Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• Tuax

Hodně pokažený prequel... jelikož jsem viděl oba filmy těsně po sobě, tak nemůžu hodnotit moc kladně. To co ve filmu za něco stojí, je okopírováno, nebo přímo vystřiženo a použito z jedničky. Prakticky všechnoostatní je horší o několik tříd. Akční scény nebyly ani v jedničce něco mistrovského, ale zde je to střihem ještě více zazděné. Bohužel příběh je dost špatný sám o sobě, kdyby následovalo nějaké volné pokračování dopadlo by to dle mě mnohem lépe, takhle byly předem dané postavy a kdo viděl jedničku a má ji v paměti, tak věděl kdo přežije a kdo ne už předem, což taky kazí dojem. V takovém případě to chtělo, aby byl scénář zajímavější. Jenže hlavní hrdina byl až moc ukecaný, málo charismatický a to že se stane tím, kým se stal pr děj v jedničce, bylo taky moc okaté. Celkově jsem z toho dost zklamaný, snad jen Trejo docela potěšil i když on jako předchůdce coache, který pak šéfuje v jedničce to taky nebylo zrovna nejlepší. No a hlavní záporná ženská postava byla taky hodně nesympatická a nic moc, tak nevím, jestli nemám dát jedničce pět hvězd, když tento prequel tak zprznil co se dalo... 3/10(12.2.2012)

Teď jsem to dokoukal po druhý a musím říct, že se mi to líbilo víc než na první zátah. Je jen dobře, že tento filmek ukazuje zrod Frankensteina a závodů smrti. V první půlce je to spíš o bitkách ve vězení, na kterých majitel vydělával, ale které pomalu ztrácely na zábavnosti a tak přišla na řadu show s vyzbrojenýma kárama. Co se mi hodně líbí je akce, která mě pohltila, až mi film rychle utekl. Efekty jsou hodně povedený, bouračky parádní a mnohdy i krvavý. Obsazení se podle mě povedlo a hlavní hrdina je podobnej typ jako Statham. I buchty jsou tu dobrý. To všechno doprovází parádní hudba. Já si nemohl pomoct a film přehodnocuju na 5*. Za mě 90% :)(17.10.2013)

S původním filmem nesrovnatelné a to hlavně proto, že to je direct-to-video béčko. Jenže je to velice solidní béčko fungující jako prequel k původnímu filmu. Vrací se i několik původních herců, noví záporáci jsou fajn (Lauren Cohan yeah) a příběh není ani zdaleka tak špatný, jak by člověk čekal. Prostě klasické levné pokračování, které však jako mnoho jiných výrazněji nezklame.(26.11.2016)

• Gilmour93

Nemotorný strejda Marsellus, D.Trejo v takové formě, že už může dělat reklamu jen na zahradní traktůrky s vyšší nosností a hlavní geroj připomínající z kůže stáhnutého králíka.. Nečekal jsem mnoho a dostalo se mi přiměřeně dementního béčka s efektními zpomalenými záběry, otřesně sestříhanými bitkami a spoře oděnými vězenkyněmi toužícími rajtovat s řadicí pákou toho největšího macha v areálu nápravného zařízení. Ryzí herecký profesionál S.Bean zjevně dostal poštou jen ty stránky scénáře, kde byly repliky jeho postavy a jak tak nad tím přemýšlím, nejsem si moc jist, zdali nějaké další stránky vůbec někdy existovaly..(5.12.2011)

• Pilda17

Oproti Deat Race 1 hodně velké béčko, i když herecké obsazení není špatné. Death Race 2 nic nového neukáže a stává se z něj další zbytečné pokračování na vynikající první díl. Typický příklad toho jak se někdo z béčkových režisérů snaží napodobit režiséra áčkového a vymyslet pokračování na předchozí díl. Uznávám, že pan režisér sáhl trošku vedle a nedomyslel to, jak to může dopadnout a máme z toho akční sr*čku bez pořádné akce. Naprosto tragický děj, kamera a střih. Možná 1-2 momenty se dali zvládnout, tak dávám... 2/10 = 20%(14.1.2011)

• - Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)

• - Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)

• - 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (Sociopath)