Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

matthew_tv

Ak táto časť mala nadväzovať na jedničku (čo aj nadväzovala) tak potom je v poriadku to, že žánrom bolo znovu závodenie v obrnených a ozbrojených autách. Nesúhlasím s názormi, že sa tu nič nedialo, aj keď sa toho mohlo diať viac neskôr aj mimo trate, a tak isto aj na trati sa toho mohlo ukázať viac...predsa len, v jedničke bola každá smrť na trati detailne a brutálne zobrazená. Všetky chybičky však podľa mňa nahradilo odhalenie identity Frankesteina... Preto dávam štyri hviezdičky. ()

chaosteory

Že bych si pustil špatnej film? A teď vážně. Na začátku veme Luke Goss fušku, kterou dělal už mockrát, ale tentokrát při ní poruší zákon i své zásady (ne, nebyl to Kurýr). Tudíž ho čeká kriminál, ve kterém kabelovka pořádá tzv. Death Fights a on je do nich chtě nechtě zapojen. Do toho se rozhodne jeho bejvalej šéf a gauner Sean Bean že ho dá zabít (ano, pořád sleduju DR 2). Asi ve dvou třetinách filmu kabelovka upgraduje svou show a konečně tu jsou obrněná auto s plnou parádou a film je věrný svému názvu. Proč teda 4*? Z několika důvodů. I přesto, že film je béčko s výrazně nižším rozpočtem, vypadá dobře a je to málokdy poznat. Na režijní stoličce sice nesedí Paul Anderson, ale je podepsán pod scénářem a produkcí, což je znát. Také potěší někteří herci jako Danny Trejo nebo Luke Goss. Ano mají i lepší filmy, ale nějak mi sem prostě zapadli. Scénář není uměleckým dílem, ovšem jako prequel obstojí a příběh o zrodu Frankensteinovi mapuje dobře. Na druhou stranu jsou tu i věci, které Vás dost vykolejí. Řada scén a dialogů je totožných s prvním dílem jak přes kopírák a působí to trapně. Taky výkony Seana Beana a Vinga Rhamese působí dost rozpačitě a místy komicky. A aby toho nebylo málo, Roel Reiné je evidentní fanoušek Andersona, takže film je plný bullet-timů, které jsou zbytečné. Film rozhodně není tak nabitý jako první díl, na to mu toho chybí až moc. Ale jako zástupce video filmů je rozhodně v čele a dobře doplňuje příběh, proto lecos odpustím. ()

naytsirk

Vic jak jednu si to nezaslouzi...a to jsem na to koukal v tom spravnem rozpolozeni... tedy v noci po par pivech... ale nic ()

complex

Po celkom v pohode úspechu jedničky prichádza táto nula... ktorá je neskutočný blud, čo sa týka príbehu, scenáru, hercov, zobrazenia... autá, ktoré môžu vážiť neskutočné kilá sú mega rýchle, obrnené a vybuchujú po každej búračke... toto sa neda nazvať ani béčkovým filmom, toto je naozaj také déčko a tu jednu hviezdičku dávam iba za soundtrack, ktorý je aj tak skopírovaný z need for speed... naozaj film, ktorý chcel maximálne na seba zarobiť ()

Ixso

Hodně zvláštní provedení, hodně filmových chyb které mi kazí celkový pocit z filmu. Nepovedené souboje, nepovedené honičky a totálně pokažená kamera, vypadá to spíš že kameru přidělali k míchačce na beton. Podle mého názoru to s prvním dílem nemá nic společného. Jediné co se mi na filmu líbilo, byla TV reportérka které dávám hvězdičku. ()

pavont

Anderson sa v pokracovani, ktore je vlastne preqelom vykaslal na reziu a vystacil si ako producent a to bola zda sa chyba. Dvojka je bohuzial len vyluh jednotky. Takze len ak tento zaner oblubujete. ()

Snakefinger

Recyklace jedničky, která nepřináší nic nového a to ani v hereckém obsazení ani v příběhu, bohužel i akční scény nejsou na takové úrovni jako v jedničce, ani hlavní hrdina nesahá Jason Stathamovi po kotníky, ale co už. Bolehlav anio psychickou újmu jsem po tomto filmu neměl a usínalo se mi dobře, i když si na nic z tohoto filmu nepamatuji. Pokud to má být béčko, tak té lepší sorty jednoznačně. ()

chosan

No upřímně jednička je nepřekonatelná a tady je do 50 minut šílená nuda pak konečně závody tak se to bídně rozjede a proto dávám 40%. ()

