Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Castielo

Na první pohled bezduchý horor, který však postupně odkrývá i o něco inteligentnější věci, než jen upíry. Tvůrci pěkně zkloubili krvák a horor s putování a uvědoměním si sebe samotného v postapokalyptické divočině. I postupně se vyvijející vztah mistra a kluka perfektně seděl. Vše funguje jak má, pěkné 4* ()

RobLord

Konečně upíři, kteří neumírají nudou z věčnosti a středoškolskou láskou! Dobrý horor, zajímavý právě vampýrismem, neboť jinak by to byl klasický zombie flák. ()

sarkareifova

Tak tohle bylo něco. Mělo to fakt hustý rozjezd a když dojde na lov upírů stojí to za to. Pravda, že jich cestou do "Nového ráje" zmasakrovali dost. No a pak přijde na scénu Bratrstvo, kterému velí zfanatizovaný plešoun. Na něj taky nakonec dojde a poté co si užije svojí chvilku slávy jako "ta věc" odejde na věčnost za svým pánem. Mistr a Martin tvoří skvělou loveckou dvojku, kašlou na zákony a jedou si to svoje. Ani na chvilku jsem se nenudila a děj má docela spád. No jo a byl to docela doják. Měla jsem co dělat abych udržela slzy. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

gazogazo

Tak jsme si zas dali nejakej divno 'zombie horror', tentokrat je to takový Indie cestopis po kolapsu lidské nadvlády. Říkal jsem si že zfilmovat knihu Přechod , která je tematicky blízká by byla velká mrda ( stejně jako čekám na metro 2033) a tohle jde dobrým směrem. Je to pomalý, ale celkem hypnoticky a protože mě to nenasralo za celou dobu tak půjdu 4 * ()

JimiH

Tahle země není pro nemrtvý. Derivát Walking Dead, kde si jeden ze spoluscenáristů uzmul hlavní mentorskou roli, aby si mohl zcela evidentně hlásat své evangelium. S chucknorrisovským sebevědomím si uzurpuje vůdcovskou roli, ačkoliv dělá přímo školácké chyby. Monology jeho společníka ovšem jeho moudrost vzývají a doslovně popisují řadu očividných skutečností. Sice podprůměr, ale lepší než kůlem do oka. ()

Vabr

Dlouho jsem neviděl upírskej a postapo film a byl jsem přesvědčený, že Země kůlů nabídne přesně to, co hledám. Zdejší obsah zněl výtečně: ,,...V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí.‘‘ Malý budget šel zprvu lehce znát, ale přesto mě film lákal na to, co pravděpodobně přijde - hutná atmosféra zpustošené země, kde se to na to na rohu šíří samým nebezpečím, oblibitelné charaktery postav a jejich osudy, či myšlenky atd. Nic z toho se nekonalo, neboť nebylo pro mě možné si postavy jakkoliv oblíbit, pořád šla cítit bariéra mezi nimi a divákem, a chovaly se konstantně stejně. Tím pádem spadla i velká část dalších věcí a atmosféru snímek tak navozoval stěží, později mě už tvůrci ztratili. Taky jsem doufal, že bude dobře vytyčený bod cesty, spolu s potřebnými plány a rozmýšleními nad volbami cest a silnic, ale jejich plány nám taktéž byly sotva sděleny, takže jsem se moc začleněně necítil. Upíři a jejich vizuál mi zezačátku nevadil, ale s postupujícím časem jsem jich měl dost. Vyhodnocení: Rádoby filozofování během filmu z úst hlavního hrdiny zde proběhlo, ale bylo to tak do větru ()

Saimon

Film jako tento je zjevením v dnešním zástupu sraček tvářících se jako horor... Brilantně zpracované téma s minimalistickým rozpočtem, ono to jde jen se musí chtít. ()

cinemaboy7

Směska Zombielandu, Cesty a 28 dní poté. Avšak oproti Zombielandu postrádá humor, oproti Cestě syrovost a depresi a z 28 dní brutalitu a krev. Zombíupíři jakoby vylezli z Jacksonova videoklipu Thriller z roku 1982. Absence napětí, zato přemíra utahanosti a klišé. Být to ještě o minutu delší, ukoušu sám sebe nudou. ()

ktL

Viděno asi 50 min. v Riegráčích a víc prostě nešlo. Sterilní nuda a debilita mě opravdu ve filmech nebaví... navíc to bylo strašně zahrané. The Road je proti tomuhle film desetiletí. Za kameru 20% ()

filipes.lu

Vůbec nevim, proč se snažim těmhle filmům o ničem dávat pořád šanci. Tohle byl snad stej porod, kdy koukám na nudu v konkrétní podobě a odpočítávám každou minutu, která zbejvá do konce. Jednu hvězdu za masky, protože když nic, tak ty držky aspoň vypadaly dobře. To už je pro mě zajímavější akce ve Svatbě upírů a napínavější děj v Kungfu pandě. Kdo má tyhle filmy rád, asi si přijde na svý, tohle je prostě čistě subjektivní hodnocení toho, jak mě sralo úplně všechno. Přes debilní vnitřní monology mlaďase, co se učí od mistra, kterej je mimochodem taky úplně céčkovej, zabíjecím praktikám. Už ne, tohle byl poslední pokus... ()

Whysogreen

filmový ekvivalent vákua. (až hrôza koľko ludí dokázala obalamutiť trochu lepšia kamera a pseudofilozofovanie na postapokalyptickom pozadí) ()

gemi

Post-apo road movie s upírskou tématikou. Ale tak pomalá a nudná, že mi těch 98 minut přišlo jako věčnost. Logiku to nemá žádnou, např. strávili několik týdnů v horách bez živáčka (tu a tam mrtváček), ale hlady neumřeli. Jídlo se vlastně vůbec neřeší. Neřeší se tak moc, že to člověku začne nutně vrtat hlavou. A ten konec/nekonec! Vypadá asi tak, jakože došly prachy, takže se to utnulo tam, kde štáb zrovna stál. ()

Likan7

Hutná atmosféra, ponuré tóny a všudypřítomné bestie. Jenže bez pořádného, nebo alespoň snesitelného scénáře. Atmosféra je k ničemu, když se ve filmu vlastně nic nestane a Vy sledujete road-movie během apokalypsy, která musela být parádní, jenže film začíná tam, kde by jste chtěli aby končil. Všechno to cool, akční a hororové tu máte jen z vyprávění nebo novinových titulků. Celý film pak sledujete pouť dvou přeživších, které občas narazí na pěkně vypadající upíry, několik magorů a jednu holku. Za 90 minut je konec a mě to bavilo čím dál tím méně. Herci jsou ale překvapivě to lepší, co film nabízí. ()

Euchrid

Postapokalyptická, upírská a jako bonus ještě solidně atmosférická lahůdka. Nijak velký rozpočet a scénáristická jednoduchost nejsou ani tak negativa jako upozornění na běčkový původ, protože jinak všechno šlape výborně, baví a skoro překračuje hranice žánru. Prostě oddychové béčko, které je výborné a mám pocit že jsem si ho po všech těch šitech skoro zasloužil. ()

john.h

Příjemnej mix postapo a upírského filmu. Námět skupinky přežívších jedoucí za spásou nespásou tu byl, hlavně posledních letech, už strašně mockrát. Tento pokus balancuje na hranici průměru a nadprůměru. Nadprůměr ale nakonec lehce převažuje a já dávám čtyři hvězdy. Chuť to vidět ještě jednou ale nemám. ()

lost_viking

Po čase jsem dostal chuť podívat se na nějaký postapo film a musím říct, že Stake Land splnil všechna má očekávání. Skvělý výběr herců, skvělá tíživá atmosféra osamělosti, přesto soudržnosti putujících lidí, žádné servítky s nikým. Film navíc podkresluje přesně taková hudba, kterou mám rád (místy mi připomíná hru Borderlands). Jen by mě zajímalo, jak vlastně ti netradiční zombáci vznikli, i když je asi lepší, že je divák ponechán v nejistotě a víceméně musí s hrdiny prožívat přítomný boj o přežití a snahu nalézt lepší zítřky bez hlubšího porozumění vzniklé situaci. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)