Rvačka v Panamě

The Upper Hand

Prepadnutie v Paname

Krimi / Drama

Francie / Západní Německo / Itálie, 1966, 86 min

Jak mám rád Gabina, tak tohle se nepovedlo. Film je do tří čtvrtin zmatený, nikdo pořádně neví kdo je policajt a kdo gangster, a pakliže gangster, tak ke které partě patří. Gabin je sice výtečný jako vždycky v těchto jeho letech, jenže je ho na plátně pomálu, jinak se tam motají průměrní herci, jejichž tváře jsou jedna jako druhá. Docela slušný závěr už to stěží může rehabilitovat.(26.9.2014)

Na první pohled má Rvačka v Panamě všechno, co mám ve filmech rád - drsné charaktery, osamělé zabijáky, trochu té "špionské" atmosféry (př. epizodka Mike Coppolano v Tokiu), lehce exotický příběh. Po dokoukání však ve mně zůstává rozpačitost nad výsledkem, jelikož se mi zdá, že jsem viděl film minimálně o půl hodiny delší, tudíž lehce rozvleklý a koneckonců i postrádající takovou šťávu, která je patrná u nejlepších snímků žánru...(10.7.2013)

"S těma kozama jako máš ty, přesvědčíš každýho." "Škoda, že je nemáte taky, nemusel byste si hrát s revolverem." Kromě výborných komediálních vsuvek (viz výše) je to obstojná kriminálka s (relativně) přehledným dějem, znovu se ale musím omluvit milovníkům Jeana Gabina. Pro mě je tady za hvězdu kouzelná Nadja Tiller.(17.2.2012)

Opravdu byl zpočátku problém se orientovat, ale vliv na to mají i francouzská jména a méně známé tváře. Překvapila mě účast Mireille Darc, kterou jsem, myslím, ještě tak mladou neviděl. Potěší retro gangsterka, nádech špionážního filmu, stará francouzská tvrdost. Neobvyklý byl i výlet do Tokia. Francouzi si u kriminálek většinou vystačili doma. Není žádným klenotem, ale dobrý výlet do minulosti.(6.10.2015)

• Autogram

Kvôli Jean Gabinovi som to chcel vidieť, ale ani veľké meno nie je zárukou dobrého filmu. Od začiatku až do konca som sa v tom strácal a tunajší obsah akoby pisal niekto, čo o filme len počul z druhej ruky. Nenadväzujuce scény, chýbajúce predstavenie postáv a minimum akcie, takto sa gangsterky netočia.(5.10.2015)