Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Veronika s Michalem jsou spolu pět let a jejich vztah dospěl na křižovatku. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Odjedou proto spolu do Skandinávie a zažijí obyčejně neobyčejné dobrodružství, které dá jejich životům nečekanou reflexi. Drama z produkce HBO režíroval Jaroslav Fuit, v hlavních rolích Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner a David Máj.

Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a chce se bavit. Žijí vedle sebe aniž by spolu skutečně byli. Pod tlakem hádek a strachu z rozchodu vymyslí Michal pro Veroniku tajemnou dovolenou. Od začátku je ale všechno jinak, než si to pečlivý Michal připravil a Veronika dává najevo zklamání. Cesta po Skandinávii a situace, do kterých je staví, jim samým a jejich soužití nastavuje zrcadlo. Všechno se zdá být jen potvrzením toho, že by už spolu neměli být. Setkání se Šimonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (88)

swamp 

všechny recenze uživatele

Takové překvapení od filmu, jehož trailer mě vysloveně nebavil, jsem nečekal. Dvojka Veronika (Kristýna Nováková-Fuitová - režisérova manželka:) a Michal (Jakub Wagner) jedou na dovolenou, která úplně nedopadne - přibude totiž třetí do hry, Šimon (David Máj). I přes některé hloupější dialogy si myslím, že tenhle příběh o vyhořelé dvojici působí velmi uvěřitelně, proto neváhejte.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vztahová psychologie jak kravský vemeno. Když pominu fakt, že se tam všichni tři chovali jak hovada, což ale bylo v rámci příběhu pochopitelné, nemám co vyčíst. Kristýnka, Jakub i David záhrali své role naprosto přirozeně a ani chvíli jsem neměl pocit, že by i přes ty hodně extremně napsaný postavy nepůsobily realisticky. V poslední době rád vyhledávám zapadlý český filmy a opět se mě potvrdil názor, že je docela škoda, že už i naše současná kinematografie má škatulku přehlížené filmy, protože Dvojka si naší pozornost zaslouží a udrží, byť občas může působit zbytečně vyhroceně, svou obsažností má určitě co říct. ()

Reklama

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Svěží (severní :) vítr do zatuchlé televizní produkce. Je možná trochu škoda, brát tohle jako regulérní kinofilm. Dvojka měla být spíš jen příběhem na tv obrazovku...Každopádně určitě hodně zajímavé téma, velice uvěřitelně sepsáno a zahráno. Navíc to není žádná optimistická podívaná, což taky není moc u naší tv tvorby obvyklé. První česká HBO produkce prostě dopadla (u mě nad očekávání) výborně. 7.5/10 ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Home video z tripu nesourodé „dvojky“ domáckého Michala a světácké Veroniky po skandinávských zemích poznamenané setkáním s volnomyšlenkářským zlodějíčkem Šimonem. Tak tohle jsem nečekal – v rámci české kinematografie posledních let celkem úlet, ale úlet velmi příjemný. Shodou okolností jsem snímek viděl stejný den jako Román pro muže a jestli si můžu vybrat jakou cestou má kráčet český film, tak jednoznačně volím cestu Dvojky. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Takže v Česku někdo přišel s hodně slibným nápadem, ze kterého by mohlo vypadnout velmi silné drama, ale to by to asi nebyl český film, aby se to všechno nepodělalo. Ten příběh není ani moc promyšlený (třeba vůbec nechápu, jak je možné, že ti dva spolu vydrželi pět let, když jsou oba naprosto rozdílné charaktery), postavy jsou poněkud šablonovité a psychologie tu je, ale na té se mohlo přidat. Kdyby to aspoň bylo dobré po filmařské stránce, asi bych i ty 3* dal, přece jenom, úroveň českých filmů je hrozná, jenže tohle je filmařsky ještě horší, než po té příběhové stránce. Možná se Fuit snažil natočit film ve stylu Dogmy 95, ale ta by měla alespoň působit realisticky. Tohle vypadá (snad ani ne vypadá, je) jako neskutečně amatérský film, který je příšerně,rádoby-realisticky natočený (lepší kameru má ve svých filmech i Karel Vachek a Petr Marek, u nich se to taky klepe, ale nějak to alespoň vypadá) a ještě otřesněji zahraný. Těm třem jsem nevěřil ani slovo, navíc mi všichni byli poněkud nesympatičtí a Šimona by snad každý normální člověk po chvíli vyhodil z auta, nebo ho ještě líp nikam nebral. Fakt jediné, co mě zaujalo, byl ten příběh, ale ten samotný v mém hodnocení moc nezmůže. Kdyby Dvojku natočil třeba Bohdan Karásek, mohlo by z toho něco být, ale Fuit to svým neumětelstvím a svojí bezcitností k filmařině zabil. Ani se nedivím, že už pak žádný film nenatočil... 2* ()

Galerie (11)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení filmu probíhalo v Dánsku, konkrétně ve městech Kodaň a Odense. (SONY_)
  • Postava Maliny je skutečná. V reálu se ale daná osoba jmenuje Jahoda. (Devitka)
  • Děj filmu byl z části inspirován skutečnými osudy režisérových přátel. (Devitka)

Související novinky

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (více)

Reklama

Reklama