Luther - Série 5

(série)

Epizody(4)

Když se v bezměsíčném přítmí Londýna zrodí nová noční můra, inspektor John Luther (Idris Elba) musí znovu čelit hlubinám lidské zkaženosti. Zatímco série děsivých vražd nabývá na troufalosti, Luther a nová seržantka Catherine Hallidayová jsou zmateni změtí stop vedoucích špatným směrem a zdánlivě nastražených tak, aby střežily nevýslovnou hrůzu. Přestože ho případ přivádí nebývale blízko k podstatě skutečného zla, zdráhavý Luther musí také čelit démonům z vlastní minulosti. Zatímco se znovu ocitá v palebné linii, musí si vybrat, koho má chránit... a koho obětovat. Ať už se rozhodne jakkoli, bude to mít pro lidi kolem něj zničující následky... a on sám už nikdy nebude stejný jako dřív. (HBO Europe)

Franc1s

Luther býval seriál s velkým S a charakterem Idrisem Elbou, po této sérii už zůstal jen Elba... První dva díly ještě ok, poté už se to všechno motalo, přehánělo, vymýšlelo kdo ví co a skončilo to pro mě k smíchu nebo k pláči...? Opět tvůrci vrátili do hry Alice, která mi tu zbytečně překážela...No a finále? Škoda mluvit a nevím jestli budu ještě někdy koukat dál...5/10 ()

holub109

Slabší než první tři řady a se zbytečně překombinovaným finále, ale jinak pořád nadprůměrná záležitost s výborným Elbou v životní roli ()

subic

Jenom 74% ? Chtělo by to ještě, tam by mělo být aspoň 80% 5. série je rozhodně skvělá a skvěle graduje. Luther má i novou, šikovnou, velkou a hezkou kolegyni Wunmi Mosaku a je škoda, že ji na konci picnou. ()

Locksley

K čemu bylo zjištění, že je najatej zabiják teplej? K hovnu. Stejně jako v předchozí sérii nám museli vnutit informaci, že policejní kolegyně má doma těhotnou přítelkyni. Taky k hovnu. A nejvíc mě rozesmál pochůzkář Ind, kterej měl místo čepice policejní turban s odznakem. Zasmál jsem se nahlas. Z připitomělejch anglánů mám fakt dost. Luther je pěkná blbost a vysoký hodnocení si rozhodně nezaslouží! ()

moudnik odpad!

Hnus ! Moc jsem se těšil, že Luthera konečně někdo oddělá. Za to, co zavinil. Zbytečnou smrt dvou přátelských kolegů a trable mnoha nezúčastněných civilistů. Nestalo se, pokus o pokračování předchozích čtyř ucházejících sériích se podle mě nepovedl. Se seriálem, stejně jako s tím šmejdským hajzlem Lutherem jsem nadobro skončil. ()

uhlerado

Napinave az do konca. Uzasne spracovanie a postavy, Ruth je skvela herecka a Idris tiez. Vysperkovane az do konca ako Bodyguard. Riesenie dvoch dejovych liniek naraz, to da zabrat. ()

hony23

Důstojné zakončení celého seriálu. Zatímco první 2 série byly opravdu zdařilé, ty další 2 upadly do šedivého průměru. 5.série tak potřebovala pořádně nakopnout a to se povedlo návratem postavy Alice, femme fatale policisty Luthera. Ten tak nejenže musí pátrat po dalším sériovém zabijákovi, ale také řeší problémy z minulosti, které mu už definitivně přerostly přes hlavu. ()

ABC1

Od první chvíle mi Luther svou tzv. genialitou pil krev.., ale dalo se to vydržet. Tahle série neměla už být vůbec natočena, je to naprostý paskvil. Mohlo to skončit alespoň trochu optimisticky, a to tak, že Luthera někdo rozseká na nudličky nebo strčí do drtiče dřeva! Čekala jsem marně... ()

CheeseFigure

Po priemernej tretej a hroznej štvrtej sérií som sa celkom bál tej piatej. A zbytočne. Pri predchádzajúcej sérií mi vadilo, že tam bolo veľa dejových liniek na malom priestore. To pri poslednej sérií neplatí. Máme tu dve linky, ktoré sú roztiahnuté na celé štyri epizódy. A opäť tu máme detektívku a ,,mafiánsku". Poďme si ich obe rozobrať. Najprv detektívna. Prvýkrát sa stalo, že pátranie po vrahovi zabralo viac, ako dve epizódy. A je to len a len dobré. Vrah tak dostal viac priestoru a ja som za to rád. Jedná sa o zaujímavého psychopata, ktorý sa medzi predchádzajúcimi Lutherovými protivníkmi nestratí. V tejto linke spoznáme aj novú pomocníčku Hollidayovú, ktorá je sympatická, má ale málo priestoru. To je mínus tejto linky, rovnako ako to, že mám pocit, že tá detektívna práca ide nejak jednoducho. Luther si rieši problémy v druhej linke (k tej sa za chvíľu dostanem) a keď sa vráti k tejto, tak ho napadne riešenie problému, pri ktorom tú linku opúšťal. Alebo Hollidayová na niečo (mimo záber) príde. Tento nedostatok detektívneho aspektu hodnotím negatívne. A teraz k druhej linke, ktorá zaberá najviac priestoru a je tak dôvodom negatív, ktoré mám s detektívnou linkou. Okrem toho je táto mafiánska zaujímavá. Luther sa zapletie do vojny medzi mafiánom Corneliom a Alice a snaží sa to vyriešiť. Bolo to zábavné, ale i tu mám problém. Ale to v SPOILERi: Čo sa to stalo s Alice? Z geniálneho zločinca sa stal emočne nestabilný jedinec? To vážne jej plán na zabitie Cornelia bolo, že z automatickej pušky mu začne strieľať do domu? Však to nemohlo vyjsť. A ku koncu, kedy jej úplne preskočilo a chcela zabiť Luthera. Akože chápem, že tvorcovia ten ich vzťah chceli nejako ukončiť, ale takto? Mám pocit, že keby nechali Alice mŕtvu po štvrtej sérií, tak by to možno bolo aj lepšie. KONIEC SPOILERu. Piata séria Luthera ma bavila. Má slušného psychopata a dve zaujímavé dejové linky. Len tá detektívna dopláca na tu mafiánsku, čo je škoda. Taktiež Alice ku koncu mohla byť lepšie spracovaná. Inak som ale spokojný. ()