Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• Xmilden

Slabší video bráška nepříliš originální jedničky. Po celou dobu jsem na filmu nespatřoval nic světoborného, tím samozřejmě myslím že nějaká akční zábava se nekoná. Od filmu jsem čekal hlavně akci. Postava Seana Beana je fajn, Danny Trejo snad hraje ve všem co se namane a Ving Rhames nám už notně sešel. Hlavní hrdina Luke Goss dost ztrácí charisma oproti Stathamovi. Jako Princ Nuada anebo Jared Nomak mě bavil mnohem více. Tady jsem mu toho závoďáka moc nebaštil. Film zachrání až závěrečné minuty, kdy se dočkáme spousty odkazů, hlavně tedy na bájného Frankensteina.(29.1.2011)

Teda přihodit ještě na konec Stathama do malé miniroličky a nejspíš bych dal maximum. Televizní dvojka je minimálně stejně zábavná, jako Andersonův "originál" z roku 2008. Akce se nezastaví, za skvělou považuji první dvacetiminutovku - takhle se má točit úvod do akčního filmu! Jinak je to super béčko se vším všudy: nad krásnou debilitou a sterilností některých scén jsem se šklebil v podstatě neustále. Velká spokojenost, satisfakce pro můj fetiš do zpomalených záběrů, a hlavně parádní Sean Bean. Fanoušky jedničky Death Race 2 určitě nezklame.(9.1.2011)

• Tuax

Hodně pokažený prequel... jelikož jsem viděl oba filmy těsně po sobě, tak nemůžu hodnotit moc kladně. To co ve filmu za něco stojí, je okopírováno, nebo přímo vystřiženo a použito z jedničky. Prakticky všechnoostatní je horší o několik tříd. Akční scény nebyly ani v jedničce něco mistrovského, ale zde je to střihem ještě více zazděné. Bohužel příběh je dost špatný sám o sobě, kdyby následovalo nějaké volné pokračování dopadlo by to dle mě mnohem lépe, takhle byly předem dané postavy a kdo viděl jedničku a má ji v paměti, tak věděl kdo přežije a kdo ne už předem, což taky kazí dojem. V takovém případě to chtělo, aby byl scénář zajímavější. Jenže hlavní hrdina byl až moc ukecaný, málo charismatický a to že se stane tím, kým se stal pr děj v jedničce, bylo taky moc okaté. Celkově jsem z toho dost zklamaný, snad jen Trejo docela potěšil i když on jako předchůdce coache, který pak šéfuje v jedničce to taky nebylo zrovna nejlepší. No a hlavní záporná ženská postava byla taky hodně nesympatická a nic moc, tak nevím, jestli nemám dát jedničce pět hvězd, když tento prequel tak zprznil co se dalo... 3/10(12.2.2012)

• Pilda17

Oproti Deat Race 1 hodně velké béčko, i když herecké obsazení není špatné. Death Race 2 nic nového neukáže a stává se z něj další zbytečné pokračování na vynikající první díl. Typický příklad toho jak se někdo z béčkových režisérů snaží napodobit režiséra áčkového a vymyslet pokračování na předchozí díl. Uznávám, že pan režisér sáhl trošku vedle a nedomyslel to, jak to může dopadnout a máme z toho akční sr*čku bez pořádné akce. Naprosto tragický děj, kamera a střih. Možná 1-2 momenty se dali zvládnout, tak dávám... 2/10 = 20%(14.1.2011)

Že prý se tu nic neděje? Pche .. během úvodní "nejezdící pětačtyřicetiminutovky několik "death matchůˇ", přesdržkovaná ve věznici, loupež banky atd ... Druhá půlka má tu smůlu, že musí přednavazovat na Death Race 1, takže je celkem křečovitá a bez pořádného konce (něco jako Pomsta Sithů ve Star Wars :-D), ale filmík jako celek je nařachané krvavé a prsaté béčko s prima herci. Doufám a věřím v trojku.(1.1.2011)

• - Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)

• - Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)

• - Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (Iks)