Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

HomeAlone

Film som si pozrel kvoli spickovemu traileru , ktory pekne pomali serviruje napätie a strach z nepoznaneho . Trailer by bol jednoznacne na plne hodnotenie , no ako som dopozeral film , tak som nechapavo krutil hlavou . Co to malo byt ? Netvrdim ,ze sa jedna o v celku zly film , na ktory sa neda pozerat , no uplne postradal horovovu atmosferu a vobec z neho nesiel ani chvilu strach . Dokonca , niekde v polovici filmu som sa isiel presvedcit na net , ci vobec pozeram spravny film , ku ktoremu patri ten originalny a hlavne napinavy trailer . A po mojom zisteni patril . Velmi velka skoda a konec koncov ma to aj pekne nasralo ()

deckardx

Rozmýšlel jsem i nad plným počtem, ale to by nebylo úplně spravedlivé ke kvalitnějším filmům v tomto žánru. Já si ale nemůžu pomoct, takovéhle příběhy mám prostě rád a i za málo peněz může být hodně muziky. To, co se ne uplně povedlo Cestě, z hlediska atmosféry, je ve Stake Land přivedeno téměř k dokonalosti. Je to takový mix filmů jako Zombieland (bez vtípků), Karate Kid (výcvik), již zmiňované Cesty a seriálu Walking Dead. Já bych si uměl představit další díl, nikdo by mne nemusel nutit a s chutí bych si ho pustil. ()

zolo23

Ako je vidieť zombie žáner má stále čo ponúknuť, aj keď v tomto prípade ide o nejakých upírov čo som fakt nepochopil. No..ani nie, že nepochopil, ale keby som film pozeral bez zvuku stavil by som aj svoju frajerku na to, že ide o zombíkov:). Príbeh docela jednoduchý, miestami mi to pripomínalo Zombieland samozrejme bez tých vtípkov, ale s oveľa ponurejšou atmosférou a zaujímavou hudbou. Veľkým plusom je aj (aspoň pre mňa) neznáme obsadenstvo na ktoré som si musel trošku viac zvykať a taký Nick Damici ,ktorý mi bol na začiatku nesympatický..ku koncu jasná jednotka. Malý veľký film, ktorý vo svete zatiaľ nezarobil skoro nič, ale fanúšikovia tohto žánru budú určite spokojný. 75% ()

latvar

Dosti nudný film o upírech s nudným námětem, slabými hereckými výkony. Nějak jsem tomuto filmu nepřišel na chuť, a to ve všech směrech. 25% ()

Forsberg11

Tak toto je práve tá moja šálka kávy, na ktorú som čakal. Že je to už x-tý krát videná variácia na post-apo road movie horor mi vôbec nevadiol, ba naopak. Práve takéto niečo som hľadal a som rád, že som si mohol znovu pripomenúť skvelé filmy ako The Road (2009), Zombieland (2007) či Carriers (2009), ktoré vo mne zachovali hlboký dojem. A inak to nebolo ani s týmto kúskom. Ja mám tu bezútešnú postapokaliptickú atmosféru jednoducho rád a keď sa k tomu pridajú aj nejakí tí krvilační mutanti, tak nie jej o čom. Dej bol možno kde tu trošku uťahaný a stopáž na môj vkus azda zbytočne dlhá, nič to však nemení na veci, že s výsledkom som viac ako spokojný. Atmosféra rovnako ako pri Ceste je "krásne" depresívna a putovanie opustenou krajinou, kde nikto nemôže veriť nikomu a za každým stromom sa môže skrývať smrť u mňa vyvoláva pocity blaha. Postavy sú zvládnuté slušne a autorom sa podarilo navodiť u mňa pocit súcitu s nimi. Áno je to ohraná klišoidná páska s minimom originality a má to určite veľa chýb, ale jednoznačne je Stake Land horor podľa môjho vkusu a gusta, akých nebude pre mňa nikdy dosť... ()

BMAJTZ

Nemluvný hrdina a až filosofické rozjímání nad prázdným světem. Dobrá zábava, ale záporáka jsem nepobíral a spíše celkový dojem kazil než vyzdvihoval. Každopádně chválím za zvraty a nečekané ubíhání příběhu, které mě docela často překvapovalo. ()

sedm.1

Celý ten film by se dal nejtrefněji označit asi jako takový hybrid postapokalyptické road movie říznuté upíří tématikou, no a ve výsledku musím konstatovat, že až na pár drobnějších výtek by se dalo hovořit o Stake Land jako o poměrně ucházející podívané. Mezi zásadní výtky bych každopádně rád zařadil celkově dost vlažnější tempo, přinášející nemálo nezáživnějších pasáží a pak i samotnou zápletku, která jako celek příliš nefunguje a jedná se spíš jen o sled epizodních setkání a následných střetů s upíry při cestě ústředních postav z jihu na sever, čímž tomu chybí jakýkoliv příběhový vývoj a ve výsledku to pak postrádá vlastně i jakoukoliv pointu, či v podstatě i smysl. Naštěstí těch pozitiv nabízí Stake Land ale mnohem víc a rozhodně jako první musím zmínit celkové velmi výrazné stylové zpracování, které tedy sice může vyvolávat i jistý pocit lacinosti, což nepopírám, ovšem mě to i přesto v tomto ohledu zatraceně oslovilo a bavilo, je to prostě takové poctivé syrovější béčko, které se naprosto s nikým a ničím nesere, má to díky tomu jinak i fakt působivou atmosféru, a za vážně působivé musím označit i jednotlivé postavy, které mají filmu co nabídnout. No a co se týče jednoho z nejdůležitějších kritérií, a to akce, jejíž podstata tu spočívá v nejrůznějších likvidacích upírů, ale i v útocích právě jich na lidi, tak po této stránce se jedná též o poctivou jízdu, krvavých efektů je dost a jsou i na slušné úrovni, stejně tak jako masky. Za mě se zkrátka jedná o výraznou, stylovou upířinu, co sice díru do světa po právu neudělala, svou nemalou fanouškovskou základnu na druhou stranu ale má, a to též právem. ()

DavidS.

