Relácia televízie Markíza. (oficiální text distributora)

Anderton

Keď sa v tom publicistickom odpade občas prehrabete, nájde sa občas aj niečo zaujímavé. Okrem šotov so celebritami nechápem ľudí, ktorí sú ochotní verejne rozprávať o svojom krutom osude pred kamerou. Nič tým nevyriešia a diváka to aj tak nezaujíma, ten má radšej tie celebrity. Na druhú stranu občas poteší niečo z vedy. Na pravidelné pozeranie to určite nie je. ()

tron odpad!

Hnus. Televízia Markíza raz za sto rokov vie urobiť program o „ťažkých životných osudoch“. Hádal by som sa, ale myslím si, že taký Vilo Rozboril v „Modrom z neba“ (hoci nie som žiadnym extra fanúšikom relácie ani moderátora), to zvládol nonšalantne. Naopak, „Reflex“ má oveľa bližšie k verejnoprávnej "Pošte pre teba". V každej časti sa nachádza viacero reportáží, z nich mnohé sú o „smutných ľudských životoch“ (smrteľné choroby, zlé sociálne podmienky). Relácii chýba úroveň, má primitívnych moderátorov (odporný mím a nejaká baba, ktorej meno našťastie nepoznám) a STÁLE siaha po zjednodušovaní a citovom vydieraní. ()

whack

Počiatky tejto relácie boli strašné a občas pripomínali dokonca až Judínyovej Smotánku, posledné roky však úroveň zvyšujú pomerne celkom časté epizódy zo sveta hnutia za práva zvierat, počnúc rozhovormi s aktivistkami z 269 Life Bratislava v roku 2015. Neskôr viackrát dostal priestor napríklad Humánny pokrok, Zvierací ombudsman a Československý kastračný program, v súčasnosti reláciu obohacujú celkom akčné investigatívne reportáže Kövešovej, ktoré už oslovili aj niektorých politikov, ktorí konečne začínajú pomaly konať vo veci psích zabíjačiek v rómskych osadách. Ak to nejde inak, aj Reflex môže byť užitočný. ()

MM_Ramone odpad!

Jedna z publicistických relácií, ktorú pravidelne vysiela slovenská, komerčná televízia Markíza. "Reflex" sa nijak moc nelíši od iných produktov tejto stanice. Povrchrná, bulvárna, nablískaná zmes mediálnych klebiet, slovenských pseudocelebrít, pateticko dojímavých príbehov, násilia a veselých reportáži. Všetko pekne navŕšené na jednej zahnívajúcej kope hnoja. Odpad! ()

Kothy

Slovenský publicistický pořad. Docela mě dostala například reportáž z východních ghet, kde se fetuje tolulen... ()

BigDeal odpad!

V nasledujúcej reportáži vám ukážeme spomalené zábery plačúceho postihnutého muža za zvukov vtieravej sentimentálnej piesne a hneď na to uvidíte nového psieho kamaráta Viki Rákovej. ()

Marek1991 odpad!

Senzácie, hry na city, sem tam hyenizmus, podsúvanie príbehov takzvaných celebrít, či ľudí z danej komerčnej televízie. Čo viac dodať? To, že sa tam niekedy objavili aj dobré reportáže, čiže výnimky, podľa mňa len potvrdzujú pravidlo. Veľa konšpirácií, či chorobných názorov, obdivovanie homosexuality, bulvár, klebety, plač, depresie a podivný, či skôr pochybný moderátor, ma nútia povedať dôležité konštatovanie - Nebuďte tragédi! ()

SarumanKo odpad!

Paľo Bruchala, z ktorého modrých očí empatia priam strieka, sa ma každodenne snaží rozplakať a za to ho, bez servítky pred papuľou, nenávidím. A ani fakt, že ma omnoho častejšie rozosmeje nie je poľahčujúcou okolnosťou. Takže čo máme na programe dnes? Dieťa s rakovinou, ktoré oplakáva celá obec, potom sonda do duší obetí povodní, človek postrádajúci končatiny, ktorý sa dokáže plnohodnotne začleniť do spoločnosti a záverom niečo "zábavnejšie", nejaká vypatlaná celebritka si kúpila nový, väčší, luxusnejší dom a určite nám k reportáži pribalí aj vtipný zážitok pri sťahovaní alebo rozjuchané šteniatka, ktoré sa chvalabohu narodili zdravé. Človek musí byť asketik, aby toto aspoň raz dopozeral. (0%) ()

JohnMiller odpad!

Pamätám sa na časy kedy to nebolo iba intro modrého z neba a Lampárne ale bolo to naozaj publicistické, aj zaujímavosti sa sem tam vyskytli.. Dneska to je žumpa ako takmer všetko v komerčných TV. ()

GILLWANDER odpad!

Účelom bolo asi pozdvihnúť kleslú spoločnosť Slovenska, kde figurovali rôzne názory na chorobne strpčených, chudobných, sexuálne odlišných atď., a táto relácia mala ukázať celému Slovensku, že sú to bojovní ľudia a podobné škváry. No skôr ich prezentovali ako nádor v spoločnosti a priživovali sa na ich utrápených životoch. A tlačili tam nejaké emócie, z ktorých mi bolo na zvracanie. Fujtajb Markíza! 0% ()

Martin741 odpad!

Ked este TV Narkoza zacinala, bolo to nieco nove, alternativne a nieco strasne Cool. Ovsem to bolo tak okolo roku 1995 - 1996. Bohuzial roku 2008 Je TV Narkoza aj so svojim Reflexom nieco uplne primitivne 0% ()

Aljak

Raz za čas sa tu objaví aj zaujímavá téma, ktorá si zaslúži, aby sa o nej verejne hovorilo. No bohužiaľ 80% tém sú len zbytočnosti a malichernosti, ktoré svojim "posolstvom" aj tak nemajú čo povedať. Avšak najhoršie na celej relácií je, že väčšinou v nej chýba objektivita a takmer vždy je zameraná len a len na tie extrémy, takže manipulácia v plnom prúde, no koniec koncov ako každá publicistická relácia na Markíze. A ako čerešnička na torte: maximálne nesympatický Bruchala, ktorý nás celým týmto sprevádza... ()

BoncheR odpad!

Kedykoľvek to ide, vždy tam je rozhovor s niekým podivným. je to absolútny grc a nič konštruktívne tu nieje. stopercentný odpad. ()

matthew.17

Tato odpornosť mi vždy dokáže strašne rýchlo zotrieť úsmev z tváre a núti ma utápať sa v depresiách a plakať pre ludi, ktorým ale určite môj plač nijako nepomôže. Hviezdičku davam za občasné zaujimave reportáže, inak je reflex jeden z najhoršich druhov citoveho vydierania a nahanania si ratingu na úkor ludskeho šťastia. Hanba markíze. ()