Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

ivan_drago

neskutečně utahané road movie, říznuté přistáním mimozemšťanů... Uvítal jsem informace o alienech v podobě zpráv v televizi během putování a takové civilní zpracování, jak by to mohlo skutečně vypadat ve skutečnosti, ale film se prostě táhne a těch pár napínavých scén to nezachrání... celkově o ničem. ()

Mrkvič

Hodně laciné scifi o invazi přerostlých chobotnic. Díky malému rozpočtu je to spíš roadmovie se scifi pozadím a místy výbornou atmosférou. Velké kvality ukazuje režisér Gareth Edwards, který ví, kdy má divákovi dát čas na přemýšlení, a kdy naopak trochu děj něčím nakopnout. U toho druhého by nemusel tolik vyčkávat, protože to byla místy trochu nuda, ale snad to do svého příštího filmu (Godzila) dopiluje. Nakonec monstra zaujmou zjištěním, jak se to má s problematikou páření, a že lidi jsou taky přeci jenom zvířata. ()

LiborGondek

Jak idiotsky film končí, tak praštěný také je. Krom toho předvídatelný, dialogy psal zřejmě nějaký lingvistický diletant a jako vůbec nejvýstižnější označení bych použil spojení amatérské klišé. Líbil se mi námět. Sice nic nového, hodně podobná blbost jako Evoluce, která byla i přesto podstatně lepší a která tu již nějaký ten pátek je, ale dobrá. Nelíbilo se mi v podstatě vše ostatní. Scénář, kamera, obsazení, efekty... Je toho hodně, co jsem ve filmu nepochopil, bohužel se obávám, že tentokrát to není mou vinou. Proč proboha alespoň těch posledních posledních 15 mil nejeli autem, když široko daleko nebylo člověka?! ()

Ryuuhei

Není to špatný film, to rozhodně ne. I přes počáteční skepsi si se svým tématem radí překvapivě dobře, chytá díky kameře a střihu zvláštní atmosféru, která opravdu připomíná „podobný“ District 9. Děj sám o sobě není kdo ví jak bohatý, prostě hlavní hrdina má dopravit hrdinku, která je navíc dcerou prezidenta, z bodu A do bodu B a na cestě je samozřejmě čeká nejedna nepříjemnost, kdy se budou muset vydat skrz samotnou nakaženou zónu. Z mimozemšťanů zde není vidět prakticky nic, sotva 5 minut čistého času, když počítám konečnou pasáž, ale to nebylo cílem tohoto filmu. Vlastně ani nelze říct, jaký měl tento film cíl. Ale jedná se o zvláštní a koukatelnou záležitost, která se i přes svůj nižší rozpočet drží. ()

rowdys

No ja vám tu podaktorým fakt nerozumiem... najprv sa tri mesiace v diskusiách handrkujete, že to bude vykrádačka District 9, Cloverfieldu a Hmly a neviemčohoešte a keď si film nakoniec pozriete a zistíte, že tomu tak nie je, tak si sťažujete, že to nebolo ako ten District 9, Cloverfield a Hmla, ale road movie romanca, teda to, čo bolo Edwardsom od začiatku avízované. Na smiech. Takže teda ešte raz, aby ste aj tí, čo sa na film ešte iba chystáte potom nelamentovali - monster univerzum tu je len settle prostriedkom na pozadí, ktorý tvorí kulisu a v popredí je vzťah medzi dvoma postavami putujúcimi takto nastavenými pravidlami sveta Monsters. Ak chcete vidieť ako si trhajú alieni hlavy, tak zaklopte Scottovi alebo Cameronovi, radi vás pozvú dnu. Ja si dnes dávam pivo s Edwardsom. ()

