Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

VasaX

Zajímavý film s několika moudry, skvělým Ryanem. Problém jsem ale měl s Cindy. Tak nějak jsem se snažil pochopit, co se tam děje a odkud postavy směřují a kam. Jenže pak jsem si uvědomil že Cindy je prostě kráva. A pokaždé, když se Ryan chová "nepříčetně", je to zcela racionální vzhledem k jeho emocionálnímu vypětí. Ryan pro vztah udělal první a poslední a jednu velkou oběť. Cindy to naopak sabotuje a v důsledku ze sebe dělá "oběť". Ať už vědomě, nebo ne, Cindy není prostě vypočítavou mrchou jako spíš někým, kdo nemá jasno v sobě ani v tom, co chce, a emocionální houpačka má převahu nad racionálním uvažováním. A tohle všechno naopak promítá do Deana, který směr děje může ovlivnit asi tak, jako pilot horkovzdušného balónu. Tohle nekončí zrovna happy endem. ale chtěli jste reálnější příběhy? V Blue Valentine ho máte mít. Love is hell. ()

VanTom

Vlezlá ruční kamera narušuje osobní prostor a zblízka na střídačku sleduje zamilovaný začátek i po letech unavený rozpad vztahu dvou mladých lidí, resp. rodiny. Nic víc. (Okázalá) obyčejnost sice skrývá sílu běžné reality, ale je také popravdě dost o ničem, jelikož tady už není o čem mluvit (a všechny nemotorné pokusy troskotají v základu). Jinak nadchnul vynikající, naprosto přirozený výkon hezké Michelle Williams. ()

Brain-D

Jeden z velmi mála romantických příběhů (autobiografie režiséra), který ukazuje jak to v životě v partnerském životě chodí. Co dělá láska, co dělá jedna chyba a či špatné rozhodnutí. "Proč když chceš být dobrý, tak si brán jako špatný?". Skvělé. 90% ()

R1CH1E

Nehorázně nudná sračka o dvou nehorázně nudných lidech a jejich ještě nehorázněji nudnějších problémech. Neměl jsem ani tu sílu dodívat se do konce. ()

strelenaL

Čekala jsme něco víc to něco jsem nedostala což byla velká škoda. Ryan a Michelle jsou opravdu dobří herci, ale ksakru co dělají v tomhle fimu...mi hlava nepobírá. Průměr. ()

svobik

Čekal jsem ještě o něco těžší kalibr, přiznám. Směřování k závěrečné pointě a především pointa samotná vystavěná na ostrém kontrastu mě až tolik nevzala, jak by asi měla. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami bylo sice těžké, nakonec se ale kloním ke slabší variantě. Gosling každopádně už tady světový. ()

Ichabod

Hodně těžká depka... Výborná záležitost, na The Place Beyond the Pine se nejde netěšit, spolupráce Goslinga a Cianfrance je hodně zajímavá, protože postavy jsou napsány prostě výtečně. ()

blackJag

Někdy to prostě nedopadne, jako v životě. Líbilo se mi, že se scénář vyhnul téměř všem očekávaným dramatickým obloukům a nechal to jen tak věrohodně plynout. 80% ()

Kurikmoon

Oboch hercov mám rád a ani teraz neboli zlí. Scény s ich dcérou boli roztomilé. Poukázanie ako to sa to občas v dlhoročných vzťahoch pokazí a samotný aktéri nevedia povedať prečo (alebo jeden z nich)... Áno, aj tak to býva. Ale rovnako tak i NEBÝVA. ----Po vzhliadnutí filmu som nič ako rozčarovanie nedostal. Celkový dojem naprd. Film poukazuje na problém, nedáva však žiadne riešenie. Takže k čomu mal byť tento film??? Depresia, alebo aby si ľudia, ktorý sú na tom podobne zakričali. Áno najpravdivejšie! -------- A preto dávam presne takéto hodnotenie. Ak by sa mňa niekto opýtal: "MÁM SI TO POZRIEŤ?", tak moja odpoveď by bola URČITE NIE. +++Galadriel to parádne vystihla prvou vetou. ()

Roseinka

Zajímavé téma o vztahu odsouzenému k nezdaru. Natočeno chytlavě, takže jsem se nenudila a byla zvědavá, jak to dopadne. Občas to bylo i vtipné, ale takovým tím smutným způsobem. Na konci byla taková bezmoc. Nechci ani vědět, kolik vztahů je v reálu na tomto založeno. ()

ELduderino

Čekal jsem něco ve stylu Revolutionary Road a taky jsem to i dostal. ikdyž ne úplně. Snímky jsou si podobné v tématu vylíčení rozpadu jednoho vztahu, Blue Valentine ovšem k vyjádření katastrofy nebo vyvrcholení nepožívá SPOILER: smrt KONEC SPOILERU ani nic podobného. Vyvrcholení je spíše realističtějšího vyznění a to je jen dobře. Film je to jinak velice pomalý a s rozvahou buduje ono již zmíněné vyvrcholení a katastrofu. Herci jsou neskuteční. Již znám oscarové nominace a skutečnost, že Gosling nominován NEBYL ano opakuji NEBYL je pro mě přinejmenším nepochopitelná. To on táhl celý film. Ale co, já jsem jen malý pán. Moc jsem se na film těšil a musím říct, že zklamán rozhodně nejsem, právě naopak. Krása! Krása! Krása! Více takových! ()

