poster

Ničivá bouře (TV film)

 • USA

  The Storm

 • Slovensko

  Smrtonosná búrka

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2009, 2x90 min

 • Snorlax
  odpad!

  Tohle byl spíše nebezpečný pokus o natočení filmu. Některé scény se neustále opakovaly, já vím, nízký rozpočet je nízký rozpočet. Na katastrofické filmy se dívám kvůli efektům, ne aby si hrdinové (?) povídali o katastrofách. Strejdové u piva takové dialogy zmáknou také a určitě u toho nebudou působit tak strojeně. Na několikrát opakovaný záběr moknoucích paneláků jsem se vydržela dívat asi jen hodinu. Inu, dobrého pomálu...(29.7.2012)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Dalsi katastrofalni katastroficka tv kokotina jen pro silne povahy a aby to stalo zato je to jeste navrch dvoudilny! co dodat to uz muze byt snad jen zabava pro retardovany masochisty jinak netusim pro koho se podobny veci toci radsi misto sledovani tohoto ty 3 hodiny triskat hlavou o zed ujma zdaleka nebude tak velka...(4.11.2012)

 • MickeyStuma
  **

  Spojení sci-fi a katastrofického žánru bylo vždy plné nápadů a fantazie, ale tady se už šlo skutečně do extrému. Sice to v sobě má punc reality, neboť pokusy ovládnout počasí se tu kdysi dávno skutečně děli, ale tady je do toho vražena ještě politika, korupce a intriky mocných, takže se jeden nestačí divit, co všechno je během ničivé bouře možné. Dvoudílný celovečerní televizní snímek se jako obvykle nenechá rušit poklidným vývojem dějství a rovnou hned zpočátku skočí hrozby. V prvním díle se děj ještě nějak posouvá, ale ve druhém se už viditelně natahuje i přes neustálou akci, takže to po chvíli doslova přestane bavit. Příběh v sobě sice má určitou myšlenku a poslání, ale v takovémto tempu tak nějak zaniká. Je to jako vstoupit do rozjetého vlaku a prostě bez zastávky jet. A je putna kam a proč. Tady se měl ubrat setsakramentský plyn, neboť je takto děj značně zmatečný a vůbec nesrozumitelný.(12.4.2017)

 • DJ Rocco iNc
  odpad!

  Otras, nuda, otras. Taký prepadák som už dávno nevidel. Najmä, čo sa týka katastrofického žánru. Všetky béčkové herecké hviezdy ako Van Der Beek (Dawsonov svet), Teri Polo (Fotri sú lotri), Treat Williams (Chobotnica), David James Elliott (JAG) a Luke Perry (Beverly Hills 90210) sa dali dokopy, aby natočili najväčší katastrofický brak. Umenie herca, je porozumieť scenáru a deju príbehu, aby svoje postavy vedeli čo najlepšie zahrať. Tu na to rozhodne herci nešetrili, pretože ich herecký výkon by som prirovnal k topiacemu sa švábovi v záchode. Nikto nemal ani poňatie, o čom to vlastne rozpráva, len rozprávajú, lebo rozprávať musia, pretože dostali páru šupov zato, len aby bodaj sa tam ukázali. To už nie je Béčko ale Céčko. Twister je oproti tomuto oveľa lepší film.(1.1.2013)

 • bruceman7
  *

  Přes kopírák od podobnejch katastrofickejch filmů, typicky schématické postavy (a celkový děj), děsivé dialogy, naprosto nechutný uširvoucí hudební doprovod (a ten závěřečněj titulkovej mix, je mi fakt blbě). Že je to TV film, u kterého je sračkovitost předpokládaný jev, výše uvedené toleruju za 2/10. Tohle sis, Rabbe, Robertsi a Dawsone, skutečně mohl odpustit.(15.6.2011)

 • James van der Beek