Show Rickyho Gervaise (TV seriál)

Ricky Gervais Show, The

Animovaný / Komedie

USA, 2010, 39x22 min

Craig Kellman

Damon P. Yoches
  • Unnamed

Ano, jako stand-up comedian a moderátor Zlatých glóbů je Ricky úžasný (dokud se tedy neuchýlí k recyklaci svých starých vtipů) . Show Rickyho Gervaise je však nudná. Karl jako jediný má co nabídnout svým pohledem na svět, a nebýt zbylých dvou aktérů, mohla by to být i dobrá show. Ricky se celou dobu jen stupidně směje, společně se Stephenem se naváží do názorů Karla, přerušuje, uráží ho a ukazuje světu, že on je ten nechytřejší člověk na světě s odpovědí na vše. Dle mého názoru neexistoval žádný jiný než komerční důvod pro vznik tohoto pořadu. Animace taky špatné a o ničem. Nebýt Karla, dám pořadu hodnocení "odpad!".(8.2.2012)

• Anderas

Wow, ještě jsem nehodnotil nic, co by prozatím nemělo co jen jediné hodnocení (to se ale určitě brzo změní) ... takže co s tím Rickym? Je určitě nefér hodnotit hned po pilotu, který v době psaní komentáře prošel éterem 5 dní nazpět, na druhou stranu piloty mají za úkol seriál co nejlépe zpropagovat, protože na nich dost často závisí další osud dílka. No a Ricky Gervais Show je docela hrůza. Gervaise i Merchanta mám moc moc rád a jejich Office i Extras řadím do nejvyšších polic své filmotéky, ale tím víc mě obestírají chmury při pomyšlení, kam se tenhle nový výtvor dopracuje. Je totiž sprostě neoriginální ... ti tři si prostě sedí ve studio a plácají dvacet minut nesmysly, jaké obvykle lidé vymýšlejí v hospodě po 3-5 pivu (ale ve střízlivém stavu se jim nikdo nesměje) a aby to aspoň trochu bylo zajímavé, vše je prošpikováno familyguyovskými animacemi. Hovno zabalené do dárkového balení. A nejhorší je, že je celý tenhle kus propagován právě jako "nový projekt tvůrců Office a Extras". Nedokážu si představit, kdo se na tohle bude dívat. Show zřejmě slavila úspěch jako podcast, který si poslechnete ve svém ipodu, když se nudíte v metru, ale smysl převedení do seriálové podoby pro mě bude záhadou měsíce. Tedy ... ještě stále zbývá naděje, že se trio vytasí lepšími historkami ...(24.2.2010)

Niečo úplne iné ako by sme od tvorcu Extras a Office čakali. Celý seriál je jeden veľký rozhovor, ktorý aby bol trocha zaujímavý je prevedený do animovanej podoby. Najprv som bol k seriálu skeptický ale ako náhle odznel prvý smiech Ricky Gervaisa, nemohol som prestať dokým som nedokončil prvú sériu. Hviezdou seriálu je Karl Pilkington a ten jasne dokazuje, že ťahá celý seriál dopredu a stále dokáže rozosmiať. Pre mnohých asi nestráviteľné, ja som sa do toho zamiloval. Síce to nedosahuje citlivosti a originality ako Gervaisove predchádzajúce seriály ale vo svojom subžánri je neprekonateľný. Po prvej sérií 90%. V druhej sérií keď sme prišli o Karlov denník to začalo byť trocha slabšie. 2 séria 70%(19.8.2012)

Dlouho mě nic nepobavilo tím správným způsobem jako tenhle pokecový počin. Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to bandičku, která se sejde u jointa a užívá si své výplody fantazie (hlavně ten Rickyho smích:)))). V postavách se promítají jejich osobnostní rysy (jak je znám odjinud) a to je na tom všem kouzelné a dodává na přirozenosti. Karlův pohled na svět mě uklidnil, že asi nejsem jediná, kdo je divný:) Jeho představy jsou opravdu geniální, neovlivněné masou, konzumem apod. ale zároveň neuvěřitelně vtipné. A kombinace s animovaným obrazem jim umožnila zobrazit i ty nejúchylnější představy:)) Kluci, jste nejlepší!!(8.12.2011)

O tejto rádiovej show som doteraz nemal ani tušenia, takže mi vôbec nevadí jej recyklácia. Vlastne som tomu vďačný, pretože inak by som sa k tejto kultovej vecičke nedostal. Absolútne nesúhlasím s užívateľom Anderas; podľa mňa je tento nápad konverzácie bez zmyslu výborný, animácia nie je "familyguyovská", ale krásna hanna-barberovská, Karlovo zmýšľanie je neuveriteľné a celá show je riadne návyková. Jednoduchá zábava.(8.2.2011)

• - Mnoho diskuzí z podcastů, které byly animovány, již proběhlo na původním rádiovém vysílání XFM o několik let dříve. V těchto vysíláních se také objevily vtipy a situace, které skončily ve scénářích seriálů Idiot na cestách (od r. 2010), Komparz (od r. 2005), Life's Too Short (od r. 2011) nebo Derek (od r. 2012). (Akaforty)

• - Pilkingtonova přítelkyně Suzan, o které Karl často vypráví, není nikdy zobrazena tak, aby jí bylo vidět do obličeje. (kriplozoik)

• - Po velkém úspěchu rádiových show na britské stanici XFM se trio rozhodlo k uspořádání podcastů, které byly ještě úspěšnějšími a staly se nejstahovanějšími a nejoblíbenějšími vysíláními roku, což vedlo i k animaci tohoto seriálu. (Akaforty)