Já, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

• Ainy

Temné prostředí, efektní létající bytosti měnící se do lidské podoby nebo! měnící se v oslňující světlo. Jak kdy. To je asi tak všechno, co bych ohodnotila kladně. Miranda se mi líbila mnohem víc jako dcera králů, než jako královna v téhle nepovedené taškařici. Drsně se tvářící modelové mi jako mstitelé z dávných časů nepřipadali ani omylem, to pardon a taky roli doktorky vyfasovala překrásná herečka, které bych hádala zhruba dvacet a to má být podle všeho nejuznávanější expert (specializaci si nepamatuju) na všechno kolem oživování neživých? Já chápu, že je třeba přilákat diváky, ale trochu uvěřitelnosti by neškodilo. Strašný dabing už tak nekvalitnímu scénáři a režii jen zarazil poslední hřebíček do filmové rakvičky. Já, Kráva ... měla jsem si raději pustit Kameňák 4.(31.10.2015)

• erased

Větší slátaninu by člověk pohledal. A to není řeč o samotném sešitém Frankensteinově monstru, které zde vypadá až podezřele normálně. Na tom bych neviděl nic špatného, ostatně samotná Mary Shelley po stvoření svého Promethea nechala vědce něco podobného naznačit (druhý ostavec), jenže se svými lidskými proporcemi nevzbuzuje byť jen špetku zhrození a respektu, kterou by měl. O co jde především je samozřejmě ten šílený příběh, který je na tuto postavu naroubovaný. Ať už samotný konflikt, jeho aktéři, nebo jeho vývoj, něco tak hloupého a zároveň komického se už v bezezbytku vážně míněném filmu dlouho neobjevilo. A rozhodně se nedá říct, že by mi chyběla vůle najít v té plevy klidně i stopové prvky zrna. Už samotné symbolické pojmenování "titulní" postavy Adam mě totiž dokázalo přesvědčit o tom, že autoři šli do tématu s dobrým úmyslem, jenže jedna nebo dvě věty v celém filmu nestačí na to, aby se dal odpustit ten otupující zbytek. Nutno dodat, že ani jako akční film není I, Frankenstein žádná výhra, rozhodně ne ve srovnání s předloňským Lincolnem, a přestože mohla akce určitě dopadnout i hůř, dokážu si představit, že by sestříhané stylové scény fungovaly mnohem lépe v pětiminutovém videoklipu. PS: Doteď nemůžu uvěřit, že o nejdebilnější hlášku roku se postaral zrovna Bill Nighy: "No, it's not possible, you have a soul!"(3.5.2014)

• Terva

CITÁT - Vlastně to tím celé začalo.......... Řád Chrličů je zajímavá myšlenka a mám pocit, že to ještě nikdo nerozpracoval do takových detailů. Jenže tady to působí až moc "latexově", je to zdlouhavé a chvilkami velmi nudné. Málo akce a když už nějaká je ztrácí se jen v bílé nebo ohnivé cloně a protože se to dost často opakuje, přestává to mít správné napětí a efektivnost. Námět je dobrý, ale zpracování mohlo být jiné. CITÁT - To nezabiješ, To už je mrtvé........... Celkem povedený hudební doprovod a párkrát se blýskne i kameraman. Jinak celkem slabý průměr. CITÁT - Já, Frankenstein............(8.6.2014)

Já, Frankenstein je prostá akční oddechovka podobná sérii Underworld. Místo upírů vs. lykanů jźde jsou Gargoylové a démoni. Do toho všeho se zamotá Frankensteinovo monstrum, které je démony loveno kvůli jedinému účelu (podobně třeba jako Blade upíry). Příběh určitě ničím nepřekvapí a je snadno předvídatelný. Efekty jsou taky spíš průměrné, ale dobře se na to kouká a nenu dí to. Vlastně jsem si filmek užil a jako akční jednohubka postačil dokonale. Za mě 70% :)(2.5.2014)

Věčná bitva mezi dobrem a zlem. Tentokrát v podání Gargoylů jako dobrých a Démonů jako zlých. Frankenstein je někde mezi nima. Komu se líbil Underworld, přijde si v tomto filmu na své. Přitom vizuál vůbec není zlý. Ostudu mu dělá hloupý scénář, který je zkrátka béčkový až běda. Film pak zachraňuje herecké obsazení, které není vůbec špatné! Aaron Eckhart (Temný rytíř), Yvonne Strahovski (Dexter) a Miranda Otto (LotR). Já, Frankenstein připomíná Kazatele nebo i trošku stylem Hellboye od Del Tora. Ovšem hrát si na zlo a dobro v takhle hloupém stylu je prostě špatně. Skvělý Bill Nighy, který v poslední době má hroznou smůlu na role a pak antisympatický Jai Courtney, který irituje po většinu filmu. Je to těžký. Bylo jasný, že tento film nebude kdoví co. Ale takhle zpackat scénář a nezkušený režisér s tím nic neudělá. No výsledek je slátanina se skvělým obsazením a hloupým scénářem. (58 %)(5.4.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 25. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Knihu Frankenstein, která filmu předchází, napsala Mary Shelleyová a byla vydána poprvé již roku 1818. (Dracconnis)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)