Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Tapety (S01E01)

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Petr Skoumal

Pat a Mat nás přesvědčí o tom, že vytapetování pokoje může být někdy pořádná dřina. (mibara)

kingik

Dva nesympatičtí pajduláci si troufli vytapetovat byt. Tedy tohle mě opravdu nebavilo. Animace archaická, příběh zdlouhavý a natahovaný, hudební motiv ok, ale pokud je tohle vrchol Skoumalovy skladatelské kariéry, tak potřeboval víc ošukat bolševika. Režijně bych ty dva homelesáky dokázal ukočírovat i já. Až to měli vytapetované, tak ten jeden chytrák otevřel znovu konzervu, bum bác, a gejzír mrdky byl zase po stěnách. Z toho plyne, že tapetování je děsně out, stejně tak dva boveráci Pat & Mat, nebo jak se ti dva jantaři jmenovali. 20% ()

Karlos80

Jeden z prvních a jeden z nejlepších určitě..To otvírání konzerv, kuwa ani vtom nejmenším náznaku své skromné představivosti jsem netušil co je to za dřinu:-) Veškerá vynaložená síla, je natotata v háji a vám zbudou jen oči pro pláč:-(! O tom už víc machři Pat a Mat (práce všeho druhu). A to by bylo, aby si s tím neporadili po svém:-) Jak? To se nechte překvapit, a nebo se mrkněte a užijte si to do syta, stojí to totiž vážně zato:-) ()

H34D

Jeden z prvních a zároveň také jeden z nejlepších dílů. Pat a Mat - dva ušatí a nosatí můžíčci, neschopni promluvit ani jedno slovo, avšak schopni se ochotně chopit jakéhokoliv problému v domácnosti nám tentokrát ukážou, jak se má správně tapetovat. Závěrečná pointa je fakt podařená... Jsou to prostě moulové k pohledání. 8/10 ()

MM_Ramone

Titul "Tapety" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí druhá epizóda, ktorá bola v rámci tohto seriálu vyprodukovaná. Bola natočená v roku 1979. Televíznu premieru mala dvadsiateho tretieho novembra 1982. Pat a Mat sa s chuťou a nadšením pustia do tapetovania bytu. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. *** ()

Davies182

Jsem šikovnej asi jako oni, ale nikdo se mi nezasměje. A i když to nikdy nepochopím, tak pro mě vždy bude Pat a Mat tím nejlepším z Československé krátkometrážní tvorby. Díl s tapetami byl nejlepší v zatapetování hlavní postavy :-). ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +geniálně zpracované -zas tolik se toho nestalo, dopadli i hůř(=líp pro nás)/// Kam zařadím tuhle část, to poznám až jich zhlédnu víc. Samozřejmě všechny díli jsou perfektní a proto bude těžské posuzovat, který je z nich nejlepší. Tenhle má všechno co potřebuje, snad jen jsem se nad ním tolik nezasmál, ale to vždy může být momentální náladou. I když věřím, že dokážou víc, i tak dávám solidních pět./// Celkem 90%/// ()