Dvojka

Drama / Road movie

Česko, 2009, 88 min

Svěží (severní :) vítr do zatuchlé televizní produkce. Je možná trochu škoda, brát tohle jako regulérní kinofilm. Dvojka měla být spíš jen příběhem na tv obrazovku...Každopádně určitě hodně zajímavé téma, velice uvěřitelně sepsáno a zahráno. Navíc to není žádná optimistická podívaná, což taky není moc u naší tv tvorby obvyklé. První česká HBO produkce prostě dopadla (u mě nad očekávání) výborně. 7.5/10(5.1.2010)

Vizuálně je to otřes, vždyť realistický look přece neznamená, že to musí vypadat jako amatérské domácí video. Ale to Fuit se Smutným asi neví nebo nechtějí vědět. Být za kamerou třeba Martin Štrba, hned je ten film o něco hodnotnější. Na druhou stranu je třeba pochválit zvuk, dialogům je velice dobře rozumět, což u českých filmů opravdu není samozřejmost. Docela zábavní jsou herci, za prvé proto, jaké hrají nesympatické idioty, za druhé proto, že jsou neokoukaní. Zejména David Máj je ve své roli hodně zábavný. Hodně podivný je ale výběr hudby, někdy tam docela sedí, ale když se zničeho nic objeví třeba Langerová nebo Vladimir 518, reakcí nemůže být nic jiného než pozdvižení divákova obočí. Půl hvězdy navíc dávám za vtipnou scénu ze závěru, kdy se Jakub Wagner ožere do němoty.(19.6.2013)

5/10 - Jsem rád, že už jsem viděl i druhý loňský "zoufalský" (naštěstí snad ne úplně zoufalý) film... Na rozdíl od filmu Jitky Rudolfové už asi nebudu mít sílu se na Dvojku v dohledné době podívat podruhé. Řemeslně je to asi uděláno dobře, drží to krok se současnými trendy, nic ani proti hercům a chválím též vhodně vybranou hudbu (a písnička Šťastnější od Tatabojs v závěrečných titulcích mě naprosto dostala), obsahově jsem to ale moc nechápal (tedy jednání hlavních postav, vždyť už to nejsou nějací teenageři, ale už jim je snad o nějaký ten rok víc). V tentýž večer jsem dočítal knihu Dívka s pomeranči od J. Gaardera, tak mně asi kvůli tomu to "poselství" tohoto filmu uniklo. :-((28.7.2010)

Překvapivě emotivně celkem silný příběh tří lidí. Tedy hlavně ke konci se ty emoce hrnou ve velkém. Herecké obsazení výborné, i když s Jakubem Wagnerem jsem měl ze začátku problém, ale časem jsem si na něho a jeho postavu zvykl. Škoda jen velmi pomalého tempa a trochu slabšího začátku. Jinak ale celkem spokojenost. 70%(2.8.2010)

• Tirion

Nápad dobrej. Ale tak možná na bezprostřední dokument. Herecké výkony, dá-li se to tak říct jsou tragické. A je faktem, že neherec (nebo nedej bože herec?) Jakub Wagner svou partnerku Kristýnu Novákovou-Fuitovou asi hodně strhává. No a teď nějak obhájit tu jednu hvězdu. Asi fakt za ten nápad a za tu milovanou Skandináviii.(25.4.2012)

• - Děj filmu byl z části inspirován skutečnými osudy režisérových přátel. (Devitka)

• - Postava Maliny je skutečná. V reálu se ale daná osoba jmenuje Jahoda. (Devitka)

• - Jediná improvizovaná scéna v celém filmu je ta, kdy se všichni tři vydávají na projížďku na kolech a Michalovi (Jakub Wagner) spadne řetěz a Šimi (David Maj) mu jej pomáhá nasadit. (Devitka)