Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? (oficiální text distributora)

Ba-nny

Pekna animacia, chytlava hudba, zaujimavy namet v krasnom farebnom prostredi, ale co z toho, ked ten pribeh je uz opozerana odrhovacka, ktora nicim nenadchne. Nevravim, ze sa na tom neda zasmiat, ale casom som sa strasne zacal nudit. U mna 50%. ()

Claude Speed

Vtipná a poutavá pohádka, bohužel už je to slabší kousek než třeba KUNG - FU PANDA nebo HLEDÁ SE NEMO. Papouškovský nápad je dobrý, neobvyklý, ale průběh filmu je kostrbatý, místy nudný a jak už to u animáků bývá, předvídatelný. Když se všechny tyto vlastnost ve filmu spojí, vznikne bohužel jen průměrná pohádka. Naopak můžu vyzdvihnout hudbu, která je ve filmu fantastická. Na to, jak moc jsem se na film těšil, tak jsem byl lehce zklamán. Lepší průměr s 60-ti %-ty. ()

Black-star

Poněkud ,a bohužel, slabší animák od tvůrců úspěšné doby ledové. Na ukázkách na film vás namlsá, ale nic víc v samotném filmu nepřidá. Což je mi trochu líto, protože potenciál by film měl celkem slušný. Nějak z něj mám smíšené pocity, a vzhledem k předchozímu animáku "Na vlásku", je toto pro mě spíše slabší průměr. Proto také 3 hvězdičky... Popravdě znovu bych jej vidět nemusela. ()

sarfian

Dlho som čakal aký bude tento film. no moc ma teda nepotešil. Animácia je dobrá aj príbeh sa celkom dá, len asi nieje najlepšie vyrozprávaný alebo spracovaný. podla mňa z každého námetu sa dá natočiť dobrý film, len to chce správneho režiséra. prevedčil ma o tom napríklad Batman, ktorý v podaní burtona mi teda vôbec nesadol ale v podaní Nolana bol úplne perfektný, práve preto si myslím, že zo všetkého môže byť film dobrý ak sa ho ujmú tí správny umelci. VIDENÉ 1x ale ešte si to raz pozriem a možno prehodnotím. ()

Lasombra

Ty barvy, exotika a tanec to vše mi přivodilo dobrou náladu a vlastně mi ani nevadil jednoduchý příběh. Ostatně u animáčů to nijak nevyžaduju spíš naopak, takle je to o moc lepší:) ()

Valkyria

Nic jsem od tohoto filmu nečekala a to je možná dobře, jelikož nepřišlo žádné zklamání. Prostě a jednoduše se mi to líbilo. :o) Animace, prostředí... prostě vše.. Milý film ... :o) ()

E lan

Přimhouřím-li obě oči a vyndám si čočky, tak to je za ***. Jinak ale čistě průměrný animák, sem tam úsměvný, sem tam nudný. Už tu byly lepší... ()

waska

O hvězdičku navíc kvůli Riu, městu, které je stále na 1. místě mého žebříčku měst, které jsem navštívil. ()

BigBang

Další vydařený kreslený film pro malé děti; byť ne tak dobrý jako Auta. Dítku (5) se líbí, kupujeme ty filmy na DVD, protože je potřebuje vidět opakovaně, aby se v nich zorientoval. Za jednu návštěvu v kině by se nechytal. Mně se na Riu líbila důsledná stručnost; často je pocit vystižen jediným slovem. ()

