Návrat Chen Zhena

(festivalový název)
  • Hongkong Jing mo fung wan: Chen Zhen (více)

V prvých desaťročiach minulého storočia Čína prežívala ťažké obdobie – veľké územia obsadili japonskí okupanti. Vojnový hrdina Chen Zhen mal byť zastrelený za to, že bol zodpovedný za smrť učiteľa a otca japonského plukovníka v okupovanom Šanghaji. Všetci ho považujú za mŕtveho, ale po siedmich rokoch zo zahraničia príde tajomný cudzinec, ktorý sa spriatelí so šéfom miestnej mafie. V skutočnosti je to maskovaný Chen Zhen, ktorý má v úmysle preniknúť medzi ľudí, čo sú v spojenectve s Japoncami. Ako maskovaný nočný bojovník má v úmysle dostať všetkých, ktorí sa podieľali na vražednom zozname vypracovanom Japoncami... (TV JOJ)

Claude Speed

Tak tenhle film mě hodně zklamal. Je vidět, že příběh je dobrý, jen by ho chtělo trochu více propracovat, prostě tomu chybělo hóódně šťávy. Jinak, Donnie Yen opět válel, a nebyl jediný. Herci byli dobře vybráni, hudba taky dobře vykreslovala atmosféru Číny. Škoda jen toho scénáře. 30%. ()

Likan7

Tahle série není pro mě, a její závěr s Donnie Yenem už vůbec ne. Je sice očividný, že Donnie umí, ale příběh je tak příšerně nudný, že jsem o film ztratil prakticky za chvíli zájem a jen čekal až zase Yen dá někomu před držku. ()

n42

Ozvučení je příšerné, zvuky úderů, kopů, no a vlastně čehokoliv v souvislosti s danou vizuální činností vůbec nesouhlasí. V každém souboji se nevyhneme brutálním útokům, po kterých soupeři odlétají až do vzdálenosti několika metrů, ale za celý film jsem nezaznamenal jedinou zlomeninu (leda jen ve zvukové podobě, což zase nedávalo smysl). Příběh slabý, napětí žádné. ()

mark9th

Velmi mi vadilo, ze z toho chceli silou mocou dramu. A ta tu podla mna v takej forme ako som videl nema co robit. Bohuzial 40%. Sam som od toho cakal viac. ()

anyonecek

Skvělý Donnie Yen, který ale neměl tolik místa na pořádný fighty. Trochu mi vadilo tolik povídání, které bylo skoro oničem. Donnie Yen mohl mít taky nějakou normálnější masku než nějaký dominantský kostýmek. ()

muti

Shanghaj, medzivojnove obdobie. agresia Japonska voci Cine sa stupnuje, niektori etse nevedia na ktoru stranu sa postavit. Nik nevie komu moze verit, tajnym spojencom japoncov moze byt ktokolvek. Donnie Yen je clenom bunky odporu, ktoru caka nelahka uloha - ochranit nepohodlnych narodniarov zo zoznamu smrti skor ako sa k nim dostane popravci tim. Paci sa mi kabaretna Casablanca, miesto ktore je zdanlivo daleko od vonkajsich bojov a nepokojov. Vo vedlajsich ulohach sa stretneme s Anthony Wongom a Shu Qi. Skoda ze bol koniec akosi zoseknuty, chcelo by o lepsi epilog ()

yazik

Čínskej pokus o Batmana? Škoda že převzali i Hollywoodské klišé a že jich tam není málo. Kamera mizerná, takže si člověk během těch střichů ani boj neužije. Ztráta času. ()

Domas88

Když už byl v akci Yen tak to stálo za to, bylo to opravdu silné i co se týká děje a filmu samotného.. Kultura východu je bohatá... ()

brasek

Legendárna päsť... už názov evokuje akčný film, bohužiaľ všetko krásne čo patrí do klasického žánru ázijských bojových filmov ostalo len v názve respektívne sme videli v traileri. Film má dosť strhaný dej bez silnej zápletky, kde sa prelína historická romantická dráma s čínskym nacionalistickým pohľadom na svet, kde každý Japonec je zákerný vrah a každý Číňan čestný a vykorisťovaný človek. Hodnotím len za dve hviezdičky, kedže som sa začal asi po hodine nudiť a ani akčné scény ma veľmi neoslnili a niektoré bohužiaľ boli len fraška. ()

Majoslav11

"Pryč s Japonskem !" Tak zatiaľ posledný film do série o "ľudovom" čínskom hrdinovi, Chen Zhenovi. Nepodarený mix historického filmu so špionážnym a Fist Of Legend s Green Hornetom. Toto nie, takto som to nechcel. Donnie Yen ma navyše v tomto filme nepresvedčil po všetkých stránkach. Zbesilý strih kazí jeho bitkárske umenie. Pekný vizuál to nezachráni, rovnako ani pocta Bruceovi Leemu. A ešte taká myšlienka : neboli krajiny ako Čína (Legendárna päsť), Irán (Persepolis) a Chile (Kolónia) pred tými revolúciami ďaleko krajšie ako potom ? ()

kreidlp

Donnie Yen je opravdový mistr a ve filmu Yip Man to jasně dokázal. Ale Return of Chen Zhen je opravdové šlápnutí vedle. ()

svist10

V podstatě etalon průměru. Akce je málo, když už nějaká dorazí je nudná a nezáživná, romantická linka je zmatená a nezáživná, a historický podtext, ten, na kterém to podle všeho mělo stát, je plný zmatků a nesrozumitelností. Snad jsem neviděl míň zvládnuté milostné scény. Další WTF je zakomponování maskovaného mstitele. Nevyužité a v zásadě zbytečné. Return of the fist je takový kočkopes. Rád by byl historický. Fail. Rád by byl špionážní. Fail. Rád by byl akční. Fail. A takhle bych mohl pokračovat. Film bez jakékoli zapamatovatelné scény (Kromě momentu: "Ty. Ty" Bum. Bum.). A finální boj je prostě WTF na n-tou. Mrzí to o to víc, že když se Donnie dostane do revange módu, jde z něj vážně strach a 24 snímků za sekundu má co dělat aby stíhalo jeho ruce. Donnie, tohle bolelo. ()

