Brain-D

S chůtí bych řekl, že je to dobrý film, ale tady to nejde. Jako náhled na naši společnost (spíš mladéž) je to velmi poučné. Ale film prostě nefunguje jak by měl a jsou, zde dosazení neherci nebo naopak až moc velké herecké hvězdy pro takový film. ()

Tomatáš

Tak tohle je opravdu síla. Nejhorší na tom je, že se opravdu nejedná o komedii, kterou by někteří zde chtěli z tohoto filmu mít. Doufám, že po shlédnutí tohoto "skvostu" se každý zamyslí a trochu probere. Dvě hvězdy za šok, který film způsobí. ()

Danny F.

Teda obdivuji Tomáše Magnuska za trpělivost a ty nervy. Ty smrady bych snad umlátil. Typická realita ve školách i na ulici. Drzost těch smradů nemá hranic a takové delikventy bych trestal už od 10 let. Velmi povedené a mě se to celkem i líbilo i když jsem se trochu nervnul:-) 70% ()

VasaX

Otázka svrhnout Bastardy rovnou do odpadu, či jít pro tu jednu hvězdičku, je záludná. Ono by se totiž těch několik drobností a pozitiv, co by společnými silami na jednu hvězdičku i dosáhli. Dál ale rozhodně ne. Herečtí matadoři tu lehce přehrávají či spíše si to jen rychle odbudou, jejich nepolíbení kolegové naopak postrádají herecké dovednosti a hlavní hnusák Michal (David Dolanský) v podstatě většinu scén odstojí, odsedí, tváří se lhostejně a sem tam jen podpoří svou image namachrovaného protekčního hajzla, za což může být divák v podstatě vděčen, protože ho to protáhne filmem kvůli finálnímu zadostiučinění (a v podstatě navnadí i k druhému dílu, protože něco podobného přeje i jeho filmovému křiváckému otci v přesvědčivém podání Jana Šťastného). Celkově je to ale ploché a nezáživné jak laciná filmová adaptace veřejnoprávní televize (také známé jako herecký domov důchodců a odložených "hvězd"). Vulgarita, agrese a trochu prznění dobrý film (Bohužel? Naštěstí?) nedělají. Ani průměrný. ()

Compadre

Hmm, čekal jsem to teda lepší. Respektive, čekal jsem osudy mladého učitele v hororové škole zhusta navštěvované cikánskou posádkou, bybarvené v jaksepatří drsném hávu a to jsem dostal...slovník žáků ZŠ je samá kurva, píča, šukat...jenomže celkově Bastardi vyhlížejí tak nějak neuceleně. Leckteré záběry se zdají samoúčelné a o ničem. Jsou tam jenom proto, aby se něco dělo a aby film vyhlížel ještě krutějc. Nicméně se musí nechat, že Bastardi jsou taková dost ojedinělá sonda do problematického prostředí nepřizpůsobivých cikánských čtvrtí a situaci vykresluje takovou jaká je, což se cení. Jen kdyby to dostal nějakej šikovnější režisér..mohlo to bejt o dost lepší. ()

Sany33 odpad!

Ak film niečím skutočne vyniká, tak svojím amaterizmom a prílišnou vulgaritou. Ako odzrkadlenie nefunkčného systému školstva absolútne zlyhal, neponúka žiadne riešenie či racionálny apel. Vraždiť nezvládnuteľných žiakov rozhodne nie je relevantným riešením problému. Na Slovensku sa film stretol s očividným neúspechom, u rodných susedov však naň chodia desaťtisíce divákov. Magnusek tak s klamlivým pocitom dobre vykonanej filmovej práce začína s tvorbou pokračovania. Ktovie, možno vo svojom tvorivom záchvate zájde ešte ďalej a natrie to agresívnym deťom v materských škôlkach. Predsa len je to špeciálny pedagóg s neortodoxnými praktikami. 5% ()

ZeroCZ1233 odpad!

Žáci ze zvláštní školy znásilní a zavraždí svou učitelku, policie však pachatele nenajde a nepotrestá. S tímto faktem se nedokáže smířit bratr zavražděné a jako učitel nastupuje do školy, kde předtím pracovala jeho sestra... Tomáš Magnusek se pasoval do role morálního arbitra a pokusil se o sociální kritiku, která je snímkem dle jeho slov prezentována bez obalu a ukazuje to, co se lidé v běžném životě snaží přehlédnout a vytěsnit. Já nepopírám, že ten problém, kterého se Bastardi dotýkají neexistuje, ale myslím si, že zrovna Tomáš Magnusek by neměl být člověk, který by se k němu měl jakýmkoliv kreativním způsobem vyjadřovat. Bastardi jsou přehlídkou jednoho špatného rozhodnutí za druhým, na němž nefunguje téměř nic. Scénář je unylá rádoby drsně napsaná břečka s postavami jejichž motivace jsou buď čitelné i pro ty nejméně vnímavé nebo zas nejsou čitelné vůbec a postrádají logiku, vedení příběhu nedává smysl, kauzální řetězec je tvořen kostrbatými články a soudržné jsou tu možná Magnuskovy směšné vysoké ambice. Režijně to plně korspenduje s tragičností scénáře, tudíž se film rozpadá divákovi před očima v každém záběru. I přes to, jak si Bastardi hrají na serióznost, kterou chtějí umocnit důležitost svého sociálního komentáře, tak pro zalíbení se divákovi vpašovává do této zdánlivě nepřekonatelné temnoty světlo v podobě komediálních vsuvek, které stojí na té nejjednodušší základně, jejíž rovnice zní vulgarismy = humor. I přes známé herecké tváře a určité pochopení, čeho se film snaží dosáhnout, jsou Bastardi přehlídkou neumětelské tragédie, která se bije v prsa svým progresivním vyjadřováním bez cenzury k tématu, o kterém se lid bojí mluvit, ale ve skutečnosti je to jen otřesný důkaz toho, že je občas dobré se nevyjadřovat a když ano, tak prostředky, které účelu poslouží, ne že ho poblijou. ()