josieaddms

Ač barevné a bláznivé, absolutně neoriginální. Jediný nový prvek který jsme doposud neviděli v žádné animovaném filmu bylo Rio De Janeiro. Jinak příběh o papouškovi skoro přesný, jsme mohli vidět v o dost vtipnějším filmu Papoušek Paulie. Celý nápad příběhu tohoto ptáčka jakožto našeho hrdiny, byl již mnohokrát viděný a ničím nepřekvapující. Nebylo tam ani příliš mnoho vtipů, nebo nějaká originální postava. Ale i přesto, dětem se to líbilo, a bavily se. Já jsem se po pravdě přistihla při tom, jak přemýšlím o úplně jiných věcech. Ano, moc mě to nebavilo. Ale myslím si, že toto nebylo ani zamýšlené pro dospělé diváky, ale že to bylo určené drobotině. U které to -aspoň u té u nás doma- sklidilo úspěch. A to je důležité. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: milanhanic, jadran90, VerenaLord ... Docela milý animáček se spoustou barev a několika docela úsměvnými hláškami (... ty opičí pidi King Kongu). Co se týče děje, byl docela jednoduchý (koneckonců je to pohádka pro děti a ne psychologický triller, ne?), ale docela zábavný. Docela mě pobavily "opičí skopičiny" zlodějského gangu se specializací na turistický ruch, byť byly jen malou epizodkou v ději. Jako každý správný film, i tento má svého padoucha a je jím kakadu, který se postavil na "stranu temna" protože nezvládl depku z toho, že byl kdysi celebritou ve světě showbiznisu, ale štěstena mu nepřála. Hlavním hrdinou je sympatický Blue, který po spoustě dobrodružství najde svou lásku a svou paničku, jak romantické ... :-) Hezká pohádka, příjemné pobavení, spousta samby a tance, ale na víc, než 3 hvězdičky - 60% to jaksi nestačí. Prostě takový lepší průměr. Vidíte, ani dobrou hlášku na konec jsem v něm nenašel ... ale byla to hezká ptákovina ... ()

Khalia

Český dabing to zabíjí. Děj prakticky klišé. Má to však své ALE - animace naprost boduje, prostředí džungle nádherné a papoušci originální. Mně se to líbilo a předpokládám, že dětem bude desetinásobně. Za mě 4 hvězdy. :)) ()

balcazar

Príjemná oddychovka. Tento animák sa trochu pomalšie rozbiehal, neskôr to celkom pekne plynulo. Trápne, nezaujímavé dialógy a šialený a najmä minimálne na tri štvrtiny trápny profesor vs akcia, príjemná vtáčia romantika, dobré zvieracie charaktery postavičiek, ich hlášky a humorné scény. Záver trochu očakávaný, ale nie práve najhoršie spracovaný. Rio si určite ešte niekedy pozriem. ()

Matyas

Dabing je první hvězda, příběh (nic oslňujícího, někde je jen příběh tříhvězdičkový), animace je (narozdíl od příběhu) oslnivá, tudíž třetí hvězda, poslední hvězda, je, že to i sedmileté děti chápou, a já můžu vypnout, příjemná oddychovka, ale víte, pecka jako Nemo to neni ()

Jerry_87

Krásne pestrofarebný a po technickej stránke bez najmenších problémov zvládnutý animák. Tá pridaná hodnota, ktorú svojím filmom dokáže pridať Pixar je však jednoducho nenahraditeľná. 3D mi moc nevadilo, ale rovnako ma ani neočarilo a stále viac sa len potvrdzuje, že celý boom 3D technológií je len preto aby sa vytiahlo viac peňazí od ľudí. Čo sa dabingu týka, treba podotknúť, že veľkou chybou bolo prespievanie pesničiek do slovenčiny. To bol pre mňa rušivý element. Pre mňa priemerný animák. 5/10 ()

RajCZitko

Toto je opravdu pěkný film, ale do pěti hvězdiček mu fakt schází to něco. Je to spíš film pro měnší diváky, a na úkor toho nemohl být příběh nějak více zamotaný, inteligentnější postavy atd... Nicméně pořád moc hezký film. ()

odvedle

samozrejme, je čo zlepšovať, hlavné objekty záujmu premakané, papagáj Blu je vynikajúco spracovaný od najmenšieho pohyb pierka, ale ostatné postavy okolo sterilné ... avšak mne sa to páčilo, náramne páčilo! "Don't talk to me about the nature, I watched animal planet, I know all about the food chain!" ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky