Já, Frankenstein

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

Čekal jsem koninu, byla to konina. Čekal jsem koninu bližší Constantinovi, byla to konina bližší hybridu Van Helsinga a Angela. Plusem Aaron, který tu zase dostal roli a možná by si zasloužil něco víc než ty svoje dosavadní béčkoviny, plusem i těch několik scén (dvě, tři), které jakoby vypadly z fakt pěkného videoklipu, jinak je to ale něco, co si vymyslíte s přáteli u piva, akorát tady k tomu někdo měl prostředky. Část těsně před a během hlavní bitvy byla asi z celého filmu nejlepší, ale pak to zaser šlo pomalu k šípku. Tohle hodně rychle zapadne. To totiž i ten Van Helsing byl lepší, zapamatovatelnější a měl lepší (oproti tady Frankiemu vlastně měl vůbec nějaký) hudební motiv. Nejsem zklamán, dostal jsem více méně to, co jsem čekal, koninu. Nic to nemění na tom, že i v žánru "Konin" to mohla být konina lepší a zábavnější. ~~~ 2,5*(30.1.2014)

• jonyyy

Zatím jednoznačně největší průšvih roku. Naprosto idiotský příběh, s příšernýma démonama, kteří vypadali jak z Čarodějek, Buffy nebo nějakého podobného starého hloupého a kýčového seriálu, ještě mnohem horšíma "andělama", tak nepřirozenou animaci jsem ve filmu s áčkovým rozpočtem (předpokládám, že byl, když tam hrálo tolik hvězd) dlouho neviděl. Přitom už samotný scénář musel vypadat hrozně. Když ho předali Billu Nighymu, nejspíš za každou větu napsali slušnou sumičku, která mu bude odměnou. Jinak si neumím vysvětlit proč se tohoto projektu účastnil. 40 %(13.3.2014)

• Xmilden

Pane na nebi, nedopusť prosím aby vznikaly podobné zrůdnosti. Film, ve kterého vypadá After Earth neskutečně nabušeně. Film, který je tragický každou desetinu sekundy. Nevím co provedli Nighy s Eckhartem, že v tomhle museli hrát. Každá jejich věta mě drásá. Takové nesmysly snad ani nemysleli vážně. Pravděpodobně jeden z 5 nejhorších filmů všech dob. PS: Nenechte se ošálit vysokým hodnocením. 0%! PS2: Jestli chtějí do nového Terminátora opravdu obsadit Jai Courtneyho tak pánbůh s náma se všema.(17.3.2014)

• Terva

CITÁT - Vlastně to tím celé začalo.......... Řád Chrličů je zajímavá myšlenka a mám pocit, že to ještě nikdo nerozpracoval do takových detailů. Jenže tady to působí až moc "latexově", je to zdlouhavé a chvilkami velmi nudné. Málo akce a když už nějaká je ztrácí se jen v bílé nebo ohnivé cloně a protože se to dost často opakuje, přestává to mít správné napětí a efektivnost. Námět je dobrý, ale zpracování mohlo být jiné. CITÁT - To nezabiješ, To už je mrtvé........... Celkem povedený hudební doprovod a párkrát se blýskne i kameraman. Jinak celkem slabý průměr. CITÁT - Já, Frankenstein............(8.6.2014)

• EvilPhoEniX

Akční řezby miluji, jsem jejich velký fanoušek, obzvlášť Underworld Awakening, tam jsem stihl dosáhnout pěti orgasmů ,ale když řeknu, že tohle je opravdu špatný film, tak mu ještě polichotím. Průměrné efekty, nezajímavá akce, příběh napsaný 12 letým dítětem. Tohle je ostuda všech Akčních filmů!! Stuart Beattie mi dluží 92 minut mého života. Ztráta času nedoporučuji ani největšímu nepříteli.(7.3.2014)

• - Film sa natáčal v Austrálii. (tinss_18)

• - Knihu Frankenstein, která filmu předchází, napsala Mary Shelleyová a byla vydána poprvé již roku 1818. (Dracconnis)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)