Já, Frankenstein

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

Přistoupil jsem na "pravidla hry" a skvěle se bavil ... I, Frankenstein je nadupaná akční jízda, která si vypůjčila jen naprosté prazákladní myšlenky původního díla a pracuje s postavou jako s mírně "natvrdlým atni-hrdinou", který řeže všechny kolem sebe, lidi, démony, gargoyly/anděly, než si uvědomí, koho vlastně řezat dobré je a koho nikoliv ... Comixově laděný příběh, který některé diváky musí přivádět k šílenství (a já se jim ani moc nedivím ...) a mladé a prostoduché k obstojné zábavě. To, že si Frankensteinovo monstrum vybralo k boji dvě tyče, tzv. "kálí sticks" je velké plus a souboj s jedním z úhlavních démonů je choreograficky fajn... Film jsem si pustil přesně v té náladě, jakou jsem měl mít a dostal jsem přesně to, co jsem očekával ... Prostoduchou řežbu, vykrádačku Underworldu a všeho možného dalšího ... každopádně mnohonásobně lepší počin, než totální propadák tohoto roku Hercules (2014) ...(7.3.2014)

Nápad na příběh filmu opravdu neokoukaný a super! Triky a efekty také, jen si s pány pekelníky mohli tvůrci trošičku vyhrát, ale vizáž chrličů zážitek vyváží. Takže k dobré akci a trikům přičteme neodolatelnou Yvonne Strahovski a typické anglické gentlemanské vystupování Billa Nighy a máme tu film na opravdu povedený večer... Tu jednu hvězdičku strhávám za hlavního hrdinu, kterého dva zmínění naprosto přehráli.. Vřele doporučuji ke zkouknutí..(1.2.2014)

• Terva

CITÁT - Vlastně to tím celé začalo.......... Řád Chrličů je zajímavá myšlenka a mám pocit, že to ještě nikdo nerozpracoval do takových detailů. Jenže tady to působí až moc "latexově", je to zdlouhavé a chvilkami velmi nudné. Málo akce a když už nějaká je ztrácí se jen v bílé nebo ohnivé cloně a protože se to dost často opakuje, přestává to mít správné napětí a efektivnost. Námět je dobrý, ale zpracování mohlo být jiné. CITÁT - To nezabiješ, To už je mrtvé........... Celkem povedený hudební doprovod a párkrát se blýskne i kameraman. Jinak celkem slabý průměr. CITÁT - Já, Frankenstein............(8.6.2014)

• Xmilden

Pane na nebi, nedopusť prosím aby vznikaly podobné zrůdnosti. Film, ve kterého vypadá After Earth neskutečně nabušeně. Film, který je tragický každou desetinu sekundy. Nevím co provedli Nighy s Eckhartem, že v tomhle museli hrát. Každá jejich věta mě drásá. Takové nesmysly snad ani nemysleli vážně. Pravděpodobně jeden z 5 nejhorších filmů všech dob. PS: Nenechte se ošálit vysokým hodnocením. 0%! PS2: Jestli chtějí do nového Terminátora opravdu obsadit Jai Courtneyho tak pánbůh s náma se všema.(17.3.2014)

• Fr

,,KOLEM ZUŘÍ VÁLKA. VÁLKA, O KTERÉ LIDÉ NEVĚDÍ. UŽ PO STALETÍ. MŮŽE ZNAMENAT VYHYNUTÍ LIDSKÉHO DRUHU...“ /// Nevýraznej casting, kterej prostě nemá nato příběhu, kterej je hloubkou myšlenky určenej nemluvňatům, domácím zvířatkám a účastníkům Bohnickýho zájezdu jak a čím pomoct. Fantasy nesmyslnost, ve který jde vo efekty, zvuk (ne vole, nečučel jsem tu ruskou verzi! a vobraz, a nezajímá ji, jestli něco víte o vědci jménem Viktor Frankenstein. Navíc je to bez charizmatický postavy, pořádný hlášky, zato plný béčkovejch až céčkovejch řečiček. Van Helsing, Underworld, upírskej Lincoln … asi bych to víc nepitval. Píčovana, která zabaví a donutí zamyslet se nad vlastním IQ. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks, kterej má na svědomí Kevin Grevioux neznám. 2.) Zajímá mě, jak si vedl ,,netvor“ 200 let po smrti Viktora Frankensteina. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(2.5.2014)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)

• - V scéne, kde Adam (Aaron Eckhart) preskočí sklo a dopadne na zem, ja vidno, že sa pošmykol a padá na zem nemotorne, avšak hneď v ďalšom zábere je vybalancovaný a kľačí. (challik)

• - Většina lidí pojmenovává monstrum jako přímo Frankenstein, i když se tak nejmenuje on, ale jeho stvořitel. V knize bývá nazýván jako Netvor. (Dracconnis)