Velký třesk

• Česko Hledání zmizelých (více)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Šakalík

Není to vůbec špatné. Antonio Banderas má sice nejlepší léta už asi za sebou, ale pořád to jen ten šarmantní chlapík, který dokáže prodat svůj přirozený sexappeal a smysl pro humor. Tenhle film je úžasnou přehlídkou místy až neskutečných hlášek, které na diváka lítají ze všech stran (mně se nejvíc líbila tato: „Kdyby existovala soutěž o největšího kreténa na světě, ty bys v ní skončil druhý. – „Jo? A proč ne první?“ – „Protože jsi kretén!“ :-)) Samotný příběh je malinko zmatený a člověk se v tom alespoň ze začátku hůře orientuje, ale jakmile si dá všechny postavy tak nějak do latě, může se nechat nerušeně bavit lehce akční satirou, která se musí brát s nadhledem a hlavně ne vážně. Kromě Banderase ve filmu zaujme postava snad třímetrového Antona, který má sice problém vejít se do záběru, ale pak to vždycky stojí za to. :-) Mně se tenhle film prostě líbil, i když to je záležitost čistě odpočinková. ()

vitekpe

Antonio, Antonio...ty nam davas. Tohle je totiz velmi obtizne i popsat...Story zacina doslovne zkopirovanym nametem z Farewell My Love (kultovni noir), a konci jako jakysi "sci-fi Gandalf" smichany se spatne pochopenou (a jeste hur prezentovanou) problematikou hledani Higgsova pole/castice ... (uz jen to, ze by nekdo kouril cigaro v detektoru castic, by pravdepodobne vedlo k tomu, ze by "geekove" z CERNU provedli okamzitou dekapitaci. ...proste tohle neni ani k smichu. Vlastne me urazi i jako milovnika noiru, i jako obdivovatele fyzikalnich radovanek.) ()

ZkuKol

Hodně šílený film s divný vizuálem, který trochu páchne laciností, ale umí ukázat náznaky stylu, prodá každou povedenou hlášku a dělá z Tonyho zase frajera. Obsazení hraje na známé a levné ksichty, scénář namáčí každý oslí můstek do tak divné omáčky, že ke konci uvažujete o krevním testu nejen pro tvůrce, ale i pro sebe... 50% ()

DavidS.

Už jsou to roky, co jsme Antonia viděli v pořádném filmu, a než se objeví nový Almodóvar, budeme čekat i nadále...Noir detektivka s urychlovačem částic, kosmologií a subatomární fyzikou...Paskvil, ze kterého si díku bohu zapamatuji jen kužel modrého světla letící k tělu striptérky, jako praktická laboratorní demonstrace výše uvedeného, a černovlasou rádodajku, která mluví o Newtonově mechanice :) ()

KoRner

Noirová krimi s námetom ako od Dana Browna s vtipne hláškujúcim Banderasom. Kto by ale čakal akciu nech ide o dom ďalej. ()

Wally odpad!

Hrozný...vůbec nechápu hodnocení nad 2*, které jsem ochoten připustit kvůli barvičkám a nahé Autumn Reeser. Jinak totální blbost...A.Banderas má to nejlepší za sebou a v podstatě nic nehraje, kecy o protonech a elektronech jsou mimo a hvězdná trojka policajtů vyloženě trapný výkon... Akce žádná, mysterióznost taky tak a závěr jedna velká trapárna...stacilo v klidu auto odstavit na krajnici a koukat... Za mne prostě nic k pochválení... ()

vorenus

Hodně dlouho jsem se takhle nenudil.Jen z úcty na Banderase, kdy hrál v koukatelných filmech jsem to dal až do konce.Jinak by ta placka letěla po půlhodině do věčných lovišť.A vyložené plýtvání hvězd nižší svítivosti.A kdo čeká aspoň minutu akce bude hooodně zklamanej. ()

Lionheart

Jako fanda noir (a že to teda byl ale extrémně barevný noir) jsem mile překvapen. Zpočátku jsem si myslel, že natočili další verzi Sbohem buď lásko má... ale pak jsem zjistil, že se tím tvůrci jen inspirovali. Banderas byl správný psí čumák, Robert Maillet správný obr-idiot a Sienna Guillory osudově krásná. Ten konec byl sice dost střelený a taky mě už dost iritovaly různé mat-fyzácké kecy, ale jinak to byl velmi příjemný old-school film. Nezlobte se na mě, ale fakt se mi to líbilo. ()

