Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

Insomniac

Len jednému som nechápal: Prečo ho chcel stále zabiť, keď sa mohol dostať von??? Ale je tam aj kopec iných nezrovnalostí... Na B-čko sa to celkom dalo, ale jednotke sa to veru nevyrovná. ()

rodier

Presto, ze jsem velky fanda Jasona Stathama, tak tezko posuzuju ktery dil byl lepsi, zda tento nebo 1cka. Ano je to tak. Tenhle film je proste dobry. I kdyz tam nehraje Statham, I kdyz tam z Treja udelali "dedka mechanika" - ten film ma proste spad, ukazuje neco vic nez jenom "zavody" a navic to neni (narozdil od 1ky) jenom na Stathamovi. Lauren Cohen i Ving Rhames si zde zahraji sve role ktere jim skvele padnou. Zkratka tenhle dil je stejne dobrej jako 1cka. A udelat ho jako prequel bylo to nejlepsi co mohli. Jen mozna ten konec... ()

MFZB

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa tento snímok videl, možno to bude, tým, že si už nejak veľmi nepämatám na 1-ku, ale podľa mňa to bolo dobré dielko celkom. A čo sa mi páčilo najviac, tak v niektorých prípadoch to bolo lepšie ako ktorýkoľvek horor. ()

veverysiak

Toto ani nemohlo dopadnúť inak, len totálny idealista si mohol myslieť, že z takého slabučkého scenára sa dá vytvarovať aspoň ako-tak dôstojný nástupca Jednotky, zaujímavé herecké obsadenie tak vyšlo navnivoč, hlavne Gossa mi je úprimne ľúto, takže 40%. ()

Element2

Film je to sice dobrý, ale myslím, že to jedničkou mělo začít a také skončit. Změna režiséra je tam opravdu znát a Stathama měnit nemůžete ani za Luka Gosse. Jako doplňkový film k jedničce dobrý, ale jako samotný film by moc nezabodoval. ()

MaxQ69

Opakovaný film není filmem. To je určitě pravda, ale pro tenhle případ to rozhodně neplatí! Akční superpecka, která má námětem a scénářem daleko větší sexappeal než celá jednička se Stanhamem. Celkem netradičně se setkáváme s prequelem hned u druhémo dílu. Možná proto je to tak skvělé. Gosse není sice tak ideální "ksicht" jako Stanham, ale ostatní kolegové akčňák zachraňují. Nebylo určitě jednoduché zvolit "charismatickou" a zároveň drsnou náhradu (předchůdkyni) za Joan Allen, ale Lauren Cohan - wow!!! Dost slušný materiál, kterému role sviňské coury sedí perfektně. A Tanit Phoenix? Hmm, snad pro klid v duši a především kalhotách nebudu ani pokračovat. Jen bych asi dodal, že Dannyho Treja fakt moc v lásce nemám, ale tady se mi kluk ušatá líbil. Takže Death Race dvojka, velmi příjemné překvapení. ()

paddy35 odpad!

Bezduché zabíjení, dá se říci bez příběhu. Film vypadá spíše jako nějaká počítačová mlátička než celovečerní film. ()

@nthr4X

No tak tohle byl hodně slabý odvar jedničky. Půlka filmu naprosto o ničem zbytečně dlouhé dialogy čekal jsem kdy se konečně začne závodit a když k tomu došlo tak mi to připadalo jak zpomalený záběry - jinak řečeno chyběla mi tam rychlejší kamera a záběry jako v 1čce. Nudil sem se po většinu filmu takže resumé - naprosto zbytečné pokračování. ()

Ondrew

Vobec nemam dojem, ze by bol druhy diel Rally smrti zly film, ako tu mnohi tvrdia. Ide o vydareny prequel, ktory nam ukazuje zrod Frankensteina. Ano, je to tradicne becko so vsetkym, co k tomu patri, ale to snad kazdy, kto sa na snimku mienil pozerat, vedel dopredu. Druhy diel je prinajmensom rovnako dobry, ako predchodca, takze komu sa pacila jednotka, bude nadseny. Naslapany akcny filmik, ktory odo mna dostane 80%. ()

SphAnel odpad!

Těšil jsem se na skvělé pokračování prvního dílu a pak jsem pochopil, že s prvním dílem to nemá vůbec nic společného. Naopak, skoro polovina filmu ani o závodění není a až to přijde, budete už tak nasraní, že Vás poslední rádoby závodní konec pošle ještě více do kolen. Kdyby aspoň ta kamera za něco stála, ale tak rozkouskované děje, kdy kamera skáče z obrazu do obrazu každou sekundou a ze závodů tak máte jen obrázky, no hnus... ()

wray

V podstate to iste ako prva cast, ale - rezisera ktory sa ako tak v akcii vyzna nahradilo menej zname meno. Znamy herec v hlavnej postave je tiez nahradeny menej znamym, ale tak aby sa nepovedalo - pride aspon Danny Trejo :) Cele sa to netaji tym ze je to straight to DVD becko (a ano, bude aj tretia cast - a bude urcite este beckovejsia), takze to je plne filmovych klise ako sa patri. Priemerny dej, priemerni herci, priemerna hudba a vsetko dalsie tiez priemerne ale - je tam akcia. Nie tak dobra ako v jednotke (podla mna), no - je to Becko, takze staci. Urcite to nie je prepadak - pozrel som si, pobavil som sa, nevadilo mi to - akurat - ziadny vynimocny akcny film netreba cakat. ()

Prokii

Většinou se stane, že další pokračování již není to, co bychom očekávali. Je to přesně i tento případ, ale přesto mě děj pohltil a hodnocení tří hvězd si naprosto zaslouží. ()

MiniRecenze

Pokračování,které Vás zavede dějem před první díl.Takže uvidíte vznik Franka atd.Musím říct,že tento díl už mi nesedl jako ten předchozí.Hlavní hrdina vypadá,jak kdyby vážil 50kg ,ale zvládá 150kg trestance tmavé pleti.A jde vidět,že rozjezd snímku je pomalejší.Vadil mi Sean Bean,který zde působí skoro zbytečně.Těšit se můžete na občasné destrukce,výbuchy a rozbíjení hub.LEHKÝ NADPRŮMĚR ()

kishi_SO

a mame tu prequel. Clovek by sa aj tesil po jednotke, kde som sa bavil a jazdy a bitky boli oku lahodiace. Tu je vsak vsetko sterilne, akoby nasilu. Z celeho filmu by som si aj ja najradsej "podal" rosnicku :) ()

RoyBatty444 odpad!

Nemal som silu to dopozerať ani do štvrťky. Je to ako pozbierané odrobinky z predošlého filmu ktorý nebol svieca ale aspoň mal spád a dej nehaproval. Táto zlátanina nemá nič. Čo tu robí Sean Bean ...? ()

FastCar

Tak tohle mi vyrazilo dech, nečekal jsem to. Jednička byla super (taktéž 4* odemě), takhle má vypadat pokračování ! Děj do sebe perfektně zapadá vč. různých postav, kamera stejná (stejně dobrá), hudba, afmosféra vše je stejně kvalitní jako jednička, dobře jsem se bavil ... bravo ! a tohle šlo přímo na video. Nepamatuju si kdy naposled jsem viděl takto kvalitní pokračování, které tak "ladí" s prvním dílem, pecka. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra