Architekta bývajúceho v rozľahlom dome práve opúšťa priateľka a ostáva sám. V jeden večer na jeho dvere zaklope neznámy muž, ktorý si potrebuje zavolať. Dopraje mu chvíľku súkromia, no keď sa vráti, muža nevie nájsť a čo je podozrivejšie, nevidel ho ani odchádzať.
Časom dostáva pocit, že v dome sa okrem neho nachádza aj niekto iný... (petero)

naytsirk

Když jsem to včera dokoukal, byl jsem nadšený, protože se mi po dlouhé době opět něco líbilo a hlavně mě to bavilo… I těch pár věcí, co nedávali smysl, jsem přešel. Ale přes noc se mi to nějak rozleželo a ráno už jsem z toho tak nadšený nebyl. Ono těch věcí, které nedávali smysl bylo víc, potom chování hlavního hrdiny bylo vlastně naprosto praštěné, a pointa? Nechci tím tvrdit, že to je špatný film, to určitě ne. Naopak, je moc dobrý, ale do top ten bych to nedal. ()

StorWik

Proč ?? Proč kurva proč se Felix chová tak ujetě ? Což o to. Atmosféra je elektrizující, ale suma sumárum je to hodně divnej a nelogickej film. Hodně neozodpovězených otázek je jen k nasrání. ()

dafne68

Páčil sa mi. Od hororu to malo ďaleko, no aj tak mi nebolo v istých chvíľach všetko jedno. Nestáva sa mi často, že by som dala vysoké hodnotenie filmu, ktorý som vôbec nepochopila, ale tentokrát urobím výnimku. Napätia tam bolo až až. ()

johnny_vasku

Film pro lidi, kteří rádi pozorují lidi, kteří pozorují lidi... vlastně takový voyerský Inception. Vskutku zajímavý, a jak je u Španělů zvykem, žánrový mix: začíná to buďto jako domácí vyvražďovačka nebo jakási duchařina, poté se film přehoupne do takového úchylného dramatu a končí jako klasický thriller. A kdo by to byl řekl, ono to vcelku funguje! Podrobnější informace nejsem schopen bez druhého zhlédnutí vyplodit, avšak problém filmu je ten, že na druhou projekci moc neláká. 60 %. ()

Pokri

Nemôžem sa ubrániť porovnaniu s La cara oculta. V prvej polovici sú tie filmy v mnohom podobné, no tam, kde sa La cara oculta dokáže vyhnúť nelogickosti, táto snímka totálne prehráva. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že scenár je úplne deravý. A pritom to v prvej polovici vyzeralo veľmi sľubne. ()

mircxxx

Žánrově těžko zařaditelné, jak už tady někdo napsal. Určitě můžeme skoro úplně škrtnout "horor", Pseutomysteriózní/Thriller/Drama se špetkou komedie. Ale nebojte, jedná se asi o 2 minuty, ale o to vtipnější. Film, který mě tedy nedokázal nudit ani vteřinu. Cokoliv více psát by mohlo zavánět spoilerem. Obsah filmu zde na CSFD je přesný a zbytečně neprozrazující více. Doporučuji ()

Deacon59

Mě to teda nějak extra nechytlo, pořád sem čekal co z toho vyleze a ono nic. Nejdřív má strach, že mu někdo leze po baráku a pak to dělá sám. Nějak nechápu. ()

Fixa

Kurva, takový nervy už jsem u filmu dlouho nezažil. Byl jsem tak napnutej, že jsem bojoval s tím, abych film neposunul, alespoň o kousek dopředu. Nevěděl jsem, co to prožívám za pocity a už mně to začalo srát. Ale to bylo dobře! Atmosféra, u který jsem se kousal do ruky a nechápal. (Teď budu trochu probírat děj, ne moc do hloubky, ale i tak varuju). Takže po tom šílenym napětí to na(ne)štěstí někdy po polovině odpadlo a na konci jsem trochu nepochopil, proč tvůrci tohoto filmu nacpali takovej tuctovej nepřekvapivej závěr.....no, možná právě proto, že jsem u tohoto dobře rozjetýho filmu čekal nějaký zajímavý konec. Zpětně jsem to potom luštil, protože mi to přišlo jako blbost a opravdu tam pár drobností nesedělo, ale nechci dále spoilerovat. Přihmouřim oči a za tu nejnapínavější atmosféru filmu, co pamatuju, za čtyři ()