Almásy

tvorcovia mi kápli do nôty, film neprináša do kategórie ,,scény z manželského života,, vôôôôôôbec ale absoloutne nič nové, v podstate aj vykráda modely 5x2, Scén z manželského života... ale je to tak KRASNE vykradnute a tak pekne napísané a TAK GENIALNE zahrane ze som im to cele zozžrala. a keby nebolo čiernej labute, tak Michelle Williams má oscara, úžasný výkon! ()

koog

"Chtěla bych vidět jak přemýšlíš o tom, co říkáš, místo abys říkal to, na co neustále myslíš." Dokonalí Ryan Gosling a Michelle Williams. ()

Wbcko

Velmi depresivní, velmi opravdové. Žádná zbytečná citová ždímačka, jen příběh o, v dnešní době dá se říct, standardním vztahu muže a ženy. Velký respekt maskérům, kteří dokázali udělat z nejvíce sexy muže Hollywoodu odpudivé prase s vizáží zkušeného truckera. ()

jefff

Velmi sugestivní a opravdový film. V těch dvou se musel alespoň v jedné situaci vidět snad každý. Smutné, leč v mnohém pravdivé. Gosling i Williams brilantní. Trošku zbytečně a nepochopitelně odstrčený film. ()

milancecil

Další, ze stále se prodlužující řady filmů, ke kterým jsem se v posledním roce dostal přes výjimečný vkus uživatelky Fridecky, další jedinečné a naprosto úchvatné dramatické dílo, otevřené a až drásavě upřímné ve svém obsáhle propracovaném sdělení, ano, tento příběh nás zaručeně palčivě zabolí a budeme nepochybně trpět, je nešetrný, častokrát až tvrdě bezohledný, tak jako jsou k sobě samým právě ti dva, Dean se Cindy, stále ještě mladí manželé, kteří vinou své nezralosti zabředávají den za dnem do stále hlubší krize, nežijí spolu, pouze jen tak vedle sebe, a obrazně jakoby s přibývajícím časem jim i narůstá na kůži počet stále ostřejších ostnů, zraňují se, ubližují si a stále hlubší rány se už nestačí v tak rychlém sledu ani hojit, jejich city krvácí, to co se jim oběma kdysi zdálo jako toužebně vysněný ráj se stále více podobá hrůznému peklu, to co bylo dříve tak sladké a dávalo potěšení jim zhořklo a změnilo se jen v útrpnou povinnost, už si jsou příliš vzdálení, než aby spolu mohli pokračovat, vřelost citů nahradilo jen zoufalé vydírání. "Dala jsi mi slib, miláčku. Řekla jsi v dobré i zlém. Řekla jsi to, Řekla. Byl to slib." Ještě teď mne z filmu mrazí, jak silný to byl zážitek, opravdu přesvědčivě výstižné, sugestivní dílo, rozhodně se k němu opět s odstupem po čase vrátím, bravo!!! ()

zsn

Tvrdá realita lásky chemie... Líbilo se mi, že to nebylo chronologicky natočeno, o to víc jsem byla šokována nepochopitelnými zvraty tohoto páru, lépe řečeno hysterií manželky... je to tak i v životě - člověk neví, co se pokazilo, ale najednou je všechno ve vztahu špatně, jde to od pěti k nule a to je to smutné, pakliže si přehrajeme náš počátek... Tady je ale naprosto jasné, kdo to pokazil, kdo, ač by měl být rád, že má dítě "otce", si toho neváží... Líbilo se mi, že ze strany Ryana byla láska pořád nekonečná, i když mu ruply ke konci nervy ostrou hádkou v nemocnici, a konec mne jako správnou občasnou romantičku citově dostal, a já nenáviděla Michelle za to, proč je na svého muže tak tvrdá, když se pro ní a pro cizí dítě, které vychovával s láskou, jakoby bylo jeho vlastní, tolik obětoval. Nechápu proč mu vyčítala to, že si dá pivo a zazpívá tklivou písničku, nechápu, proč jej tolik nutila, jít si hledat práci svého života, když sám byl s prací malíře nebo stěhováka spokojen. Pro mě byla ona sobeckou, proto zřejmě ta nominace na Oscara:). Chybělo mi tam více lásky, ale podívám se na film opětně, až budu mít zase jednou životní partnerskou depku a budu chtít uronit slzu u rádoby romantiky... ()

Jello Biafra

Civilne zahraná dráma o rozpade jedného krehkého manželstva. A onen rozpad sa odohrá vo veľmi krátkom okamihu. Ryan Gosling a Michelle Williams hrajú ako o život a u mnohých scén som až neveril vlastným očiam aké výkony tu podávali, vrátane drsných erotických scén. Film divákovi predkladá jednoznačné posolstvo: nikdy sa nehrňte do manželstva keď sa so svojím potenciálnym partnerom sotva poznáte, niekedy to totiž môže skončiť veľkým sklamaním. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper