Luisa Llorrente je daňová expertka, která jede na zámek Valdemar, aby důkladně prozkoumala, jak je to s vlastnickými vztahy kolem zámecké budovy. Protože však žena za záhadných okolností zmizí, najme si její šéf Maximilan soukromého detektiva, který ji má najít. Brzy se ovšem ukáže, že to zdaleka není jediné záhadné zmizení, ke kterému v těsné blízkosti zámku Valdemar došlo. (Film+)

Hunter2222

Komu vyhovuje žánrové kríženie tak tento film mu určite ulahodí. Zo začiatku trochu horor (mal som malé podozrenie, že sa prešmykne až do exploitationu), potom romantická dráma a na koniec nadprirodzený horor. To že bude dvojka je viac než jasné, no dúfajme, že viac hororová, lebo koniec nám prisľúbil pekné pokračovanie. Vlastne celý film stojí na konci. Ten je naozaj majstrovsky natočený, kamera, hudba, jedno s druhým. Efektov tu veľa nie je, ale tých pár je tiež na špičkovej úrovni. Páčilo sa obsadenie postáv (ich herecké výkony samozrejme) a dobre stvárnená doba. Nuž táto hororová séria má určte svoj nápad, len nech to niečim nepokazí v ďalších dieloch... 90%. ()

eraserhead666

Velmi slušné, strhující a pohlcující. Zajímavý způsob rozvíjení děje. Dobrá atmosféra. Dokážu si představit, že to asi ne každého chytne, ale ta jakási netypičnost ne příběhu, ale zpracování a budování atmosféry, mi přišla velmi příjemná. V mnohém mi totiž v rámci současné horrorové tvorby přišel trochu odlišný, netypický. Rozhodně povedené v tom, že jsem fakt namlsaný na pokračování. Pobavilo mě, že mi ve dvou úsecích filmu okamžitě na mysl vyskočil Harry Potter. Ale to asi dělají ty digitální triky. ()

Beastmaster4

Španělská filmová tvorba si stále víc získává mé srdce. Kvalitní práce kamery, dobré scénáře a celková vizuální podoba jejich, zejména mysteriózních filmů se mi dostává víc a víc pod kůži. Dobře zvládnutý příběh na mě dýchl stejně, jako kdysi mysteriózní hororová hra na PC - Alone in the Dark. Jde o dvě různé věci, ale hustou strašidelnou atmosférou dost podobné. Temná legenda, která v příběhu prosakuje až do dění v dnešní době má vyvrcholit v druhém díle, na který je v závěru upoutávka. Na ten se hodně těším a očekávám ještě lepší zážitek. Víc akčních scén a temnější prostředí. Filmové velmoci by si měly vzít příklad ze španělského citu pro takové temné příběhy. ()

Morholt

Z první poloviny celého příběhu jsem mírně rozpačitý. Historie domu a rodu Valdemarů určitě měla něco do sebe a ta atmosféra viktoriánského domu i 19. století nebyla vůbec špatná. Navíc pobavila přítomnost Alesteira Crowleyho, legendárního britského okultisty. Jenže bohužel jsem postrádal nutné napětí a závěrečný výsledek seance mě také zrovna dvakrát neuspokojil. Beru to jako přípravu na hlavní chod, takže dávám shovívavých 60%. ()

Tommassi3

"To čekáte, že usnu, když vůbec netuším, co se to tady děje ??" - "Kdybych vám to řekl, neusnete do konce života !!" ()

sidzej

Skvelá hudba, réžia, emócie, herecké obsadenie a atmosféra. S hororom to veľa spoločného nemá no príbehovo ide o zaujímavý spirituálny kúsok, ktorý ani na chvíľu nenudil takže sa celkom teším na druhú časť. 75% ()

Astaroth12

Cítil som, že to až taká sláva nebude a veru ani nebola. Je to strašne ukecané, nudné a bez dramatických momentov, hádam len okrem konca. Aspoň ten za niečo stál, tých niekoľko posledných minút bolo dobre využitých. Ten obrad a všetko čo sa dialo po nom bolo vynikajúco temne i s tým oživením Voldemorta. Ten sa vydaril, len škoda, že neprišiel aspoň o hodinu skôr. Mohlo to vyzerať oveľa svižnejšie , zaujímavejšie a hádam i krvavejšie. Ale nestalo sa tak. Myslel som, že tu bude aspoň veľa atmosféry, ale veľmi som sa mýlil, tej tu bolo pomenej. Idem na dvojku i keď sa mi do toho už nejako nechce ísť. Slabé 3*. ()

ledzepfan

Docela sympatická okultistická pohádka/horror, zdatně pracující s vlastními(hlavně finančními)limity. Vpašování reálných historických postav(většinou velmi slušně zahraných) do zcela fantaskního příběhu funguje jako příjemné ozvláštnění.. Triky jsou na slušné úrovni(v rámci možností) a občasně výraznější "televiznost" výsledku zase až tolik neškodí... Jde o první díl(1/2), který spíše otevírá příběh, představuje postavy a mythologii. ()

kaylin

Zajímavý španělský horor, kterému se daří docela dobře budovat atmosféru a dovede vás strhnout, nikoli zbytečnými lekačkami, ale právě tím, jak je celkový příběh pojat. Ke konci už je to takové trochu přeplácané a nejisté, ale na pokračování jsem docela zvědavý a může být minimálně tak povedené jako tento první film. ()

