Reklama

Reklama

V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

(více)

Videa (22)

Trailer 1

Recenze (561)

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Je až extrémně legrační, jak moc je to podobné Underworldu, dokonce do té míry, že Aaron Eckhart vypadá úplně jako Scott Speedman a Yvonne Strahovski vypadá úplně jako Sophia Myles. A Bill Nighy úplně jako Bill Nighy, hehe. Nicméně tentokrát se Kevinu Greviouxovi ten gambl zamířený na milovníky béčkových příšer bojujících s béčkovými příšerami nevydařil. ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Věčná bitva mezi dobrem a zlem. Tentokrát v podání Gargoylů jako dobrých a Démonů jako zlých. Frankenstein je někde mezi nima. Komu se líbil Underworld, přijde si v tomto filmu na své. Přitom vizuál vůbec není zlý. Ostudu mu dělá hloupý scénář, který je zkrátka béčkový až běda. Film pak zachraňuje herecké obsazení, které není vůbec špatné! Aaron Eckhart (Temný rytíř), Yvonne Strahovski (Dexter) a Miranda Otto (LotR). Já, Frankenstein připomíná Kazatele nebo i trošku stylem Hellboye od Del Tora. Ovšem hrát si na zlo a dobro v takhle hloupém stylu je prostě špatně. Skvělý Bill Nighy, který v poslední době má hroznou smůlu na role a pak antisympatický Jai Courtney, který irituje po většinu filmu. Je to těžký. Bylo jasný, že tento film nebude kdoví co. Ale takhle zpackat scénář a nezkušený režisér s tím nic neudělá. No výsledek je slátanina se skvělým obsazením a hloupým scénářem. (58 %) ()

Reklama

VášaVF 

všechny recenze uživatele

Tento snímek je určen asi pro jinou cílovou diváckou skupinu, takže po jeho shlédnutí (pokud je vám více než 18) asi nebudete moc nadšeni. Hloupé dialogy, jednoduchý děj, slabé akční scény a průměrné efekty. Frankensteinovo monstrum má mnohem větší potenciál a mohla to být dobrá krvavější podívaná. Škoda. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Filmové monstrum složené a sešité z těl různých filmových mrtvol. Akční, efektní, ale bez duše. Potěší několika efektními obrazy, několika parádními momenty a nepotěší obvyklými neduhy. Především scénářem plným klišé a bez jediného nápadu, scénářem, jehož vinou se všechny postavy chovají jako idioti jen proto, aby se mohlo pokračovat dál bez nutnosti přemýšlet a dolovat z líné fantazie nějakou originální dějovou zákrutu či myšlenku. Jako nenáročná zábava, jako jednohubka bez větší aspirace, proč ne. Není ani lepší ani horší než všelijaké podobné Underworldy, Van Helsingové nebo Lincolnové upírobijci. Pro dobrý zážitek z filmu je vždy nuno dobře volit podle nálady a chuti. Měl jsem chuť přesně na něco v podobném duchu. Jednoduchou oddychovku, která by byla efektní, zábavnou a odpočinkovou podívanou a přesně to jsem dostal. A navzdory chrličům intelektuálního dobra jsem si to užil. ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Bezmyšlenkovitá efektní fantasy rubačka. Překvapivě jsem se pobavila a upřímně jsem ani nečekal, že to bude něco hlubšího. Nicméně, hanba toho příběhu, jestli se to tak dá nazvat. Je to velmi prosté a prázdné, pouze na efekt. Takže pokud hledáte něco víc, je to na odpad. Pokud máte náladu na efektní kravinu, tak se to dá, ale je to fakt velmi tupoučké. 2,5* ()

Galerie (65)

Zajímavosti (9)

  • Natáčení probíhalo v Melbourne, konkrétně na South Lawn Car Park na University of Melbourne a v Docklands Studios. Sněžné horské vrcholy na začátku filmu byly natočeny v argentinském Bariloche, které leží na úpatí And. (noelcoward73)
  • Většina lidí pojmenovává monstrum jako přímo Frankenstein, i když se tak nejmenuje on, ale jeho stvořitel. V knize bývá nazýván jako Netvor. (Dracconnis)
  • V scéne, kde Adam (Aaron Eckhart) preskočí sklo a dopadne na zem, ja vidno, že sa pošmykol a padá na zem nemotorne, avšak hneď v ďalšom zábere je vybalancovaný a kľačí. (challik)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)

Reklama

Reklama