VOD (1)

Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

Trailer 5

nash.

Trefný název. Kouzelná romance byla kouzelná, Prokletá romance jako pokračování po 15 letech je prokletá. Postrádá totiž kouzlo původního filmu a jediný pocit, který vyvolá je nuda. Námět je skvělý a mohl z něj být skvělý film, bohužel ho pohřbil mizerný scénář, který čtveřice scénáristů splácala bez zájmu a snahy, vše navíc dorazila lavina disneyovských klišé, jejichž vinou to všechno spíše než film připomíná Disneyland. Písniček je tolik, že pohřbí tempo a žádná není chytlavá, snad úplně všechny scény jsou přetažené a trvají déle než by měly, dialogy nefungují, casting se nevyvedl a zejména Maya Rudolph a její filmový syn jsou tragickým omylem. Tohle prostě ani excelentní Amy Adams nezachrání. ()

corpsy

Prvé dobrodružstvo ma uchvátilo. Išlo pre mňa o jedno obrovské rozprávkové prekvapenie, pretože môj filmový prijímač frekvencií, bol nastavený presne na notu mladej Morgany z tohoto dielu. A to nechuť k stálemu pospevovaniu si v rozprávkach, afektovanému výrazu a pózovaniu a supersladkých zvieratiek. Lenže Giselle v podaní Amy Adams, ma dostala. Každopádne som sa na dvojku netešil, keďže som čakal že dostanem len streamovaciu rýchlokvasku. A ono to nakoniec predsa len dopadlo, tak ako to v rozprávkach býva, celkom dobre. To kúzlo spojenia dvoch odlišných svetov síce už pominulo, ale aspoň sa tvorcovia mohli sústrediť na iné dobrodružstvo a prísť s inými nápadmi. Moja telesná agresia voči neustálemu si pospevovaniu, ale stále neutrpela. ()

vydumnica

Enchanted je pre mňa krásny rozprávkový príbeh, zároveň ale neskutočne vtipný a romantický. Disenchanted je síce po technickej stránke vyspelejšie dielo, má viac muzikálových čísel, ešte veľkolepejšiu výpravu, ktorá až hýri všetkými tými farbami a kvetinkami, Idina Menzel konečne spieva a minimálne za kostýmy (možno aj výpravu a song) bude pravdepodobne aj nejaká tá cena, ale vytratilo sa to kúzlo z jednotky, a hlavne som sa ani raz nezasmiala, nebolo to vôbec vtipné. Amy Adams sa snažila ako mohla, hrá veľmi prirodzene a bez problémov zvláda všetky polohy. Chlapi tu veľa priestoru nedostali a keď aj hej, bolo to skôr nudné a to som sa pri Enchanted nenudila ani sekundu! O Disenchanted to povedať nemôžem, niektoré pasáže boli nudnejšie, film pôsobil ku koncu už zdĺhavo a niektoré vedľajšie postavy (zlá kráľovná a jej pomocníčky) ma nebavili. Bábätko bolo krásne a tie modro - zelené šaty s pierkami páva by som hneď brala :-). Celkovo je sequel slabší, na pôvodný film sa nechytá, ale za jedno pozretie stojí, ak máte radi muzikály a rozprávky alebo ste fanúšikom Amy Adams. ()

M.i.k.e

jedničku sem viděl teprve pár dní zpátky, takže jí mám v živé paměti a ačkoliv se nejednalo o žádný extra biják, byla to solidní pohádka, která měla svoje kouzlo a fungovala jak měla. Dvojka přichází po patnácti letech a krom prakticky kompletního původního obsazení nemá z kouzla jedničky ani desetinu. Je tu zase kombinace animace a hraného filmu, opět se tu hodně zpívá, ale nic z toho včetně samotného příběhu kdy Giselle rupne v kouli a s vidinou pohádkovějšího života změní v "pohádku" celé město kam se nově přestěhovali, nedokáže vtáhnout a víc než původní film tak připomíná třeba slaboučké Into The Woods a nefunguje ani z poloviny tak jak by mělo/chtělo. A taky Maya Rudoplh prostě není Susan Sarandon, nemluvě o tom, že i v takovém druhu filmu by jisté věci měli dávat aspoň trochu smysl a to tady prostě nedávají...40% ()

Streeper

Řekla bych, že to trochu přehnali s písněmi. V prvním díle, pokud se nepletu, tak jsou tři maximálně čtyři písně? Tím, že jich bylo tak málo, tak se na nich mohli vyřádit a udělali z nich pecky. Tady je píseň každých deset minut a udělali z toho pohádkový muzikál, což se mi bohužel vůbec nelíbilo. Ty písně ani vyloženě nebyli nijak chytlavé nebo zajímavé, zatímco z jedničky si je pamatuju. Příběh nebyl špatný, docela dobře napsaný, ale jak říkám, kazí to ta hromada písní, která prodlužuje stopáž a 121 minut málokteré dítě vydrží na pohádku koukat. Potěšila mě ale Amy Adams, která z Giselle neztratila absolutně nic. ()

• V Kouzelné romanci (2007) ztvárnila dceru Morgan herečka Rachel Covey. V tomto pokračování však Morgan ztvárnila Gabriella Baldacchino. Přesto zde můžeme Rachel zahlédnout, a to ve scéně, kdy se Giselle (Amy Adams) poprvé setká s královnou na trhu po změně městečka na království – Rachel zde stojí po pravé straně Giselle s menší holčičkou. (Barunn)