jitrnic

Není to až tak šílené, jak jsem čekal. Příběh sice nemá hlavu a patu, napřed připomíná Klass, pak Nebezpečné myšlenky a pak se uchýlí k tomu nejlacinějšímu rozuzlení, takže při závěrečných titulcích patrně obrátíte oči v sloup. Natočen je v průměrně televizním duchu, z těch zmiňovaných skrytých reklam jsem si všiml akorát té na hořčici. Největším kladem jsou herci, kteří nejsou sice kdovíjak skvělí, ovšem nikdo z nich není vyloženě špatný (a to včetně dětských herců), což je u českého filmu skoro zázrak. Nakonec jsem skousnul i toho Tomáše Magnuska. Ano, je to špatný film, je to levný plagiát, ale narozdíl od jiných uživatelů mě nijak neurazil, byl pro mě pro jednou vcelku dobře zkonzumovatelný (ale nijak zvlášť ho nedoporučuju). ()

blackJag

Český pokus o NEBEZPEČNÉ MYŠLENKY, který dopadl prachbídně. Špatný scénář, špatná režie, vrstvení samoúčelných scének jedna za druhou, do toho mix hrozných a o trochu méně hrozných hereckých výkonů, no prostě dno. Tématem měl snímek možnost zaujmout (po právu, věc protřípá stále aktuálnější), podobně diletantské zpracování ale neprospělo vůbec ničemu a nejméně pak přijatelnému vkusu. Podobná chujovina jako Vorlův GYMPL, jen ještě “propracovanější“. 5% ()

Guzo

Asi takhle.. na začátku jsem vypustil jakýkoli myšlenkový pochody a jenom se s naprostým nadhledem díval.. a bavil jsem se u toho. Místy je naprosto odstrašující střih (celkově i výběr některých záběrů je dost zvláští), o herectví učitelů se taky moc mluvit nedá, ale fakt jsem se místy dost smál, tak to zaokrouluju nahoru. 5/10 ()

Magniel

Zdá se mi, že příběh je v tomto filmu jen, aby pan režisér mohl o tomto tématu točit a nespadalo by to do žánru dokumentární, který je tedy pro mnoho lidí nezajímavý. Je v něm jen pár zajímavých scén ukazujících, jak to na některých školách opravdu funguje, ale i kdyby se i tyto scény popřeházeli, myslím, že by se nic nestalo... ()

Miki8888

Napoprvé se sprosté scéně možná někdo zasměje, mně osobně to přijde trapné. Každou chvíli ve filmu poslouchat jak cikáni a ty frackové nadávají od pr... až po p..u je opravdu otravné. Na filmu mě nic neoslovilo nudní herci, kamera děs, vtip sem tam taky nenašel. Film mě vyloženě odpuzoval. Celkově bych to shrnul jako neskutečnou sra..u ()

Roseinka

Je vidět, že tenhle film nepochopilo dost lidí. Nehledě na to si myslim, že film ukazoval realitu a kdo to nevidí, tak jen dělá, že je slepej. Mafiánský fotříci, rozmazlený fracci, děti zdegenerovaný (ne)výchovou a hlavně čumilové, kteří ze zbabělosti mlčí a přihlíží. ... Upřímně jsem přitom filmu byla hned od začátku neuvěřitelně vzteklá a přála jsem si ještě krutější konec. Je dobře, že tenhle film nepoukazuje na rasismus a podobný "fenomény", ale na to, že lidi jsou svi** bez ohledu na barvu pleti. Taky si myslím, že by se tenhle film měl pustit dětem na základních školách, ze kterých poslední dobou často rostou podobný bastardi. .. Tenhle film má smysl a jsem ráda, že se tohoto tématu někdo chopil. ... A obsazení hlavního protagonisti bylo dle mého názoru nanejvýš vhodné a příjemně mě překvapilo. ()

Kosmik 1

Ve skutečnosti by mě ani moc nepřekvapilo, kdyby se ve školách odehrávalo všechno to, na co poukazuje tento snímek. Avšak tolik sprostých slov v jediném českém filmu jsem jakživ neslyšel. Jestli je snímek zaměřen proti cigánům nebo ne řešit nebudu, ale v jistých věcech věřím tomu, že se tak děje i ve skutečnosti. A že bílí pak mluví tak jako cigáni? A co čekáte od smíšených škol, lidi probuďte se. A začněte se občas dívat kolem sebe, co se kolem Vás děje. A nemusí to být jen u Vás v sousedství....Zpátky k filmu - dobrý námět i scénář a i přes veškerou drsnost a hrubost a nadávky se jedná o velice zdařilý film. Jen to zakončení by asi v reálu neprošlo, ten chlápek by šel bručet nejspíš na doživotí....jen tak by mu vraždy tří cigánů projít nenechali. Jinak zde je film z mého pohledu značně podhodnocen...Někdy může být realita dost krutá, ale většina lidí si ji prostě nechce přiznat. 70% ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová