Cedulky

(neoficiální název)
  • Austrálie Signs
Krátkometrážní / Romantický / Komedie
Austrálie, 2008, 12 min

Jeden z filmů oceněných roku 2009 v Cannes.
Krátký a jednoduchý film o komunikaci mezi dvěma lidmi z dvou kanceláří přes ulici. Film o tom, že najít lásku nemusí být tak těžké, jak se zdá, a že vaše láska může být jen kousek od vás... (Badmaniak)

blackrain

Tenhle kraťas mě měl zcela ve své moci. V půlce jsem se totiž začala obávat, že se to nějakým způsobem zvrtne a příběh neskončí dobře. Takže moje romantická dušička si užila. ()

ABLABLABLA

V té první části se zhlédne většina lidí, ta druhá se poštěstí spíš ve filmu než v reálu... minimálně, co se týče toho neskutečně romantického cedulkování po dobu několika dnů (možná týdnů, co my víme), protože kdo by tohle nevyřešil jednou cedulkou s telefonním číslem v dnešní uspěchané době, že? Je to malé, milé, nápadité, hezké, se sympatickou dvojicí a dobře zvolenou hudbou. 4,5* ()

Kreeki

Je zajímavé, jak některé krátké filmy dokáží říci během deseti minut více než většina celovečerních produkcí během dvou hodin. ()

MATADOR

Při volbě režiséra na Expendables 3 jsem byl "nucen" se podívat na jeho krátkometrážní prvotinu, která je navíc ověnčena cenou z Cannes. Velmi jednoduchý snímek s milými postavami, hezkou myšlenkou a samozřejmě krásným koncem. ()

stration

No tak to mě dostalo. Kurnik, kdysi jsem býval aspoň trochu romantik. "Zanechte zbytečného díla, je po nich pátrat marnou hrou; jen vůně refrénu vám zbyla: Ach, kdeže loňské sněhy jsou!" ()

Toj

Achjo... Co ty porotci v Cannes dělaj? Ono to působí roztomile, hravě, opravdově atd. Ale vlastně je to celkem zbytečný 12ti minutový klišé... ()

Dont

Téměř němý krátký film se zajímavým nápadem a občas trochu dětinským provedením, ale celkově vzato mě to pobavilo, romantika jak má být a velmi vhodně zvolená hudba. ()

d-fens

sladká milá prkotinka, pekný nápad. Tváriť sa pri takýchto "jednoaktovkách" ako prísny kritik by bolo trápne, takže jasných 70-80% ;) ... pri prvom zábere na dievča som videl Zooey Deschanel. už som myslel že to bude nejaký "epilóg" k výbornému filmu "500 dní se Summer" :).... p.s. pridávam sa ku komentáru od yenn :D ()

easaque

Milý krátký film, v kterém sice není nic světoborného a i přes nějaké to kliše, dodává pozitivní náladu a úsměv na tváři. Takže doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Jeden z najkrajších krátkych filmov aké som kedy videl. Krásny kontrast smútku a šťastia... O tom ako sa všetko z minúty na minútu dokáže otočiť k dobrému, ale aj k zlému. ()

Marqta

Jednoduchý, nekomplikovaný, předvídatelný a naivní, takový je tenhle krátkometrážní snímek. Místy působí dost hloupoučce a je jen dobře, že nebyl delší. Námět mi připoměl jeden videoklip od Taylor Swift, který jsem někdy dávno viděla. Trochu se stydím dát 4 hvězdy protože objektivně by to bylo na tři. Ale ta jednoduchá radost, kterou jsem zažila a ten dokonalý začátek snímku (hlavně ten)- pojetí denní rutiny, vystižení samoty, strachu a částečně i smutku- to mě přesvědčilo. ()

KooNY

Film s jednoduchým ale docela originálním dějem. Přiblble jsem se usmíval celou dobu, je to zábavné a já si těch dvanáct minut užil. Doporučuju teda maximálně. ()

MrPierc

Jednoduché, ale nutí vás to sledovat až do konce, kde je napětí už na maximu a přitom jde o tak normální věc. ()

Skleena

Je to sice cajdáček na druhou, ale... přinejmenším se tam "nelowískujou" pomocí těch otřepaných filmových frází :) Příjemná dvanáctiminutovka. ()

C0r0ner

Krátkometrážním filmům dávám šanci proto, že nezaberou příliš mnoho času a často jsou scenáristicky zajímavé. Neočekávám od nich ale nic převratného. To od základů překopaly Cedulky. Takovou emoční mrdu jsem nedostal z desítek jiných filmů a tenhle kraťas mě za dvanáct dokázal rozsekat jako skoro nic jiného, co jsem kdy viděl. 100% ()

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra