poster

Kimi ni todoke (TV seriál)

 • Japonsko

  君に届け

 • anglický

  Kimi ni Todoke: From Me to You

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2009–2011, 15 h 25 min (Minutáž: 25 min)

 • AngelLucy
  ****

  Myslím si, že z tohohle, na první pohled obyčejného romantického anime, se vyklubalo něco jedinečného. Už od nádherné a mírumilovné atmosféry padajících sakurovych lístků, které nemůžou chybět v žadném anime, až po klidně padající první sníh po Vánocích s blížící se oslavou Nového roku mě to vysloveně okouzlilo. Při většině scén jsem sice už od začátku tušila, kam budou směřovat, a často s podáním hlavní postavy Sawako přezdívané Sadako kvůli vzhledu byly situace prožívány lehce naivním způsobem, ale vždy mě dokázali překvapit svým neobvyklým a "dobráckým" rozuzlením, který jsem ještě v žádném anime nepostřehla v takovém měřítku.. Z toho vyplýva, že většina postav (až na 1 vyjímku) je hodně charakterní a nakonec všechny problémy vyřeší "správnou cestou". Řeší se milostné ale i přátelské vztahy, z kterých se dost ponaučíte a třeba už pak neuděláte tu stejnou chybu jako oni. Vpodstatě tu dostáváte rady do života v zábavném a odlehčeném provedení.. :) Spoiler: Když jsem viděla poslední díl, lehce mě to sklamalo.. (v hlavním páru se skoro nic nestalo, jen si uvědomili, co k sobě cítí) a protože jsem byla na 5, nebyla jsem si jimi už tak jistá.. Ale díky zjištění, že bude 2. série, mám silné 4, a pokud se pokračování povede, určitě to ovlivní mé současné hodnocení :)(1.10.2013)

 • SonGokussj
  ****

  Mně se to velmi líbilo :-) Věci, které bych vytl jsou nejspíš: nulová sebedůvěra Sawako, dlouhé scény, až moc kytiček a hvězdiček. Na druhou stranu, co se mi na tomto seriálu hodně líbilo, je poznatelný vývoj postav, které nemaj stále stejné charaktery, ale opravdu se s něma něco děje a humor, kterým Sawako oplývá, aniž by si to uvědomila. Kolikrát mne opravdu rozesmál :-) 75%(31.1.2011)

 • Hem.m
  *

  Nerad jsem sprostý, ale když je něco sračka, tak to sračka je a já to prostě říci musím (a to sprostě). Nejenže seriál je romantický asi jako ledvinový kámen, či příjemný jako vyšetření prostaty, ale tento seriál rovnou musí autoři podělat hned ze začátku. Nahodit ten nejtrapnější humor co existuje k debilnímu scénáři, debilním obličejům, debilnímu chování, které je tak debilní, že snad ani debil se nechová tak debilně. Naprosto debilní romantika, která nebyla vůbec romantická.. Jako bez urážky, ale i snad takový hňup jako já, by jí snad dokázal říci miluji tě, když se spolu normálně bavili a on věděl, že ona k němu něco cítí a naopak! No toto mě úplně rozzuřilo, ale opravdu. A mistr to nedokázal ani za 25 epizod, což je vážně chabé a až příliš chabé.. Celkově mě seriál spíše zklamal a ani nevím proč, jsem ho dokoukal. Tento typ romantiky jde naprosto mimo mě.(16.7.2013)

 • Torako.chan
  **

  Pobavilo mě přirovnávání Sawako k Sadako. Sem tam to bylo i vtipné a většinu času rozkošné, jak už to u takových anime bývá. Nicméně...v prvé řadě jsem byla vcelku romanticky neuspokojená, jelikož k žádnému významnému postupu ve vztahu Sawako a Shoty nedojde. u_u Celý seriál se táhne jak sopel a je plný přebytečných rozhovorů. 17ctý díl tam být ani nemusel, protože je to falshback. Animace byla většinu času vcelku dobrá, ale chvílemi je to vážně běs. Hlavně v 3/4tečních obličejových záběrech jsem si říkala "Proboha, proč má jenom jedno oko??? D;" Mno..tak jako tak jsem to shlédla celé a sjedu i 2nd season doufajíc, že konečně bude ten rozmilý první polibek.(20.9.2013)

 • Cracker
  **

  Najprv som pri seriály vydržal len do 14 dielu, to bol sám o sebe skvelý výkon vzhľadom na to že všetky epizódy sú na vlas rovnaké. Sawako aka Sadako je hlavná hrdinka ktorá je tak neskutočne nerozhodná, osamelá, desivá a zo začiatku to všetko pôsobí veľmi príťažlivo, seriál je milý a úsmevný. Nanešťastie, kvôli práve týmto vlastnostiam sa toto anime stalo pre mňa neznesiteľne otravným a je neskutočne naivné (venovať niekoľko epizód, len tomu ako je trápne si hovoriť prvým menom je aj na mňa priveľa). Našiel som však aj niečo čo ma prekvapivo bavilo. Arc s Chizuru bol veľmi dobrý a podľa mňa na úplne inej úrovni, ako zvyšok seriálu. Mohli tomu pokojne venovať aj viac priestoru, no na konci sa však opäť vrátila Sawako a Kazehaya ktorí na seba už ani nedokážu prehovoriť... P.S. Skvelý OP a EN(1.12.2012)