Desperado

Starobylý dom odrezaný od civilizácie so záhadnou minulosťou, sirotci, príbeh lásky, mysteriózno.... No Španieli vo svojich hororových počinoch tiež veľmi originalitou neovplývajú, čo im však uprieť nemožno, je zvládanie atmosféry aj v tak televízne poňatej (zrejme) minisérii akou sa zdá príbeh domu Valdemarovcov. Televízny look mi silne pripomínal trojdielne Kingovské adaptácie (Rose Red), čo ako z rýchleho pokračovania sa javí, že tá podobnosť nezostane iba pri tom looku.Príbeh vôbec nemôžem označiť za tuctový, ba dokonca ho považujem za nielenže zaujímavý ale aj nabitý nápadmi (možno aj šialenými). Ako inak označiť romantický historický opus (hehe Búrlivé výšiny? ), v ktorom hrajú významnú úlohu zombíci, diabli, mobilné telefóny, daňováci, feministické ženy, Alistor Crawley či aj Bram Stoker? Aby som však bol úplne úprimný, všetko tu funguje priemerne, čo neznamená v kontexte avizovanej série nijak dehonestujúco či myslené zle, len dáva priestor na možné rozvinutie už teraz dobre rozohratého príbehu, ktorý rozhodne zaujal natoľko, že sa teším na pokračovanie. Takže sem s ním čo najrýchlejšie! P.S.: Mimochodom, všimli ste si tú podobnosť obluďáka s Fiennesovým Voldemortom? ()

easaque

tento mysteriózní horor jsem viděl už před delší dobou, ale pamatuji že mě extra nechytnul a nenaladil na své pokračování, které tu stejně nikdo moc nechválí a ani mi nevadí, že nevím jak to dopadlo. Jeho atmosféra byla ze začátku slušná a temná, ale postupně napětí upadá. Nebýt výrazné a efektní vizuální stránky, tak to nemělo smysl vůbec. Dávám jen silnější 2hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

HelloNiky

musím zkouknout ještě dvojku, abych mohla ohodnotit film jako celek.. Každopádně první díl mě zaujal, taková vcelku povedená duchařina.. ale žádné terno ()

Mefistofelle

Na můj vkus opravdu slabé. V první chvíli to vypadá na duchařinu ze současnosti, ale vzápětí se to změní na příběh z minulosti domu, který ovšem postrádá jak originalitu, tak spád. Snad druhý díl můj dojem trošku vylepší. ()

bourec

Jak už tady někteří napsali,po úvodních slušnejch třiceti minutách film ztrácí trošinku tempo,ale celkově je to dost tajemná záležitost,a už se těšim na dvojku.Potom to půjde taky zevrubnějc hodnotit.60%. ()

Rodriguez

"La Herencia Valdemar" je solidním zástupcem v kategorii mystéria-horor, kdy se postupně dozvídáme o rodu Valdemarů víc a víc... Jako sluhu si zde střihl roli známý herec Paul Nashy. 80% ()

dubinak

Naprostá ztráta času s něčím,co je v žebříčku španělských hororů na devatenáctém místě z padesátipěti. Na příběhu (myslím tím ten z té minulé doby) si producenti očividně dávali záležet,ale pro dobrotu na žebrotu. I kdyby ten děj kdovíjak plácli,tak tomu dám stejně jen jednu hvězdičku. Absolutní nuda,kde se nic neděje. Zbytečně natočený film a pak zjistíte,že jste už docela zapomněli o čem to bylo. Zkouknout,zahodit a zapomenout. ()

Koly

Mně pomalé tempo vůbec nevadilo a celý film mi přišel víc než hodný odkazu mistra Lovecrafta. Škoda, že se celý film neodehrává v 19. století, ale asi nemůžu chtít všechno. Nerad bych maloval čerta na zeď, ale vůbec bych nebyl překvapený, kdyby byl tento otvírák nakonec lepší než pokračování. Alespoň co se atmosféry týče. I když poslední záběr upoutávky na dvojku na konci filmu mě přiměl těšit se na LA HERENCIA VALDEMAR II: LA SOMBRA PROHIBIDA jako malé děcko. ()

ecceHOMMO

Čakal som viac ( oveľa viac) temna....nečakal som, že táto prvá časť bude len akýmsi predjedlom pred druhým pokračovaním. ()

ivan bohatyr

Pěkný začátek, pak se to v tom baráku docela rozjede, ale najednou nic, jakoby sme z hororu přešli pouze na romantické mysteriozní drama. Z hororového nádechu se skoro vše vypaří, až u konce režisér opět zařadí vyšší kvalt a v tom to už solidně dojede do konce. V průběhu filmu mě napadaly opravdu dobré pointy, ale závěr příběhu jaksi vyšuměl. Taky škoda, že z originálního španělského dabingu sem nerozuměl ani prd. ()