poster

Banksy: Exit Through the Gift Shop

 • USA

  Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Banksy - Exit Through the Gift Shop

 • Slovensko

  Exit Through the Gift Shop

  (festivalový název)

Dokumentární / Komedie

USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie:

Banksy

Střih:

Chris King
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  *****

  Mystifikační peklo o několika liniích. Možná o komerci, možná o street artu, možná o tom, kdo rozhoduje co je a není umění a jak dobře se bude prodávat. Zcela nejspíš ale o tom, jak snadné je zblbnout lidi. Každopádně je celý dokument vtipný, což diváci přes svou snahu důvěřovat či naopak objevit pravdu často přehlížejí.(24.9.2011)

 • Zeebonk
  **

  Samozřejmě jsem při exhibici počmáraných zdí a slonů znalecky pokyvoval hlavou a poctivě jsem svým dílkem přispěl k davové retardaci. Ne, počkat, to jste byli vy. Jisté je, že kdyby se tento snímek zabýval pouze nejnovější zhovadilostí, zvanou streetart, tak bych ho jistě, jakožto osoba tolerantní k blbosti moderního světa, snadněji rozdýchával. To se ovšem nekoná. Z průzkumů vyplývá, že průměrného diváka nebaví poslouchat sešlou čtyříctku, jak se svými sešlými obdobami pomlouvá sousedku, jejíž pes se jí vysral na trávník a Banksy: Blablabla se od ní v zásadě neliší. Britského frajírka s retardovanou přezdívkou nasere, že vlezlý Frantík vydělal během několika dnů miliony za lepení vlastních ksichtů po stěnách L.A. a rozhodne se natočit dokument, který by tomu nepoctivému a neorginálnímu parchantovi srazil nehorázné příjmy. Nic víc tento dokument neskýtá a já rozhodně nemám zapotřebí sledovat, jak po sobě dva primáti házejí hovna. Tento komentář má také apelovat na jednotlivé kusy tupého stáda, které tento film hodnotí tak nelogicky kladně: Narovnejte si čelist, otřete slinu a okamžitě začněte používat mozek nebo tuhle sračku docpete do TOP 20, jak už máte ostatně ve zvyku.(15.5.2012)

 • Matyeos
  ****

  Mám chuť vyrazit do ulic!... Hodinu a půl trvající pro mě víc než zajímavý dokument. Sám jsem alespoň částečně zdělil po matce nějaké to umělecké nadání a tahle podíváná... Nikdy jsem na zděděné nadání nebral ohled, ale teď opravdu začínám přemýšlet, jestli ho nezačít naplno využívát! K dokonalosti dokumentu přece jenom ještě chybělo, ale určitě jsem rád za strávený čas, který jsem této podíváné obětoval. :-)(20.6.2011)

 • Dzeyna
  ***

  Tohle můžu doporučit pouze určitému spektru lidí, a to těm, kteří mají rádi grafitti a natáčení. Chvílemi je to vážně nudné, ale někdy zase naprostá špička, takže nevím no. Banksy je pán a Mr. Brainwash taky. Já sice dokumenty moc ráda nemám, ale tenhle je na úrovni, i když zas tak skvěle vytvořený také není, člověk musí mít street art opravdu v sobě, aby to pro něj bylo něco nadprůměrného.(14.8.2012)

 • Max-Wesslo
  *****

  Banksy poukázal invenčním způsobem na umění nikoliv jako 'očišťující' a inspirativní záležitost, nýbrž jako svět přetvářky, hype-u a plevele vyskládaného dolarovými bankovkami. Vytvořil karikaturu umělce, zapáleného a obětavého francouzského exota, který díky němu a stádu blbců dost možná opravdu vydělal těžké peníze a výborně tak naplnil prvotní účel tohoto snímku. Mr. Brainwash - vymývač? Myslím, že Banksyho citace to vystihuje přesně: "Mr. Brainwash is a phenomenon (think in the cultural sense) - and I don't mean that in a good way."(17.3.2011)

 • - V deviatej minúte, počas rozhovoru so Space Invaderom, môžeme za ním vidieť plagát k filmu Osvietenie Stanleyho Kubricka, ktorý je zostavený z maličkých doštičiek. (TMNT)

 • - Název odkazuje k jednomu z Banksyho děl, kdy na idylický obraz krajinky přimaloval upozornění na východ vedoucí skrze obchod se suvenýry. (Stegman)

 • - Po dlouhých spekulacích a fabulování i ze strany samotného Banksyho, který sváděl novináře na falešnou stopu, je údajně jeho pravé jméno Robin Gunningham. (Ukko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace