Pětice přátel si pronajme byt k prožívání vzrušujících schůzek. Teď tu leží mrtvola a loft se mění na místo, kde je víc otázek než odpovědí. Kdo je oběť? Vědí o sobě všechno? Věděl někdo o jejich dohodě? Ale hlavně - kdo je vrah?
Film, ke kterému napsal scénář Bart De Pauw a hudbu složil Wolfram de Marco, zlomil v roce 2009 v Belgii rekord návštěvnosti domácí produkce. (Fr)

DavidWebb

A jak sa tí Belgičaňá dozvedeli, že existuje nejaký krimitriľer? A jak ho natočili? Šak mohli kupovať krimitriľery ze Svatého Lesa, títo Belgičaňá... Safriš, tak toto bolo vážne žúžo. Žeby európsky filmový priemysel chcel začať šliapať amíkom na päty? Už to tak asi vypadá. Famózne natočená zápletka so slušnými hereckými výkonmi, v ktorej mi vadili iba dve veci. Stopáž, zdalo sa mi to zbytočne dlhé, a potom to, že všetci chlapi považovali tú chudinku za mŕtvu a ani jedného z nich nenapadlo skontrolovať jej pulz. A to boli všetci až na "tlouštíka" a "koxáka" chytrolíni. Krimi/thriller je jeden z mojich obľúbených žánrov a s týmto dielkom po holandskom Daglichte moja duša opäť poodchriakla. Je zbytočné písať o tom niečo viac, kto má tento žáner rád, nech ide do toho. ()

fincik

Nápad to byl dobrý. Atmosféra byla supr a rozuzlení bylo docela nečekané. Škoda, že většina herců mi byla totálně nesympatická, což je velký mínus, protože film se točil hlavně kolem charakterů postav a kolem toho, jak se účastníci s takovou situací poperou. Přesto tak vzniká zajímavý příběh, kde je několik zvratů ()

Mijagi

Parta snobáčů, ze které jsem měl pocit, že nedělá nic jiného, než loví ženské a pokud je zrovna neloví, tak na to aspoň myslí. Scénář by zasloužil obohatit i o jiné činnosti hlavních postav, vytržení jedné z kontextu ostatních dělá příběh méně uvěřitelným. Chybí kamuflování avantýr před rodinou a známými, vymýšlení výmluv, krytí následného zločinu. Vše je pouze lehce naznačené, zkratkovité. Nevyužitý potenciál zajímavého námětu. ()

jafuska

psychologický film hned od začátku, kdy se 5 přátel schází v utajovaném bytě, a užívaly si po svém, aniž by to tušil někdo jiný, ale nakonec se všechno zvrtne, dobrá hudba, děj plný napětí, kdy se neví, co kdo v daný moment udělá, ačkoliv je to Belgický film, přesto velmi podařený, a doporučuji, stojí za to tento film shlédnout. ()

HrochOch

Óho z přemíry chladu snad začnu teplat. Chlad interiérů, chlad exteriéru, chlad v hlavě i každé vyřčené větě. Tento film vřele nedoporučuji nedůvěřivým, od přirození žárlivým ženám. Po dokoukání budete nuceny smířit se s faktem, že nevěra je ta nejpřirozenější věc na světě a každý nalezený klíček vám naježí bobra. Inu tuze pěkný byteček spojuje príma partu manželkami znuděných můžu v produktivních letech..Tady vidím první chybu, kolik očí o nevěře ví, toliko hub o ní může mluvit. Celý film je složený z pokecu nad mrtvolou, pokecu ve vazbě a pokecu s kámoši a pantery. Veškeré dialogy jsou perfektně vedené, psychologie postav i přes veškerý mráz bravurně vystavěná. Vztah k hlavním postavám se s přibývající minutáží převrací o 180. Spoilers time: (Jen Chris "nudou jsi a v nudu se obrátíš" zůstane galantní do poslední vteřiny.) Zprvu politováníhodný křupan, se (na základě srovnání) mávnutím proutku promění v domácí poklad. Kokešák vás rozněžní bezbřehou láskou k mladší sestřičce. Dostáváme se k obrácenému vývoji sympatií - sekáč Vincent, charismatem a inteligencí oplývající šedovlas, navíc šarmantní mistr vtipu. Svůj hranolek se nezdráhá smočit v každém dostupném sosíku a stává se tak vrchním ochutnavačem družiny. Smekám klobouk, on jako jediný udržel myšlenku loftu, princip jednonočních radovánek. Za slizouna numero uno je zde věrňouš Lucc, který pravidelně inzulinem opíchává ženu, páč nenašel koule píchat kohokoliv jiného. Ale podívá se rád, žejo, s párkem v ruce, sledujíc domácí videa, sní o tom, že je na jedinej den takovej šamstr jako Vincek. Že dokáže buchtu alespoň oslovit. Jeho ego, patrně korespondující s velikostí údu, mu pošeptá jednodušší variantu. Sejmi eso a ostatním klukům se po letech šaolinského tréningu snad vyrovnáš. (jako selfomluva postačí "když měl na všechny, neměl co sahat na tu o které si tiše snívám")..Faktem je, že konec působí dosti překombinovaně, neustále zvraty v pointách jsou ve finále otravné. Scénárista patrně vymyslel závěrů hned několik a z mladistvé nerozvážnosti je po vzoru pejska a kočičky smíchal. Ano, možná trochu křivda,konce jsou logicky navazující, dokreslí nepopsanou postavu a její fascinaci hohomevideem. Ale jeden konec stačí drahoušku. Já osobně bych ho nejraději viděla v části, kde vypluje napovrch drobnůstka o neúplné mrtvosti mrtvoly. Závěrečná romantika vždycky sux. Nakonec jeden pravdivý loft citát pro muže: "Já se změním!".."V co? V žábu?" a jeden moudrý pro ženy "Moje máma má umělý zuby. Když se směje, řeknete si - Jemináčku, jsou umělý?" ()

randi64

Kluci Belgičtí, hodně dobrý! Plno zvratů. Po necelých 100 minutách bych známkoval 5* bez mrknutí. Nakonec snižuji na 4*. I tak nadprůměrný thriller, kterému stačilo málo a byl v úplné spičce svého žánru. PS: Vidím trailer k americké verzi a už je mi zle. A to přetáhli dokonce i rejžu a Schoenaertse.. ()