Mr.Lordi

Dvojka předcházející jedničku mezi něž má být vtisknutá trojka. Jednoduché vysvětlení nevysvětleného z jedničky a předestření následujícího ve trojce. Sice pokud vám docvakne spojitost, sice už tušíte, jak to s ubohým Frankensteinem vlastně dopadne, ale co už... Plus za závěrečnou likvidaci ... 65% ()

pájap

bééééčko jak vyšitý.....otázka dne .jak to že pan weyland je černoch???pokud to tedy byl pan weyland ...... ()

jeden_vlk

Začátek nebyl špatný, ale před polovinou se film pekelně rozjede a v plné rychlosti projede cílovou páskou. Vězeňské závody obrněných aut, nářez! ()

bobin85

dve hvezdy za trosku krve jina k tento film shrnu do jednoho slova katastrofa fakt nic me nedonutilo se dodivat do konce radci skuste Hunter Prey ()

Eksi

Béčkový bullshit s podla mňa nedopísaným scenárom, ktorý je už aj tak plný dier. Celé sa to snažilo byť drsné a akčné, čo rana, to krv striekajúca ako z fontány ale aj tak z toho vznikla iba nevydarená zmes pre divákov, ktorým stačí drsne vyzerajúci pán, čo nakope prdel každému čo i len za nepekný pohľad. Samozrejme že je to správňák, prečo by sa nenechal upáliť pri zachraňovaní vezňa, alias koktavej chodiacej encyklopédie, ktorého nepozná. Naozaj dobré len s partiou sadnúť doma pri telku s pivom v ruke a bez vnímania kvality filmu pretrpieť 100 minút. ()

Novik

Ze začátku to spíše působilo jako Zápas smrti než rallye. Druhá polovina je zase naopak. Co mi nesedělo že k takovým hercům jako je Trejo, Bean, Rhames přiřadí nějakého toporného herce který na Stathama vůbec nemá, ikdyž na konci se trochu polepšil a už byl trochu větší frajer. Tohle měli natočit jako první díl a potom jako druhý, i tak jde ale o dobrou zábavu a konec jsem si náramně užil, kdybych nevěděl že to má pokračování zajisté bych se těšil. Ale jo, není to žádná sláva ale taky ne žádná tragédie. :) ()

Smoldo56

Nestáva sa často, aby sa béčková záležitosť priblížila nejakému bijáku. Death Race 2 sa to podarilo na plnej čiare. A to aj bez Stathama či výššími nákladmi. Príbeh nieje vôbec nudný, naopak, hneď v prvých minútach ponúka kvalitnú akciu v podobne naháňačky s fízlami to však nedopadne pre hlavného hrdinu Luka najlepšie a ocitne sa v base. Tam sa medzitým začínajú smrtonostné sútaže na život a na smrť, aby sa jednej televízie zlepšily ratingy. Tie sú však stále nízke a tak hlavnú mrchu reportérku napadne nový nápad. Death Race. Spinoff ako sa patrí, kde sa dozvieme všetky okolnosti vzniku slávnej tv show. Okrem prekvapia aj niektorí herci ako napr. Trejo (machete). Len škoda že okolo závodov sa to začalo točit až v polovici filmu, avšak aj tak je to film, kde sa stále niečo deje a tak mu odpustíte pár nelogickostí, či menšie efekty. Jediné čo trochu zamrzí, že posledná štvrťhodina, ktorá musí jasne nadviazať na prvý film a teda koniec môže byť pre niekoho ľahko nestráviteľný. ()

Mescalamba

Neni to vysloveně špatné, ale ani vysloveně dobré. Člověk u toho sedí a kouká.. a kouká. Pak to skončí a člověk zjistí, že je o 96 minut starších. 96 minut v kterých se vlastně vůbec nic nestalo. Přišlo mi to jak špatná verze jedničky, ořezaná o zábavnost, nějaký faktor napětí. Na to, že je to závod smrti, je to napínavé jak domov důchodců. Akční scény tam jsou, závody tam jsou, ženské tam jsou.. ale něco tomu chybí. Možná jiného hlavního hrdinu. Možná jiného hlavního záporáka. Možná jiného scénáristu. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra