Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

kaylin

Osmdesátá léta přinesla velké množství slasherů a některé prostě zapadnou. Film „Pekelná noc“ je jedním z nich, protože vyloženě nemá nic, čím by vynikal, i když se snaží, aby byla ta pekelná noc skutečně děsivá, aby se studenti báli o svůj život. Tahle skutečnost se ale nějak nepodařila přenést na diváka, který si bude odnášet spíše průměrný hororový zážitek než zážitek skutečně dechberoucí. ()

Gorehound

Fantastický slasher z ranných 80´s. Perfektné spracovanie a natočenie, celý film sa odohráva v noci a na zámku, čo je krásne zachytené, spolu so všetkými tieňmi, mihotahúcim sa svetlom sviečok, či ohňom v starobylom kozube, vrhajúcim tiene na celú miestnosť. Nemyslím si, že režisér stopáž prestrelil, nenudil som sa ani minútu a záver krásne napínavo kulminoval. Záporák bol perfektne najskôr skrytý v tieňoch a ukázal sa až ku koncu, vraždy boli urobené skvelo a predovšetkým film nešetril ani na napätí. Linda Blair sa tu minimálne vyrovnala všetkým scream queens pred ňou aj po nej. Naozaj klasický 80´s slasher v tom najlepšom zmysle slova. ()

raimi

EDIT: Po sedmi letech od mého prvního setkání s Pekelnou nocí, jsem si dal opáčko v HD. Během těch let jsem si Lindušku velice oblíbil, zamiloval si gotické horory, a po stovkách všemožných žánrovek docenil tuhle klasiku. Užíval jsem si pomalejší tempo vyprávění, ocenil nonstop strašidelnou atmosféru, a potěšila mě zajímavá kombinace slasheru a gotického hororu. První koment ponechám, aby se všichni mohli pobavit tím, jakej jsem byl Jarek :-) PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: 2*- Veeelice zdlouhavý slasher. Ubrat tak půl hodiny, by bylo jen ku prospěchu věci. Žádný z hrdinů mě k srdci nepřirostl, "slavná" Linda Blair je prostě jen zpuchlá nesympatická manda, gore minimum, vraždící houmlesáci nic moc... no bída. Ale finální likvidace je o.k. :-) ()

K.I.N.G. odpad!

Pekelná nuda. Jestli někoho baví se dívat, jak jde baculatá, věčně strachy vykulená Linda Blair z jedné místnosti do druhé po špičkách 4 minuty a nahání mu to hrůzu, pak prosim. Mně to teda moc vtipné nepřišlo. Nejhorší slasher všech dob, i pokud bych to už psal někde jinde. Nesledovatelné, nedokoukané, odpad. ()

dyfur odpad!

.....rok výroby 1981...aj vtedy neviem či by sa to hodnotilo ako horor....nuda-po celý čas.....netreba viackrát pozerať. ()

Rodriguez

Zlehka bych to osekal na 85 minut a byl bych o půlku spokojenější a ostatní určitě taky. Partička studentíků se vypraví strávit noc do opuštěného sídla, kde údajně straší nestvůra....babské povídačky s lacinými triky studentů se ale zvrhnou v boj o holý život a bude jen na každém z nich, jak se s tím popere a zda přežije tuto "Pekelnou noc"! 60% ()

Koly

Kvalitní vyvražďovačka, kterou ale hodně sráží dolů zbytečně dlouhá stopáž. Být to dejme tomu o 20 minut kratší, šel bych s hodnocením ještě nahoru. Asi největším kladem je skvělá hudba a potěší i sem tam nějaký ten gore detail. Nesmím taky zapomenout na povedený plakát fimu. Pray for day! Prostě super. ()

charge

Díval jsem se na to s dvěma bratranci, jeden u toho po deseti minutách usnul, druhej si šel vzápětí na to odklikat DK a já jen stěží dokoukal tuhle zhovadilost snad donekonečna omletýho klišé s teenager likvidací, navíc bubáků, který byli spíš k smíchu, jsem se přestal bát už dávno. ()

TO

Na VHS jako Pekelná noc. Čtveřice studentů přenocuje ve strašidelném sídle, jejich spolužáci se je pokouší strašit, ovšem všichni jsou brutálně vražděni šíleným zabijákem. Ale jó, celkem zdařilá vyvražďovačka, kolem osmi obětí, šílenec je správný nezmar. Trochu zbytečně natahované, asi to chtěli udělat hodně napínavé. Jde to, mezi **a ***. ()