Ze Zombielandu si odmyslete humor a frajeřinky, do The Road přidejte upíry a dostanete Stake Land...Nesmlouvavé, atmosferické, vztahově funkční, realistické...Bez digitálních triků, zbytečných slov i gest...Horor s příjemnou patinou... ()

Tjaden

Tíživá a depresivní road-movie, která svou ponurou atmosférou připomíná The Road a složením postav tak trochu Zombieland, i když zde se žádných vtipů nedočkáme. Řada věcí by se dala doladit, ale já k filmu přistupoval jako k žánrovému béčku od nezkušeného režiséra a s neznámými herci, takže v konečném výsledku jsem byl příjemně překvapen. Navíc Stake Land disponuje skvělým soundtrackem, který silnou atmosféru ještě více umocňuje. ()

iXtr3m3

Pre mňa príliš lacný pokus o kvalitný horor. Téma síce fajn, ale to spracovanie mi prišlo príliš amatérske. Ale ako festivalovka sa to určite ujalo. ()

Wally

První půlhodinu jsem těžce nedával a říkal si 'Sakra, co to je?! Já chtěl horror.' Postupem času jsem však začal doceňovat, jak dobře je tento film udělán a přišel jsem mu na chuť. Oceňuji, že se tady moc s ničím neserou a sentiment jde stranou. Ve finále tedy spokojenost... Jen bych do popisku vedle 'horror' doplnil ještě 'road movie'...nejlépe 'upíří road movie', aby to bylo přesné 👍 ()

borec999

Post apokalyptický upírsky horor natočený očividne za pomerne málo peňazí (dohľadal som to, ani nie milión: tak to naozaj pred tvorcami klobúk dole). Štýl road movie pripomenie Zombieland, ale v tomto svete by ste na rozdiel od Zombielandu nechceli byť ani sekundu. Je surový, temný, bezútešný, depresívny a túto atmosféru vie film na diváka bez problémov preniesť (a to aj tým, že film nikoho nešetrí a zomierajú muži, ženy, deti, tehotné ženy, starí, mladí, proste všetci). Nedostatok peňazí cítiť na menšom množstve akcie. Avšak keď už na strety s upírmi (na malý rozpočet solídne masky) príde, tak je to správne krvavé a drsné. Vďaka menšej porcii akcii navyše o to viac funguje už spomínaná atmosféra a strach o postavy. Nečakane ambiciózne a kvalitné béčko. 70% ()

matias32

Depresívna, hustá atmosféra postapokaliptického sveta spolu s dobiedzajucími upírmi dobre obsadenými a zahranými rolami nedávajú veľa priestoru ku kritike, no niečo sa predsa len nájde. Predstavte si prepracovanejší scenár, vyšší rozpočet a drsnejší záver. To už by som chcel asi veľa. Šesť* aj tak dať nemôžem. ()

Carlinhos

Film na jedno použití. Největší slabinou pro mě byli herci v hlavní roli, kteří mi tam prostě ani trochu nepasovali. Neškodilo by ani zkrácení o nějakých 15 až 20 minut, protože se to chvílema dost táhlo. Oproti jiným filmům žánru špatné. ()

legatio

Neomezeně jídla, pití a pohonných hmot ve zničeném světě mě dokážou vytočit. Copak to nikomu z vysoko hodnotících nepřišlo trochu na hlavu?! .. a o dalších nesmyslnostech ani nemluvím. Musím uznat ale, že ze začátku to svoje kouzlo mělo, to ovšem nestačí. ()

Sancty

Na jednej strane slušná akcia, vydarené masky a parádne gore. Atribúty, vďaka ktorým som vydržal u Stake Land do konca. Na strane druhej otravný voice-over jednej z hlavných postáv, vražedne pomalé tempo a klavírová hudba, ktorá poväčšine celú tú bezútešnú - myslím tentokrát nudnú - atmosféru dokonale dopĺňa. 5/10 ()

Hanys_

Další z řady vyrojivších se filmů o cestování zničeným světem. Atmosféra na jedničku, chemie mezi postavami funguje perfektně, akce je taky slušný dostatek a k tomu pár opravdu povedených (shazování vampírů z vrtulníků) nápadů. ()

ChrisBa

Tento film som začinal pozerať ako druhotriedny zombie horor(aj keď sa jedná vlastne o upírov). No pre mňa osobne veľké prekvapenie v pozitívnom zmysle slova. Príbeh je síce jednoduchý(prvky hororu a road movie), o príčinách epidémie či postavách sa nič nedozvedáme(samozrejme ide o zámer), ale aj napriek tomu to všetko funguje. Postavy medzi sebou veľa toho nenahovoria, no aj napriek tomu vzťahy fungujú. Príbeh putovania okorenený monológmi a úvahami hlavnej postavy je skvelý..herci aj keď neznámi tak hrajú výborne, navyše skvelá (depresívna a temná) hudba od Jeffa Graca..masky celkom dobré.. Na nič sa tento film nehrá, v jednoduchosti je krása a to je to, čo robí z tohto filmu nadpriemerným.. za talent hercov,režiséra, skvelú hudbu a výborné rozprávanie hlavnej postavy dávam krásnych 85%.. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)