Televízne noviny sú hlavnou spravodajskou reláciou TV Markíza. Prinášajú aktuálne a dynamické informácie z oblasti politiky a zo spoločensko-kultúrnej sféry z domova i zo zahraničia. (oficiální text distributora)

Anderton

Pomaly začínam uvažovať o udelení dvoch hviezdičiek. Umelo naťahovaná relácia na pomaly hodinu stráca tempo, reportáže sú častokrát vycucané z prsta, aby mohla byť táto dĺžka naplnená. Predtým sme sa aspoň dozvedeli to najdôležitejšie za 20 minút. Teraz sa dozvedáme aj veci, ktoré nikoho nezaujímajú a človeka chytá spánok ešte pred večerným programom. Nemám na mysli ten na Markíze. ()

Marek1991 odpad!

Tak, ako som si spočiatku myslel, že je to skvelé, tak mi s pribúdajúcim rozumom došlo, že je to vrchol všetkého hrozného, čo na Slovensku v televízii ide. Pozrite si môj komentár k televíznym novinám TV JOJ, tam som to vystihol. Túto reláciu by som mohol nazvať jednoducho propaganda! Ak chce niekto vedieť ako vyzerá propaganda a nečítal hlavné znaky propagandy podľa Noaha Chomského, tak mu stačí, nech si pozrie toto. Čistý otras, hnus, klamstvo, zahmlievanie, robenie z ľudí ovce, neobjektivita, komercia, účelovosť a najmä provlastníckosť, takisto tvrdo bojujúce voči iným názorom a silné dezinformácie, ale psíčkovia a mačičky na konci zahoja všetky tie vraždy však? No otras, hanba a ten názov, čo za to ľudia dali markíze je trefný TV Narkóza! Nemyslím si, že som až tak hlúpy, aby som tomu dal iné hodnotenie, keď vidím, čo to je zač. Jednoducho nič iné, než propaganda! Asi najväčší odpad aký som kedy dal na tejto stránke! Zatiaľ to vnímam tak, že ak Vykúpenie z väznice Shawshank je to najlepšie, je tu na ČSFD, tak Televízne noviny od televízie Markíza sú tým najhorším, čo tu je. Toto je zlo! ()

kebom

Nemôžem dať odpad len kvôli jednej skutočnosti. Vyššie je uvedené, že Televízne noviny sa vysielajú od roku 1996. Pamätám si, keď ich ešte uvádzali Vadkerti a Repčík. Redaktori sa snažili (tuším že dnes tam ostala len Žitňanská) a noviny sa dali sledovať. Neskôr tam dlho hviezdila Paríšková a koktavým Karáskom, ktorý bol schopný sa v jednej vete pomýliť aj 10 x. Pamätám si, ked v správach istý čas zaskakovala Denisa Šulcová a tá hlásila na úrovni (rovnako ako aj dnes neexistujúce nočné správy, alebo v teleráne). Potom ju Repčík už ako riaditeľ vyrazil, že vraj je nevýrazná. Mal pravdu, na k..vu Ďurianovú sa nehrabe. Takže pred desiatimi rokmi by som dal ***, dnes jednoznačne odpad, spriemerujem to na *. ()

borec999

Koktajúci Švajda. To je prvé, čo ma napadne pri Markizáckych novinách. Ale teraz vážne. V dnešnej dobe, keď si môžete všetky dôležité správy pozrieť a prečítať kedykoľvek a kdekoľvek za 10-15 minút je podľa mňa absolútna zbytočnosť pozerať každý deň niečo takéto v dĺžke vyše 1 hodiny. Navyše ak naozaj relevantných a dôležitých je tak prvých 20-25 minút a potom nasledujú životu dôležité správy ako napr. že v ZOO v Bratislave sa narodilo mláďa lamy či rôzne lokálne správy o nehodách, hádkach,vraždách a rôznych iných trestných činoch (ako áno je to smutné, ale naozaj o takomto niečom musí vedieť celá republika?) A to ešte nesmieme zabudnúť na povinnú porciu 15 minút reklamy. Jediné, čo drží pri živote túto reláciu je tvrdohlavosť generácie 35+ prispôsobiť sa, zmeniť zabehnuté zvyky a ísť s dobou. Keď predsa roky rokúce všetci pozerali o 7 večer správy, tak to tak treba robiť aj naďalej... Na druhej strane stále lepšie keď si ľudia pozrú takéto (zatiaľ) objektívne spravodajstvo, než bludy a konšpirácie na facebooku... 15% ()

-soch-

"Táto reportáž nie je vhodná pre divákov so srdcovo cievnym ochorením, pretože je veľmi drsná a odporná," hlási Ďurianová. No a čo?! Pozrite sa na JOJku a jej "Krimi-noviny". Že vraj Markíza vysiela len vraždy. + Správy zo zahraničia hlási príjmený hlas - Jakub Laca. + Pozrite sa do fotogalérie - šťastný úsmev Karola Farkašovského. + Jaro Zápala sa občas pomýli, ale to nevadí, aspoň sa zasmejeme. ()

• Každoročne je na Nový rok odvysielaná humorná verzia novín, v ktorej nechýbajú chyby z natáčania a iné vtipné scénky za uplynulý rok. (PATWIST)