Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Illy

Překvapení. Výborně a inteligentně natočeno se skvělou atmosférou a hudbou. Moc se mi to líbilo! ()

ChillThomas

čekal jsem lepší roadmovie .. tohle byla jedna velká nuda. Tématika o upírech je sice nevyčerpatelná ale kvalitních snímků je čím dál méně .. tohle mi vzalo 98 minut života. Stupidní děj, žádný napětí žádná horrorová scéna lautr prd film k ničemu bez ničeho .. Zombieland ala drama ... Dávám dvě za roli toho plešátého nácka z bratrstva, co byl jediný upír který myslel ale film už nikdy více 40% ()

Ronaldo79

Výborné vyobrazení postapokalyptického světa bez zrnka naděje na lepší budoucnost, kde přes den vládnou fanatičtí bezpáteřní věřící vedení bohem ,,osvíceným'' Jebediaou, ale s nástupem soumraku se všichni schovávají do svých provizorních úkrytů před nenasytnými ,,pijavicemi'' bez rozumu. Masky upírů snad jedny z těch nejlepších, které kdy spatřilo filmové plátno. Stake Land je jedním z těch (nej)pomalejších filmových dramat o smutném putovaní Mistra a jeho učně, no, ale když přijde na řadu akce, dokáže solidně zintenzívnit tlukot srdce, psát o tom, že atmosféra je po celou dobu mrazivá a s nástupem upíru ještě mnohonásobně zveličená. Zatím jenom chválím, ale bezchybné to určitě nebylo, alespoň mně tedy vadila role řeholnice beze jména a to její předávání krucifixu Martinovi bylo pro mě doslova úsměvné a samozřejmě klišovité, vlastně náboženská pohnutka, ktera je po celou dobu ,,podprahově'' cpána, působila značně úlisně. Nakonec bych dodal, že se jedná o nejlepší upírský snímek od Sladových aljaškých nocí, které pořád zůstávají na špici upírského Everestu. 7.5/10* ()

Silviaxx

Tak trochu Walking dead v upírskom prevedení. Každopádne - mám veľmi rada takéto roady, kedy putujeme s postavami vypustlými mestami, kde už nie je život ani ľudia (tí občas áno) iba TO upírie/zombie - to je jedno. V podstate sa Stake land nijak extrémne nelíši od podobne orientovaných postapo filmov, ale keďže mám na ne slabosť tak sa mi veľmi páčil. Akcie tu nebolo veľa, ale to mi žili netrhá, kľudne si so záujmom pozriem aj pomalejší dej z času na čas okorenený nejakým bojom. Maskami som v tomto prípade obzvlášť úprimne nadšená, len škoda, že tu neriešime iba upírov a mám pocit, že viac nám vrásky na čele robilo to divné "bratstvo" - uvítala by som ešte viac priamych stretnutí práve s upírmi. Ďalšia vec, ktorá ma však strašne naštvala bol finálny boj - neznášam situáciu, kedy ho v priebehu jednej minútky skončia. Budem to teda vnímať tak, že samotné boje neboli pre nás až také dôležité, ale to na čo sme sa zamerali bolo jednoducho putovanie postáv do New Eden - ak to zoberiem z tohto uhla pohľadu dávam 4*. ()

husokachna

No nevím, dvě až tři hvězdičky. Je to průměrný béčko, který se chvílema asi snaží o přesah, celkově má tak nějak zbytečný směřování a vyznění. Všechno ostatní je prostě průměr - akce, bubáci, drsňaci, černoši, fanatici a prostě všechno. ()

Flopik

Fajn road-movie vo svete zničenom upírmi, kde sa naši hrdinovia snažia dostať z jedného miesta na druhé. Aj napriek malému rozpočtu je to pekne natočené, upíri sú naozaj skvelí a vyzerajú desivo. Súboje s nimi realistické a ešte jedno obrovské plus, film nešetrí nikoho, deti, tehotné ženy, staré ženy proste postavy umierajú a je jedno kto to je. Zato palec hore. Atmosfére pomáha krásny soundtrack a finále je správne jednoduché. U mňa za 4*. ()

^Rain^

Spoiler! Nebýt posledních 20minut, tak zasloužené 4*, takto jen slabší 3*. Hlášky typu: "To je můj kreténský spolužák ze střední, nikdy ho nemůžu dostat na mušku" (nebo jak to bylo) a uz zmineny inteligentni , mluvici upir filmu zbytecne ubiraji na krase. ()