Jello Biafra

Som z tohto filmu moc sklamaný. Očakával som že to bude temný horor o strašidelnom dome, ale dočkal som sa len nudnej a uťahanej zlátaniny, kde sa pred kamerou pitvorí Linda Blair. Scénar je dosť deravý a plný nelogičností (pochybujem že by polícia na vraždu reagovala tak retardovane) a titulný vrah sa podobá skorej na Lurcha z Addams Family. A o nejakej atmosfére sa už vôbec hovoriť nedá. Myslím že filmu by sa hodil názov "Boring Night". ()

Han22

Partička teenagerů se vydává do strašidelného domu, zatímco jiná se jim snaží připravit ten pravý hororový zážitek. Brzy však obě party poznají, že se zde pohybuje něco skutečného, co je začíná nemilosrdně kosit. Nápad propojit strašidelný dům se zabijákem je výborný, stejně jako očesat žánr slasheru od všech těch seznamovaček a pitomostí kolem. Teenageři tak nejsou zcela stupdní a poslední dvě úmrtí mě dokonce i zamrzely. Vraždy, lekačky, napínavé scény (souboj s brokovnici), atmosféra domu a dokonce i ty plížící scény - všechno zde funguje na jedničku a já musím uznat, že jsem se po dlouhé době u slasheru výborně bavil. Jediné mínus - samotná Linda Blair, který je zde obtloustlá a celkově působí neskutečně otráveným dojmem. ()

666Carnage

Kvalitní slasher z 80. let co má něco do sebe. Vraždy sice nejsou nijak drastické ale snaží se tu spíše hrát na atmosféru. Pobavilo a Linda Blair v dalším hororu takže za mě kvalitní průměr. 55% ()

Slimak

Jo je to dobrý...až se člověk kolikrát bál...jen škoda že na staré VHSce toho nebylo moc vidět.Ta tma mi tam přišla dost hustá.Nevím jak na DVD.Nejlepší je scéna lezení přes vysokou vstupní bránu.O ty hnusně špičatý hroty bych si nechtěl rozetnout ksicht.Ty hroty jsou tu také jeden z hlavních prvků ač se to nezdá...vždyt právě tyhle hroty učiní všemu přítrž... ()

Eraserhead

Když se podíváme, co zvláště v roce 1981 kolem vznikalo, je toto jeden ze slabších zástupců žánru. Vraždy nejsou nijak nápadité natož brutální a film dost zabíjí stopáž, která s ohledem na námět mohla být v pohodě o 20 minut kratší. Snad jen atmosféru to má místy slušnou. ()

Haymar

Velice tupej horor, narvanej k prasknutí všemi žánrovými klišé, k tomu příšerný masky a úděsný triky... Na druhou stranu, vezmu-li v úvahu rok vzniku a ono až roztomile naivní a "neškodné" pojetí, byla to vlastně celkem zábava (až na občas zbytečně rozvleklý děj)... Lindě Blair to seklo (a že to byl sakra skok od Exorcisty)! ()

Schuldiner

Atmosféra vcelku vydařená, okolí zámku, hudba, všudypřítomná temnota, to jsou všechno plusy.. Napětí nechybí. Ale vadilo mi nelogické jednání postav studentů a primitivní a nešikovní bubáci :-) ()

jurasino

Celkem zajímavý slasher, povedené některé ty vraždy, atmosféra v tom starém velkém domě který byl spíš jako zámek byla, vrah takový mix Fantomase, Frankensteina a Madmana Marze. Jediné co tak můžu vytknout je že se to místy dost táhlo, třeba strašně dlouhé scény jak se někdo plíží potichu po chodbě a ten konec na mě taky působil nějak rozpačitě. Ale stálo to za to jedno zhlédnutí určitě ()

Teardown

Pravda, pravda. Jednoduchá vyvražďovačka, která ale nepostrádá dobrou atmosféru, napětí a správně hnusného a šíleného retarda. Už jako smradovi se mi film moc zamlouval, i když jsem ho sledoval v koutě a většinu času měl zakryté oči:) ()