Xpat

Tento film přesně dokazuje, že je důležité mít téma, ale taky ho nějak natočit a podat. To tenhle film neumí a nějak ho nedokážu ocenit. ()

Neuroxerus

Film by byl celkem dobrý, ale místy tu byly až moc velké rozdíly, mezi humorem a nevím jak to říci...asi...dramatem?....Bohužel musím uznat, že i na některých školách je tento slovník a chování k učitelům stejné, jako v tomto filmu. Samozřejmě až na pár extrémů, co ve filmu bylo (zmlácení tělocvikáře, znásilnění a zardousení mladé učitelky). Film tak lehce plyne a přišlo mi že se tam ani nic moc neděje....to z části zachraňovali vulgární a drzí studenti, kteří svými hláškami (ačkoli by to mělo být spíš k pláči) dokázali pobavit. Co mě se na tomto filmu líbilo nejvíce, byl samotný závěr kdy vyšetřovatel promlouvá k Majerovy (Tomáš Magnusek) a nechává na domyšlení diváka, kdo stojí za vraždami. Hodnotím to jako průměrný film. Dokázal rozesmát, ale čekal sem od toho mnohem více. ()

DonM

Na české poměry ambiciózní projekt, k jehož realizace bylo nutno jistě hodně odříkání. Herecké obsazení není doladěné (Šťastný je nešťastným gangsterem), dialogy místy naivní a některé hlášky uměle nadsazené. Jakoby jste ke stavbě svého vysněného modelu museli použít zbylé součástky z různých stavebnic a pro jejich propojení plýtvali lepidlem. Avšak i taková stavba, je-li do její realizace vložen patřičný zápal, může mít koule a šmrnc. Uklouznutí profi herců, supluje zápal neherců. Naivitu některých vážných scén, kompenzuje nadsázka a smysl pro humor. Jistě, uvítal bych naturalističtější a řemeslně více dotaženější práci. I tak ale vidím přidanou hodnotu, pro kterou úmyslně nadhodnocuji. ()

Anakin21

Úplně zbytečný film,nejlepší scény,kvůli kterým jsem film vydržel shlédnout do konce byly samozřejmě v traileru i samotný film by se dal natočit v 10 minutovém snímku... ()

Rosssss odpad!

Všechno špatně, a to nejen po filmařské stránce...docela by mě zajímalo na jaké škole to pan rádoby scénarista a herec Tomáš Magnusek z reklamy na pojištění či co učil, protože má hodně divoké a přehnané představy...měl jsem co dočinění s vyučováním dětí starších než sedmáků (nikdo z nich sice asi nebyl starší než David Dolanský, kterému je počítám tak kolem dvaceti a hraje třináctiletého) a dokonce i dětí z jedné z těch nejhorších ostravských romských ghetto základek, takže musím říct, že ač si film snaží hrát na jakože sociální realitu bez obalu, je těžce mimo a někdy i dost přitažený za vlasy, viz totálně nezvládnutá stěžejní scéna se znásilněním a vraždou, kdy hlavní aktéry nic nevyvede z míry, nikdo nezpanikaří, výtahnou své nástroje z právě udušené učitelky a bez mrknutí oka pokračují započatou noční procházku...taková blbost až jsem se usmál ()

Ilus

Film je možná nadsazený, ale při stavu dnešního školství, kdy žáci mají téměř neomezená práva a učitel si proti nim nemůže prakticky nic dovolit, to tak už dlouho asi nebude. Na současnou dobu velmi dobrý český film, který bohužel sráží mizerné herecké výkony a některé panoptikální postavy, které mu ubírají na realističnosti, což se k dané látce příliš nehodí. ()

till85

Od bastardů jsem dostal to co jsem čekal. Hloupou podívanou kterou nezachrání ani tuny sprosťáren. Jako celek je film absolutně o ničem. Podlě mě jde jen o takovej slepenec scének který na sebe moc nenavazujou tudíž i děj se drží těsně nad bodem mrazu. Tohle je ukázkovej příklad toho jak to vypadá když někdo kdo nemá páru o tom co to je příběh a režiser, kterej by sice mohl za ty léta fungování v postu něco pochitit asi se podepsala ta dlouhá pauzička, vypotěj tohle dílko. No jako drama to moc nefunguje ale jako sbírka blbosti dokonale. A snaha bejt v každym ohledu drsný a cool nevyšla. To je problém českejch filmů co se snažej vypadat americky. Mám takový tušení, že pan Magnusek viděl 187 Kód pro vraždu a napadlo ho udělat něco podobnýho tady.Takže abych to shrnul předvídatelnej, špatně natočenej film o tom, jak to chodí v dnešní době ve školách. ()

