V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

Mrkvič

Docela zklamání. Za 80 minut jsem viděl vše z traileru a dál už jen drsný život drsných chlapů pojídajících perník. Děsivou atmosféru to mělo asi jen 5 minut a to možná jen díky velkým očekáváním. Zajímavé to je, ale filmařsky nic extra. Výprodej santů má být asi nějakou kritikou, ale to už mi bylo šumafuk. SPOILER ALERT Radši bych viděl rozmraženého rohatého Santu. ()

JimmyII

Typicky severská bizarnost, finská úchylárna par excellence. Ale funguje, tím mixem černé komedie, hororu i pohádky, sympatickými herci, dramatickou kamerou a hlavně skvěle znějící finštinou. Pro všechny, kdo mají dost sledování vánočních pohádek, Pretty Woman a Libušek Šafránkových, eventuálně pro ty, kdo Vánoce nemusí vůbec. ()

kinghome

Miluju bláznivý komedie ale tohle je fakt blbost a rozhodně to neni komedie. A rozhodně to neni ani akční film. Je to jenom skvělej nápad, kterej ale někdo pořádně posral. Z tohohle mohla bejt skvělá komedie ale je to udělaný spíše jako drama a nevim co ještě. Vtip jsem tam nezaregistroval ani jeden a akci taky ne. Celou dobu jsem čekal na Santu, kterej se tam ani neobjeví. To je další obrovské zklamání. A ten malej harant v hlavní roli byl fakt špatnej. Prostě obrovská promrhaná šance na skvělej film. * za elfy, který byli povedený, ale jinak jsem nenašel nic, kvůli čemu bych chtěl film vidět znova. Byla to strašná nuda a těch 84 minut uteklo strašně pomalu a jednu chvíli jsem myslel, že to vypnu. Bylo to špatný. Škoda. ()

Toto

Malý Pietari bol tak otravný, že by som mu treskol 100 kilovým kladivom po prašine. A nepomohla by mu ani tá Jofa, čo stále nosil na kotrbe. ()

bobby_jean

Po mnohych skusenostiach so severskou kinematografiou viem, ze je prevelice cudesna. Toto ale predcilo zatial asi vsetko, co som videla z ich tvorby. Neviem sa doteraz rozhodnut ci som zdesena, alebo nadsena. Musim par dni pockat a vstrebat tuto bizardnost ohladom Santa Clausa, ktora meni cely pohlad na danu problematiku. Neviem.. toto bol bud odpad alebo cista genialita..... ()

ghatos

Vypadalo to dobře, jenže ke konci to byla skoro blamáž. Uměl bych si představit drsnější a vtipnější remake. 62%. ()

zigíš

jolopuki uber fucking alles (!) roztomilá podivnústka plná nahatých krvelačných elfov po sedemdesátke a jednoho rohatého santu velkého jak barák (!) RARE EXPORTS - vtipná vánočná strašidlárna :) ()

manonfire

"Kvůli tomuhle jsem o vánocích za dveře mléko a sušenky nedával.", posteskl si maličký Pietari během bičování od Santy Klause, zatímco mu devítiocasá každým úderem rvala ze zadečku konstatní gramáž masa....... Možná zde jde hledat kořeny vysoké morálky lidí severských národů. 60% ()

Hollohlaway

Prostředí a taková ta typická finská cáklost je celkem fajn a neříkám, že to není originální. Ale v podstatě se tam toho moc neděje a finále sem si teda představoval úplně jinak. ()

TroiMae

Skvělý film na první adventní víkend. Možná nezabili Kennyho, parchanti, ale vedle Mariah Carey vykopali a rozmrazují Satana Kalouse. Otec prasátek v severské verzi.   You better watch out You better not cry You better not pout I'm telling you why … Santa Claus is comin' to town ()

BMAJTZ

Na můj vkus poměrně nevyužitý potenciál a hlavně to mohlo být krvavější. Jo a co jsem nepochopil byl závěr. ()

Firebug

Super vánoční filmek s trochu vlažnějším rozjezdem, ale s výborným finále. Nebudete se u toho válet smíchy po zemi, je to spíše úsměvně hravé a prostě zvláštní - a takové snímky já můžu. ()

DavidS.

Bohužel se pořád tak trochu počítalo i s dětským divákem, což mělo za následek absenci opravdového strachu a hrůzy...Zůstalo jen u náznaků....Protože bez ohledu na duševní zdraví těch, kteří ještě opravdu věří na Vánoce, by se z perníčků a nahých důchodců s krompáči v rukou dalo vymyslet opravdové peklo :) Celku by navíc slušel větší spád i gradace jednotlivých okamžiků... ()

Dr. Wolfenstein

Podle traileru jsem očekával hororovější podívanou, ale zklamaný jsem nakonec nebyl. Mělo to nápad, atmosféru, jen toho malýho fracka, kterej pořád strakal nos kam neměl, bych nejraději zfackoval... nebo bych mu přál, aby si pro něj přišel sám Santa osobně :-) ()

Chris Wulf

Tak tohle pouštěj ve Finsku dětem na Vánoce místo Třech oříšků pro Popelku nebo Pyšný princezny :) V téhle zemi musej mít koule už i malý holčičky :-D ()

iampatrik

70% Tak trochu jiný pohled na Vánoce a legendu o Santa Clausovi. Kde jinde uvidíte Santovy pomocníky - elfy - v podobě desítkách náhých chlapů "běhajících penisů v zimě sem a tam" a ještě, když s elfy můžete rozjet vysoce výdělečný business? Rare Exports není bůhví co, ale pobaví a zaujme.. ()

seth82

Dal by som aj 4 hviezdičky, avšak trailery prezradili príliš mnoho. Ak by som nevidel ani jeden z nich, tak by ma dosť svojský a originálny príbeh celkom určite príjemne prekvapil, takto som však dopredu vedel príliš veľa...V každom prípade skvelý nápad vsunúť medzi všetky tie sladké vianočné filmy pre deti aj niečo pre dospelých, pretkávané čiernym humorom a vskutku netradičným Santom. Ak vezmem do úvahy rozpočet, veľmi podarený film. ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)