Hulk na neznámé planetě

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Přímočará akčňárna, která má spíš než s klasickými marvelovkami mnoho společného s Conanem a Johnem Carterem. Scénář je poctivé, byť lehce předvídatelné řemeslo. Postavy to ale táhnou, má to skvělou hudbu, přesdržky a atmosféru právě třeba Howardových příběhů. Jo, mohlo to trochu zpomalit, aby zvraty a pokusy o emotivní scény nebyly sázeny jakoby mimochodem, pokud zrovna někdo nebije někoho jiného do hlavy, ale to je moje jediná výtka. A je to asi jako vytýkat emoční distanc Komandu, takže za mě spokojenost.(12.4.2018)

• MindTuber

Z tohoto námětu by se dalo vyždímat mnohem víc! Mimozemské zápasy v aréně po vzoru římských gladiátorských utkání, kde je jedním z mlátiček zelenej gamma sypač? Hm, moje představivost pracuje. Bohužel tady se dočkáme spíš Hulka, ze kterého mluví porozumění schopný Banner. Tahle složka tam klidně mohla zůstat, ale zcela jiným způsobem. Hulk je prostě Hulk a Bruce je Bruce. Dvojka a malé plus za gamme wave attack.(8.9.2016)

Nech žije Sakaarson, spasitel! 100%(13.8.2017)

Představte si zeleného gladiátora, k tomu trochu tyranie a ještě špetky hrdinství, jo a vláseček severské mytologie. Je to málo ? Bohužel ano, více toho v Planet Hulk není a nebude. Nemohu popřít kvalitu provedení, nicméně po stránce obsahové to byla jedna velká nuda. Kde je ten Hulk na kterého jsme zvyklí ? Kde je ten Hulk kterého rádi vidíme... a kde je ten Hulk se kterým rádi vše mlátíme... ?(29.1.2010)

"Ou, I´m not dead, I´m just MAD!" Ultimátne béčko, ktoré by v hranej podobe nikdy nevzniklo.(12.2.2010)

K tomuto filmu jsem přistupoval s menším despektem. Hulk je jedna z mých nejméně oblíbených postav od Marvela. Už jen z podstaty té postavy, která všechny nenávidí a pomáhá tak trochu nechtěně a mimochodem, je její šance být oblíbená hodně malá. I tady Hulk není za sympaťáka, ale tak nějak to nevadí. To co tenhle film zvedá do nadprůměru je skvěle stvárněný svět, který je uvěřitelný i přes svou částečnou bizardnost a postavy, které ač jsou většinou načtrnuty jen kreťounce, dokáží tvořit nosné a uchopitelné charaktery. Akce je dobrá, některé souboje opravdu stojí za to, ale to už se v poslední době u comixových animáků stává normou. 75%(8.7.2011)

Pro mě teda jednoznačně nejlepší Hulk kteryho sem viděl. Hulk jako otrok a gladiátor...jo, tohle mě bavilo. Byl to ten lepší typ animáku kde teče krev a hodně se mlátí a rozbíjí věci. Dokonce i příběh byl zajímavý sice trochu předvídatelný ale to nevadí. Chytlo mě to a bavilo od začátku až do konce. Jen na tom celym bylo trošku zvláštní že se Hulk dokázal "ovládat", mluvil a myslel normálně jako normální člověk a za celej film se neproměnil do lidské podoby. Ale to byl jen detail který na tom že je to skvělej animák nic nezměnil......(21.3.2012)

Vcelku zajímavý příspěvek do Hulkova univerza, protože celý příběh se odehrává na vzdálené planetě Sakaar, kde náš zelený obr ztroskotá poté co byl vyhoštěn z matičky Země. Hulk se (ke své nelibosti) stane gladiátorem a má bojovat pro potěchu krále a jeho poddaných. Navíc si ho místní dají do spojitosti s příchodem jakéhosi mesiáše (opět k velké Hulkově nelibosti), který jim pomůže ke svobodě. Z ostatních členů Avengers se zde mihnou Iron Man a Thor, poněkud větší prostor zde dostane další marvelácký hrdina Beta Ray Bill. Snímku by možná prospělo zkrácení o takových 10-20 minut a tvůrci si mohli odpustit zbytečně přehnaný hollywoodský konec.(7.4.2012)

Jeden z těch lepších komiksových animáků. Příběh sice není žádná sláva, to ale nijak zásadně nevadí, protože se to řeže jedna báseň. A na Marvel je to docela brutální řežba.(2.5.2012)

Hulk jak má být, ne jako ty chudáci v hraných filmech.(11.11.2013)

Na poli hraném vítězí sice Marvel, ale na poli animovaném jednoznačně DC Comics. Planet Hulk to jen potvrzuje.(27.2.2010)

pohádka(17.5.2010)

Narozdíl od jiných uživatelů, co tento film komentovali, mi nepřišel děj tak převratný. Z Hulka je gladiátor, HULK SMASH!, HULK SLASH!, HULK SMASH! Občas to sice vypadá, že Hulk není jen nemyslící monstrum, jak to obyčejně bývá. Ale není to žádné terno. A animace taky žádná velká sláva. Na to, že je to loňský film, se animátoři moc nepředvedli...(13.5.2011)

• voloda1987

Hulk je podľa mňa rozporuplný hrdina niekde na pomedzí dobra a zla. Základom by mal byť teda boj samotného Brucea Bannera a jeho alterega Hulka. V tomto animáku však o takom niečom nemôže byť žiadna reč. Ide o film smerovaný k čistej brutalite a násiliu so slabým príbehom. Urobiť hybrida zo Star Wars a Spartaka nieje až taký zlý nápad, ale mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, keby sa nad tým tvorcovia trocha zamysleli. Každopádne, to čo väčšina ľudí čakala, aj dostala a animácia je v podstate pekná a prostredie tiež, takže za 2* a jedno pozretie, viac by bolo zbytočné.(3.8.2011)

• Cerebrum

Animované zpracování marvelovské klasiky trpí už svým zaměřením na cílovku 10+. Nedovolí si být tak drsné, nahláškované a nekompromisní jako komiksová předloha. Z košaté space opery bohužel zbyla jen základní dějová linka, která zapadá do šedi průměrných animovaných adaptací nasteroidovaných borců. Škoda, potenciál tu byl!(16.7.2012)

Celkem slušný animovaný film. Dost možná mě to bavilo víc než ostatní "super hero" animáky hlavně proto, že hlavním hrdinou je můj milovaný Hulk! Ale ani přesto nedám lepší hodnocení než 65%. Bohužel pro mě je hraný film výrazně lepší než kreslená blbinka.(22.3.2014)

Oproti hraným filmům se Hulk planet ubírá úplně jiným směrem a to dobrým. Kéž by další Hulk filmy byli podobný. Mica's hider not a fighter. 4*(1.4.2014)

Výborné animé..:Đ(1.2.2010)

• kishi_SO

zaujimavy pohlad na to zbesile nekontrolovatelne neznicitelne a hlavne zelene. Dost mi to pripominalo Gladiatora. Hulkus Maximus Zelenus :)(18.5.2011)

• spawnxp

Marvelům se silně nedaří, tohle je záležitost pro opravdu otrlé fanoušky. Béčko, animačně možná céčko. Bod plus za úvodní titulky a bod mínus za otřesnej hepáč - Hulk se asi oženil (?!)(14.2.2010)

Hustota.. nehledejte v tom nějakou pointu. Film čistě o odreagování, kde tahle neporazitelná příšerka rozmlátí co mu příjde pod ruku. Prostředí anime a souboje fakt luxusní, jo jo líbí se mi to :) z Hulka prostě číší život :) je to takový Gladiátor v zeleném :D(11.4.2010)