Venous666

Další kousek postapokalyptického světa. Tentokrát tu nemáme samou vodu jako ve vodním světě a ani samej písek jako v šíleném Maxíkovi, ale bandu nasraných upírů a svět vzhůru nohama. Ale neočekávejte, že to bude nějaké SM na upírech, spíše se to zaměřuje na přesun dvou přeživších z bodu A do bodu B. Jak už se tady někdo zmínil, tak je to spíše pouť připomínajíci The Road (2009). 93 min naprosto bez chyby a já jsem byl rozhodnut, že dám maximální hodnocení, ale co se odehrálo v posledních 5 min, tak to mě milé dámy a pánové natolik nasralo, že jsem to chtěl seknout až na samotný průměr, ale jak se říká, ráno moudřejšího večera a já jsem tu jednu stár musel přidat. Pořád zde kralovaly masky, dialogy, samotné vraždy lotrů (ikdyž jich bylo málo) a ten vztah dvou hlavních hrdinů. Vřele všem doporučuji a přeji, aby jste z toho nakonci nebyli tolik mimo jako já ... ()

TaanStari

Degradovat upíry na "noční zombie"? Ne. Udělat zrovna z hlavního záporáka takového Nomaka (no dobře, je to obyčejný inteligentní upír, ale ta paralela s Bladem tam je), když jsou všichni ostatní upíři zvířata? Opravdu? Většina postav se chová logicky, jak bychom očekávali, ale která těhotná ženská bude dobrovolně běhat po lese se zbraní v ruce? No... přes tohle všechno je výsledný dojem pozitivní, atmosféra je dobře Falloutovská, herci neokoukaní, takže 3*. Jo a horor to sice je, ale tak na 30% ve prospěch dramatu. ()

Med_Tw

Zajímavě pojatá upířina s dobrou atmosférou svižně ubíhající , bez zbytečných keců a nelogičností. Zaslouzěný 4* ()

KOZEL84

Na téhle Cestě by si Bella asi amanta nenašla.Atmosféra celkem dobrá a i hudba občas jakoby Nickovi s Warrenem z ucha vypadla.Je fajn vidět taky jednou ne''oduševnělé'' upíry a jejich výsadkové použití nemělo chybu,ale popravdě nebýt to (hodně sympatické) béčko jako hrom,dal bych za tři.Chutný stejk. ()

Pavlinenka

Zase o trošku jiný horor, než na jaké jsme zvyklí. Proč ale ne? Zajimaví jsou v takové postapokalypse náboženští fanatici, kteří jsou dokonce schopni se v takové době mstít na jiných lidech. Upíři byli pěkně hnusní, jen mi chvilkama trochu připomínali spíš klauny po dešti - ale to je taky děsivé, takže proč ne :) ()

jorgus

objektivne je to mezi 3-4 a to dokonce objektivne spis bych mel jit dolu, ale...vic takovych klenotu..film, ktery jsem objevil nahodou a pohltil me atmosferou, ktera vydrzela az skoro do sameho konce..bohuzel az na to resurection...:(sympaticke herecke duo, neocekavene umrti...nadmiru spokojen...:) ()

Bozvav

Děj spíše nudný než akční, upíři vypadají jako zombie a dialogy strohé. Co se povedlo, je vytvoření ponuré atmosféry nejistoty, strachu a očekávání, že bude líp. Za mne tak 40%. ()

hEROic

ha to se to seslo, vcera The Road, dnes tahle krvava pout... nelze se vyhnout srovnani :) oboji ma paradne zpracovanej postapokalyptickej svet, oproti tenhle drsnarne vsak Cesta pusobi jako komorni divadlo... kazdou chvili se zde objevi nejakej ten vampik pripravenej umrit... stejnym tempem tu vsak umiraji i lide... pro litost tu neni misto... je to drsne a depresivni cemuz skvele napomaha i hudebni motiv... na me to celkem fungovalo, takze odpoustim i tech par vyslovene Bckovych scen :) 75% ()

Hapretor

Od čeho jsem prvně očekával klišoidní debilitu, bylo nakonec dobře zábavné a vůbec ne "růžové" s happy endem dílo, které nepostrádá akční zápletku, sympatické postavy, věrohodné prostředí. Ano, místy to je třeba kýčovité, člověk v tomto díle může najít spoustu analogií s jinými filmy, ale když mě to zabavilo a příjemně se na to koukalo, ani sem tu snahu neměl. Není to výplach mozku, je to poctivá podívaná, jak si představuju standardně horor "na dobrou noc". ()

agassi68

Áno, je to lepšie z daného žánru, no k dokonalosti to má ešte dosť ďaleko. Atmosféra, hudba, herci, či masky sú veľkým plusom. Avšak scenár už pred polovicou začal krívať a do konca sa už viezol na vozíku. Klišé sa začali nabaľovať a tak sme skončili v priemere. 60% ()

mackey

Tři a půl. Škoda, herecký výkony a nejen hudba vykrádající The Road to pohřbily. Nebejt atmosféry a vizuálu celkově, tak nevím nevím. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)