FILMOVKA

Kdyby to byl aspoň jenom televizní film. Ale ono se to dostane i do kina. Tohle je prostě filmová trága. Chápu, že něco znamená rozpočet, ale rozpočet by zase neměl tolik omezovat míru talentu. Když nejsou peníze, tak se musí uplatnit vynalézavost. Tohle bych profesionálním filmem nenazýval. Myslím si, že film není profesionální v ten moment, kdy účastníci dostanou plat, ale v tu chvíli, kdy to dílo má jistou kvalitu a estetiku s ní spojenou. Téma na prkýnku, zpracování už v hajzlu. ()

detrew

"Příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek..." dobře, jedna věc je tu opravdu zvládnutá na jedničku a to cigáni :) vulgární, sprosté a agresivní chování žáků působí někdy opravdu dost věrohodně, zbytek filmů je ale bohužel ubohý. Příšerné herecké výkony, nelogický scénář a celkově nezvládnutá režie film sráží na úroveň, na které je. Největší průser byl asi zvolení hlavní postavy(obtloustlý lidumilný učitel), ne opravdu, když našli ty cigány, věřili jste někdo tomu, že to udělal Tomáš? :) Co se týče učitelů, realita by byla taky někde úplně jinde, především si nemyslím, že by na takové škole byl někdo schopný učit. Kdyby byl film pojatý víc vážně(pokusy o vtípky opravdu nedoplňují drama, které se na pozadí odehrává, spíše to ničí) tak by mohl vyznět podobně jako Zkažená mládež. V takovém případě by měl pro mě film nějakou hodnotu, takhle ne :/ ()

Saxos

O stavu a možnostech školství s takovým typem žactva nemám žádné iluze. Bylo nějaké heslo "učit se, učit se, učit se", ale spíš by platilo "mlátit, mlátit, mlátit". ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

0linA

Herecké výkony nic moc, ale děj mě naprosto pohltil. Je mi 18 let a bohudík žádného takového "kámoše" nemám ani neznám, ale někde jsou a je jich hodně (stačí jít za tmy po centru Liberce). Smutný fakt je už to bude jenom horší, pamatuju na základce jak jsme sekali latinu a teď když jdu kolem vidím maximálně pár vzornej dětí, který nehulej ani nefuckujou v každý větě. Zkrátka v dnešní době je cool bejt blbej jak sáně v létě, ale za to umět poslat do prdele každýho učitele. Svět spěje do hajzlu a tenhle film to je potvrzuje. ()

Fenk

Český film, na který sem šel po dlouhý době do kina ze zvědavosti a ne moc s velkým očekáváním, mě mile překvapil. Velká neznámá byl pro mě představitel hlavní role. Ze začátku neslanej - nemastnej Mangusek si mě pomalu začal získávat na svoji stranu, stejně jako romský školáky a já jen čekal jak tahle válka ŽÁK - UČITEL dopadne. Jen sem měl pocit, že film místama žánrově tápe a spíš než na plátno, se hodí na Tv po 10.hodině. To, že měli Bastardi ještě větší vliv na ostatní, ukázal po skončení promítání totálně zaprasenej kinosál od popcornu. ()

Kubasino

Když jsem vyšel z kina, tak jsem tomu chtěl dát o hvězdu více, ale nějak jsem se k hodnocení nedostal a tak přichází až po měsíci. On ten film měl hlavu a patu, to se mu upřít nedá. Co jsem se tak bavil s lidmi, co to viděli, tak ti, kteří proti cikánům něco mají, hodnotí veskrze pozitivně. Zaslepenci zase negativně. Tvrdí, že to akorát vybudovává ještě horší obrázek cikánů v naší společnosti. Já jsem tak na hraně. Nicméně přikláním se spíše k té negativní variantě. Proč o tom mluvím? Protože to je podle mě hlavní faktor, podle kterého se lidé orientují při shlédnutí tohoto filmu. Naše rádoby tolerantní společnost tento film odsoudila ještě před jeho uvedením do kin a je docela s podivem, že umožnily promítání. Jednu věc jsem však na tomto snímku nepochopil absolutně - proč proboha hraje z trojce grázlů dvojka bílých, když to má působit dojmem cikánských "Bastardů"?! ()

hanzi_111

Zajímavý příběh, zajímavé charaktery. Co se týče celku, tak ale nefunguje... Hrozné herecké výkony, hrozná hudba, hrozné obsazení. Jde vidět, že je to český film. Ale jako UPOZORNĚNÍ na dění v ČR a na naše "spoluobčany" je to výborné. ()

Treatys

Abych pravdu řekl, mám smíšené pocity. Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo být znechucen. Nějaká úcta? Ani náhodou! Cosi do sebe má obsazení, že je z poloviny neherecké, tak to má prostý nádech, příběh má také cosi do sebe, ale co ty dialogy pro boha? V každém druhé větě "p*ča". V určitých věcech byla cítit jistá kontroverznost. Film je de facto snůžka nadávek, ale dejme tomu, že za 3/5 to stojí. ()

Trescha

No až tak nějak moc televizní snímek.Mizerné herecké výkony,které ovšem v tomto případě přidávají na autentičnosti,ovšm scénář to posílá do kopru.Malí cigoši jsou hodně dobří(vlastně by se dalo říct přirození),zato herecká "esa" s výkony značně pokulhávají.Ale jako celek je to nakonec příjemně stravitelné.... ()

montel

Jedné noci v parku je přepadena, znásilněna a zabita mladá učitelka. Násilníci jsou známí výrostci zdejší základní školy, jenže policisté proti nim nemají důkazy. Na tu samou školu se nechá dobrovolně přeložit bratr oběti, který začne vyučovat třídu, ve které jsou hlavní podezřelí. Tím násilí na škole teprve začíná...Být to americký film, který by byl natočen ve stylu Nebezpečných myšlenek, se stejným dějem a podobným scénářem asi by se mi to líbilo daleko více. Dívat se ale na bandu sprostých dementních cigánů a přiblblých hereckých výkonů (ano i Potměšil je tady hodně špatný) byla hrůza. Divím se, že to vůbec distributoři posílají do kin. K smíchu bylo i krátké vystoupení Rytmuse, ten by se měl od filmu držet co nejdál. Na hodnocení jsem přidal jen protože jsem u nás v republice takový film nečekal a že bych se s chutí podíval na připravovaný druhý díl. I když vím, že to bude sračka. 55% ()

fandula

Film na mě působil velmi televizně,ale byl skvěle důvěryhodný.Věřil jsem každé reakci ve filmu.Každé.Fandim tomuhle filmu a těšim se na dvojku. ()

Fracek

Tak za každého zlikvidovaného padoucha dávám jednu hvězdu. Kdyby jich tam bylo víc, mohlo být i za pět ... jak jsem uviděl majora Majsnera coby ředitele bizardní základní školy, myslel jsem, že jde o komedii, což v podstatě i šlo, nebýt toho potemnělého parku, kterým tak rády chodily místní krasavice, aby zaplnily už tak skřípající scenář. První půle filmu byla tak nějak slovníkem nevyjmenovaných slov a návodem pro sociálně slabší menšinu, kde si sehnat svačinu. Druhá půle filmu bylo akční hororové drama ala "Přání smrti" s Charles Bronsonem. Za zmínku stojí i potutelný pan Rasputin v roli sexualního poťouchlíka. Místní pracovnice na úklidu podezírám z totálního nasazení na distribuci toluenu, neboť tam byli snad všichni sfetovaní včetně učitelského zboru. Ti, co nebyli, byli postupně likvidováni. Pokud se tento film zakládá na pravdě, nebylo by marné tyto ústavy budovat vedle pohřebních ústavů. Moc jsem se u filmu nebavil, ale zvědavost, jak pan "Buřtík" zlikviduje posledního padoucha mě udržela při vědomí. Zřejmě se dočkáme i druhého dílu, neboť taťka posledního výtržníka a násilníka se ještě nepomstil, jak po celou dobu důrazně sliboval. ()

Horácius

Nekompromisní čtyři hvězdičky. Zejména za odvahu ukázat to, na co jiní odvahu nemají. A že to je pravda, na to se můžete spolehnout, to mám z důvěryhodných zdrojů, bylo to zcela přesné. Navíc mě baví některé zdejší výkřiky, které ukazují, že to byla trefa (do černého). ()

Whoossain

Český kříženec Dangerous Minds a §187 nedopadl věru dobře. Co mě osobně vadilo nejvíce, bylo (ne)herecké ztvárnění hlavních postav, které bylo snad ještě o stupeň horší, než jsme zvyklí vídat v televizních inscenacích. Zejména u dětských představitelů by se to dalo přehlédnout (výjimkou byl hlavní záporák a šéf partičky grázlů), ale třeba panu Přeučilovi se opravdu divím. Snad to bylo špatně odvedenou režisérskou prací, snad scénářem, ale spousta scén působila nechtěně komicky. Scénář je pak kapitolou pro sebe. Ač se nám distributor snímku snaží v textu namluvit, že skutečné pohnutky příchodu nového učitele na inkriminovanou školu vyjdou na povrch až v závěru celého příběhu, opak je pravdou a každému i mírně podprůměrně inteligentnímu divákovi je vše jasné už v prvních minutách snímku. Což ovšem sráží celý zážitek z filmu a ničí jakoukoliv naději, že by se mohlo jednat o napínavou podívanou s překvapivým rozuzlením. A tak dávám jednu hvězdičku za odvahu tvůrců zabývat se ne příliš populárním tématem a jejich snahu vystihnout věci tak, jak jsou (mluvu, chování atd.) a druhou za soundtrack, zejména za Rytmuse, jehož tvorbu, především tu starší, do které kousky znějící ve filmu patří, mám rád. ()

schindler

Český pokus o Nebezpečné myšlenky či Mezi řádky. Jenomže tady namísto Michelle Pfeiffer či Hilary Swank běhá nějakej pupkatej debílek, který by nezvládl ani mateřskou školu. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová