Reklama

Reklama

Prokletá romance

  • USA Disenchanted (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (45)

silentname 

všechny recenze uživatele

Roky sme čakali na pokračovanie Disney komédie "Enchanted" a vo výsledku mám pocit, že to nakoniec asi nestálo úplne za to. "Disenchanted" nie je zlým filmom (to by som si nedovolil tvrdiť), no myslím si, že mal potenciál na to byť kvalitnejší. Musím však povedať, že po všetkých tých depresívnych dramatických rolách, ktoré na seba Amy Adams vzala ("The Woman In The Window", "Sharp Objects" alebo "Hilbilly Elegy") bolo super ju zase na chvíľku vidieť v niečom energickejšom a veselšom. A myslím si, že to zvláda tradične skvele. Problémom je ale trošku celkový príbeh, ktorý síce je vymyslený celkom kreatívne, no nie je to ani veľmi vtipné, ani veľmi zaujímavé a dokonca ani veľmi originálne. Opäť si robíme srandu z klasických Disney rozprávok (obzvlášť "Cinderella") no neviem čo si o tom celkovo myslieť. No zase vidieť Giselle v tých ohnivých šatách stálo za to. Rozhodne elegantná. A Maya Rudolph ako zloduch? Tej to rozhodne ide. Nemám s ňou problém. Po dlhej dobe bolo pre mňa super opäť vidieť Jaymu Mays, no prečo sa zase dostala do role, kde absolútne nevie pretlačiť svoj prirodzený šarm? To sa jej posledné roky dialo nejako furt. Vyzerá to okey (niektoré triky lepšie ako iné), hudba je dobrá, no príbeh to ťahá pre mňa dole. Ak ste zvedaví, tak si to čeknite, ale zázraky nečakajte. Hodnotenie: C+ ()

Lacike

všechny recenze uživatele

Pustil som si to náhodou úplne naslepo, takže som ani netušil, že to je pokračovanie nejakej rozprávky. A bolo to klasické Disneovské peko so všetkými ich otravnými trademarkami. Trápny humor, otravné pesničky, priblblé absolútne jednoducho napísane postavy, ktorým kraľovala megaotravná ale stále sexy Amy Adamsová. Proste toto nie je film pre mňa a po pol hodine som to vypol, takže ani nedám žiadne hviezdičky. ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Pokračování Kouzelné romance po 15 letech se moc nepovedlo. Už to bohužel není ten hezký, milý, pohádkové příběh, ale zažíváme zde klasické lidské životní starosti. Vizuálně je sice film hezký, ale dějově to pokulhává. Ve filmu se též vyskytuje velké množství písní, což mi vadilo. Na hlavních hercích se pak podepsal zub času, především Patrick Dempsey je už šedivý, pohublý a v tváři propadlý. Amy Adams vypadá pořád dobře, i když nějaké to kilíčko navíc oproti prvnímu dílu je znát. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Prokletá romance nezvládne navázat na kvality Kouzelné romance a rozhodně nepůsobí jako pokračování, které se chystalo přes dekádu. V součtu převazuje zklamání, které spasuje fakt, že sice existují mnohem lepší návraty k instantním klasikám, ale zároveň i mnohem horší. Z Prokleté romance alespoň nesrší neúcta k původnímu filmu a snaha na to jít alespoň částečně stejně. Ohýbání konceptu je ovšem ve finále nevyužité a Prokletá romance především postrádá uvědomělost, nadsázku a především kouzlo původního filmu. Jako záležitost pro celou rodinu na dvě hodiny neurazí, v katalogu Disney+ ovšem zapadne velmi snadno.... Více zde ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Jsem sama strašně překvapená, že nakonec dávám 4*, asi jsem si to pustila správně naladěná. Zatímco první díl byla spíše romantická komedie s pohádkovými prvky, druhý díl je již čistokrevná muzikálová pohádka a přesně takto jsem k filmu přistupovala, od prvního dílu se to značně odklonilo, tohle ale filmu já osobně moc vyčítat nemůžu, je přesně tím, čím chce být. Hlavním tématem filmu tentokrát není romantická láska, ale láska mezi dcerou a nevlastní matkou. Já si to jednoduše užila. Nevím úplně, komu bych film vlastně doporučila, určitě nečekejte nic převratného, ale jako roztomilý jednoduchý film pro rodinu to funguje. Jediný problém jsem měla s Patrickem Dempseym a jeho postavou, opravdu jsem nevěděla, jestli se mu smát, nebo jestli mi ho má být líto, jeho postava je zde úplně zbytečná, což rozumím, že pro milovníky Kouzelné romance může být překvapení a ne zrovna příjemné. ()

Zajímavosti (2)

  • V Kouzelné romanci (2007) ztvárnila dceru Morgan herečka Rachel Covey. V tomto pokračování však Morgan ztvárnila Gabriella Baldacchino. Přesto zde můžeme Rachel zahlédnout, a to ve scéně, kdy se Giselle (Amy Adams) poprvé setká s královnou na trhu po změně městečka na království – Rachel zde stojí po pravé straně Giselle s menší holčičkou. (Barunn)

Reklama

Reklama