HennessyVSOP

Námět filmu celkem zajímavý, nicméně vše je zabito herci a scénářem a naprosto neuvěřitelným přestřelením skutečnosti a soudnosti postav. Kdyby bylo vše více dokumentárního rázu s určitým vztahem k realitě, jednalo by se o celkem solidní film. Takto se jen jedná o špatný pokus zachytit to, co v českém filmu ještě nebylo. Mimochodem samotné vyvrcholení filmu je totální výkřik do tmy. 30% ()

dadule777

Pravdivá realita...co víc k tomu dodat. Snad jen že pro slabé povahy tento film moc není a líbí se mi, že i zde platilo pravidlo, že na každou svini se voda vaří. ()

rigby

Netuším, pro jaký okruh diváků byl tento film natočen. Snad napoví pestrá směsice herců. Opravdu hodně špatný televizní film, který je tak špatný, že se na něj jednou dá vydržet dívat. Podruhé však ne. Chtělo to trochu přitvrdit, povědět víc a hlavně: umět to povědět. Takhle je to jen naivní dílko školáka z pomocné, který si myslí, že točí velký film. ()

jjjerry

Pro mě určitě překvapení, a 4* si zaslouží, alespoň za odvahu popsat aktuální situaci. Námět je dobrý, ale není to dotažené. Režisér si měl ujasnit co chce natočit- komediální drama je vždy cesta do pekel. Herecké výkony, či bezprostřednost dětí jsou vcelku dobré. Jediné co film opravdu kazí, jsou hlášky patřící spíše do Kameňáku - uklizečky, apod. Je tam několik věcí, co by šlo lehce změnit a přidalo filmu reálnost- z mafiána bych udělal obyčejného vexláka co jezdí 30let starym bavorákem, ignorance prodavačky na jasnou krádež by asi byla jiná. Takhle bych mohl pokračovat a přepsat to na drama :-D ()

BlondSw

Tenhle film mě dostal, i když jsem to nečekala, když je českej. Názorná ukázka, když selže dozor nad nezvladatelnými dětmi, a že někdo to takhle opravdu chodí. Osobně se mi film líbil. Jak bratr pomstil svou sestru, myslím, že skoro každý z nás by byl schopný tohle udělat (včetně mě) nebo by nad tim alespoň hodně přemýšlel. Příběh z českého prostředí zaujme snad každého. Je zde dokázáno, že to co udělali děcka ze školy se často nevyplácí, protože na každýho jednou dojde, buď teď nebo později. Život vyjebe s každým.. ()

lister_dave

Byl jsem na premiéře s tvůrci a dle jejich vyjádření ve filmu schválně trochu přeháněli, aby ukázali, kam má naše společnost nakročeno, pokud se s tím nezačne něco dělat. Zřejmě proto to na mě působilo celkem realisticky. Navíc Magnusek podobnou sortu grázlíků opravdu několik let vyučoval a některé pak do filmu obsadil. Proto podávali tak autentické výkony především v oblasti sprosté mluvy. :-) ()

Scaevola

Dramatický spád tohoto dílka tkví v nejasném pocitu, že by se to všechno mohlo odehrát nedaleko od vašeho domova. Nejsou důležitá školní cliché ani dojemné odbočky (umírající učitelka, hlodavec v záchodě, ...) a už vůbec ne tradiční záměna pomsty za spravedlnost (nebo naopak a stalo se to opravdu?), ale reálná surovost vůči úctě k čemukoli, která křičí z každého gesta všech zůčastněných. Zajímalo by mne, jak se na první generace slavného 21. století budou dívat budoucí. ()

Alfonso198

Se sebezapřením za 3 hvězdy, ovšem nikoli kvůli formě, nýbrž obsahu. Herecké výkony opravdu špatné, kamera příšerná a hudební podbarvení (kromě pohřbu) hrozné. Jediná světlá věc bylo řešení celé situace toluenem, páskem a pádem... Počkat, proč vlastně dávám 3 hvězdy?... ()

TheMe

Film, na který jsem se moc těšil a jak už to tak u mě bývá, tak jsem byl pak hodně zklamaný. Trailer vypadal perfektně, za ten bych přemýšlel nad čtyřmi, možná pěti, ale film?! To nejlepší bylo v traileru!.. děj byl nudný až na vyjímečné scény, nevybavím si, jestli jsem se něčemu zasmál, ale asi to nebyl zázrak, když si vzpomenu tak na dvě scény. Herecké obsazení bych mimo Ladislava Potměšila asi taky zahodil. Já vlastně ani nevím, proč nedám odpad.. asi za ten trailer.. ()

MrLinhy

Film o tom jak cikáni kradou, znásilňují, přepadají a vraždí= čistá realita. Všechno jim to prochází.,..Proč ?..Protože za nimi stojí soudy, sociálka a celý stát kdyby to tam nebylo byl by to ''Rasismus'' . Něco na ně práskneš nebo víš tak jich na tebe vlítne 10 a ještě máš z toho problém. SPOILER A teď ke konci filmu.,..Opravdu je všechny zabil učitel z pomsty za sestru ? nebo to ty dva psychicky nevydržely a nedokázali stým žít, a tak spáchali sebevraždu ? Posuďte sami. ()

heminstein

Přestože tento film, blížící se nechtěně spíše komediálnímu žánru, je natočen opravdu dost špatně a obsahuje těžko uvěřitelné, přehnané a nelogické scény, úplně lživý a vytržený z reality není. Pokud některý kolega tvrdí opak, zřejmě nikdy nepůsobil v praktické škole. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová