Reklama

Reklama

Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (310)

castor 

všechny recenze uživatele

Luke Goss není Statham, cílové publikum se přesto bude vrnět blahem. Nekompromisní násilí, holky prodávající víc své křivky než herecké umění a kamerové oblety okolo aut, které se musejí líbit. Režisér Roel Reiné (zatím se „soustředí“ hlavně na pokračování) rozhodně není žádné ořezávátko, akci umí a i když není tak úplně z jeho hlavy, odkoukal jí dobře. Co na tom že je to hloupoučké až běda. Stejná byla i jednička. O to tu absolutně nejde. Jde o akční výplach, který jsem samozřejmě se spoustou otazníků a úšklebků nakonec dostal. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Žeru tyhle béčka, který jedni sundaj už například jenom proto, že se točí kolem filmu, se kterým nemá nic moc společnýho...nebo že to točí režisér, kterej v samotné podstatě stojí za hovno a kritika ho vždycky strhá. Líbí se mi, jak tady pak ten film dostává od zdejší elity do držky tak, že se vůbec divím, jak se dokáže zvednout a na sebe vydělat. Vždyť není zase až tak špatnej. Herci? Jsou ok. Příběh? Dobře, od toho nemůžu ani nic čekat...ale akce? Ta je podle mě naprosto dostačující. Představte si film, který byste podle prvního pohledu na tenhle film čekali. Béčko? Jasný...Bláznivý béčko? Proč ne. Proč by to béčko ale nemohlo bejt dobrý? Malý počet peněz na natočení filmu je pořád suma, za kterou se něco dá natočit. A pokud na to nebudu nahlížet jako kretén, kterej předem ví, že uvidí sračku, tak se i docela pobavim. Vždyť právě o tom jsou filmy tohodle typu točeny, nebo se snad pletu a režisér to všecko myslí smrtelně vážně? ()

Reklama

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní prequel k Death Race aneb Počátky brutální a necenzurované reality show z vězeňského prostředí. Je pravda, že mnozí fanoušci nebudou dvojce věřit už jen proto, že je určena direct-to-dvd. Ale není důvod k větším obavám. Death Race už od začátku drtí filmová políčka našláplou akcí a zpomalovačkami, dozvíme se, jak vznikl nápad "death race" a budeme i u zrodu legendy, která byla v prvním díle zahalena tajemstvím. Chcete nenáročnou, akční a zábavnou oddychovku? Prosím, tady je. 70% ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Tento prequel se opravdu moc nepovedl ! L. Goss nemá charisma, S. Bean je sice dobrej, ale je tam krátce, D. Trejo zase hraje, až moc nepřirozeného klaďáka a V. Rhames, už má nejlepší léta za sebou. Kaskadérské kousky s auty jsou sice dobrý, ale praktický kopírují jedničku, tak že nic nového. Film občas ztrácí grády a je v něm spoustu nesmyslů. Dialogy jsou místy hodně trapné. Původně jsem chtěl dát pouze 1 hvězdu, ale pak jsem se podíval ještě na filmové bonusy na DVD a řekl jsem si : dobrá tedy, snaha tu nějaká byla, dám 2, ale víc, už opravdu dát nemohu . ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Na stejné úrovni jako jednička. Režisér kopíruje neschopnost Andersona téměř neustále, i jeho oblíbené featurky jako debilita a ty další věci co tak dobře umí. Jako třeba zpomalovačky! Při každé ráně, nárazu, kdyby hlavní hrdina snad sral, tak i to by bylo zpomaleně, ať si to můžu pořádně užít. Příjde mi, že Anderson se naučil zpomalovačky, řekl si že to vypadá děsně cool, tak je prostě používá do zblbnutí. Připomíná mi to situaci před čtyřiceti lety, kdy se Hong Kongští filmaři naučili používat zoom. Z herců se mi nelíbil nikdo. Aut jsem si moc neužil. Za něco stojí začátek a konec, scéna s granátama je pěkná (a hlavně pomalu zpomaleně zpomalená!). Vlastně, jedničku si moc nepamatuju, ale trochu mi přišlo, že příběhově je na tom dvojka dokonce lépe, i když zase postrádá tokový ten dirty look, tady to spíš vypadá trochu jako Flatout říznutý Crashday. Tvůrci se snažili o určitou "špinavost", ale vyznívá to hrozně čistě, asi jako když v práci děláte hovno, ale aby to tak nevypadalo, tak si uděláte šmouhu na tváři, aby to vypadalo že jste makali. Hm, když to vezmu kolem a kolem, tak jsem od tohohle filmu vlastně dostal to co jsem čekal. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)
  • Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)
  • 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (BlackTom)

Související novinky

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (více)

Reklama

Reklama