Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

ramsatko

Vyprávění o životě jednoho malého podfukáře, který se vypracoval až na vrchol je zajímavé téma, obzvlášť v takovéto formě. Film měl dobrý příběh a vtipný příběh spolu s velmi dynamickým střihem a výbornou kamerou. Je to dílo, které se typově úplně vymyká z klasické české kinematografie. Jen řeč vypravěče by mohla být trošku méně „rozplzlá“. ()

CrazymanM

Nevím,nechci tomuto snímku nějak ublížit,ale příliš se mi nelíbil.Budaře mám rád,je to skvělý herec,občas jsem se zasmál,ale celkově žádná sláva,bohužel!?! ()

mgerlich

Čekal jsem mnohem, mnohem větší lejno. Co se týče tempa a střihu tak to frčí jak má a pobavil jsem se dobře. Že je v prdeli scénář a oskurní herci už je věc jiná. ()

MartinRiggs

V podání Jana Budaře je tento film pro mě ten možná nejlepší z české scény, která je v poslední době dost chabá. Stálý nápor Budařových komentářů z toho dělá film, u kterého se smích nezastaví, plus bych dodal skvěle zahraného idiota, který pro peníze udělá opravdu cokoliv. Tenhle film je bohužel dost kontroverzní, buď si ho zamilujete anebo si ho už nikdy nepustíte. Je to především kvůli tomu, že si diváci prostě nedokážou uvědomit, že bez sprostého projevu by to nebylo tak reálný (už jste někdy viděli idiota mluvit slušně ?). Film ukazuje svoje kouzlo už v samém začátku, kde celý příběh začíná a kde se pobavíte už při první skvělé scéně s komentářem : ''Fotrovi se daly dobře krást prachy, měl jich hodně, ale neměl vo nich vůbec žádnej přehled.'' ''Ukaž, co máš. To si snad děláš prdel, ne ?'' ''A hele, hele, teď, to je ten moment...ŘACH...kdy jsem se rozhod, že budu bohatej.'' ()

Aeres

Úvodník do českého fekalmarketingu pro začátečníky, aneb Kubíkovy první krůčky s lobotomií mozku (při natáčení nebylo zabito žádné zvíře). A v konečném důsledku některým i dojde, že poloviční pravda, je vlastně pravda, která stačí většině národa. ()

HellFireFery

Jan Budař už mě začíná celkem iritovat svým projevem frajera, který je v každém filmu úplně stejný! Film? Nic moc. Vracet se k němu nebudu. Na druhou stranu se mu nedá upřít dobrý nápad, ale v ne moc kvalitním provedení. ()

stolista

Jan Budař a jeho vyprávění boduje,vole.Příběh o tom, jak se dali, dají získat peníze. Sice ne moc košér, ale dají. Vtipné podání, závěr se zamyšlením. ()

Nupaky

Po delší době povedená česká komedie,se slušným dějem,kde si hodně lidí najde i kus sebe!! Budař exceloval a pozvedl film pro mě na 4hvězdy!! Určitě stojí za to...přeci jen jsme czech made :) ()

kubilov

Czech Made Man. Pravděpodobně nejvíce inovativní a zároveň i nejkontroverznější film v Česku minimálně posledních pár let. Ono se vlastně ani příliš o klasické formě - filmu - v tomto případě nedá psát, Czech Made Man jde totiž pod rukama zručného mladého a talentovaného Tomáše Řehořka proti všem současným tuzemským zvyklostem a natáčecím stylům, jímž už po několik let vévodí hlavní hvězda a konzerva Jan Hřebejk. Hlavní postava je jednoduše řečeno pořádnej debil, kterej se chová jak idiot a vůbec si ničeho neváží, což je.. SKVĚLÝ!! Konečně nějaká změna, bože děkuju, a taky samozřejmě díky za geniálního Jana Budaře, jenž je jako průvodce filmem rozhodně nezapomenutelnej a spolu s Řehořkem rozvracejí tuzemské konvence jednu za druhou. No a když je zrovna Budař míň vtipnej, přijde na scénu Petr Noha alias Predrag Bjelac, jehož projev je nejen nenapodobitelný, ale i totálně k sežrání. Když nad tím vlastně teď přemýšlím, tak je Jakub Vrána vlastně jen obchodníček, kterej využil svojí porevoluční šance, i když to nebyla jeho úplně první. ()

meChuck1

Tvrdá lekce do života a kariérní příběh Adama Budaře. Jeho vtipné hlášky a seky (zejména přisprostlé) bohužel celý film, působící uvnitř prázdně, rozhodně nezachrání. ()

Alden_Larson

Celkem zajímavý film. V zápletce jsem se trochu ztrácel, ale její protagonista byl po všech stranách působivý. Je vidět, že si Budař tuhle roli užil, jeho herecký výkon a vyprávění se mi na filmu líbilo nejvíc. Prezentace byla velmi chaotická, ze všech těch otáčivých záběrů se mi jednu chvíli začala motat hlava, jinačí styl bych si ale u takového filmu nedokázal představit. Nejvíc mě štvaly všechny ty umělé zvukové efekty, není jich tam tolik, ale je jich dost na to, aby jednomu rychle přišly otravné. 6/10 ()

luciasce

Neskrývám překvapení, které mi tento snímek přinesl společně s mladým režisérem, který tak dal najevo, že s ním do budoucna možno počítat a já se na jeho další tvorbu těším, snad to bude příliv čerstvé a tvůrčí krve na naše filmová plátna. V tomhle filmu najdete všechno, co naše správná česká nátura obsahuje. Vychcanost, plná náruč se stálým pocitem nedostatku, fakt, že tupá hloupost typu: kde jsem a co tady dělám, je nezbytným charakterem osobnosti a sečteno a podtrženo to nejdůležitější zlaté české ručičky, ty se nikdy neztratí. Výborná kamera a výborný scénář, který vám dá pocit, jakože nesedíte v kině nebo u obrazovky, ale někde v hospodě a kecáte s týpkem, který měl "z prdele kliku". ()

Kucca

Tento film mi po celou dobu dodával to co jsem od něho očekával . Mladý Tomáš Řehořek předvedl obdivuhodný výkon spolu s dalšími mezi které samozřejmě patří Jan Budař a další . Nicméně jsem měl sem tam pocit ,že mi zde stále něco chybí a konec který nebyl zrovna podle mého gusta taky přispívá k ohodnocení .Určitě stojí za shlédnutí ! 75 % ()