Raven0

Film mi tak trochu připomenul nedávnou Cestu. Jen s tím rozdílem, že Monstra nejsou tak sugestivní a depresivní. Za to nabízejí sympatické hrdiny, zvláště postavu novinářského frajírka, jenž trousí jednu zábavně suchou hlášku za druhou. Na druhou stranu chápu, že film většinové publikum zklame. Ne, toto opravdu není film o boji proti krvežíznivým netvorům. Naopak. Jde o hledání sebe sama a o poutavou cestu neznámem. Kdy není tak úplně jisté, co se to vlastně děje a proti čemu se bojuje... Zda nejde jen o paranoiu a lidské nepochopení... ()

ivan bohatyr

Tak zaprvé přejmenovat, mělo by se to jmenovat Putování o ničem a ne Monsters. Za druhy drama a thriller ?? ani prd, možná tak blbá romantička, já sem tam teda thriller nikde nepotkal. Za třeti, kdo jako já naleti na trailej a čeká něco ve stylu The Mist (2007), tak se strašně sekne, napěti nikde a příšerky v podobě přerostlejch světélkujících chobotnic, no nezlobte se na mě, ale nic lepšiho (horšiho) vás nenapadlo? Třičtvrtě filmu čekám na nějaky monstrum a dočkám se jen pár chapadel a nebo světélkující muchomůrky, které tak rádi ukazují a co dál? nic, tím to končí, že by se z nich něco vylíhlo nebo já nevim producenti použijte svou fantazii! Pro mě velice pod očekávání a podle toho taky dávám jen jednu hvězdu, ikdyž v reálu pro nezaujatyho diváka je to na dvě, zas tak špatné to neni. A jak tu někdo psal, že je to skoro jak District 9, tak to neni ani náhodou, možná se zavřenejma oběma očima a vyplim zvukem se to zdálky může podobat. ()

lennyd

Před pár lety se při návratu sondy NASA z vesmíru, kde objevila zárodky mimozemské formy života, stala nehoda a sonda havarovala nad Mexickým zálivem. Forma života se velmi rychle adaptuje na pozemské podmínky, a oblast severního Mexika je ihned uzavřena. Kolem hranice se Spojenými státy je vystavěna obrovská zeď, která má udržet cizáky daleko od civilizace. A skrze tuto zónu chce projet fotograf Andrew Kaulder s Samanthou Wyndenovou, kterou slíbil ochránit... Je vidět, že nepotřebujete miliony dolarů k tomu, aby se dal natočit vcelku povedený horor (?) o mimozemských návštěvnících. Stačí naznačit, a veškeré vizuální efekty si potom dotvoří divákova fantazie. Pokud se vám povede vybrat i sympatické herce (což se Edwardsovi povedlo), vymyslet jakýs takýs příběh (netřeba nic originálního), přidat špetku toho napětí a může z toho vzniknout docela příjemný filmeček. Trochu jste mne ale pane Edwardsi zklamal tím závěrem - čekal jsem něco trochu temnějšího.. ()

Beky odpad!

Ukrutná nuda, něco jako Američan, ve filmu se vůbec nic neděje!! Jenom prostě někam jdou a vy vidíte občas rozbitej dům, támhle spadlý letadlo a to je celý přátelé!! Tentokrát mizerný rozpočet = mizerný film!! Chválim pouze dobrou práci s reálnými scenériemi, některé lokace na planetě představují jeden velký katastrofický film bohužel, zde byly aspoň využity tak trochu k něčemu dobrému!! Ale na dobrý film to je sakra málo! ()

oveckaoa odpad!

Další případ toho jak uživatelé csfd.cz přeceňují sračky jelikož Monsters není nic jiného než sračka jediné co stojí za zmínku jsou ty monstra za ně 2 procenta a jeden vtip (tak já už půjdu spát né počkej nemáš tam nějaké to monstrum :-) Přitom námět není špatný ale zpracování selhává a takový film by dokázal natočit každý a s x krát lepším zpracováním. Kdyby se film nejmenoval Monsters (mimochodem aspoň je režisér inteligentní a pojmenuje to Monsters a některé lidi to naláká jako narážka na film Monstrum (Cloverfield) ) a jmenoval třeba karanténa například tak bych odpad nedal. Altitude má konkurenta na sračku roku. P.s. při sledóvání filmu jsem 2 krát už usnul a usnu asi i po 3 :-) ()

neoBlast

Po tom antihypu, když vstoupili Monsters ve známost i v naší zemičce jsem byl výsledným filmem nakonec dost mile překvapen. Má teorie - lidé přespříliš očekávají Distric 9. Příběh a scénář opravdu vypadají jako napsaný podle příručky pro začínající psavce, ale já se hlavně při střídmé stopáži vůbec nenudil. Opravdu chceš mít Garethe ve svém vysněném projektu takové, papírem šustící postavy? Film je celý založený na objevování "nového" světa, a kacířsky přiznávám, že mě toto universum bavilo více než měsíc jménem Pandora. 75 % ()

noriaki

Zajímalo by mně, jestli je film obětí své vlastní hype a nebo jde o hru s lidskými očekáváními na principu neexistujícího supermarketu Český sen. Podle bombastických prohlášení v traileru bych si tipnul to druhé. Ke správnému prožitku je třeba ho ignorovat a zbavit se myšlenek na mnohamiliónové sci-fi spektákly které jste viděli. Monsters se víc než jim podobá zředěnější verzi Ztraceno v překladu. Pouze hrdinové nebloudí po cizozemském Tokiu, ale po ještě cizejším Mexiku. V této rovině snímek funguje perfektně, vztah mezi ústřední dvojicí působí uvěřitelně a netradiční okolí dává celému zážitku novou dimenzi. Krásný experiment. ()

darek kartac

Celý film se nic neděje. Whitney Able a Scoot McNairy se snaží dostat z místa A do Místa B. Toje vše. Na cestě je čeká pár nástrah. Oba herci tvoří skvělý pár a jsou sympatičtí. A podle mě je film dobrý a ten konec je smutný :(. Dávám 4*. ()

JohnSmith

Romantický road trip s vetřelcema v patách. Trochu nuda a rozhodně né můj šálek kávy. Ty dvě hvězdy jsou za působivou výpravu,jinak nic moc. ()

Mishqo

nuda, nuda, nuda - tento film je akási zlátanina niekoľkých scén ktoré dokopy nedávajú žiadny zmysel...a ta jedna hviezda ani neviem za čo je ()

VasaX

Emzáci na návštěvě jsou in. A roadmovie jsou taky in. A vlastně nízkorozpočtové alternativy jsou taky in. A když to dáme dohromady tak,... nedostaneme super in film. Ale nedostaneme ani příšernou slátaninu. Protože prostředí je trefa, sci-fi prvky dávkované střízlivě, obyčejní a přesto zajímaví hlavní hrdinové... Příběh je sice do jisté míry načrtnut roadmovie stylem a "emzáckým ohrožením", ale i tak má svoje kouzlo dobrodružného putování, a očekávání, co bude dál. Na to, že je to Britská indie nízkorozpočtovka je to dobré až až. Monstra, to je víc než sympatické překvapení, je to svým způsobem i příslib režiséra. ()

VanTom

Krásná kamera a většinou slušná atmosféra (v nejlepších momentech mi snímek připomněl i Jurský park, jak obyčejní lidé musejí překonat rozsáhlé území obývané pro ně neporazitelnými monstry), na druhou stranu pomaloučké tempo, naprosto žádný děj a především iritující pasivita hlavních postav, které za celý film snad ani nepopoběhnou a jenom vyjeveně sledují věci kolem, popřípadě si začnou významně povídat a vzpomínat na nějaké blbosti. Chápu, byl to tvůrčí záměr (v reálu taky člověk spíš kouká než jedná), jenže ten hlubokou nudu neospravedlní. ()

romajz15

Sice mi to v jistých ohledech připomíná Válku světů, ale jinak je to bezva. Děj je zajímavý, noční scény i celkem napínavé až strašidelné, no a herecké výkony nezaujmou, ale špatné taky nejsou. Ostatně na to, že je to béčkový film, je to dost dobrý. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V