Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

ivan_drago

Hvězda navíc jenom za výkon Goslinga, kterej v téhle, o jednom vztahu, utahávce, exceluje a je taky jediné co mě to donutilo dokoukat. Polodokument o jednom polovztahu, to na film o téměř dvou hodinách nedá... a natahovat to šukáním taky nepomůže. ()

Sfinkter

Herecký koncert hlavní dvojice a smutné vyprávění o vztahu, který se z velké lásky dostal úplně někam jinam. Flashbacky přehledné, herecké výkony oscarové. Citlivý film, u kterého se bude většina lidí nudit, protože nudná je pro ně realita. Hodně netradiční závěrečné titulky se však budou líbit každému. ()

ecceHOMMO

Nádherný pohľad na vzťah dvoch ľudí. Vzťah, ktorý prekypuje láskou a oddanosťou, až do chvíle kedy to začne škrípať a začnú sa navzájom odcudzovať. Proste vzostup a pád jednej lásky, v ktorej excelujú Ryan Gosling s Michelle Williams. A že to zahrali excelentne o tom niet pochýb. ()

markuc

Priznam se, cekal jsem trosku vice. Docela plykty pribeh a nijak extra zajimave natoceno to take neni. Nebyt hercu v hlavni rolich, tak se na to ani nedokoukam - bez nich by to bylo celkem utrpeni. ()

Qitek

Viděno až k dnešnímu datu... Naprosto brilantní v hereckých projevech i režijním vedení. Přirozené. Uvěřitelné. Silné. Prostě nádhera. X krát jsem se nachytal, jak si říkám, tuhle situaci znám, tohle jsem já. Tohle je všude. Nádherné závěrečné titulky a Grizlly Bear navrch. ()

viperDavid

Michelle Williams svou roli velmi dobře zvládla až neuvěřitelně, když vezmene v podtaz čím si prošla (úmrtí manžela). Naopak Ryan to tak trochu odflák, spíš takový to aha já jsem ve filmu, no dobře no něco s tím udělám. Komplet celé je to natočené jako two man show se slušnými dialogy, režijí i kamerou, ale celkově to zachránila pouze Michelle, jinak by to nemělo ani na ty 3 hvězdy ()

Honzíno

Do sta procent chybí filmu už jen lépe napsaný scénář a (malý SPOILER v uvozovkách) "alespoň něčím zajímavý konec, ten mě totiž v kontrastu s celým průběhem zklamal. Cítil jsem se odbytě." Herci nejdou popsat jinak než jako perfektní, postavy uvěřitelné, nátlak bezprostřední - využití zvuků a hudby k vyždímání ještě větších emocí z v podstatě všedních situací je tu skutečně neobvykle silné, zároveň fungující bez chyby. Z Goslinga i Williams mi šel až mráz po zádech, jak mi jeho postava evokovala některé mé zážitky a životní postoje a její zas reálný obraz ženské, která neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Blue Valentine přetéká pravdou a nevídaně přesahuje za okraje filmového průmyslu. ()

neoBlast

Bohužel Blue Valentine hraje moc na jistotu. Ať už se jedná o angažování "hotových" herců Ryana Goslinga a Michelle Williams nebo použitím scénáristicky všedních postav a post rocku v hudebním podkresu (brooklinští Grizzly Bear). Derek Cianfrance nedokáže hrdiny ždímat intenzivně jako třeba Sam Mendes a nakonec divákovi zbyde jen přeoriginální závěrečná titulková sekvence. 60 % ()

marvan

V mnoha ohledech typický představitel nezávislého filmu, na rozdíl od běžného "indie" standartu neuhýbá do žádných všeobjímajících mouder a končí v bezvýchodné atmosféře. Myslím, že takto poctivých snímků o vztazích není zase tak moc. ()

noriaki

Blue Valentine není 500 dní se Summer pro dospělé. Annie Hall je 500 dní se Summer pro dospělé. Tohle je plytké a banální drama, které se vydává za hlubokou pravdu. Na rozdíl od dvou výše uvedených filmů mu chybí zajímavě podaná silná myšlenka a zůstává jenom syrová naléhavost. Ano, je skvělé být zamilovaný, ale občas se z toho stane jednostranná záležitost. Pro ty, kteří se tohle dověděli až z tohohle filmu, to musí být úžasný zážitek. Mimo tohle už snímek nic nepředává. A upřímně, ani forma výpovědi s jakou tak činí, nestojí za moc. Inteligence, nadhled, vtip, obnažující postřehy, mrazivá uvědomění si - tohle všechno zřejmě pro režiséra není dost realistické a tak radši natočil dokument. Alespoň že herci nezklamali. Bez jejich výborného výkonu bych to dost možná vypnul už před půlkou. ()