Pete

Tak tu máme tělo neznámé milenky mínus litry krve v loftu, a pět chlápků s krizí středního věku na lavici podezřelých, kterým ten jejich šmajchlkabinet moc štěstí nepřinesl. A co všechno se dá vymyslet s jedním bytem, pár postavami, a hromadou flashbacků! S těmito chytrými (rozuměj pořádně zamotanými) hrami na kočku a myš se spoustou zvratů se později roztrhl pytel, několik jich vzniklo ve Španělsku (hlavně Oriol Paulo), ale spletenec nevěr mi připomněl třeba také Naprosté cizince. Loft je z tohoto výčtu nejstarší, a o tom, že se nadmíru povedl, svědčí i dvojice remakeů. ()

reno.d

Jsem rád,že jsem se o tomhle skvostu dozvěděl z poslední Cinemy!Naprostá spokojenost,fakt povedenej a napínavej filmeček!Za mě nadupaný 4 hvězdy! ()

xpaja

Výborný konverzační thriller plný zvratů. Ty přicházejí tak rychle, že se chvílemi nestačíte divit. Přesto na sebe nejsou roubovány nějak extrémním způsobem, takže děj nepůsobí až tak vykonstruovaně a uměle, jako u mnohých filmů tohoto druhu bývá zvykem. O jeden, dva zvraty méně by i tak neuškodilo, stejně jako méně doslovný závěr. Na belgickou produkci překvapuje opravdu kvalitní zpracování. Především pak skvělá kamera a hudební doprovod. Výkony hlavních představitelů jsou také na jedničku. Dávám --- == 85 % == --- . ()

pafka

Toto komorni drama vas nenecha usnout ( i kdyz me se to na chvili povedlo), protoze je to velmi zdarile a poutave vypraveno. Ovsem, jak jsem jiz naznacil, kominace kombinaci by jednoho mozna trochu znavila a zamotala hlavu, az vam vicka mohou klesnout. ()

blondboss

Veľmi slušné belgické kriminálne béčko, ktoré svojou atmosférou a podaním môže konkurovať aj tým hollywoodským. Rozpočet ale nepustil. Každopádne film vám ubehne ako voda, dialógy sú svižné a zvratov neúrekom. Najlepšie na tom je, že aj napriek množstvu zvratov sa v tom celom deji človek nestratí vďaka kvalitne pospájaným flashbackom. Jeden z vydarenejších európskych snímkov. 75 % ()

IZFNP

Chcela som dať 4 hviezdy, ale to by som film favorizovala pre jeho mimohollywoodsky pôvod, ktorý je mi sympatický. Ide skutočne o zaujímavý thriller, ktorý je kvalitne spracovaný, napísaný i obsadený. Predsa sa nejedná o nič viac, ako ľahký nadpriemer, takže kým sa stupnica hodnotenia na ČSFD nerozšíri na viac stupňov, musím ostať na troch hviezdach. 65% ()

kolodej1

tak takhle nějak by měla vypadat moderni krimi, zajímavá výchozí zápletka, postupné poodhalování souvislostí, je to napínavé, má to výbornou atmosféru, žádné hlouposti a nelogičnosti, nad kterými by bylo třeba kroutit hlavou, Velmi povedené a netradiční zpracování kriminálky. Stojí za vidění ()

NikaIn

Tak to bolo nieco,od zaciatku do konca som bola v napati,udive a plna otazok.ked uz som si bola ista kto je vrah zas sa zapletka zmenila a takto to islo cely cas az do konca v nevedomosti.Milujem filmi ktore ma drzia v napati a zamyslani,ked nic nie je jasne.Waw super podivana,vrelo odporucam.Zaujimavy namet,scenar,herecke vykony a mne sa pacil aj zaver. ()

987Castiel

Neskutočne som sa nechal vtiahnuť, nenudil som sa ani sekundu a čím viac zvratov, tým väčšie nadšenie. Milujem poriadne zamotaný dej, ktorý ale zároveň stíham plynule registrovať. A ešte viac milujem keď si myslím že už všetko viem a potom dostanem ďalšiu a ďalšiu ranu pod pás. Všetok kritiky plno rešpektujem, chápem a taktiež som nedostatky vnímal, ale nemôžem si pomôcť, tie pocity pri záverečnom rozuzlení stáli zato. Žiaden z re-makeov nehodlám pozerať, vyzerá to tak že zhadzujú meno originálu. ()

FilCroft

Pět mužů, jejichž přátelstvím zamává vražda v jejich vlastní skrýši. Van Looy podle výborného námětu natočil působivý film, během jehož sledování divák přemýšlí jednak o tom, kam povede další zvrat, jednak o tom, kdo z pěti protagonistů je vlastně největší hajzl. Především výborná kamera podtrhuje atmosférickou jízdu. Závěru ovšem předchází tolik dějových kliček, že celková gradace spíše trpí. Teprve při sledování (navlas stejného) nizozemského remaku jsem začal začal uvažovat o slabších místech scénáře. ()