Lázeňská komedie plná zlodějů a podvodníků, převleků, trapasů a nedorozumění, ale především bláznivého humoru... Televizní komedie scenáristky Anny Vovsové a režisérky Zuzany Zemanové Šejk se odehrává v malých léčebných lázních někde na severu Čech. Podařená partička ochotnických herců se zde skrývá před zákonem, aby se co nejdříve dostala do ciziny a unikla tak zaslouženému trestu za vyloupené klenotnictví. Rozpory však neexistují pouze uvnitř této skupinky, ale i mezi ředitelem lázní a ženským personálem, především mezi ředitelem a jeho vlastní dcerou, masérkou. Ta mu odepře poslušnost a dává výpověď ve chvíli, kdy náhrada za ni neexistuje. To vše přináší řadu komediálních situací, ve které nechybí ani převleky mužů za ženy a není v nich nouze o smích. Komedie Šejk tak připomene slavnou a úspěšnou divadelní hru i film Charleyova teta. Televizní film Šejk má ctižádost stát se situační crazy komedií, tedy žánrem, který na naší obrazovce v rámci dramatické tvorby absentuje. V hlavních rolích se představí Jaroslav Dušek v roli ředitele lázní a Miroslav Táborský v úloze vydařeného šejka. (oficiální text distributora)

Splasher

Absurdní komedie je v Čechách docela oblíbený žánr. To ovšem neznamená, že se musí natočit a podařit každá. ()

rodo odpad!

Naprosto příšerný pokus o převlekovou crazy komedii. Tolik výborných herců a všichni přehrávají až hrůza. Chybu vidím hlavně v režii a myslím (a určitě nejsem sám), že by se paní režisérka měla věnovat spíš nějaké jiné profesi. Režie je nad její síly. ()

ghatos odpad!

Pokus o bláznivou tv komedii totálně propadl. Naprosto tragické výkony herců otrávili lacinou snahou pobavit svou debilitou. Jen mě překvapilo, že tam hraje Dušek a Táborský. Tím se chlubit určitě nebudou. ()

Sairina

Dobře herecky obsazená komedie, která mi připadal celkem slušná a i zábavná. Bohužel chyběla mi nějaká pointa. ()

mirkaaa

Jaroslava Duška mám ráda, ale myslím si, že nemá zapotřebí hrát v takovém stupidním filmu. Ostatní herci jsou víceméně béčkoví, tam se to dá alespoň pochopit. Jinak tato rádoby komedie byla spíše tragedie a rozhodně neměla co dělat v hlavním vysílacím čase. Ten jeden bod je za Jaroslava Duška, kterého si jako herce jinak vážím. ()

bidja odpad!

nedopodíval, nevydržel, pane Dušek, vy jste asi upad, a to jsem váš fanda.. Předpokládám, že nastolená sebedestrukce popularity ve smyslu 4tyř dohod se bude nadále stupňovat. ()

Andresito odpad!

Totální dno televizní tvorby. Nechápu, jak může ČT vůbec něco takového pustit do produkce, nechápu, jak se Dušek s Táborským, po přečtení scénáře, můžou něčemu takovému upsat. Hledat na něčem, co absolutně postrádá cokoliv, co dělá film filmem něco dobrého je jako hledat Sarah Jessicu Parker mezi kobylama. Šejk, není ani vtipný, ani zábavný, a o logice těch příšerností, které se v něm dějí ani mluvit nejde. Snad už to nikdy horší nebude. 5% ()

RomanHyde odpad!

Neskutečné. Zrak mě přecházel, já si protíral oči, zda-li se mi to pouze nezdá a nešálí mě. Bohužel. Tohle je výsledek původní české televizní tvorby... jak tristní a žalostné. Kdo schválil pro tenhle "projekt" peníze? .. Jestli tohle je placeno z mého koncesionářského poplatku, tak děkuji pěkně, příště je radši spláchnu do záchodu.. ()