Pavlo

Jing mo fung wan: Chen Zhen mi trocha pripomínal nejaký komiksový film na čínsky spôsob, okorenený tradičnými ázijskými filmovými prvkami. Lenže napriek tomu, že sa vo filme odohráva zaujímavý príbeh v medzivojnovom Šanghaji, kvalitnému hereckému obsadeniu, dobre zvolenému hudobnému pozadiu, je tento počin slabý, priemerný. Hlavne je to kvôli neúplnému a urýchlenému rozprávaniu deja, plytkému vykresleniu postáv, no prevažne hlavnej (čo spôsobuje, že vyznie Chen Zhen dosť umelým a neprirodzeným dojmom), bojovým scénam, ktoré kazí divný strih. Toto je jasný dôkaz prešľapu režiséra Wai Keung Laua i herca Donnieho Yena. A tak dobre to začínalo... ()

ELDoctorow

Aj bez ohľadu na tú hnusnú čínsku propagandu otrasný film, pri ktorom som už asi od 10 minúty mal pocit, že musí existovať aj nejaká o 3 hodiny dlhšia verzia, kde tie neuveriteľné dejové prestrihy, nezmyselné skoky z miesta na miesto a ničím nepodložené konanie postáv aj musí dávať nejaký zmysel. No zdá sa, že nie, proste bol len scenárista úplný dement. ()

montel

V Evropě právě probíhá první světová válka a z Francie se zpět do Šanghaje vrací hrdina Chen Zhen (Donnie Yen). Do přátelského prostředí se ale nevrací. Japonci okupují Čínu a okolím se šíří panika, lež a zrada. Chen Zhen proto neváhá využít své mistrovské bojové umění a pod tajemnou maskou likviduje nemilosrdně všechny nepřátelé a spojence s Japonci...Masku Donnie Yenovi ukradli ze Zeleného sršně, příběh vykrádá Yip Mana, závěrečná bojová scéna je jako vystřižená z Pěsti plné hněvu a na závěr jsem si myslel, že jakmile vystoupá po vítězném boji hrdina na střechu domu, vidím zase Batmana. No nevím co tím tvůrci zamýšleli, ale postrádají dávku chytrosti i nápadu. Těšil jsem se na pořádnou jízdu, ale byl jsem zklamán. Každopádně děkuji televizi Joj, že dokáže takovéto filmy pustit v prime timu. 45% ()

Yeday

Hlavný problém tohto filmu spočíva v tom, že to nebolo dostatočne vyvážene. Dost sa to vlieklo a aj keď to bolo celkovo dobre vystavané, tak tomu proste niečo chybalo... možno viac akcie.., aj keď to bohato vykompenzovalo finále. V každom prípade už mi to príde všetko na jedno brďo. No napriek tomu Donieho Yena som si v poslednom čase veľmi obľúbil, takže aj za "maskovaného pomstiteľa" odo mňa dostane... = 70 % ()

KiJi

CHEN ZHEN SE VRÁTIL A VŠECHNY ZBUŠIL. Neznám literární podobu tohoto hrdiny, ale filmové verze s Bruce Leem a Jet Lim. A toto není tak úplně remake předchozích dvou. Je mnohem širší, o to víc splácanější. Je to něco mezi rádoby historickým, špionážním, sci-fi, národopisným žánrem. Donnie Yen je v utajení a občas jako maskovaný hrdina zbuší zlé Japonce, kteří chtějí okupovat Čínu. Číňani jsou zde vyobrazeni jako utlačovaní chudáci, mají touhu se spojit v jednotnou silnou Čínu…Ale jestli má být Donnie mystický bojovník nebo realistický, to z toho tak úplně jasné není. Jeho bojové scény jsou jako vždy bombastické, bohužel zde právě až moc, tedy v jiných filmech předvedl zajímavější bitky. Je tu několikrát nepěkný nešvar, hrdina je málem zabit, ale vždy vstane. I závěrečná bitka v dojo s Japonci je přebujelá stylem ještě víc nepřátel, a tím to směřuje k plácání kolem sebe a je to pak docela nuda. Rozhodně Jet Liho verzi nepřekonala. Resume – příliš národně obrozeneckých a politických žvástů, příběh nekompaktní a docela nudný, závěrečný velký souboj podprůměrný; jediné plus je v tom, že uvedli málo známý historický fakt, že Číňané působili na straně Spojenců jako dělníci na Západní frontě. ()

CheeseFigure

Ázijský superhrdinský film odohrávajúci sa počas Japonskej invázie v Číne znie námetovo fajn. Len to prevedenie tak trochu škrípe. Hudba je dobrá, choreografie tiež (hlavne Donnie Yen v tej redakcií sa mi dosť ľúbil), ale na viac ako 3 sa to neprebojuje. Príbeh bol občas chaotický. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“