V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

Rehooo

Tak na to, že to je "nová" česká pohádka tak to až tak strašné nebylo. Viděl jsem už i horší kousky. Tuhle pohádku jsem viděl aspoň do konce. ()

melloun

Letos to byla mnohem lepší podívaná než minulý rok, kdy se na Štědrý den vysílali Kouzla králů. Ústřední dvojice je nečekaně vydařená, příjemně se na ně kouká a dávájí tak alespoň trochu zapomenout na slabší výkony ostatních. Jirka Mádl jako šišlající čert není k zahození a Táňa Pauhofová by si příště zasloužila roli princezny. (Vánoce 2009) ()

Morico

Tak tohle se opravdu nepovedlo, Bočan možná chtěl ukázat, že s čerty jsou i žerty, ale šlápnul sakra vedle. S prababičkou rákosníčkem a s hudebním motivem silně připomínajícím 'Smoke on the water' tenhle pokus o pohadku zahrabal opravdu hodně DEEP. ()

Bozvav

Veselá a milá pohádka pro starší děti. Hodně vtipu, humorných scének a hlavně krásná Táňa a roztomilý Jirka. Možná lehce nadhodnocuji, ale mně se pohádka moc líbila a dceři také. Řemeslně to možná není skvost roku, ale celkový dojem dávám 80%. ()

zdeny99

Lehce nadprůměrná štědrovečerní pohádka roku 2009, která především stojí na Mádlovi v roli roztržitého čerta Raracha Záprtka. Tomu sekunduje pitomá Anča (Pauhofová), která chce do pekla pro radu, Bohdalka v roli čertovské prababči a Táborský na létajícím písařském stolečku. Samotný děj ničím nepřekvapí, ale také nenudí. [7201. hodnocení, 317. komentář, 52%] ()

PDcz

Normálně hodnotíme až po skončení, ale v reakci na hulváta C.C.Baxter si dovolíme na základě našich pocitů hodnotit ještě před koncem! Jsme snad také "dementi"? [X] 2** body Jen ať točí pohádky, lepší než koukat každý rok na ty samé pořád dokola. [X] Minus 1* bod Nelíbila se mi hudba či melodie či co to byla.. i přes hudební hluchotu.. a to je co říct [X] Minus 1* bod Mírně neherecké výkony :-) Ale i tak.. je to pro děti ne pro filmové kritiky ;-) [X] Minus 1* bod Zlaté voči.. nevím, a ponaučení z toho plyne? Nehoňte se za zlatem? [X] Tak vida.. dokoukali jsme a přesto jsme nechali počet bodů na které jsme to viděli i během koukání.. to jsou věci totok, že? :-D edit: Doporučuji komentář uživatele "Tommys". Naprosto souhlasím! ()

Heavyman

Nemůžu uvěřit, že je to od stejného režiséra jako s Čerty nejsou žerty. Po výkonu Jirky Mádla v této pohádce ho nesnáším ještě více než doposud, měl by si už někdo uvědomit, že ten kluk je k ničemu, proč ho neustále obsazují. ()

tragos

Tož nebyl to takový průšvih jako loni, ale nudil jsem se ukrutně. S výjimkou Jirky Mádla, který si patrně vzal pár lekcí u Pavla Lišky, to bylo herecky vcelku obstojné. Zato scénář a režie... Ježíšku, příští rok si přeju pohádku, nic než Pohádku! ()

atmen

Navrhuji, aby jedno téma při písemné části maturity z českého jazyka byla pohádka. To by bylo, aby někdo nedokázal vymyslet smysluplnější děj než to, co nám předkládají scénáristé v Kouzlech králů, Lásce rohaté a jim podobných. Plusem je krása T. Pauhofové a mým mínusem je, že jsem nepoznal mnou oblíbenou H. Vágnerovou... ()

misa_laska

Nevím, co je to za módu, točit na každý rok pořád nové a nové pohádky, které za nic nestojí. Hlavně aby byla nějaká nová nebo, co? Aspoň, že dávají ještě i ty staré kvalitní, protože poslední roky, je to čím dál tím horší. Vypadá to, že si všechny hezké pohádky budu muset sehnat.. ()

gumbo

Když je třetina scén vynikající, třetina průměrná a třetina vyloženě strašná, nelze hodnotit jinak než průměrem. Pořád to není ono, ale aspoň je to posun od toho co se servírovalo na Vánoce 2008, 2007 a 2006, já chci zase nějakou od Stracha :) ... 60% ()

hazaba

Na můj vkus sice trochu moc šišlání, ale mnohem lepší než loni. Sice jsem tak trochu nepochopila roli těch dvou zlodějíčků - bez nich by to podle mě taky šlo, ale budiž. ()

Ydrosten

Já mám pohádky celekm i rád ( až na ty zahraniční, kde se často ztrácím v ději, páč neznám celou mytologii jednotlivých postav a příběhů ) a tahle je jedna z těch co se i povedly. Sice je to pořád pro věkovou hranici do 15 let, ale co už, mám čučet na " to je vražda napsala " nebo na jiný výplod ? Tož to si račejc pustím nějakou pohádku. Mádl tady sice hraje šílený přitroublo , ale je to lepší než jeho jiné role. Poznámka, jen tak pro upřesnění : neslušelo to ono Táňe Pauhofové víc jako čertici ? ( alespoň mě to tak přišlo ) ()

Luk Skywalker

Tak jsem si to letos připomenul, abych to opět mohl zapomenout, ale je třeba to ohodnotit. Trošku akčnější pohádka s čerty, kteří nejsou tak, jak by měli být, poměrně dobrým obsazením, ale když jsem to už dříve po Vánocích zapomněl, stane se to nejspíš znova. ()