Reklama

Reklama

Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (311)

Lateef 

všechny recenze uživatele

I když to frčí v pomalejším (rozuměj béčkovějším) silničním pruhu, nezaznamenal jsem na sobě po shlédnutí nějakou vážnější zdravotní újmu, jako v případě jiných akčních béček. Po pravdě ale přiznávám, že si už po pár hodinách nevybavuji téměř žádnou scénu, protože ono tu zkrátka není co a proč si pamatovat. Potenciál na dobré akční scény tu je: jak v případě Death Match (aréna, možnost zpřístupnění různých zbraní), tak i případě Death Race (zbraně, štíty, závodní okruh), ale natočit scénu tak, aby se divák nadšením v křesle naklápěl do stran a usilovně mačkal opěrky coby kulomety jako v případě jedničky, to teda ani náhodou. Pár crashů se na skladě našlo, ale jak říkám, druhej den si nevzpomenu snad na nic. Jo vlastně to nabodnutí na železný hroty, tak aspoň jedna věc. Nezklamal Rhames, neoslnil Goss, nezaujal Trejo. Vzhledem k tomu, že rozpočet nemohl dosáhnout hodnot předchozího dílu, se film docela zdařil, ale prostě ten silně béčkový odér (vizáž, prostředí, dialogy, nezajímavá akční scéna, kamera a střih zakrývající chudý rozpočet) je všudypřítomný, vlezlý a já s ním moc dobře nevycházím. 50% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Když budu chtít charismatického Luka Gosse, dám si Bladea 2, když Robina Shou, sáhnu po Mortal Kombat, a když se budu chtít mrknou na pořádné kozičky a prdelky, prostě si pustím porno. Tohle je totiž tak strašlivě neumětelsky, zhovadile a celkově anti-cool natočená slátanina, až je mi za samotné tvůrce stydno. Nejde mi o ten (ne)děj, to je klasický béčkový vývar, ale o to, že Reiné je totální tragéd, který kamerou, střihem a celkovou kompozicí akčních sekvencí definuje nové odstrašující příklady. Dokonalý opak ‚geniální‘ jedničky. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Žeru tyhle béčka, který jedni sundaj už například jenom proto, že se točí kolem filmu, se kterým nemá nic moc společnýho...nebo že to točí režisér, kterej v samotné podstatě stojí za hovno a kritika ho vždycky strhá. Líbí se mi, jak tady pak ten film dostává od zdejší elity do držky tak, že se vůbec divím, jak se dokáže zvednout a na sebe vydělat. Vždyť není zase až tak špatnej. Herci? Jsou ok. Příběh? Dobře, od toho nemůžu ani nic čekat...ale akce? Ta je podle mě naprosto dostačující. Představte si film, který byste podle prvního pohledu na tenhle film čekali. Béčko? Jasný...Bláznivý béčko? Proč ne. Proč by to béčko ale nemohlo bejt dobrý? Malý počet peněz na natočení filmu je pořád suma, za kterou se něco dá natočit. A pokud na to nebudu nahlížet jako kretén, kterej předem ví, že uvidí sračku, tak se i docela pobavim. Vždyť právě o tom jsou filmy tohodle typu točeny, nebo se snad pletu a režisér to všecko myslí smrtelně vážně? ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nemotorný strejda Marsellus, D.Trejo v takové formě, že už může dělat reklamu jen na zahradní traktůrky s vyšší nosností a hlavní geroj připomínající z kůže stáhnutého králíka.. Nečekal jsem mnoho a dostalo se mi přiměřeně dementního béčka s efektními zpomalenými záběry, otřesně sestříhanými bitkami a spoře oděnými vězenkyněmi toužícími rajtovat s řadicí pákou toho největšího macha v areálu nápravného zařízení. Ryzí herecký profesionál S.Bean zjevně dostal poštou jen ty stránky scénáře, kde byly repliky jeho postavy a jak tak nad tím přemýšlím, nejsem si moc jist, zdali nějaké další stránky vůbec někdy existovaly.. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Natočit dobrý akčňák není rozhodně jednoduché! To máte charismatické herce, výborného režiséra, osvědčeného scénáristu, skvělého hudebního skladatele, štědrého producenta..... A co když nikdo nemá čas? To pak musíte půldruhé hodiny čumět na nesympatického, čtyřicetikilového jelimana, který dá nejprve na držku pár stopadesátikilovým negrům a když je jim to málo, tak je nakonec přejede autem. "Režisér" se zrovna vrátil z amsterodamského tripu, zbytky scénáře byly nalezeny na pánských hajzlech v Santa Monice, poté, co v rámci krize došel papír, do zvuku motorů hřmí hudba z porna a celé to zatáhl nějaký zkrachovalý skotský žid. Nechápu, jak se jim do takového odporného, stračkoidního eintopfu podařilo zamíchat mého milovaného pana Fazolku! Jediným možným vysvětlením je, že zřejmě chytře vrazil všechny tantiemy z Boromira do Lehman Brothers. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (BlackTom)
  • Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)
  • Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)

Související novinky

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (více)

Reklama

Reklama