Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• PetrPan

No teda, já čekal totální sračku a moje očekávání bylo nadmíru splněno, necharismatický nýmand v hlavní roli, pár hezkých holek, unylá akce a nic nového, kdyby to byla jen trochu vydařená kopie jedničky, budiž, ale tohle se jen pokouší kopírovat, ale zřejmě došel inkoust a na povrch leze jen nedomrlá nečitelná slátanina. Hvězdičku ze soucitu k Dannymu Trejovi.(5.8.2012)

• Xmilden

Slabší video bráška nepříliš originální jedničky. Po celou dobu jsem na filmu nespatřoval nic světoborného, tím samozřejmě myslím že nějaká akční zábava se nekoná. Od filmu jsem čekal hlavně akci. Postava Seana Beana je fajn, Danny Trejo snad hraje ve všem co se namane a Ving Rhames nám už notně sešel. Hlavní hrdina Luke Goss dost ztrácí charisma oproti Stathamovi. Jako Princ Nuada anebo Jared Nomak mě bavil mnohem více. Tady jsem mu toho závoďáka moc nebaštil. Film zachrání až závěrečné minuty, kdy se dočkáme spousty odkazů, hlavně tedy na bájného Frankensteina.(29.1.2011)

Keď som sa dozvedel že má byť pokračovanie Death Race a ešte keď som videl tých hercov, tak by bolo hneď jasné že si to nepozriem.Nejakým spôsobom som si to aj tak pozrel a neviem ako ostatným, ale mne sa to celkom páčilo.Videl som aj horšie pokračovania (prequely).Dej filmu je v podstate jasný, takže povedal by som, že si už len doplňujeme informácie.Death Race 2 inak celkom dobre obohacuje túto sériu a vôbec ju nerobí horšou.Herecké obsadenie je fajn a Luke Gosss je sympatický týpek.Čo sa týka postav, tak tiež sú tu tiež dobre vymyslené.Každá postava, ktorá sa vrátila sa vrátila aj so svojim hercom.Síce až tak tých postav sa nevrátilo.Rozpočet to nemalo moc vysoký, takže ako béčko (prequel) rozhodne poteší.Ja som sa pri tom skvelo bavil a moc nenudil, takže fajn.Na druhú stranu chápem to nízke hodnotenie. 65% - 3*(24.2.2011)

Proč jsem filmu dal jen tři hvězdičky? Především to je hlavně díky tomu, že jsem dlouho čekal, kdy se konečně bude jezdit s auty, když už se začalo jezdit auty, tak ty závody nebyly realistické. Byl souboj mezi dvěma závodníky, žádná jiná auta nebyla okolo vidět a vzápětí jsou zase všechny auta pěkně u sebe a dále za to, že při pěstních soubojích bylo častokrát vidět, že se vlastně herci do sebe nestrefují, ale jen máchnou před někým rukou a druhý se složí. Jinak zase chválím to, že jde vlastně o události, které předcházely jedničce.(15.12.2013)

Roel Reiné podobne ako Isaac Florentine zachráňuje česť dobrému béčku. Šantenie po uliciach, to čo mi chýbalo v Andersonovej jednotke, je tu v podobe zdrhačky pred fízlami, krásna scéna s granátmi, razom sa dostávame do vezenia kde prebiehajú klasické zápasy v ringoch, čo však sledovanosti nestačí a tak vzniká Death Race a s ním i jeho najväčšia ikona Frankenstein.(4.1.2011)

• - Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (Iks)

• - Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)

• - Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)