Já, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

• mzss1

|1%| Já, Frankenstein ? To spíš: Já, blbec, že jsem do toho filmu šel ! No, toto jsem fakt nečekal, absolutně to šlo mimo mě. Moje hodnocení je asi kruté, ale to prostě nešlo. Nejprve bych chtěl zmínit důležitý fakt, že jsem neměl žádné očekávání od tohoto filmu. Věděl jsem, že to bude ujetárna, ale měl jsem náladu na vygumování mozku, řekl jsem si, tak při nejhorším to nebude průměr, tak 2* snad a ono ani jedno, ani druhé. Nemám moc rád podobně ujeté filmy, většinou je vidím značně podprůměrně, ale ne na čistý odpad - to je to, co chci na úvod vysvětlit, že nejsem zaujatý proti podobným filmům nějak extra, nemusím je, ale toto jsem musel odpadem ztrestat a to odpady nedávám tak často. Třeba podobná ujetárna, ikdyž se nedá moc srovnat, film: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. To nebyl vůbec špatný film. V rámci toho, že to bylo ujeté (ne moc pečlivě pojaté), tak jsem byl dost spokojen. Dost spokojen proto, že jsem dal lepší 3* (61%). Je i více podobných blbůstek, kdy dám třeba 2* - ale proto, že něco tam ocením. Třeba zde jsem si myslel, že ocením aspon efekty a ono houby. Úvod mě vůbec nechytnul, ale beznadějně to nezačalo, ale jakmile začala akce, šlo to vše do kopru. Co se týče efektů a údajné 3D převedení v nich ? To snad nemyslíte vážně, že to bylo hvězdné, nebo, že se dalo na to koukat ? Nicméně, názor ostatních. Tvorové, dáblové, možná to 1% dávám za ně, ale i to nebylo nejlepší. Příběh samozřejmě u podobných blbůstek nedává smysl. Napětí, sympatie k nějakým hercům, logika, jednání postav, nějaké dějové linie, scény - nic mě nezaujalo. Hudba ? No zaznívala tam, ani té jsem si nevšiml. Jedna velká nuda, a to se tam něco často. Co z toho, že se mlátí létající draci..pardon ne draci, ale dáblové nebo démoni s křídlama ? Uf, mam dost. Finále také o ničem. Tento brak nemá žádné části, úvod, střed, závěr. Je to tupý film, který asi chtěl dělat hodně na efektech, přitom ty byly nulové. Některé scény z filmů připomínaly jiné filmy. No, myslím, že nemá cenu komentovat dál. Já mám dost. Doufám, že jsem ze začátku jasně vysvětlil, že nejsem úplně zaujat podobným bláznivinám. Toť vše.(8.3.2014)

• *CARNIFEX*

Frankenstein je nová kvalitou nedosahujúca "kópia" Van Helsinga. Ten okrem krásnych efektov, kulisami a obyčajnou zábavou disponoval "dušou", ktorá diváka dokázala nie len pobaviť, ale aj upútať. Tu veškerá "sranda" končí vyzradením všetkých "tromfov" v úvodnej 15 minútovke. Všetky efekty sa už len opakujú a Frankenstein zrazu nemá po vizuálnej stránke čím prekvapiť, čo ponúknuť ( až na úplný záver ). Keď k tomu "prirátame", miestami ozaj stupídne dialógy v podobe trápnych "detinsko detských" vyhrážok, razom si človek uvedomí, že tento film je venovaný kategórii do 15 rokov, alebo divákovi s "detskou" dušou, ktorému postačí "nemé" sledovanie obrazovky a chrúmanie pukancov. Neustále cirkevné žvásty boli pre mňa najväčším tŕňom v oku. Boh sem, boh tam, boh toto, boh "hinto". Ako v zlom sne. ( Je snáď režisér iluminátom?? Propaganda vieri a "kresťanstva" je cítiť na sto honov. Peklo Vs Nebo, Boh Vs Diabol, Boží bojovníci ochraňujúci životy ľudskej rasy "neviditeľnou rukou" - aké priehľadné ). Frankeinstein nie je vyslovenou katastrofou, no kto čakal pokus o remake z roku 94', vytriezvie veľmi rýchlo. Vidieť raz a "rýchlo" zabudnúť.(3.3.2014)

• VášaVF

Tento snímek je určen asi pro jinou cílovou diváckou skupinu, takže po jeho shlédnutí (pokud je vám více než 18) asi nebudete moc nadšeni. Hloupé dialogy, jednoduchý děj, slabé akční scény a průměrné efekty. Frankensteinovo monstrum má mnohem větší potenciál a mohla to být dobrá krvavější podívaná. Škoda.(30.5.2014)

Čekal jsem koninu, byla to konina. Čekal jsem koninu bližší Constantinovi, byla to konina bližší hybridu Van Helsinga a Angela. Plusem Aaron, který tu zase dostal roli a možná by si zasloužil něco víc než ty svoje dosavadní béčkoviny, plusem i těch několik scén (dvě, tři), které jakoby vypadly z fakt pěkného videoklipu, jinak je to ale něco, co si vymyslíte s přáteli u piva, akorát tady k tomu někdo měl prostředky. Část těsně před a během hlavní bitvy byla asi z celého filmu nejlepší, ale pak to zaser šlo pomalu k šípku. Tohle hodně rychle zapadne. To totiž i ten Van Helsing byl lepší, zapamatovatelnější a měl lepší (oproti tady Frankiemu vlastně měl vůbec nějaký) hudební motiv. Nejsem zklamán, dostal jsem více méně to, co jsem čekal, koninu. Nic to nemění na tom, že i v žánru "Konin" to mohla být konina lepší a zábavnější. ~~~ 2,5*(30.1.2014)

Presne takovej tupej akcni vyplach ve stylu Underworld a Legie, jakej jsem cekal. Pribeh je samozrejme znacne dementni a to i na pomery podobnejch becek, ale aspon svizne odsejpa a neni cas na zbytecny kecy. Triky nejsou buhvijaky, ale vylozene nerusi. Herci nemaj prakticky co hrat, Nighy dela svyho typickyho zaporaka, ale Eckhart docela prekvapil, ani ne tak herectvim, ale tim, ze to je docela namakanej borec. Co se tyce akce, ta se snazi za kazdou cenu vypadat epicky, ve vysledku se to sice vse vicemene furt opakuje, ale diva se na to pekne. Takze celkove ty 4* tak vlastne davam hlavne za to, ze jsem se od zacatku do konce skvele bavil, na vypnuti mozku idealni.(9.5.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 25. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Film měl jít původně do kin 22.2.2013. Jeho premiéra však byla posunuta na 13.9.2013, aby pak byla opět posunuta, tentokrát na 24.1.2014. (Hal_Moore)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)