Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• Pilda17

Oproti Deat Race 1 hodně velké béčko, i když herecké obsazení není špatné. Death Race 2 nic nového neukáže a stává se z něj další zbytečné pokračování na vynikající první díl. Typický příklad toho jak se někdo z béčkových režisérů snaží napodobit režiséra áčkového a vymyslet pokračování na předchozí díl. Uznávám, že pan režisér sáhl trošku vedle a nedomyslel to, jak to může dopadnout a máme z toho akční sr*čku bez pořádné akce. Naprosto tragický děj, kamera a střih. Možná 1-2 momenty se dali zvládnout, tak dávám... 2/10 = 20%(14.1.2011)

Roel Reiné podobne ako Isaac Florentine zachráňuje česť dobrému béčku. Šantenie po uliciach, to čo mi chýbalo v Andersonovej jednotke, je tu v podobe zdrhačky pred fízlami, krásna scéna s granátmi, razom sa dostávame do vezenia kde prebiehajú klasické zápasy v ringoch, čo však sledovanosti nestačí a tak vzniká Death Race a s ním i jeho najväčšia ikona Frankenstein.(4.1.2011)

Na áčkovou jedničku to nemá. Tohle je béčko a je to špatně ? Rozhodně připomínám, že zbožňuju jak áčka tak béčka. Režisér tohoto filmu mě překvapil filmem Smrtící zbraň se Seagalem. Dokázal, že je schopný B-režisér. Toto pokračování předchází jedničku - prequel. Rozpočet 7 mil.USD a já jen zírám, čekal bych tak 13. Technická stránka filmu dobrá. Akční scény - ty závodní jsou skvěle natočeny, ikdyž mohlo být více nápadů. 1/2 filmu neobsahovala závody rallye, což nevadí. Souboje před rally nic extra. Ale aspon mě pobavila honička na začátku filmu, kdy hlavní hrdina uniká před policií. To mi krom závodů pak přišlo jako nejlepší scénou. Příběh dost dobře promyšlen - tu nemám problém. Herecké obsazení je na tom dost dobře. Hlavní hrdina Luke Goss silně zaujal. Stejně jako charsimatický Ving Rhames nebo záporák Sean Bean. Ještě víc mě zaujal Danny Trejo. Lauren Cohan mě chytla okamžitě. I zbytek hereckého obsazení bez problému. Nyní k záporům. Mohlo bát víc závodů, ale nevadí. Spíš mě vadily spomalené scény, nejen ty akční. To bylo docela divné. Spomalené a ještě takové s efektama. Nejvíce mě zklamal konec filmu, který mi teda přišel dost nedořešený a strhnul mi dost % z filmu, který hodnotím. To je asi tak všechno. Kdyby byl větší rozpočet, nepokazili konec a nebyly spomalené scény, které mi přišly divné a nelíbily se mi, tak bych dal s odř.ušima tu pátou hvězdu. Takhle je to horší. Přesto celkově docela povedený film, který pobaví. Takže vysoký nadprůměr to je. Celkově hodnotím na slušných 77% = ****(18.1.2013)

• SOLOM.

No nevím, tenhle prequel o zrodu skvělého Frankensteina mi moc nesedl. Začátek jsem ještě překousl díky Luke Gossovi a jeho honičce s policajty, ale jinak to byla docela bída. Boje ve věznici teda nic moc a teprve ve chvíli, kdy se začalo konečně závodit, nastalo mírné zlepšení. Dvojku jsem si totiž schválně pustil dřív než jedničku právě proto, abych viděl jak Death Race vzniklo. Trošku mně zklamala auta, ale o hodně víc špatný herecký výkon Vinga Rhamese. Ten přehrával jak prase a tak mi nezbylo než alespoň obdivovat křivky Tanit Phoenix. Ty dvě hvězdy dávám za akční stránku snímku, několik slibných soubojů a Luke Grosse. Jinak byl scénář asi největší slabinou filmu.(2.8.2012)

• movieband

No tak co nám přichystala dvojka ? Vcelku slušnou nálož akčních scén jako bojových tak závodních. Potom vcelku slušné herecké obsazení v čele s duem Trejo - Goss. No a v poslední řadě tu máme pro mě teda lepší soundtrack. Pak už je to hrůza, děs. Konec je zmršený a nedává moc smysl s prvním dílem a nejen ten konec je nesmyslný. Ve filmu je vícero blbostí (spálený ksicht - v dalším záběru vousy). Film je až na pár vcelku solidních akčních scén neslaný, nemastný. Víceméně ztrátou času. Těží jen z úspěchů jedničky, která byla kvalitním akčákem. 34%(2.6.2012)

• - Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)

• - 14K je pri súboji s Xanderom zasiahnutý sekerou do chrbta. V ďalšom zábere, keď lezie na vrak autobusu, je však jeho tielko celé a bez krvi. Až ďalší strih ukáže zranenie v celej kráse. (Sociopath)

• - Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)