Rallye smrti 2

Rallye smrti 2

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Nový Zéland / Německo / Jihoafrická republika, 2010, 96 min

• Caelos

Na stejné úrovni jako jednička. Režisér kopíruje neschopnost Andersona téměř neustále, i jeho oblíbené featurky jako debilita a ty další věci co tak dobře umí. Jako třeba zpomalovačky! Při každé ráně, nárazu, kdyby hlavní hrdina snad sral, tak i to by bylo zpomaleně, ať si to můžu pořádně užít. Příjde mi, že Anderson se naučil zpomalovačky, řekl si že to vypadá děsně cool, tak je prostě používá do zblbnutí. Připomíná mi to situaci před čtyřiceti lety, kdy se Hong Kongští filmaři naučili používat zoom. Z herců se mi nelíbil nikdo. Aut jsem si moc neužil. Za něco stojí začátek a konec, scéna s granátama je pěkná (a hlavně pomalu zpomaleně zpomalená!). Vlastně, jedničku si moc nepamatuju, ale trochu mi přišlo, že příběhově je na tom dvojka dokonce lépe, i když zase postrádá tokový ten dirty look, tady to spíš vypadá trochu jako Flatout říznutý Crashday. Tvůrci se snažili o určitou "špinavost", ale vyznívá to hrozně čistě, asi jako když v práci děláte hovno, ale aby to tak nevypadalo, tak si uděláte šmouhu na tváři, aby to vypadalo že jste makali. Hm, když to vezmu kolem a kolem, tak jsem od tohohle filmu vlastně dostal to co jsem čekal.(17.2.2011)

• PetrPan

No teda, já čekal totální sračku a moje očekávání bylo nadmíru splněno, necharismatický nýmand v hlavní roli, pár hezkých holek, unylá akce a nic nového, kdyby to byla jen trochu vydařená kopie jedničky, budiž, ale tohle se jen pokouší kopírovat, ale zřejmě došel inkoust a na povrch leze jen nedomrlá nečitelná slátanina. Hvězdičku ze soucitu k Dannymu Trejovi.(5.8.2012)

Že prý se tu nic neděje? Pche .. během úvodní "nejezdící pětačtyřicetiminutovky několik "death matchůˇ", přesdržkovaná ve věznici, loupež banky atd ... Druhá půlka má tu smůlu, že musí přednavazovat na Death Race 1, takže je celkem křečovitá a bez pořádného konce (něco jako Pomsta Sithů ve Star Wars :-D), ale filmík jako celek je nařachané krvavé a prsaté béčko s prima herci. Doufám a věřím v trojku.(1.1.2011)

50% Prekvapuje ma, že tí, čo slintali nad jednotkou, teraz otŕčajú nos... Dvojka je prequel a tak polku filmu sledujeme klišé okolo hlavného hrdinu a až potom vznikne Rallye smrti. Preteky sú fajn, dravé, divoké, drsné. Záver ma trochu zaskočil, ale v konečnom dôsledku som presvedčený, že lepšie to skončiť nemohlo... Viac ako plnohodnotné (pred)pokračovanie je to fanúšikovský bonus k prvému filmu...(19.2.2011)

• movieband

No tak co nám přichystala dvojka ? Vcelku slušnou nálož akčních scén jako bojových tak závodních. Potom vcelku slušné herecké obsazení v čele s duem Trejo - Goss. No a v poslední řadě tu máme pro mě teda lepší soundtrack. Pak už je to hrůza, děs. Konec je zmršený a nedává moc smysl s prvním dílem a nejen ten konec je nesmyslný. Ve filmu je vícero blbostí (spálený ksicht - v dalším záběru vousy). Film je až na pár vcelku solidních akčních scén neslaný, nemastný. Víceméně ztrátou času. Těží jen z úspěchů jedničky, která byla kvalitním akčákem. 34%(2.6.2012)

• - Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (Iks)

• - Keď hlavná postava uteká z banky a cúva s autom, je vidieť, ako stočí volant prudko doprava. V nasledujúcom zábere však auto zadriftuje doľava. (Johnny.ARN)

• - Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)