• Autogram

Slunce, seno a kovboj. Jednoduchý príbeh, jednoduché postavy, ešte blbší konflikt. Napriek tomu slušne zahrané postavy, ale tá bieda scenára veľmi vadí. Keď už nie je čo ďalej vo filme ponúknuť, tak sa Kolářová ako Doubravka vyzlečie a to sa deje toľko krát, že som to ani nespočítal. Takže nechýba erotika, pár faciek a samozrejme seno, akoby to bol predvoj známej českej tvorby. Tentokrát ale silne podpriemerný. –––– Já tady v okolí znám všechny krávy, ale vás jsem tady ještě neviděl. –––– Ale dyť voni spadnou! – Nevadí, alespoň chvíli poletí.(28.4.2015)

Velice příjemná letní komedie s mnoha vtipnými scénami (Ale jak se, Dorka, vidím? - Když ty máš srdce na jiném místě. - A jak ti to říkal, že hledá nocleh? - Kykyryký.. atd., atd.) a dokonalými hereckými výkony (kde nejvíc se mi vždy líbí dědeček v podání Bohuše Záhorského). Co je podstatné, že se na tento film dá dívat znovu a znovu.(11.3.2013)

Z tohohle filmu se pro mě stane asi další srdcová záležitost. Je tu perfektně nastíněný kontrast hošíka a chlapa. Přestože ne vždycky je takový chlap vnímavý a citlivý, ale ohleduplný je stále a navíc je schopen se o svoje děvče postarat. Kdyby nebyl, nemohl by se na sebe podívat. A i když takový chlap nenabídne spoustu peněz a obrovský nablýskaný palác jako hošík z dobré rodiny, dívka s ním bude radši, protože jeho silná osobnost jí bude vždycky oporou... "Pro trochu lásky šel bych světa kraj."(1.9.2013)

Film je nadměrnou programovou produkcí degradován někam do bezedných nížin. Ačkoliv svým průměrovým projevem má okamžiky, kterými umí pobavit a také se i zamyslet. V socialistickém mantinelovém světě může být pro spousty režisérů problém prosadit svou myšlenku a tak často vznikaly snímky snažící se nikoho neurazit, působit vyrovnaně a vduchu pracujícího lidu pozititvně. Sice bez absencí častých sudruhů a politického podtextu, ale přeci jen málo pod kůži zarývající se, působí komedie pojednávající o jednom létě, několika krav, převrhnutém traktoru a naplněné lásce. Úroveň snímku drží nad hladinou bezesporu herci a jejich mladistvé (Hanzlík, Kolářová) skotačivé výkony. Dospělý nadhled a výchovný aspekt přinášejí herci starší generace a celý tento projekt působí nenásilně a líbívě. Ve svém celkovém efektu, ale nedokáže přinést nic silnějšího než pár komických scén a humorných okamžiků. Ano co bych také měl od komedie více očekávat. Ale i komedie se dělí na několik skupin a tato patří do všemi nenáviděné: nikoho neurazí, ale také nepřekvapí. Já sám se filmu vyhýbám když je uváděn v televizi a jeho projekci si sám určuji a pouštím ho když mám na něj opravdu chuť. Snímek vyzní daleko lépe a uspokojivěji.(23.1.2010)

Ty krávo jedna.... Jaromír Hanzlík si s Danou Kolářovou před kamerou sedli. V pohodové letní komedii zaujmou nejen jejich ústřední postavy intelektuálky a traktoristy/dočasného pasáka krav, ale i drtící se/ zdrcený medik a všichni příbuzní (decentní uzavřená učitelská rodinka a vesnicky družné maminky a banda sourozenců z různých koutů dědiny).(24.6.2009)

• - Ve filmu se objevuje i "pojízdný řezník", který má medailonky, játra, telecí nebo svíčkovou, což je v době hlubokého socialismu nereálné. (DexMASTER094)

• - Oldřich Vízner se přiznal, že si přál hrát kovboje a ne egoistického medika. Během premiéry a dlouho po ní mu pak nikdo neřekl jinak než Boba. (mimuzik)

• - Režiséru Ivo Novákovi, který během filmování dotvářel pohodovou atmosféru, přezdívali Ubohobak. „Když to napíšete azbukou, tak to přesně takhle vypadá,“ vysvětloval Jaromír Hanzlík. (mimuzik)