila, ale i jako kulisa to bylo celkem špatné. Zoufala jsem si nad demencí čerta Záprtka, ale pak mi došlo, že čertík "populární" v dobách mého dětství (Blanarovičová) snesitelněji nepůsobil. Tady je to ale o to horší, že Záprtek je hlavním hrdinou, který se nakonec ožení. ()

cariada

Poměrně vtipná vánoční pohádka, na čertovské téma, které je nám divákům asi nejblíž. Herecké obsazení je dobré, ale zase je tu to televizní zpracování, které z toho dělá jen průměr. Pohádka stála dost pěněz tak proč tomu nedat filmový kabát a hned by to bylo o něčem jiném. Mádl jako čert dobrý, ale to jeho šišlání mě docela vadilo. ()

Jino

Mádl mi s vadou řeči častokrát připadal jako retardovaná variace na čerta z Princezny ze mlejna. Je škoda, že většina postav je napsána tak blbě (někdy i lacině okopírovaných z jiných pohádek), že mezi nimi nelze hledat skoro žádné zapamatováníhodné herecké výkony. Od Hynka Bočana jsem čekal trochu víc. 45% za to, že jsem se nejvíc smál trapnosti, díky níž se dala překonat i ta nuda. ()

Nach

Pro mě jedna z průměrných až podprůměrných pohádek, díky nepřítomnosti logiky a neustálého šišlání Mádla. Více ani tomu nebudu obětovat v komentáři. Tento snímek mi za něj nestojí. 40% ()

exitak

Podobně pitomou pohádku jsem viděl naposled loni na štědrý den, začíná z toho být klasika :( Naprosto neoriginální příběh, místy opravdu trapné herecké výkony, dramaturgie nula a hudební doprovod ala Smoke on the water, no to mě poser... ()

C0r0ner

Je smutné, když chválíme českou pohádku za to, že to není úplná sračka jako třeba Micimutr a podobné hrůzné škváry. Láska rohatá je celkem v pohodě, i když se samozřejmě ani zdaleka nehrabe na tvorbu před rokem 89. Na tohle se dalo docela i dívat. 50% ()

Pajky3

Jedna z těch povedenějších novodobých pohádek. Nechápejte to však tak, že je dokonalá, to rozhodně ne. Jen tej Bohdalce už by měl někdo to hraní zakázat. Pokaždý hraje úplně stejnou postavu. navíc nevim, proč musí mít postavy poruchy mluvení. Vždyť to neni o nic roztomilejší. Asi si budu muset pustit S čerty nejsou žerty. ()

campix

Přesná ukázka toho, jak naše novodobé pohádky naprosto nefungují a vůbec nevadí že jde pouze o televizní tvorbu. Jejich kvalita se postupně ocitá na opravdu katastrofální úrovni. A to je možná i jeden z důvodů proč naše televize o Vánočních svátcích recyklují nestále ty stejné klasiky, zkrátka proto, že nová tvorba není dostatečně kvalitní. Láska rohatá je naprosto nezajímavou pohádkou podle typického mustru s neuvěřitelně debilním Mádlem, kterého nedokáže vyvážit ani Táňa Pauhofová. ()