Do morku kosti

• Česko Zmrzlá kost (více)

Ree Dolly je sedmnáctiletá dívka, jejíž otec je nezvěstný a matka trpí těžkými depresemi. Ree se tak musí sama postarat o svou chudou rodinu žijící v drsném prostředí missourské vysočiny Ozark. Když se dozví, že otec dal jejich dům jako záruku za vlastní kauci, musí ho najít dřív, než jim majetek zabaví soud a vyžene rodinu hluboko do lesa. Ree tak poruší tradiční zákon mlčení a riskuje svůj život, čelí lžím, podvodům a výhrůžkám příbuzných, ale nakonec začne krůček po krůčku odhalovat pravdu. (Cinemax)

Martin741

mam rad tieto US filmy, kde zahrady skrasluju stare polorozpadnute vraky, zadne stavy su polozhnite s hrdzavymi strechami....... do toho este v horach a lesoch Missouri. Tak to mam rad, dialogy su namakane, priroda na urovni, rezisersky sa Debra Granik predviedla . 77 % ()

Streeper

Tak tenhle film mi nedal nic, vůbec nic. Při sledování jsem necítila žádnou emoci, popravdě jsem do půlky ani nevěděla, co je hlavní linkou filmu a pořád jsem čekala a čekala, až přijde nějaké boom, nebo něco co mě probudí z toho děsného zimního spánku a ono nic. Jennifer Lawrence byla hodně nevýrazná a její postava mi přišla dost protivná, stejně jako zbytek obsazení. Dávám jednu hvězdu a to jsem možná až moc hodná. ()

Lanark

Těžko se někdo hledá, když jste sami až po krk v hovnech. Atmosféra se dá krájet motorovou pilou a člověku chvílemi trne i ten morek v kostech. Věřím, že pokud by se námět snímku obalil do novodobého postapo pozlátka, mnoho kritiků by se stalo nadšenými obdivovateli. Co naplat, že realita dokáže být často mnohem drsnější, než jsme ochotni ve klimatizovaném kinosále uvěřit. ()

laik_60

nechce sa mi pridať tomu filmu viac ako tri a pol bodu, zvláštne prostredie ešte zvláštnejší ľudia, ponuro sivé sychravé a studené ako vzťahy. Tých ľudí nič nespájalo ani keď boli rodina. Škoda, že v amerike sa nevykupuje šrot, bolo tam toho habadej (mali by sme im poslať zopár našich "zberačov železa", tí by to tam vyčistili) :). No a čo ešte ??? jo pekný výkon Lawrenceovej, aj keď súhlasím s už zverejneným názorom, že najväčšiu filmovú rolu tam hralo prostredie. ()

Wormboy

Dcera starajuca sa o matku a dvoch surodencov, hlada svojho strateneho otca, ktory zanechal za sebou mnozstvo dlhov, pri com jej skrizi cestu niekolko miestnych individui, aby sa napokon kruh hladania a opatery o rodinu naplnil. Malo to mat aj nejaky hlbsi zmysel, ktory som neprekukol? Mozno...vsadepritomna nuda ma totiz tak zamestnala, ze som sa nestihol poriadne sustredit na odkryvanie vyssich pravd, ktore tu asi niekde boli ukryte...inak si neviem existenciu tejto indie zbytocnosti vysvetlit. 2,5/5* ()

agathon

Navzdory hutné atmosféře mě to moc nevtáhlo. Není to nic proti filmu samotnému, jen jsem se prostě nepotkal. Jinak je ovšem zajímavé, proč se vlastně ten film tak líbí (mj.) americkým filmovým kritikům - chudá rodina ze současného, ekonomickou krizí poznamenaného venkova, se dostává nikoli vlastní vinou do existenčních potíží spojených se zločineckou "kariérou" otce a v soukolí místních klanů s temnou minulostí se začíná nezadržitelně řítit do propasti....Do toho dvě malé, velkooké děti, ponurá zažloutlá atmosféra nevábné americké pahorkatiny (nebo čeho) bůhvíkde, všeobecný morální rozklad atd. atd. Film spojuje čistokrevný thriller s rodinným dramatem a jen jakoby mimoděk je i výmluvným komentářem toho, jak ekonomika devastuje lidské životy tehdy, kdy je to zrovna úplně nejhorší. Jako sociologická sonda mi to dost připomínalo např. Rychlíkovy dokumentární filmy, resp. (paradokumentární) Bublinu od Soderbergha. Takže je vlastně po většinu času přinejmenším, na co koukat a třeštit oči, že pod pozlátkem Wall Streetu se ještě dnes v "Zemi snů" mohou takovéhle věci dít a taková místa vyskytovat. Jen tam, kde měly být (zřejmě) cítit i prostě lidské emoce, jsem já jaksi nic necítil. Zůstaly jen emoce jaksi "společenské", kdy je vám špatně z rozkladu společenství, obecného smyslu pro morálku atd. Není to málo, ale přes tři hvězdičky tentokrát nepůjdu. ()

Dannysek4U

Par krav a jedno mladi jdou na porazku. Řekněme Obarveny ptace na americkej zpusob. Prinejmensim stejne tak prehnane moc je to dreny az na kost. a snaha za kazdu cenu sokovat mestsky baliky prilis bije do oci. A rekneme, ze uplne posledni scena by v encyklopediich mohla figurovat jako doplnek hesla kyc. Ale ta atmosfera padlyho/sveraznyho venkova je vazne strhujici. Rozhodne nemuzu rict, ze bych podobnejch filmu videl hodne. ()

miciveres

FIlm sa pomaly rozbieha, pomaly plynie a rovnako pomaly aj konci. Vsetkym hercom - nehercom, paradoxne az na hlavnu hrdinku, som uveril, ze su typicki americki "vidlaci". Film ma dostal svojou atmosferou a zobrazenym prostredim, takze som si pripadal, akoby som cely cas putoval spolu s Ree. ()

fashion

Keby som mala hodnotiť iba scenár a emotívny výkon 20 - ročnej herečky, tak je film dokonalým zmysluplným dielom neznámej režisérky. Táto sociálna dráma je asi najväčším prekvapením na finálovú 10 filmov nominovaných na oscara. ()

frings

Odhodlanost hlavní hrdinky, její silná vůle a vytrvalost, jsou obdivuhodné. Drsné prostředí, drsní lidé a scéna na loďce si právem zaslouží, aby byl její výjev na plakátu. Silné! ()

dr.fish

Tento týden již druhý film s Jennifer Lawrence (Burning Plain) a opět trefa do černého. Drsné hory atvrdí lidé, kde autorita šerifa se od konce 19.století příliš nezlepšila, jen má jiné oblečení. City se nenosí, zato k pušce není daleko. Práce je tvrdá a nenvynáší, lepší je vařit drogy. Když se ztratí tatínek, není radno do toho strkat nos, a když to dcera udělá, musí počítat s následky. Jde však o holou existenci jí i celé její rodiny, tak musí. Nepřekvapuje mne, že tento film nedosáhl úspěchu zde na fóru filmových odborníků. Je chladný, odtažitý, pomalý a až trochu odpuzuje. Ale to hlavní se v něm dobře a hluboko skrývá. Ne každý to objeví, někomu se do toho vůbec nebude chtít. Stačí jenom slyšet soundtrack- je to jen a jen o přežití. Zbytek úvah a prostoru, který nám dává tento film si už musí každý divák vyplnit prostě sám. Mně tento přístup vyhovuje. ()

moviefilm

Oscarový kandidát? Možno len za výkony. Možno síce budú nejaké nominácie aj za najlepší adaptovaný scenár a najlepší film, ale neviem, či zaslúžene. Ide totiž o veľmi zvláštny film s množstvom vedľajších postáv, ale čo je horšie, aj s množstvom nezodpovedaných otázok... ()

bartias

Mrazivá atmosféra amerického zapadákova, kde se všichni znají, protože každý je víceméně příbuzný s každým, je podobně naléhavá jako omrzlina na kost. Jennifer Lawrence hraje vynikajícím způsobem mladou dceru, která se po zmizení nezodpovědného otce musí postarat o rodinu. Když se hlavní hrdinka rozhodne zjistit, co se vlastně stalo, napínavé drama Winter's Bone začne nečekaně připomínat tvrdé hard-boiled detektivky. Originální. ()

Swansea

Přese všechnu bezútěšnost prostředí a drsných vztahů bez póz a zbytečného sentimentu, je Winter´s Bone filmem s hlubokým lidským rozměrem. ()

Triple H

Priťahujú ma thrillery z amerických zapadákovov. Mám rád ten sedlácky, prežváchaný a 100%ne americký dialekt. Rovnako mám rád postavy vyvrhnuté na okraj spoločnosti, ktoré sa horko-ťažko pretĺkajú a žijú. Ozark Mountains sú suverénne tá najväčšia americká riť, akú som zatiaľ mal tú česť vidieť. Odvrátená strana spoločnosti, kde panuje bieda, rezignácia a zároveň ťažko obyčajové právo. Dej samotný nič zvláštne, film je zaujímavý hlavne prostredím a mrazivou, odľudštenou atmosférou. Jennifer Lawrence fajn, John Hawkes detto. ()

JimmyII

Pro člověka z hustě obydlené "západní" Evropy nepředstavitelný obraz nekompromisního a krutého amerického venkova. Někdy mimo naše chápaní, drsné a syrové, jindy příliš vláčné a nudné. Ale rozhodně zajímavý, profesionálně zvládnutý snímek. ()

karlik4801

Nepovažoval bych to jako nijak výjimečný nebo megalomcující film, je to průměrné a nenáročné drama. Statečná dívka, co se stará o své mladší sourozence, protože je matka nepoužitelná a otec asi mrtvý. Něco podobného už tu bylo. Navíc to není vedeno nijaký rychlým tempem. Úžasná Jennifer nám ale tuctovku zachraňuje. ()

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary