Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• RelaxMan

Tento prequel se opravdu moc nepovedl ! L. Goss nemá charisma, S. Bean je sice dobrej, ale je tam krátce, D. Trejo zase hraje, až moc nepřirozeného klaďáka a V. Rhames, už má nejlepší léta za sebou. Kaskadérské kousky s auty jsou sice dobrý, ale praktický kopírují jedničku, tak že nic nového. Film občas ztrácí grády a je v něm spoustu nesmyslů. Dialogy jsou místy hodně trapné. Původně jsem chtěl dát pouze 1 hvězdu, ale pak jsem se podíval ještě na filmové bonusy na DVD a řekl jsem si : dobrá tedy, snaha tu nějaká byla, dám 2, ale víc, už opravdu dát nemohu .(28.2.2011)

Víceméně koukatelná napodobenina "jedničky", která s ní nemá kromě prostředí zdánlivě nic společného (ani herce). SPOILER: Ale jen zdánlivě, jedná o film předcházející "jedničce", tak aby ta mohla víceméně logicky navazovat. Mrzela mě nevyvážená dynamika - zvukaři dle potřeby přitvrdily hudbu a basy, ale jakmile něco vybouchlo, hlasitost nebyla ani na úrovni lidské řeči (ne, nemám u systému nic špatně nastaveno), bohužel jsem se s podobným jevem nesetkal poprvé. Škoda, správná detonace má rozvibrovat i zdi v obýváku!(1.1.2011)

Luke Goss není Statham, cílové publikum se přesto bude vrnět blahem. Nekompromisní násilí, holky prodávající víc své křivky než herecké umění a kamerové oblety okolo aut, které se musejí líbit. Režisér Roel Reiné (zatím se „soustředí“ hlavně na pokračování) rozhodně není žádné ořezávátko, akci umí a i když není tak úplně z jeho hlavy, odkoukal jí dobře. Co na tom že je to hloupoučké až běda. Stejná byla i jednička. O to tu absolutně nejde. Jde o akční výplach, který jsem samozřejmě se spoustou otazníků a úšklebků nakonec dostal.(16.12.2013)

50% Prekvapuje ma, že tí, čo slintali nad jednotkou, teraz otŕčajú nos... Dvojka je prequel a tak polku filmu sledujeme klišé okolo hlavného hrdinu a až potom vznikne Rallye smrti. Preteky sú fajn, dravé, divoké, drsné. Záver ma trochu zaskočil, ale v konečnom dôsledku som presvedčený, že lepšie to skončiť nemohlo... Viac ako plnohodnotné (pred)pokračovanie je to fanúšikovský bonus k prvému filmu...(19.2.2011)

• Frajer42

Až na pár akčních scén tu bylo všechno špatně. Po povedené jedničce přišel tenhle nesmysl. Celé mi to přišlo takové amatérské. A kdyby zde nehrálo pár známých tváří, asi by to amatérské i bylo. * * za koukatelnou akci a zajímavý nápad. To že je děj naprosto otřesně přetažený za vlasy nemá smysl u béčka ani rozebírat.(4.2.2011)

• - Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (Iks)

• - Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)

• - Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)