Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

onlavu

Naštěstí krátké. Čekal jsem velmi vtipnou hororovou komedii, dostal se mi však nudný teenagerovský brak. Celkově zklamán. Á propos, moc vtipu tam nebylo. ()

bakeero

Docela originální nápad s „prohozením“ rolí. Rozhodně jedna z hororových parodií, která vybočuje z řady. ()

Alexandre

Plný očekávání jsem si vychutnal tuhle novinku s poměrně vysokým hodnocením. První půlhodinka byla naprosto bezchybná, bavil jsem se fantasticky, potom tempo začalo zpomalovat a už to šlo do háje... S chutí jsem se místy zasmál a některé "sebevraždy" byly pěkně nechutné. Já se bavil obstojně, jen jsem si možná přál, abych od toho dostal víc, než jsem očekával. To se bohužel nestalo, ale co nadělám, Atmosféra byla dobrá, prostředí, vidláci - nevidláci, hudba taky a náhody tu přímo gradovaly. Co víc dodat - dívalo se mi na to fajn, takže dávám silné 3*. Nadprůměrná hororová komedie. ()

vikino1

Ale jo, docela to šlo. Takovej Vřískot trošku jinak. Film co se nedá brát ani trošku vážně, co svižně odsýpa tak do třičtvrtě. Je fakt, že se z toho dalo vytřískat daleko víc - smíchy jsem se netrhal. . Nicméně ztráta času to není. ()

LucyD

Kombinace hororu a komedie mám nejraději. Ačkoli jsem se chvíli i bála, tak jsem si to hlavně hodně užila, jelikož humor tohoto snímku nezná mezí. Tento film se mi hodne trefil do gusta, doporučuju :D ()

lol xD

Nevěřila jsem, že jde propojit komedie s hororem, a tak jsem si to pustila. Po pár uplynulých minutách jsem zjistila že to jde a velice dobře. Víc jsem se smála než bála, ale to byl asi záměr. Opravdu pohodový film se super dějem, ale na konci to ztrácelo na intenzivitě až si to vyžádalo ***. ()

Breb

Parádně natočená parodie, která dle mého názoru dokáže pobavit i ty, kteří krvákům nijak neholdují. Je pravda, že poslední třetina filmu trošku ztratila na dynamice, ale i přesto jsem se dobře bavil. Pokud potřebujete zabít večer a pořádně se u toho nasmát, Tucker and Dale vs. Evil vřele doporučuji. ()

Melvej

Napadlo vás někdy, že všechny ty horory, který se dívaj na jednu věc jen z jedný strany, můžou z tý druhý vypadat úplně jinak? Jestli ne, tak scénáristy tohohle filmu určitě. Ono, ruku na srdce, taková Blair Witch mohla bejt klidně stařenka na houbách, vetřelec se taky třeba snažil jen volat domů a podobných případů by mohlo být víc. Každopádně tohle je celkem zdařilý kousek, až na tu předvídatelnost děje, ale ani ta zas tak moc nevadí. Zasloužené 4* :) ()

Claude Speed

Zapomeňte na všechny studentské vyvražďovačky typu VŘÍSKOT nebo PÁTEK TŘINÁCTÉHO. Pan Eli Craig porušil všechny pravidla vyvražďovaček a připravil zcela obrácený film naruby. Nechci teď spoilerovat, ale ........ SPOILER: Místo toho, aby šílení vesničtí balíci vyvražďovali studenty, tak studenti vyvražďují vesnické balíky ......... KONEC SPOILERU. No a ten humor s těmi úžasnými nehodami je naprosto excelentní. 90%. ()

Drtic

Film sa zakladá na nedorozumeniach typu nie je to tak ako to vyzerá, a to čo zo začiatku zaberá je z odstupom času stále nudnejšie, a nudnejšie. Skoro počas celého filmu stále nie je jasné kto je to zlo a preto sa to dá ako tak dopozerať do konca. ()

patushik

Jako parodie na vyvražďovačku velmi dobrý, jen škoda, že u toho nezůstalo celý film a motali do toho i něco jako romantickou komedii.. Některý scénky byly opravdu povedený, nejvíc asi ta s drtičem dříví:). 60% ()

sarfian

Tucker a dale sú sympaticky vtipná dvojka, ale amatérske výkony ostatných postáv s výnimkou Katriny Bowden film zrážajú dole. Ak by to bolo o niečo menej prehnané dopadlo by to lepšie. VIDENÉ 1x ()

Mastersn

Originální film který mě mile překvapil,jen zamrzí že v druhé půlce nějak ztrácí tempo.Na 3 je to moc dobré,na 4 to nestačí,takže slušných 3,5. ()

Perr

Zapůsobilo to na mě jako film, který je strašná ptákovina, ale skvěle se bavíte a ani nevíte proč. ()

10Domik10

Film v takomto podaní som snáď ešte ani nevidel. Áno poznáme veľa hororových komédií ale toto je napriek tomu niečo celkom iné. Dostal som oveľa viac než som od toho očakával, zopár krát som sa aj s chuti zasmial a aj napriek celkom bláznivému scenáru som sa dobre pobavil. Pozrite sa na to a buďte príjemne prekvapení. ()

kukkik

Tento film neskonale pobavil. Scénka s včelami je prostě dokonalá :D Tenhle film si zalouží (a alespoň ode mě dostane) plný počet hvězd. ()

RajAthen

Skutečně podařený film, aneb konečně realistický pohled na všechny ty lesní horory s vidláky a teenagery. Kdo je vlastně agresorem? Kdo se jen brání? A jak - proboha - vysvětlíte příchozímu policistovi, že ten kluk do toho drtiče skočil zcela sám?:) ()