baronGrga

Podobné "hravé" filmy mě neskonale baví. Ačkoli připouštím kolísavost kvalitativní i žánrové úrovně filmu i jistou míru předvídatelnosti děje, zůstává pro mě El habitante incierto poutavou podívanou, na které je - coby divák - radost participovat. ()

metalbiker

Skoda takto skazit a znezmyselnit film so zaujimavym nastupom. Malo to dobre napatie, netuctovy namet, aj nezmyselne spravanie hlavnej postavy by bolo v poriadku.... Len to nijak nekonci.. udalosti do seba nezapadaju, resp. nie su vysvetlene, aj ked pochybujem, ze tvorcovia to maju pospajane... ()

Montmorency

Jak zatočit s někým, kdo se mě válí v postýlce, papá z mojí mističky, holí se mým strojkem a dělá na mě bububu ? No jednoduše - nakvartýruju se k němu domů a začnu strašit tam (PS: Sejdeme se v tunelu).........Když si tak sesumíruju španělské horor-mystery filmy z poslední doby, tak se to točí pořád dokola kolem šmírování - ať už domovník, milenka, nebo soused na vás číhají pod postelí, za dveřma, za zrcadlem či ve skříni....Ale jak vidno, zdejšímu publiku to nevadí a dál sází 4 dokonce 5* za ''super atmošku'', sorry, ale mě tyhle lekačky už přestávají bavit :-( ()

Liya

Hmmmm....podivny film :). Jako mnohe dalsi zde, prvni pulka me bavila moc, druha az tak ne (ano, taky mi vadilo, ze to z thrilleru preslo do komedie ci satiry nebo co to bylo). Rada bych vsak pozadala nekoho z tech, kdo pribeh zcela pochopili, zda by to tu nemohl nam zbylym - jak vidim neni nas malo :) - vysvetlit :). Nejen, ze mi neni jasne, co ten telefonujici muz, jestli tedy - SPOILER - v dome zustal nebo ne, a proc vlastne vubec chtel z domu telefonovat. Prijde mi ze jedna vec druhou vylucuje. Ten telefonat vypadal jako vymluva, aby se mohl v dome schovat, ale nenachazim zadny duvod k tomu, proc by se tam mel schovavat, takze vazne nechapu. Ale i detaily jako proc obe mlade zeny hrala ta sama herecka (nedostatkem herecek to asi nebude, takze v tom ma byt nejaka pointa, ktera mi ale zcela unika a spise dost rusi). Dale treba, jaktoze pritel zeny na vozicku nepozna, ze Felix nepatri mezi hosty (?!), proc Vere neprisly divne vsechny ty zvuky co slysela (kdyz ji vystraseny Felix pozval do domu) atd. atd...no a velmi prapodivne chovani Felixe. Normalni tedy urcite nebyl :). No.....i pres to prese vsechno musim konstatovat ze pocin je to zajimavy. ()

Straspytlik

Ale vážně... pochopil to někdo? Celou dobu jsem se chytal jednotlivých scén. Vnímat celek a snažit se jej pojmenovat mi zkrátka nešlo. Dal bych i víc, ale konec to zazdil. ()

Evziiik

Film celkem slušný, co se týče příběhu, ale na můj vkus zbytečně zdlouhavý. Na každou akci se divák neskutečně načeká. Někdo tomu říká napětí, já nuda. Neodsuzuji, ale ani nevyzdvihuji. Průměrný film, ani drama, ani horor, ani thriller, prostě film. Do půlky to ještě šlo, pak už jsem ale přestala vnímat a dokonce mi unikla pointa všeho, takže nakonec netuším, kdo tedy byl v tom architektově domě, proč byl Michael mrtvý (zamkla ho tam manželka?? Netuším!! ) a co se stalo tý těhotný blondýně?? Jeden by řekl, že bych se na to měla podívat znovu a až pak hodnotit... Ale já už to prostě podruhý nezvládnu :-/ ()

HombreT

Má to tú fajnú španielsku atmosféru, ale skôr som sa pri tom uchechtával, hlavne na hrdinovej neskutočnej hlúposti....slušne povedané. Nakoniec sa to vlastne vysvetlí, ale po prvé to už čakáte od dákej tej polovice a po druhé to skôr pôsobí silene ako triumfálne. Ale tie tri si to pekne ustojí. ()