poster

Dvojka

Drama / Road movie

Česko, 2009, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flakotaso
  ***

  Vizuálně je to otřes, vždyť realistický look přece neznamená, že to musí vypadat jako amatérské domácí video. Ale to Fuit se Smutným asi neví nebo nechtějí vědět. Být za kamerou třeba Martin Štrba, hned je ten film o něco hodnotnější. Na druhou stranu je třeba pochválit zvuk, dialogům je velice dobře rozumět, což u českých filmů opravdu není samozřejmost. Docela zábavní jsou herci, za prvé proto, jaké hrají nesympatické idioty, za druhé proto, že jsou neokoukaní. Zejména David Máj je ve své roli hodně zábavný. Hodně podivný je ale výběr hudby, někdy tam docela sedí, ale když se zničeho nic objeví třeba Langerová nebo Vladimir 518, reakcí nemůže být nic jiného než pozdvižení divákova obočí. Půl hvězdy navíc dávám za vtipnou scénu ze závěru, kdy se Jakub Wagner ožere do němoty.(19.6.2013)

 • Hanys_
  ****

  Svěží (severní :) vítr do zatuchlé televizní produkce. Je možná trochu škoda, brát tohle jako regulérní kinofilm. Dvojka měla být spíš jen příběhem na tv obrazovku...Každopádně určitě hodně zajímavé téma, velice uvěřitelně sepsáno a zahráno. Navíc to není žádná optimistická podívaná, což taky není moc u naší tv tvorby obvyklé. První česká HBO produkce prostě dopadla (u mě nad očekávání) výborně. 7.5/10(5.1.2010)

 • dzira
  *****

  Jsem nadšen. Konečně nízkorozpočtový malý český film, který drží pohromadě a vypráví silný příběh. Velkým plusem je, že není přeplácaný (jak to u většiny českých novinek bývá). Všichni tři hlavní hrdinové jsou krajně nesympatičtí. Přesto mne jiskření mezi nima pohltilo. Tomuto filmu opravdu věřím....(2.12.2010)

 • liborek_
  ****

  Poměrně povedený a příjemně nečekaný filmek, který netrpí neduhy, jež jsou vlastní velkému počtu českých "vztahových" filmů posledních x let. V odvážně dogmatickém stylu je zobrazen rozklad dlouholetého vztahu šetrného, nepříliš ohleduplného a vlastně úplně pitomého Michala a divoké Veroniky, která si chce ještě užít mládí... Katalyzátorem vzájemného odcizení se má stát setkání se Šimonem, k němuž dojde na nedobře zorganizovaném výletě do Švédska... Už od počátku mě iritovala postava Michala. Je bolestivý pohled na hlupáky, zvláště když se chovají tak pitomě, jak to předváděl právě Michal - a to nejen ve vztahu ke své přítelkyni, ale vůbec ve všem. To ale samozřejmě není vada filmu, snad jen jsou Michalovy negativní vlastnosti až přehnaně zdůrazňovány. Iritovala mě také postava Šimona, který si všecko dokázal zdůvodnit a ospravedlnit. Michal se choval jako pitomec, ale pitomost ještě není nemorální. To Šimon, chytrák s duší volnomyšlenkáře, se choval jako prachsprostý zloděj a ničema - zkrátka jako ryze nemorální člověk. Andělem není ani Veronika, která sice cítila trhliny ve vztahu, ale sama se místy chovala jako hloupá husa. V těchto hrubých rysech jsou představeny určité typy charakterů, které v českém filmu nebývají k vidění příliš často - alespoň ne v této uvěřitelné podobě (častěji to bývá ve formě parodie či karikatury). Příběh trojúhelníku hlavních postav je velmi slušně napsaný, nepostrádá dramatičnost ani návaznost na realitu. Celkové zpracování, styl kamery i výběr prostředí dodává filmu na síle a především autenticitě. Doporučuji :-)(7.8.2010)

 • paascha
  ****

  Poslední dobou od českých autorů čekám většinou nějakou nebetyčnou sračku, ale tenhle kousek mě docela překvapil. Příjemně ubíhající příběh kancl pitomečka a polodivoké čubky, která by zasloužila pár po hubě, kteří se snaží najít společně dávno ztracený vztah, i když podle mého nikdy žádný nebyl, a vyrazí si na výlet:-) A že se na výletech dějí divné věci, to se dávno ví...:-)(15.3.2010)

 • - Scénář k filmu trval napsat tři týdny. (fanda124)

 • - Jediná improvizovaná scéna v celém filmu je ta, kdy se všichni tři vydávají na projížďku na kolech a Michalovi (Jakub Wagner) spadne řetěz a Šimi (David Maj) mu jej pomáhá nasadit. (Devitka)

 • - K natočení celého filmu bylo třeba 20 dní. (Devitka)