Pavlínka9

Michelle Williams není zrovna moje oblíbená herečka, což se ale nedá říct o Ryan Gosling, který v mé pětce ;) nejlepších ( a jinak nej označovaných :D ) herců rozhodně je. Život, láska, věrnost a rozhodnutí, které člověk učiní, aby byl skutečně šťastný a "neničil" si budoucnost. Co je opravdu moc hezky udělané jsou závěrečné titulky :) ()

anglanek

Dostalo Me to a pokazdy když to nekde davaji v TV tak vseho necham a koukam a koukam a koukam...poplacu si a rikam si jak je ten život nekdy kruty...perfektni film .. EXELENTNI Ryan Gosling plus vyborna muzika. Ten kdo tento film ohodnoti méně jak trojkou,tak nebyl nikdy zamilovany . ()

Jolinar

Ryana Gosling zbožňuju stejně tak jako filmy o vztazích, proto jsem se na Blue Valentine těšila už hodně dlouho. V průběhu sledování jsem se docela bavila, ale když skončil a já ho měla celkově zhodnotit, nemohla jsem dát víc, jak ***. Neseděly mi hlavně charaktery postav a vlastně ani nevím, jaké strašné problémy řešily. Prázdnotu, vyprahlost, ztracené iluze, pohřešovanou lásku? Ona - ukňouraná, nejistá, vážná, neschopná komunikovat. On - rozpustilý, sebevědomý, milující, neschopný naslouchat. A rozhovory mezi nimi, které nikam nevedou. Čekala jsem víc. ()

Blue.Poison

Syrové zobrazení vzletů a pádů lásky, které se dostane pod kůži. Blue Valentine aneb o životě, jaký skutečně je. PS: Přestože se v tomhle snímku Goslingův sexapeal poměrně ztrácí, jeho cit pro herectví a muziku graduje - tleskám! ()

Ace.Anita

Tenhle film mě přesvědčil o tom, že kdyby se v Hollywoodu točily samé obdobně pravdivé snímky, za chvíli by na ně nikdo nechodil. Ne snad proto, že by nenalákaly diváky, ale proto, že všichni diváci by se zastřelili. ()

hroubek

Blue Valentine nádherně ukazuje, že všechno krásné jednou musí skončit.Otázkou je jen, za jak dlouho.Kdyby byl snímek vyprávěn chronologicky, tak by neměl takový účinek jaký má.Ryan Gosling je velmi talentovaný a proto sledovat ho, jako povaleče, který kouří jednu cigaretu za druhou je pro diváka něco neobvyklého.Michelle Williams podává velmi dobrý výkon, ale něco v jejím chováním mě nesedělo.Jen díky pár věcem to působí, jako film a ne jako skutečnost. ()

Kicune

Tragicko-romantický příběh o příchodu a odchodu lásky. Nic víc, nic míň. Příběh dvou lidí, kteří se poznají a zamilují se do sebe, se prokládá s příběhem již manželů, kterým se jejich manželství hroutí. Na začátku krásní a bezstarostní, nakonec jeden unavený a zhnusený ve snaze utéct a druhý až zoufalé agresivní ve snaze zachránit co se dá. Proto i z těch hezkých okamžiků číší melancholie a smutek při vědomí konce. O tom napovídá i kontrastní název filmu („Blue“ nikoliv ve významu barvy, ale smutku, v kontrastu s „Valentine“ metaforicky značícího lásku). Symbolika (mrtvý pes symbolizující lásku dvou hlavních hrdinů, modrá barva pokoje v motelu apod.) film o to víc prohlubuje a zanechává pocit hořkosti a osamělosti. ()

Yoda sama

Obrovská depka, skvelo zosnovaná, srdcervúca i príjemná (tanec na ulici je tak romanticky dokonalý, že som sa skoro rozplakal), parádne zahraná a celkovo je to jedinečný zážitok, na ktorý spomínam ešte dlho. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper