Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

Polux

6/10 | Nostalgické návraty k oblíbeným filmům a postavám po mnoha a mnoha letech "spánku" jsou, zejména v poslední době, značně v kurzu a tak asi bylo jen otázkou času, než si někdo z účetního oddělení v Disney vzpomene i na velice příjemnou pohádkovou "zakletou" záležitost Enchanted a dojde tak řada na přímé pokračování. Byť v tomto případě aktuální přírůstek do série trochu klame tělem, jelikož o dalším pokračování se uvažovalo prakticky od premiéry prvního filmu, načež ale projekt upadl do neslavně proslulé fáze "development hell" a trvalo celých dlouhých 15 let, než se diváci konečně dočkali dalších osudů hlavních postav z jedničky. | Původní Enchanted umně kombinovalo tradiční pohádková témata s muzikálovými čísly a komediálními prvky ze současného světa, přičemž silnou stránkou originálu byla skutečnost, že pravidla žánru důsledně dodržoval (takže se divák nedočkal žádných šokujících překvapení kdo, co a jak (případně s kým:-)) nakonec skončí) a přitom je malinko podvratným způsobem porušoval (díky propojení pohádkového a filmově skutečného světa). I proto se postupem času první film stal, do jisté míry, novodobou romantickou fantasy, když už ne rovnou klasikou, tak rozhodně stálicí ve svém žánru. Nynější dvojce se něco podobného určitě nestane, ovšem s ohledem na nemalou pauzu mezi oběma díly, výměnu téměř celého štábu v čele s rutinérem Shankmanem (Menken na palubě zůstal, tudíž alespoň na poli OST je návaznost zajištěna) a obecně všechny produkční problémy, které tvůrce filmu postihly (průtahy s přípravou, opakované přepisování scénáře, dodatečné přetáčky po rozpačitých zkušebních projekcích, atd.) je výsledek docela slušný. | Stopáž je sice až moc velkorysá, hudební výstupy jsou víceméně fajn, ale žádná z přítomných písní není vyložený hit, který si bude divák pamatovat i po zhlédnutí filmu (ale to tak trochu, s čestnými výjimkami, platilo i pro mnohem zdařilejší jedničku), královský pár Marsden a Menzel mají, trestuhodně, ještě méně prostoru než minule, Dempsey je tady už vyloženě do počtu (velká škoda) a Rudolph v hlavní záporné roli se v míře zábavné zlovolnosti nemůže se Sarandon z předchozího filmu rovnat, ale to vše je vyváženo hned několika polehčujícími okolnostmi. | Jednak v příběhu (stejně jako v původním filmu) nechybějí populární odkazy na pohádkové klasiky typu Snow White, Cinderella a další, které zde tvůrci parafrázují zajímavým nápadem soustředit děj opět na Adams (a nikoliv na jejího potomka, jak by se na první dobrou nabízelo) a změnit perspektivu vyprávění tím, že celá zápletka bude vystavěna okolo kletby, vinou které se Adams pomalu, ale jistě proměňuje ze stále dobrosrdečné a naivní "princezny", žijící svůj sen s vytouženým princem, na zlou mocichtivou macechu, toužící ovládnout celé království (nebo-li středověce stylizované satelitní městečko na venkově:-)), což dává Adams v průběhu filmu vděčnou příležitost několikrát vystřídat "hodnou" a "zlou" hereckou polohu, ale především pak skvělá Adams jako taková, která na sobě dlouhou přestávku nedává vůbec znát a přestože přibylo pár vrásek (a možná i kilogramů:-)), podává tak jako posledně obdivuhodný výkon, přičemž její herecké nasazení je zde opět maximální a všudypřítomný optimismus, který z ní přímo sálá, je doslova nakažlivý. Plus žádná ne-až-tak-povedená digitální vycpávka na poslední chvíli jako byl drak na konci jedničky se tady nekoná. | PeZet () (méně) (více)

soukyd33

No, tak Disney to přetočil o 180⁰. 🤔 Svět jako pohádka, to tu snad ještě nebylo. Jedno kouzlo, a co to nadělá paseky. Ke konci je to už moc divoké. Poznámka: První díl byl lepší. Hvězdiček 3 ()

ErzebethB odpad!

Od nějakého věku by neměly dámy hrát hloupé a naivní princezny… působí to křečovitě, uměle a trapně…. Vypnula jsem to v cca půlce filmu, jedničku mám moc ráda, je to příjemná oddechovka, ale dvojka je parodií na typickou americkost, která mě neskonale vytáčí. Rozmazlená puberťačka, ujetá matka, co si žije vlastní sen a všechny okolo sebe vytáčí svým zasněným pohledem a neustálým zpěvem o ničem. Zápletka plytká, bez nápadu a jakékoli invence, samozřejmě musíme být korektní, takže černá, bílej, fialovej a určitě nebude chybět i nějaký gay sluha…ale to už neposoudím, nedokoukala jsem, na to je můj čas moc drahý, abych si ho plnila americkým béčkem podle osnov, jak natočit průměrný a nezajímavý brak. Za mě odpad a vyhozené peníze, pusťte si radši znovu jedničku. ()

Belphegor

Pokud bych film hodnotil jako pohádku pro malé, určitě bych dal větší hodnocení. Je tu hodně zvířátek, princezen a barev a efekty působí příjemně, děti to budou milovat. Jednička byla příjemným filmem, který sice nebyl dokonalý, ale měl nápady a své klady. Dvojka má překvapivě solidní myšlenku, ale způsob, kterým se jisté věci dějí, na mě působí přihlouple a nasazeně. Potěšila mě Amy Adams v roli Giselle, jenž jako zlá postava působí nakonec dobře. Ve filmu se hodně přehrává, sice to je účel k vytvoření dojmu klasické disneyovky, ale občas to už to je moc. Problém je konec, který nemá ani strhující, ani originální a ani logické rozuzlení. Všechno je v něm zkratkovité, což je na stopáž dvou hodin tuze špatně. Navíc tu během filmu byly náznaky jistých konfliktů, ty ale zůstaly z velké části nevyužité, což je velká škoda. Prokletá romance je jedno velké klišé, jenž nenadchne ani neurazí. ()

deli06

Rozhodně to nedosáhne na první díl, ale jako blbost mi to taky nepřišlo. Souhlasím s tím, že písničky nejsou tak chytlavé jako v jedničce a slovo romance bych z názvu taky úplně vyškrtla. Když to ale nebudete porovnávat, vyleze vám z toho příjemný pohádkový muzikál. ()

tetka betka

Tak prvý diel som videla nespočetnekrát. Je to fakt Kouzelná romance. Ale toto je katastrofa. Dávam 2* a to 1 za výpravu, tomu nie je čo uprieť. A 1 za herecké výkony (okrem Morgany). Za scenáristu sa vyslovene hanbím. Toľko rokov, čo sme na to čakali a príbeh úplný brak. To mohli radšej spraviť príbeh Morgany a toho mladého. Ale to by Amy asi neprekúsla, že by vo vlastnom filme hrala vedľajšiu postavu. A princ/kráľ Edward by si už konečne zaslúžil nejaký spinn-off film. ()