Já, Frankenstein

• Nizozemsko

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

• kajda.l

Špatná počítačová hra, která nelze ovládat. Tak přesně takhle na mě působil tenhle "film". V podstatě nehodnotilné digitální šílenství, která nemá s filmem nic společného. Proč se tomu upsal Nighy nechápu, Miranda jakbysmet. Yvonne je šukatelná, Aaron tragickej. Prostě nic, u kterého jsem nevím proč trávil večer. A jak se mi to probůh dostalo na disk? Zajímavá otázka :) Takže za dva.(5.9.2014)

• S.Quentin QUALE

A tak mě to zas nijak neurazilo. Je to o hvězdičku horší než tady ti Lincolnové a napětkrát, jak špina v kýblu točící se Underworldi, ale podle zdejších hysterických ohlasů jsem čekal vypínačku v půlce filmu. Samozřejmě, démoni v oblecích s jejich prašečíma hlavama jsou k smíchu, ale jejich okřídlení protivníci spolu s Eckhartem jsou udělaní slušně, akce se tam taky dá pohledat, takže i přes to, že nemám potřebu jít pod slabé dvě hvezdičky, tak jsem rád, že jsem do kina nešel. Zklamání to je, ale přitom stačilo jen pár hlášek a trochu nápaditosti. 45%(5.5.2014)

• honajz

Inu, malou chvilku jsem doufal, ale ne, druhý Van Helsing se nekonal. Herci nemají dostatečné charisma, scénář nemá dostatečné koule a tempo, režie a akce jsou nepřehledné a směšné. Na tu krátkou stopáž se tam vlastně nic neřeší, a prolog končí po polovině filmu. O logických dírách a nesmyslech i v rámci takto braného světa raději nemluvím. Zklamání.(16.3.2014)

• Omnibus

Film jsem sledoval v dobré společnosti. Nalevo ode mě seděl Bůh a chytal se za hlavu, co za podrazácký póvl (ty chcíplé chrliče) mu lifrujou k němu do nebe, napravo na dvojsedadle se znechuceně šklebili kníže pekel a princ démonů a dávali si navzájem studený obklad na čelo. Aby ne, když tu zkázu lidstva pekelně zmrvili a nedotáhli do zdárného konce. Vzadu, o dvě řady za námi, to pořádně vrzalo, jak se starý dobrý Frankenstein obracel v hrobě a vepředu na plátně sebou uprostřed drátků a hadiček nervózně cukala mrtvá laboratorní myš, jakoby jí úchylná doktorka vrazila do kloaky vibrátor s baterkami Duracell. Nejvíc na celou tu chrlivou apokalypsu vyzráli obyvatelé města - všichni seděli doma na prdeli, čuměli na bednu (asi na Bakaláře) a nikoho nenapadlo se mrknout z okna, na okřídlené zrůdy a na zemi vybuchující démony. Mimochodem, démoni sice hořeli pekelným ohněm a při podříznutí se rozprskli jak silvestrovská petarda při neodborné manipulaci, ale nezapálili tím naprosto nic okolo sebe - ani jediný mastný papír od tlačenky povalující se u popelnic. Při bojích s anděly pak zdemolovali pár velkých budov, ale policii či hasiče kvůli tomu nikdo nevolal. Však budov je ve městě dost, no ne? Samotný Frankenstein byl sice ušitý z 8 lidských mrtvol a byl tak šerednej, až byl milej, ale sám to nemohl zachránit. Ani lidstvo, ani ten film. Brr... Vyhozené peníze za kino! A mimochodem, Underworldu to nesahá ani po okapovou rouru! Natož po chrlič. Dvě hvězdy dávám za ty nálety chrličů – cestou z kina noční Plzní jsem neustále úkradkem pozoroval střechy historických domů, jestli nějaký kamenný chrlič neobživnul a neotáčí po mě hlavu. Naposledy mě takhle vystrašily ty Harpyje z filmu Ronja, dcera loupežníka. A Hitchcock svými Ptáky, samozřejmě.(30.1.2014)

• Segrestor

Zlá novina, králi démonů! Frankenstein se nám zase schoval. - Škoda, chtěl jsem mu zrovna říct: "Co ty, Frankensteine, synovče a synu? Kdy konečně pochopíš, že už je dvacátý první století"? Ale jako bych ho slyšel, co na to řekne: "Já nejsem žádnej Frankenstein, já jsem Monstrum. Tady to někdo zas šeredně zesral, co si budem povídat." - Ano, to je celý on.(2.4.2014)

• - Film sa natáčal v Austrálii. (tinss_18)

• - V snímke sa ako v jednom z mála filmových spracovaní Frankensteinovej legendy uvádza meno Frankensteinovej obludy - Adam. Toto meno dostala v pôvodnom románe z roku 1818. (misterz)

• - Většina lidí pojmenovává monstrum jako přímo Frankenstein, i když se tak nejmenuje on, ale jeho stvořitel. V knize bývá nazýván jako Netvor. (Dracconnis)