Haymar

Strašně strašně strašně divnej film, kterej ani neví čím vlastně chce být... Kriminálkou? Thrillerem? "Uměním"? Fakt nevím! A neví to ani režisér ani Banderas... Původní pokus o jakous-takous noir-detektivku se v polovině filmu převrátí v podivný (pseudo) sci-fi pokus a divák se diví a s pocitem WTF "žasne"?!?! Atmosféru to sice vcelku má, natočeno to taky není špatně ale do konce to vydržet je vážně záhul, protože se to celkově děsně ale děsně vleče! ()

Disease

Místy příliš afektovaný vizuál, ale jinak celkem v pohodě. Jen to, že se půlku filmu vysvětlují základy kvantové fyziky, aby ve finále s "případem" nijak nesouvisely a pouze odůvodnily přiblblé finále s jízdou po propadající se silnici, mi nepřišlo ani k smíchu. Popravdě jsem čekal nějakou pointu ve stylu Usual Suspects, když už ho styl vyprávění od začátku silně připomíná. ()

LudeCZek

Nudná komiksová detektivka, kde se motají diamanty,box, fyzika,striptýz a láska. Zajímavý mix herců, ale Antonio hraje nevýrazně a celý film je tak nějak špatně uspořádaný. 2,5* a zítra si nebudu pamatovat, že jsem něco takového viděl. ()

piranha

Na začátku vypadalo docela nadějně, že to tímhle podivně sestřihaným vyprávěcím stylem dotáhnou ve slušným tempu do konce. Jenže pak se to zvrhlo v pouhou snůšku „of bulshit“ (ani nevím, jak to vyjádřit česky), kde nás měly v napětí udržovat nějaký diamanty, který mě ovšem vůbec nezajímaly už v době, kdy se o nich mluvilo podruhý. Ovšem je třeba přiznat, že název filmu je naprosto přesnej. Všude tma, jenom v epicentru září jedinej výbuch – Antonio Banderas. ()

Tred2

Big Bang je takový chaotický béčkový mix žánrů, který by rád sahal ke kvalitám jako je Lynch. Bohužel chtěním to tak nějak docela končí. Casting, který jednotlivými jmény není až tak hrozný, ve výsledku naprosto nefunguje. Mysteriózní zápletka, u které do poslední třetiny filmu nevíte jestli bude vlastně nějak rozuzlena, skončí naprosto uboze a děj samotný prostě netáhne. Ona běčkovost je cítit v každém záběru, logika, která se v takovémto filmu úplně nevyžaduje, chybí i v důležitých momentech a postavy.. ty táhnou ještě níž. Ale přes všechny tyhle zápory musím uznat, že mě film dokázal udržet u obrazovky a v napětí. Nechci to přirovnávat k žádnému konkrétnímu dílu, abych tím nikoho neosočil, ale konkrétní inspirace tu je velmi zjevná. Uznávám, že trojku si film asi nezaslouží z objektivního pohledu, ale díky nostalgii, kterou se mu povedlo ve mně vyvolat, jsem ochoten jít výš. ()

Bozvav

Pokus o ryze americkou detektivní lahůdku ve stylu Chandlera nevyšel. Možná méně mystična a více smysluplných dialogů a hlavně v hlavní roli někoho jiného. Veskrze proti Antoniovi nic nemám, ale v této roli mi těžce neseděl. Jako celek slátanina, co se dá vidět bez větší újmy na zdraví, ale tak jednou za dlouhý život. Za mne 45% max. ()

Hapretor

Nuda a slátanina. Povídání hlavního představitele ala Max Payne, look filmu ala Sin City, děj ala chytrá detektivka např. Hercule Poirot, A. Bandaska se šedinami zakrytými černým lakem na boty. U mě děs běs. Utrpení diváka. ()

mala_kea

Neoriginální námět podán poměrně originálním zpracováním. Banderas už sice není ten, kdo býval, pořád má ale aspon trochu charizma a jeho herecký um je tak ještě na nějaké urovni. I přes akčně neakční scény si film průměrné ohodnocení zaslouží. ()

FilmWave

Halucinogenní film-noir s pseudofilozofickým podtónem. Je to bláznivé a ujeté, ale já si to skvěle užíval. Philip Marloweovská zápletka natočená lehce po lynchovsku funguje (narozdíl od pokusů Thomase Janea "Temná krajina" nebo "Give them Hell, Malone"). Jen by to chtělo více vtipu. ()